Kodėl kuriant židinį dūmai eina į kambarį

Klausimas:
Gal žinote, kodėl kuriant židinį iš kapsulės eina dūmas į kambarį, taip pat ir įmetant malkų atidarius dureles papuola dūmų į kambarį. Įdėklas į kaminą įstatytas, tik pusė jo keturkampis, pusė ovalus, nes išėjimas iš kapsulės yra keturkampis. Be to į įdėklą yra susiaurintas įėjimas apie 5 cm. Ar tai turi reikšmės? Šiaip atrodo trauka yra, net ūžia. Ką daryti?
Komentarai:
Dūmai į kambarį gali eiti dėl neteisingai sureguliuotų oro padavimo srautų (žiūrėkite židinio instrukcijoje), dėl apsinešusio keturkampio įdėklo (keturkampiai įdėklai, dėl kampų, greičiau pasidengia apnašomis, dėl siauresnio įėjimo į įdėklą (jeigu jis mažesnis, negu pačios kapsulės), dėl dviejų ar daugiau alkūnių (jei tiek sumontuota). Jei problema kamine, kreipkitės į dūmtraukių montavimu užsiimančią įmonę.
Pirmoje eilėje įsitikinkite, kad prieš atidarant kapsulės dureles malkų papildymui, visi oro padavimai į žiidinio ugniakurą yra atidaryti, įskaitant ir kamino sklendę. Sekantis dalykas dėl dumtraukio ir židinio ugniakuro išėjimų diametro nesutapimų. Maksimalus skirtumas tarp židinio ugniakuro išėjimo angos ir dūmtraukio angos turi būti 20 mm arba 2 cm, jei matmenys yra didesni, tai gali būti traukos sumažėjimo priežastis !
Ekspertai.lt
Dūmai eina į kambarį užkūrimo metu todėl, kad neįšilęs kaminas. O kada jau norit įdėti malkų reikia: atidaryti sklendes, truputį praverti dureles ir palaikyti 2-4 sekundes kad susiformuotų trauka, tada pilnai atidaryti. Dar gali būti, kad reikia valyti kaminą.
Keturkampio įdėklo yra blogiausia trauka ir greitai užsineša kampai, todėl įdėklas pasidaro sunkus. Didžiausia klaida yra kamino diametro sumažinimas. Gali traukai turėti įtakos alkūnė, jei yra 90 laipsnių kampu, taip pat kamino aukštis rekomenduojamas apie 8 m.
Giedrius , Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: