Krosnelės. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie krosneles, parinkimą, statybą, pritaikymą ir reguliavimą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Planuojame statyti karkasinį vasarnamį. Norėčiau pasiteirauti kokio galingumo malkomis kūrenamos krosnelės reikėtų, norint naudoti krosnelę kaip papildomą šilumos šaltinį? Kabario dydis 19,50 m2, tūris 69 m3 + atvira antresolė 18,49 m2, tūris 23 m3? Kokio tipo krosnelę rinktis (ketinę, plieninę)? Kokio skersmens turėtų būti dūmtraukis? Kokiame aukštyje dūmtraukis turėtų būti pajungiamas į kaminą?
Krosnyje stovi 1,5 automatinis vožtuvas. Kai užkuriu krosnį, manometras pakyla, o krosniai pradėjus gesti, slėgis nukrinta. Išsiplėtimo inde slėgis - 1,5. Kaip taisyklingai sureguliuoti slėgį išsiplėtimo inde?
Ar tiesa, kad ketaus krosnelės greičiau įšyla, bet ir greičiau atvėsta nei metalinės? Namo apšildomas plotas 100 kv. metrų (namas dviejų aukštų, kiekviename aukšte po 50 kvadratų). Kokia krosnelė (konvekcinė ar paprasta) geriau tiktų Jūsų nuomone, ir kokio galingumo rinktis, nes vyrauja nuomonė, kad 10 kvadratų reikia 1 kw, bet kai pažiūri į daniškas krosneles (pvz. krosnelė Morsø 2B Standard), čia su 5 kw žada apšildyti iki 216 kv. Ar taip gali būti?
Domina krosnelės su šilumokaičiu, prie kurių galima prijungti radiatorius. Kiek jų galima prijungti ir kiek radiatoriai gali būti nutolę nuo krosnelės?
Ką geriau statyti sodo namelyje – židinį ar malkomis kūrenamą krosnelę? Sodo namelis yra vieno aukšto su palėpe (dydis 6 m x 4 m).
Ar gali krosnelė apšildyti tris nedidelius 40 m2 bendro ploto kambarius, kurie atskirti pertvaromis.
Koks yra geriausias šildymo būdas 80 kv.m. karkasiniam gyvenamam namui sodų bendrijoje? Sklypas 6a.
Ar galima jungti į vienos Schidel kamino skylę kieto kuro katilą ir krosneleę? Abu pirmame aukšte. Ar gali veikti kartu?
Gyvename blokinio daugiabučio namo 5-ame aukšte. Ruošiamės pasistatyti krosnelę. Kaip geriau išvesti krosnelės kaminą per balkono sieną ar per stogą? Ir kokių leidimų reikia, bei kur reikia kreiptis norint įsirengti krosnelę daugiabutyje?
Kokio galingumo krosnelė reikalinga norint apšildyti 70 m2 gyvenamąjį namą? Šiluma sklistų išvedžiotais ortakiais.
Gyvename karkasiniame nedideliame name (1 aukštas - apie 50 m2 - holas, svetainė, valgomasis ir virtuvė - vientisa erdvė; vonios + wc kambarys; boilerinė; rūbinėlė + mansarda - miegamasis + darbo kambarys). Iki šiolei šildėme namus elektra + židiniu, tačiau tai nepatogu, neefektyvu, neekonomiška ir t. t. Pagaliau, norime gyventi šiltai, patogiai, ekonomiškai ir ekologiškai, ir, kaip Gudrus šildymas.lt sako, „Šildykitės gudriai, kokybiškai ir pigiai." Tad klausiame Jūsų patarimo: ką rekomenduotumėte įsirengti - granulinę krosnelę, granulinį katilą, automatinį biomasės katilą ar pasiūlytumėte kitą efektyviausią sprendimą?Granulinės krosnelės mums tinka ir patinka, nes nereikia katilinės, jos kompaktiškos, tačiau jų kainos gana solidžios. Šiandien apžiūrėjome keletą variantų (vandenį ir orą šildančias), konsultantas patikino, kad mūsų namukui reikia apie 13 kw. Nenorime prieštarauti specialistui, tačiau dėl tokio galingumo sutikti (bent jau kol kas) taip pat negalėtume. Kokia Jūsų nuomonė dėl galingumo? Juk ne tik plotas (m2) turi reikšmės? Apie Laminox granulines krosneles ir katilus girdėjome, kad jie pasižymi dideliu naudingumo keficientu. Visa tai užtikrina puikų rezultatą Laminox granulinių krosnelių ir katilų vartotojams ir džiugina mažais instaliacijos kaštais, greitu atsiperkamumu bei pigia eksploacija. Norime sulaukti iš Jūsų patarimų, komentarų, pasiūlymų, ką geriau pasirinkti.
Kiek grindinio šildymo kvadratų gali apšildyti krosnelė, kurios šilumokaičio galia yra 12 kW?
