Būsto įrengimas – Patarimai

Planuojame kloti klijuojamą vinilą vonios kambaryje. Dušo zonoje bus plytelės, ten kur wc ir kriauklė - vinilas. Klausimas kaip su hidroizoliacine medžiaga - ties dušu, kur plytelės jos būtinai reikia, o kaip po vinilu? Ant jo vinilas turbūt nekibs, ar galima netepti hidroizoliacinio sluoksnio klojant vinilą vonioje? Ir ar pakanka vietoj išlyginamojo sluoksnio užglaistyti universaliu smulkiagrūdžiu remontiniu glaistu (nauja statyba, pakankamai lygios grindys reikia užtaisyti minimaliai duobutes)?
Laminato ir plytelių sujungimams užpildyti, ką naudoti? Hermetiką, skysta kamštį? Kokios firmos?
Buvo sudėtas laminatas 60kv. bute, sudėta be sujungimų tarp durų. Ar dėl to galėjo iškelti lentas tarp vienų durų įėjimo ir dar koridoriuje per siauresnę vietą? Taip pat per ilgį, kai kuriuose kambariuose beveik nepaliktas tarpas tarp sienos. Koks geriausias sprendimas pašalinti tokį broką? Gal naujai persikloti? Ardyti ir dėt naujai? Nuo kur reiktų pradėt ardyti tokiu atveju, nuo kur pradėtas dėt laminatas ar kur užbaigtas dėt? Taip pat visur buvo betonuotos grindys, laminatas dėtas po mėnesio, kai išbetonuotos grindys. Grindys atrodė išdžiuvę gerai. Prieš dedant paklotą nebuvo dedama jokia plėvelė. Jei būtų perklojamas laminatas ar reikėtų tiesti plėvelę prieš klojant paklotą?
Po dviejų metų naudojimo, eglute sudėtos grindys pradėjo labai girgždėti. Ar įmanoma sutvarkyti, kai jau yra baldai (virtuvė, spintos) ir durų staktos?
Bute naujai išbetonuotos grindys. Noriu dėti vinilinę dangą su click sistema ir integruotu pagrindu. Pirmas klausimas, kuris pagrindas geresnis: XPS ar kamštis? Antras klausimas, ar tikrai būtinai reikalingas išlyginamasis sluoksnis? Sąmata jau siaubingai išsipūtė, tad bandau suprasti, ar tas išlyginamasis yra prabanga, ar be jo tiesiog neįmanoma gyventi? Vinilo su pagrindu storis būtų 5,5-6,5 mm. Ar yra kokių alternatyvių variantų pagrindo pylimui, darant nesudėtingai ir pačiai?
Klijuojamas vinilas labai brangus su instaliacija, pats nesugebėsiu. O click galėčiau pats sudėt, bet ar click'as tinka vandeniu šildomom grindim?
Naujos statybos kotedžas. Pirmą žiemą 22/23m. rasoja lauko durys, slenkstis. Gamintojas kaltina per didelę drėgmę, nors ji higienos normose. Yra rekuperatorius, skalbiniai džiovinami džiovyklėje, vėdinau ir atidarant langus, nes jie mane kaltino per didele drėgme... Gyvena 1 žmogus. Rugpjūčio mėn 16d. bus 5 pirkimo sutarčiai, nors apsigyventa tik 2022 balandžio mėn. Gamintojas nieko nežada, pardavėjas- vystytojas tempia gumą, irgi nieko nedaro. Kreipiausi dar praėjusių metų žiemą žodžiu, vasarą raštu. Jokių oficialių atsakymų nėra. Ar turiu šansų, kad pardavėjas pakeis duris?
Miegamajame įrengtos iš šiaurės rytinės pusės apsauginės lango žaliuzės pradeda garsiai tinksėti nuo rytinės saulės šilumos. Periodinio metalinio tinksėjimo vibracija jaučiama prilietus ranka pritvirtintoje prie lango rėmo žaliuzę nukreipiančioje juostoje. Triukšmo vieta kaip ir aiški, tačiau kokios priežastys ir kaip šią problemą spręsti, nes garsas intensyvus ir visada pažadina?
