Būsto įrengimas – Patarimai

Planuojame kloti klijuojamą vinilą vonios kambaryje. Dušo zonoje bus plytelės, ten kur wc ir kriauklė - vinilas. Klausimas kaip su hidroizoliacine medžiaga - ties dušu, kur plytelės jos būtinai reikia, o kaip po vinilu? Ant jo vinilas turbūt nekibs, ar galima netepti hidroizoliacinio sluoksnio klojant vinilą vonioje? Ir ar pakanka vietoj išlyginamojo sluoksnio užglaistyti universaliu smulkiagrūdžiu remontiniu glaistu (nauja statyba, pakankamai lygios grindys reikia užtaisyti minimaliai duobutes)?
Turiu kelių kv.m atvirą balkoną, be nuolydžio. Dabar grynas betonas. Kaip galima būtų uždengti/izoliuoti nuo lietaus ir šalčio poveikio? Būtų patogiau su savaime prisiklijuojančia danga. Koks turi būti eiliškumas, kuo nutepti prieš tai ir kokias reikia naudoti medžiagas, ir kaip naudoti?
Girgžda naujai įrengtos grindys lagių pagrindu. Problema, kad butas pilnai įrengtas, sudėtas virtuvinis ir kiti baldai, paklotos click vinilinės grindys. Ar įmanoma ką nors padaryti norint sumažinti girgždėjimą?
Name yra krosnis, noriu į ją įdėt kapsulę ir šildyti su vandens kontūru pirmą ir antrą aukštą. Ar tai įmanoma? Ar reikia išgriauti krosnį (ja šildomas pirmas aukštas) ir pastatyti židinį?
Planuojame statyti karkasinį vasarnamį. Norėčiau pasiteirauti kokio galingumo malkomis kūrenamos krosnelės reikėtų, norint naudoti krosnelę kaip papildomą šilumos šaltinį? Kabario dydis 19,50 m2, tūris 69 m3 + atvira antresolė 18,49 m2, tūris 23 m3? Kokio tipo krosnelę rinktis (ketinę, plieninę)? Kokio skersmens turėtų būti dūmtraukis? Kokiame aukštyje dūmtraukis turėtų būti pajungiamas į kaminą?
Naujos statybos namas, grindinis šildymas. Planuojamos vinilinės grindys. Click sistema ir plonas paklotas ar klijuojamas vinilas?
Ruošiamės dėti medines grindis. Prieš pradėdami norim žinoti ar nebus problemų ateityje. Sluoksniai bus toli: Gruntas, kankintas smėlis jau gaunasi virš žemės, stabilizuota 200 mikronų plėvelė, kadangi namas senas ir jau turi cementinius polius ant jų dėsime lages, į tarpus du sluoksnius akmens vatos, ant viršaus garo izoliaciją, osb plokštės 22mm, paklotas, laminatas. Dėl ventiliacijos nežinome ar jos reikia ir ar ją geriau daryti po grindim per pamatą į lauką, ar pro grindis į namo vidų, kaip darydavo ruso laikais?
Sandėliuke, bute išardžiau medines grindis iki perdangos. Dabar reikia sulyginti grindis iki jau esamo grindų aukščio, kuris yra 10 cm. Kuo ir kaip rekomenduotumėte kelti grindų aukštį?
Kokio maksimalaus dydžio apsauginės žaliuzės gali būti montuojamos mediniame name? Kokiu eiliškumu atliekami darbai, kai bus dedami ir nauji langai, šiltinamas namas, o kai žaliuzės ir su elektriniu, ir rankiniu valdymu? Ar yra tokių žaliuzių su tinkleliu nuo saulės ir uodų? Ar galimas apsauginių žaliuzių valdymas iš karto dvejopas, nes kaimo vietovėje kartai dingsta elektra :), o didžiules žaliuzes rankiniu būdu kiekvieną kartą būtų sunku valdyti.
Norėčiau Jūsų patarimo -nuomonės. Sudėjo mums klijuojamą vinilinę dangą, bet meistras nesutinka, kad jis blogai pasiruošė pagrindą ir kitas meistras negali gražiai iki žemės privesti plintusų vietomis. Vinilo meistras sako, jog jis atliko darbą idealiai. Matosi tokie tarpai, jog aš galiu užkišti dar po vieną vinilo lentutę.
Ruošiuosi namo šiltinimui iš išorės. Kada geriau būtų dėti apsaugines žaliuzes prieš ar po apšiltinimo darbų? Langai pakankamai dideli, vasarą visą dieną kaitina saulė, žiemą langai vėsina. Kokias apsaugines žaliuzes būtų geriausia rinktis?
Per židinį, kai lauke labai šalta, eina šaltis į namus, o užkūrus pradžioje eina dūmai į namus. Kur gali būti problema?
Pritemdžius mirksi G9 LED reguliatorius. Bandžiau ir senus ir naują skirtą led. Gal išeitų su kondensatorium ar kitaip sutvarkyti?
Nulenkus rankeną, užrakintos šarvuotos durys kliba 6mm. Kiek milimetrų leidžiamas kalinėjimas?
Kokie reikalingi dokumentai norint dvejų aukštų mediniame daugiabutyje įsirengti židinį? Gyvenam antrame aukšte. Pirmame aukšte gyvenantys kaimynai po mumis mums sutikimo neduoda, nes norint statyti židinį kaminą norim išvesti per stogą.
Noriu kloti vinilines grindis su click sistema, su integruotu paklotu san. mazge. Joje bus wc, kriauklė, oras-vanduo, skalbimo mašina kartu su džiovykle. Grindys betonuotos, pagrindas lygus (bent jau iš akies atrodo). Kokie būtų "step by step" (žingsnis po žingsnio) etapai? Kaip suprantu prieš tai reikia nuvalyti grindis, sugruntuoti ir užtepti hidroizoliaciją ir tada tiesiog kloti? Beje, ar nieko tokio, jei plytelės klijuosis ant sienos po grindų klojimo?
Sakykit ar paprasta ir ar galima židinio kapsulėje pakeisti šamotą, senas palūžinėjęs, kaip kur išbyrėjęs, ir kaip tvirtinasi šamoto plokštės?
Kaip galima sutvarkyti įtrūkimus epoksidinėse grindyse? Laikui bėgant įtrūkimai vis didėja. Ar yra kokia prevencinė priemonė?
Ką daryti, kokios priežastys grindų bangavimosi? Naujame bute ant šildomų grindų sudėtos medžio kompozito grindjuostės su paklotu click sistema, ir vaikštant koridoriuje dviejose vietose keliasi ir banguoja.
Ar galima ant plytelių dėti parketlentes arba linoleumą?
Užlietos klijuotos alyvuotos parketlentės, vietomis jos nestipriai išsigaubė (ne per visą savo ilgį, o tik per dalį) ir gaunasi, kad kai kurios tapo aukštesnės už šalia esančias. Ar jas įmanoma išlyginti šlifuojant ar reikėtų keisti? Viršutinis sluoksnis yra 4 mm ir taip išeina, kad vietomis iškilę apie 2mm, lyginant su šalia esančiomis.
Kokias duris patartumėte dėti A klasei iš nešildomo garažo į namą šildomą?
Noriu paklausti, dėl kokios priežasties gali iškilti laminato grindys? Nuomojamam bute, viename kambaryje, viduryje, atsirado ertmė grindyse, ir kai atsistoji ji tarsi banguoja kaip oro pūslė, grindis plaunu drėgna šluoste, tačiau niekur kitur taip neatsitiko. Ar gali būti blogai sudėtos grindys, ar dėl drėgmės bute? Pastebėjau, kad randu vis vorų kampuose, ar tai gali būti drėgmė? Nors visą vasarą vėdinosi butas.
Namas iš blokelių, antro aukšto grindys ant balkių prikaltos 3cm pušinės lentos. Klausimas būtų ką daryti, kad grindys negirgždėtų? Ar lentas lupti ir dėti 22mm OSB?
Planuojame įsirengti vidaus židinį angoje, kurios plotis 80cm. Kiek turėtume palikti atstumo nuo angos kraštų, t. y. koks didžiausias galimas židinio kapsulės plotis? Ir koks geriausias būtų jo pakuros (viduje) gylis? Matėme židinių su sumažintu pakuros gyliu (romatop 77.44.33.13). Ar sumažintas gylis patikimas, nes liepsna ir malkos bus nuolat prie stiklo? Naudosime kaip alternatyvą šildymui šaltesniems vakarams.
Laminato ir plytelių sujungimams užpildyti, ką naudoti? Hermetiką, skysta kamštį? Kokios firmos?