Kokias lauko duris rekomenduotumėte į A++ namą? Namukas vieno aukšto, 100m2 su tambūru. Šildymas oras - vanduo.
Kaip paruošti uosines laiptų pakopas prieš montavimą, jog su laiku nepageltonuotų? Jei naudočiau baltos spalvos beicą ir po to nulakuočiau?
Turiu atvirą 16m2 terasą. Grindų hidroizoliacijos nėra. Užklijuota plytelės. Drėgsta sienos. Po terasa nešildoma patalpa. Ar galite ką pasiūlyti?
Nematomos durys. Kol kas kotedžas tik bus betonuojamas, sienos dar netinkuotos, tiesiog mūras, durų tarpai jau padaryti 90cm. Kada reikia kreiptis dėl nematomų durų užsakymo ir kokia eiga? Kiek žinau galima mažinti iki 81cm. Ar dar statytojui reikia kažką papildomai pranešti ,jog padarytų ties durų tarpu ar kad aplamai nieko nedarytų ?
Kokios vidaus durys mažiausiai pralaidžios garsui? Gal akustinės? Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis duris, jei pagrindinė savybė, kad kuo mažiau pralaidžios būtų garsams?
Kokią dangą rekomenduotumėte garažo grindims? Plytelių nenorim.
Ar poliuretaninė epoksidinė danga yra degi? Kokie galimi UV spindulių žalos rezultatai be spalvos pokyčio? Kokia minimali kokybės garantija atviram, saulėtam balkonui? Kaip danga šalinasi?
Koks leistinas nuokrypis išpylus išlyginamąjį sluoksnį ir suklijavus vinilą? Ar grindys privalo būti idealiai lygios pagal gulsčiuką, ar 1-3mm prie sienų yra leistina?
Turime išbetonuotas grindis su įmontuotu vandeniniu šildymu. Medinės parketlentės, laminatas montuojasi paprastai - click sistema. Ar reikia parketlentes ir laminatą klijuoti, ar galima montuoti kaip plaukiojančias dangas?
Daugiabučio bute išsibetonavau grindis ir pasirinkau 12 mm storio laminatą (33 kategorijos Express Click). Tačiau skirtumas tarp vonios ir tualeto plytelėm klotų grindų 20 mm. Nesiekiu suleisti grindų idealiai, bet mąstau apie 5-7 mm paklotą (tam, kad skirtumas liktų tik 1-3 mm). Kokį paklotą rinktis? Ir ar teisingas sprendimas pakloto pagalba sukelti grindis? Baiminuosi dėl susėdimo grindų 5-10 metų laikotarpyje.
Renovacija. 2a perdanga monolitas. 10 cm. Rengiu grindis. Taupau aukštį. Noriu pasidaryti garso izoliaciją. Yra nelygumų, kuriuos ketinu išlyginti smėliu. Toliau svarstau ką dėti. Ar sutankintą vatą / ekstrudinį putplastį. 2cm~ toliau betonuoti 5cm~ ar bandyti daryti sausuoju būdu su knauf brown? Patalpos paskirtis: vonios kambarys, miegamasis.
Norėčiau paklausti kokį grindų paklotą naudoti ant medinių grindų klojant laminatą?
Sename rąstiniame apmūrytame kaimo name planuoju statyti židinį su vandens kontūru. Pirmame aukšte šildomo ploto apie 80kv. Vėliau kai bus įrengtas antras aukštas ten tiek pat palėpės ploto. Ar tinkamas būtų https://www.senukai.lt/p/zidiniu-kapsules-nordflam-lb800-15-kw/4lxc ? Radiatorių būtų 7. Namas neapšiltintas, langai ir durys plastikiniai. Kaminas be indėklo, ar būtina dėti? Reikalingas oro padavimas į židinį iš lauko? Kiek +- šildymo sistema kainuotų tokiam židiniui neskaitant radiatorių? Bijau, kad iki žiemos nespėsiu pasistatyti visos sistemos, ar galima tokią židinio kapsulę kūrenti neužpildžius vandens kontūro?