Buvo sudėtas laminatas 60kv. bute, sudėta be sujungimų tarp durų. Ar dėl to galėjo iškelti lentas tarp vienų durų įėjimo ir dar koridoriuje per siauresnę vietą? Taip pat per ilgį, kai kuriuose kambariuose beveik nepaliktas tarpas tarp sienos. Koks geriausias sprendimas pašalinti tokį broką? Gal naujai persikloti? Ardyti ir dėt naujai? Nuo kur reiktų pradėt ardyti tokiu atveju, nuo kur pradėtas dėt laminatas ar kur užbaigtas dėt? Taip pat visur buvo betonuotos grindys, laminatas dėtas po mėnesio, kai išbetonuotos grindys. Grindys atrodė išdžiuvę gerai. Prieš dedant paklotą nebuvo dedama jokia plėvelė. Jei būtų perklojamas laminatas ar reikėtų tiesti plėvelę prieš klojant paklotą?
Po dviejų metų naudojimo, eglute sudėtos grindys pradėjo labai girgždėti. Ar įmanoma sutvarkyti, kai jau yra baldai (virtuvė, spintos) ir durų staktos?
ZIP lauko roletų montavimas. Kur dažniausiai pagal praktiką montuojami ZIP lauko roletai? Kokie jų privalumai?
Bute naujai išbetonuotos grindys. Noriu dėti vinilinę dangą su click sistema ir integruotu pagrindu. Pirmas klausimas, kuris pagrindas geresnis: XPS ar kamštis? Antras klausimas, ar tikrai būtinai reikalingas išlyginamasis sluoksnis? Sąmata jau siaubingai išsipūtė, tad bandau suprasti, ar tas išlyginamasis yra prabanga, ar be jo tiesiog neįmanoma gyventi? Vinilo su pagrindu storis būtų 5,5-6,5 mm. Ar yra kokių alternatyvių variantų pagrindo pylimui, darant nesudėtingai ir pačiai?
Klijuojamas vinilas labai brangus su instaliacija, pats nesugebėsiu. O click galėčiau pats sudėt, bet ar click'as tinka vandeniu šildomom grindim?
Naujos statybos kotedžas. Pirmą žiemą 22/23m. rasoja lauko durys, slenkstis. Gamintojas kaltina per didelę drėgmę, nors ji higienos normose. Yra rekuperatorius, skalbiniai džiovinami džiovyklėje, vėdinau ir atidarant langus, nes jie mane kaltino per didele drėgme... Gyvena 1 žmogus. Rugpjūčio mėn 16d. bus 5 pirkimo sutarčiai, nors apsigyventa tik 2022 balandžio mėn. Gamintojas nieko nežada, pardavėjas- vystytojas tempia gumą, irgi nieko nedaro. Kreipiausi dar praėjusių metų žiemą žodžiu, vasarą raštu. Jokių oficialių atsakymų nėra. Ar turiu šansų, kad pardavėjas pakeis duris?
Miegamajame įrengtos iš šiaurės rytinės pusės apsauginės lango žaliuzės pradeda garsiai tinksėti nuo rytinės saulės šilumos. Periodinio metalinio tinksėjimo vibracija jaučiama prilietus ranka pritvirtintoje prie lango rėmo žaliuzę nukreipiančioje juostoje. Triukšmo vieta kaip ir aiški, tačiau kokios priežastys ir kaip šią problemą spręsti, nes garsas intensyvus ir visada pažadina?
Domina ZIP lauko roletai terasai. Įkeliu terasos nuotrauką. Koks jų montavimas? Audiniai? Kiek laiko trunka gamyba? Aukštis 295 cm Plotis: 219, 239,252 cm
Kokias lauko duris rekomenduotumėte į A++ namą? Namukas vieno aukšto, 100m2 su tambūru. Šildymas oras - vanduo.
Kaip paruošti uosines laiptų pakopas prieš montavimą, jog su laiku nepageltonuotų? Jei naudočiau baltos spalvos beicą ir po to nulakuočiau?
Turiu atvirą 16m2 terasą. Grindų hidroizoliacijos nėra. Užklijuota plytelės. Drėgsta sienos. Po terasa nešildoma patalpa. Ar galite ką pasiūlyti?