Ar yra priemonių nežymaus skilimo užtaisymui, suklijavimui? Ar reikia keisti visą lentą? Vinilinė danga click.
Domintų išmanioji plėvelė. Norimas kiekis 23kv. Kokia būtų kaina?
Ieškau sprendimo, kaip apsisaugoti nuo saulės turint šlaitines lubas.
Reikia roleto iš apačios į viršų, plotis stiklo 514 mm, aukštis 1150 mm ,pilkos spalvos į dušo tualeto kambarį nepermatomo.
Krosnyje stovi 1,5 automatinis vožtuvas. Kai užkuriu krosnį, manometras pakyla, o krosniai pradėjus gesti, slėgis nukrinta. Išsiplėtimo inde slėgis - 1,5. Kaip taisyklingai sureguliuoti slėgį išsiplėtimo inde?
Name planuojame įrengti grindinį šildymą. Kokio tipo grindų danga būtų labiausiai tinkamiausia šildomoms grindims?
Gyvenu Vilniuje, individualiame name, kuriame yra betoniniai laiptai į II aukštą, kuriuos aš noriu "apsiūti" medine apdaila. Reikalingos 15 pakopų, kurių apytikriai matmenys yra 1250 mm x 320 mm. Pakopos storį gal galite pasiūlyti. Taip pat reikia pagaminti ir 15 apdailos (fasadų) elementų, kurių apytikriai matmenys yra 1250 mm x 220 mm x 20 mm. Kokia būtų pakopų kaina?
Noriu sužinoti, kokia maždaug būtų laminuotų grindų įrengimo kaina 3 kambarių bute (60 kv. m) standartiniame blokiniame name? Būtinai reikėtų įrengti garso nepraleidžiantį paklotą.
Domina 11m2 tonuoto grūdinto stiklo 10mm storio turėklinėms sienelėms kaip foto kaina. Prisegu ir brėžinius.
Norėčiau pasiteirauti kiek kainuotų pergola 8x3,85 arba 6x3,85 ( ilgoji dalis tvirtintųsi prie sienos aukštis ties siena būtų apie 3m o prie terasos krašto 2,5m), tentas būtų šviesiai pilkos spalvos. Kaina domintu su montavimo darbais ir su automatika ir be automatikos.
Kas yra linoleumas, marmoleumas ir tarketas? Kuo jie skiriasi, kur tinkamiausi naudoti?
Prieš metus užsakinėjome langams roletus. Dabar norėtume keliems langams pakeisti medžiagą į šviesai nepralaidžius roletus. Ar galima būtų pakeisti tik medžiagą, paliekant tą pačią kasetę? Kokia maždaug būtų vieno kambario kaina su langais: 1,35 cm x 90 cm ir 45 cm x 80 cm?
Ar montuojant įleidžiamus šviestuvus į gipsą galima dėti garo plėvelę po gipsu? Nes kiek domėjausi, 12 V šviestuvai gan stipriai kaista, ar nepradės lydytis plėvelė? Šildymo vata dėta tik pakrasčiuose nuo lauko sienų.
Norėčiau paklausti, kokias patartumėte dėti lauko duris namui. Vienos durys į šiaurę, kitos į pietus. Yra stogelis virš durų. Iš lauko įeinama iš karto į šildomą patalpą, todėl, manau, esminis klausimas dėl šilumos ir durų užšąlimo. Norėtųsi maksimaliai gerų durų už ne pačią didžiausią kainą. Prašau patarti, kokios firmos durys yra geriausios kainos ir kokybes atžvilgiu?
Kiek kainuotų 5 a. daugiabučio vienos laiptinės laiptų padengimas epoksidine danga. Daugiabutis po renovacijos. Laiptinėje taip pat atliktas remontas.
Kaip reikia tvirtinti LED juostą? Gal yra specialių jų tvirtinimo ir dekoro elementų?
Kokiame aukštyje turi būti tvirtinami laiptų turėklai?
Turime ceche senas betonines grindis. Vietomis yra išdaužtos duobutės (iki 2 cm gylio ir 20 cm2 ploto). Kuo geriausia būtų jas užpildyti? Kaip būtų galima suremontuoti jas? Viso grindų ploto dengti nesinori.
Mūsų buto langai į pietus, net ir žiemą čia siaubingai karšta, o vasarą gyventi neįmanoma. Gal yra būdas kaip apsisaugoti nuo saulės (roletai mažai tepadeda)? Mąstome apie veidrodinę plėvelę...
Norėjau pasiteiraut kokius LED šviestuvus parekomenduotumėte dėti, šildoma bus perdanga, poliuretano putomis, kokiu atstumu nuo putų ir kokius šviestuvus naudoti? Bus įtempiamos lubos. Norėtųsi, kad atstumas tarp izoliacinės medžiagos ir lubų būtų kuo mažesnis.
Kokie keliami reikalavimai katilinės ir garažo durims? Naujai statomo namo katilinės plotas apie 10 kv. metrų, numatomas dujinis kondensacinis katilas su turbo išmetimu, yra langas. Ar privaloma dėti priešgaisrines duris? Jei taip, kokie detalesni reikalavimai keliami, kokia atsparumo ugniai klasė? Iš katilinės patenkama į garažo erdvę, o iš garažo patenkama į tamburą. Ar garažo/tamburo durys privalo būti priešgaisrinės?
Kokio storio parketlentės dvisluoksnės ar trisluoksnės tinka šildomoms grindims? Ar kloti reikia ant betono pagrindą ir kokį? Taip pat, ar ant šildomų grindų parketą geriausia klijuoti ar geriau būtų plaukiojančiu būdu?
Norėčiau daugiau sužinoti apie dvigubus roletus. Kokios pagrindinės jų savybės, pliusai ir minusai, kokios yra tokių dvigubų roletų rūšys?
Yra pramoninės patalpos kuriose bus dažykla. Didelių apkrovų nebus. Ten buvo senos betonines grindys, kuriose betonas dabar ištrupėjo. Dabar betonas išfrezuotas.Domina: kaip ir kokia technlogija reikėtų įrengti naujas pramonines grindis. Kokios medžiagos geriausiai tiktų. Ir kiek maždaug kainuotų šios medžiagos, be darbų, 1 kv.m pramonių gridų irengimui.
Kaip pajungti LED lempas su pašviečiančiu jungikliu ar perjungikliu, kad jos nemirksėtų išjungus?
Kokia roletų kaina, jie jie būtų pagaminti iš saulei mažai pralaidaus audinio? Langai 110 cm x 60 cm.
Namas sandarus. Bus rekuperacija. Noriu įsirengti židinį. Ar reikalingas oro padavimas židiniui iš išorės? Ar tiktų padavimas iš kamino ventiliacinės šachtos? Namas vieno aukšto.
Ar apmūrijant visą židinio kapsulę raudonomis molinėmis pilnavidurėmis plytomis, reikia iš karšto oro kameros vidaus dėti kokią nors izoliacinę medžiagą atsparią karščiui? Jei taip, kokią?
Norėjau paklausti apie laiptus gyvenamajam namui. Kiek esu domėjęsis, laiptai gali būti betoniniai, mediniai ir metalinio karkaso su medinėmis pakopomis. Kurie laiptai yra geriausi gyvenamajam namui? Kurių eksplotacija pigesnė? Kurie tarnaus ilgiau?
Dėl įleidžiamų lempų vonioje ar yra kokių nors reikalavimų lempoms įleidžiamoms į lubas, kai jos yra vonios patalpoje? Planuoju statyti ledines lemputes. Ar gali lempa būti virš vonios ir dušo kabinos?
Gal žinote, kodėl kuriant židinį iš kapsulės eina dūmas į kambarį, taip pat ir įmetant malkų atidarius dureles papuola dūmų į kambarį. Įdėklas į kaminą įstatytas, tik pusė jo keturkampis, pusė ovalus, nes išėjimas iš kapsulės yra keturkampis. Be to į įdėklą yra susiaurintas įėjimas apie 5 cm. Ar tai turi reikšmės? Šiaip atrodo trauka yra, net ūžia. Ką daryti?