Nematomos durys. Kol kas kotedžas tik bus betonuojamas, sienos dar netinkuotos, tiesiog mūras, durų tarpai jau padaryti 90cm. Kada reikia kreiptis dėl nematomų durų užsakymo ir kokia eiga? Kiek žinau galima mažinti iki 81cm. Ar dar statytojui reikia kažką papildomai pranešti ,jog padarytų ties durų tarpu ar kad aplamai nieko nedarytų ?
Kokios vidaus durys mažiausiai pralaidžios garsui? Gal akustinės? Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis duris, jei pagrindinė savybė, kad kuo mažiau pralaidžios būtų garsams?
Kokią dangą rekomenduotumėte garažo grindims? Plytelių nenorim.
Ar poliuretaninė epoksidinė danga yra degi? Kokie galimi UV spindulių žalos rezultatai be spalvos pokyčio? Kokia minimali kokybės garantija atviram, saulėtam balkonui? Kaip danga šalinasi?
Koks leistinas nuokrypis išpylus išlyginamąjį sluoksnį ir suklijavus vinilą? Ar grindys privalo būti idealiai lygios pagal gulsčiuką, ar 1-3mm prie sienų yra leistina?
Turime išbetonuotas grindis su įmontuotu vandeniniu šildymu. Medinės parketlentės, laminatas montuojasi paprastai - click sistema. Ar reikia parketlentes ir laminatą klijuoti, ar galima montuoti kaip plaukiojančias dangas?
Domina diena/naktis roletai/užuolaidos. Kokie jų privalumai?
Daugiabučio bute išsibetonavau grindis ir pasirinkau 12 mm storio laminatą (33 kategorijos Express Click). Tačiau skirtumas tarp vonios ir tualeto plytelėm klotų grindų 20 mm. Nesiekiu suleisti grindų idealiai, bet mąstau apie 5-7 mm paklotą (tam, kad skirtumas liktų tik 1-3 mm). Kokį paklotą rinktis? Ir ar teisingas sprendimas pakloto pagalba sukelti grindis? Baiminuosi dėl susėdimo grindų 5-10 metų laikotarpyje.
Renovacija. 2a perdanga monolitas. 10 cm. Rengiu grindis. Taupau aukštį. Noriu pasidaryti garso izoliaciją. Yra nelygumų, kuriuos ketinu išlyginti smėliu. Toliau svarstau ką dėti. Ar sutankintą vatą / ekstrudinį putplastį. 2cm~ toliau betonuoti 5cm~ ar bandyti daryti sausuoju būdu su knauf brown? Patalpos paskirtis: vonios kambarys, miegamasis.
Norėčiau paklausti kokį grindų paklotą naudoti ant medinių grindų klojant laminatą?
Sename rąstiniame apmūrytame kaimo name planuoju statyti židinį su vandens kontūru. Pirmame aukšte šildomo ploto apie 80kv. Vėliau kai bus įrengtas antras aukštas ten tiek pat palėpės ploto. Ar tinkamas būtų https://www.senukai.lt/p/zidiniu-kapsules-nordflam-lb800-15-kw/4lxc ? Radiatorių būtų 7. Namas neapšiltintas, langai ir durys plastikiniai. Kaminas be indėklo, ar būtina dėti? Reikalingas oro padavimas į židinį iš lauko? Kiek +- šildymo sistema kainuotų tokiam židiniui neskaitant radiatorių? Bijau, kad iki žiemos nespėsiu pasistatyti visos sistemos, ar galima tokią židinio kapsulę kūrenti neužpildžius vandens kontūro?
Ar yra priemonių nežymaus skilimo užtaisymui, suklijavimui? Ar reikia keisti visą lentą? Vinilinė danga click.
Labas, įsigijau elektrinį židinį,kabinama ant sienos. Norėčiau sužinoti koks turėtų būti atstumas nuo grindų.
Domintų išmanioji plėvelė. Norimas kiekis 23kv. Kokia būtų kaina?
Turime atvirą židinį, trauka labai gera. Ar įmanoma į jį įstatyti židinio kapsulę?
Ar nuolatiniam namo šildymui tinka židinio kapsulė su kampiniu stiklu (Vienas kampas stiklinis)? 2-ų aukštų namas didelis, senas, nesandarus ir šaltas. Šildymo plotas apie 180 m2. Per du namo aukštus įrengti 9 ortakiai. Kokios galios turi būti židinio kapsulė, ar tinka kampinis židinys ir koks?
Ieškau sprendimo, kaip apsisaugoti nuo saulės turint šlaitines lubas.
Reikia roleto iš apačios į viršų, plotis stiklo 514 mm, aukštis 1150 mm ,pilkos spalvos į dušo tualeto kambarį nepermatomo.
Krosnyje stovi 1,5 automatinis vožtuvas. Kai užkuriu krosnį, manometras pakyla, o krosniai pradėjus gesti, slėgis nukrinta. Išsiplėtimo inde slėgis - 1,5. Kaip taisyklingai sureguliuoti slėgį išsiplėtimo inde?
Name planuojame įrengti grindinį šildymą. Kokio tipo grindų danga būtų labiausiai tinkamiausia šildomoms grindims?
Gyvenu Vilniuje, individualiame name, kuriame yra betoniniai laiptai į II aukštą, kuriuos aš noriu "apsiūti" medine apdaila. Reikalingos 15 pakopų, kurių apytikriai matmenys yra 1250 mm x 320 mm. Pakopos storį gal galite pasiūlyti. Taip pat reikia pagaminti ir 15 apdailos (fasadų) elementų, kurių apytikriai matmenys yra 1250 mm x 220 mm x 20 mm. Kokia būtų pakopų kaina?
Domina 11m2 tonuoto grūdinto stiklo 10mm storio turėklinėms sienelėms kaip foto kaina. Prisegu ir brėžinius.
Noriu sužinoti, kokia maždaug būtų laminuotų grindų įrengimo kaina 3 kambarių bute (60 kv. m) standartiniame blokiniame name? Būtinai reikėtų įrengti garso nepraleidžiantį paklotą.
Norėčiau pasiteirauti kiek kainuotų pergola 8x3,85 arba 6x3,85 ( ilgoji dalis tvirtintųsi prie sienos aukštis ties siena būtų apie 3m o prie terasos krašto 2,5m), tentas būtų šviesiai pilkos spalvos. Kaina domintu su montavimo darbais ir su automatika ir be automatikos.
Kas yra linoleumas, marmoleumas ir tarketas? Kuo jie skiriasi, kur tinkamiausi naudoti?
Prieš metus užsakinėjome langams roletus. Dabar norėtume keliems langams pakeisti medžiagą į šviesai nepralaidžius roletus. Ar galima būtų pakeisti tik medžiagą, paliekant tą pačią kasetę? Kokia maždaug būtų vieno kambario kaina su langais: 1,35 cm x 90 cm ir 45 cm x 80 cm?
Ar montuojant įleidžiamus šviestuvus į gipsą galima dėti garo plėvelę po gipsu? Nes kiek domėjausi, 12 V šviestuvai gan stipriai kaista, ar nepradės lydytis plėvelė? Šildymo vata dėta tik pakrasčiuose nuo lauko sienų.
Norėčiau paklausti, kokias patartumėte dėti lauko duris namui. Vienos durys į šiaurę, kitos į pietus. Yra stogelis virš durų. Iš lauko įeinama iš karto į šildomą patalpą, todėl, manau, esminis klausimas dėl šilumos ir durų užšąlimo. Norėtųsi maksimaliai gerų durų už ne pačią didžiausią kainą. Prašau patarti, kokios firmos durys yra geriausios kainos ir kokybes atžvilgiu?
Kokiame aukštyje turi būti tvirtinami laiptų turėklai?
Kiek kainuotų 5 a. daugiabučio vienos laiptinės laiptų padengimas epoksidine danga. Daugiabutis po renovacijos. Laiptinėje taip pat atliktas remontas.
Kaip reikia tvirtinti LED juostą? Gal yra specialių jų tvirtinimo ir dekoro elementų?
Mūsų buto langai į pietus, net ir žiemą čia siaubingai karšta, o vasarą gyventi neįmanoma. Gal yra būdas kaip apsisaugoti nuo saulės (roletai mažai tepadeda)? Mąstome apie veidrodinę plėvelę...
Turime ceche senas betonines grindis. Vietomis yra išdaužtos duobutės (iki 2 cm gylio ir 20 cm2 ploto). Kuo geriausia būtų jas užpildyti? Kaip būtų galima suremontuoti jas? Viso grindų ploto dengti nesinori.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166240 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 1 specializuotų įmonių