Ar perlakavus laiptus jie taps ne tokie slidūs? Gal yra tam skirtų specialių medžiagų?
Norėjau paklausti kokia laiptų su metaline laiptasija kaina? Ar jūs juos sumontuojate ir viską padarote?
Kodėl traška naujai sudėtas laminatas? Dėjom patys. Kodėl gali traškėti ir ar galima sutvarkyti?
Ar įmanoma pagaminti žaliuzes ar roletus trikampiam langui? Reikalingi trikampio formos roletai, kurių kraštinės ~1,5 m.
Noriu į langą įtaisyti roletą. Kaip reikia išmatuoti roleto dydį, kuris bus lango viduje.
Reikalingas 5 langams tinklelis nuo vabzdžių. Kokia būtų kaina su sumontavimu?
Ką daryti norint išlyginti nukritusį grindų šlaitą po kraštine lage? Grindys gerokai nukritusios nuo centro į šonus.
Kokią daryti angą lubose sraigtiniams laiptams? Angos dar nėra, aukštis nuo grindų iki lubų 2,5 m.
Kuo LED lemputės pranašesnės už kitą Lietuvoje siūlomą produkciją – įprastas kaitrines ir liuminiscencines? Kokie LED lempučių privalumai?
Laiptai 7,5 metro statramsčiu, U forma, be aikštelės. Kokia gali būti kaina tokių laiptų turėklų?
Nusipirkau šviestuvą su keturiomis LED lemputėmis, tačiau kai išjungiu el. jungtuką, tai lemputės vis tiek labai silpnai šviečia visą laiką. Atjungiau visus jungiklio laidus, šviečia ta pačia silpna šviesa. Lemputė G9 750lm 8w SMD ceramic. Kodėl taip vyksta?
Pas mus bus virtuvė kartu su svetaine, bet plytelių nenorim. Taip pat norim daugiau šilumos, tai galvojam imti kamštinį vinilą, kuris yra tik su click sistema (jei neklystu). Norime paklausti, geriau dėti klijuojamą ar su click sistema vinilinę dangą?
Ar tiesa, kad ketaus krosnelės greičiau įšyla, bet ir greičiau atvėsta nei metalinės? Namo apšildomas plotas 100 kv. metrų (namas dviejų aukštų, kiekviename aukšte po 50 kvadratų). Kokia krosnelė (konvekcinė ar paprasta) geriau tiktų Jūsų nuomone, ir kokio galingumo rinktis, nes vyrauja nuomonė, kad 10 kvadratų reikia 1 kw, bet kai pažiūri į daniškas krosneles (pvz. krosnelė Morsø 2B Standard), čia su 5 kw žada apšildyti iki 216 kv. Ar taip gali būti?
Kiek kainuoja bėginis roletų metras?
Gyvename pirmame aukšte, norime įsistatyti roletus. Ar roletai, per kuriuos viskas matosi iš vidaus, iš lauko – nieko, kas vyksta viduje, gali būti pritaikomi individualiai gyvenamajai erdvei?
Noriu pasiteirauti,- dvisluoksnis, trisluoksnis parketas, ar tai tos pačios parketlentės? Jei ne, tai koks skirtumas, kurių kokybės, išvaizdos ir kainos santykis geriausias? Galbūt galite parekomenduoti, kokio gamintojo dangą rinktis, mačiau, kad yra gaminamų ir Lietuvoje. Ar tiesa, kad esant grindiniam šildymui išsikraipo grindų danga būtent iš parketo ar parketlenčių?
Reikia remontuoti patalpos, galvoju kloti laminatą. Kokį grindų laminatą reikėtų rinktis, kad tiktų ir virtuvei, ir vaiko kambariui (atsparumas vandeniui ir pan).
Kaip patartumėte padaryti gerą grindų garso izoliaciją. Grindų lentos bus dedamos ant medinio perdengimo (tarp 1 ir 2 aukšto). Lagės jau sudėtos 40 cm atstumu.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376173 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155786 klausimų