Namuose turime pasiruošę vietą krosnelei (palikta vieta, kamine yra įdėklas su "turbina", nes sakė, kad krosnelėms taip reikia). Dabar pradėjome rinktis krosnelę ir kyla klausimas dėl to, kokią pasirinkti: kūrenamą malkomis ar granulėmis. Krosnelė bus naudojama kaip alternatyvus šilumos šaltinis ir nebus pajungta prie esamos šildymo sistemos. Ar verta investuoti didesnę sumą į granulinę krosnelę, ar geriau tiesiog pasirinkti kūrenamą malkomis? Pradinė idėja buvo malkos, tačiau kūrenimo paprastumas ir patogumas granulinei kreosnelei lyg ir duotų papildomą pliusą.
Teko vienam name stebėti krosnelės darbą. Šildo gerai, viskas tvarkoj tik skleidžia dūmų kvapą. Ar visos krosnelės turi tokią savybę? Tiesą sakant aš to kvapo net nepastebėjau, tik mano žmonai jis užkliuvo nors tu ką, negali jo pakęsti. Kaip ten yra?
Name turiu "Schiedel" kaminą su 140 mm skersmens dūmtraukiu. Ar normaliai funkcionuotų krosnelė, kurios dūmų išmetimo anga 150 mm., pajungta prie tokio kamino. Ar vis dėlto pasirinkti krosnelę su mažesnio skersmens dūmų išmetimo anga?
Ar turite tokių krosnelių, kurios prisijungtų prie uždaros šildymo sistemos su 4 radiatoriais ir boileriu. Kaip suprantu, tai krosnelė su šilumokaičiu.
Plieninė krosnelė, kūrenama malkomis, įkaitusi skleidžia specifinį kvapą. Ką daryti kad to nebūtų. Ačiu.
Ar krosnele galima apšildyti butą? Krosnelė būtų statoma viduryje buto, aplink ją - atviros durys į tris kambarius.
Norėčiau sužinoti apie granulines krosneles su vandens pašildymu. Skaičiau, kad granulinėms krosnelėms nereikia katilinei būdingos įrangos - cirkuliacinio siurblio ir apsaugos prietaisų, nes visos granulinės centrinio šildymo krosnelės jau sukomplektuotos šiais įrenginiais. O kokių dar reikia papildomų santechnikos priedų, kad būtų galima pasigaminti karštą techninį vandenį virtuvei, voniai?
Ar galima ketaus 11kW krosnelę prijungti prie kamino taip, kad karšti dūmai prieš tai praeitų per šildomą sienelę?
Ar pavojingas sveikatai plienines dažytos krosnelės skleidžiamas kvapas, nes ji gali būti dažyta dažais, turinčiais kenksmingų komponentų. Taip pat ir kamino dalis esanti kambaryje, kuri įkaista iki ganėtinai aukštos temperatūros.
Įsigijom kalvį viryklę-krosnį, viskas lyg būtų gerai, bet vėl papildant malkomis duoda didelį dūmų pliūpsnį į patalpą, nors visos sklendės yra jau atidarytos ir su kiekvienu papildomu pakrovimu malkų atsiranda dūmai. Visa patalpa aprūko. Kaminas - naujai padarytas ovalus įdėklas.
Norėčiau paklausti, ar galima daugiabutyje statyti granulinę krosnelę, jei jame yra dujinis katilas (tai yra autonominis šildymas). Butas 55 kv. m (2kambariai). Kiek kainuotų krosnelė ir jos pajungimas?
Noriu kirpykloje pasistatyti krosnelę. Patalpos plotas 24 m2. Statinys pastatytas iš blokelių, šiltintas vata ir apkaltas plastikinėmis dailylentėmis, vidaus sienos iš gipso kartono, lubų ir stogo konstrukcijos medinės. Stogas dengtas šiferiu. Ar saugu būtų pro lubas, per stogą išvesti dūmtraukį?
Klausimas būtų apie molinę krosnį. Trauka yra ir pakankamai nebloga, tačiau atidarius būtent pagrindines dureles meta dūmą į kambarį. Atidarau pilnai sklendes, uždarau apatines dureles, tačiau vis tiek dūmai eina. Įšilus kaminui, dūmų meta mažiau, bet meta. Krosnis gan nauja, kaminas išvalytas. Kamino viršuje yra aptrupėjusių siūlių tarp plytų (kiek galėjau tiek užsandarinau).
Rekonstruojama karkasinio namo dalis 65 m2. Galvojame pasirinkti ketinę malkinę krosnelę pagrindiniam šildymui. Skaitant krosnelių specifikacijas, prie retos parašyta, jog tinkama naudoti neperstojamam naudojimui. Pagal kokias savybes geriau pasirinkti krosnelę? Pagrindinis tikslas, kuo mažiau išleistu šilumos per kaminą, daugiau liktų namuose ir kuo ilgiau skleistų šilumą.
Krosnelė su šilumokaičiu, ar galima tokią krosnelę naudoti nepajungus radiatorių? Kaip dėl vandens pačioje krosnelėje, kokios apsaugos naudojamos, kad neperkaistų iki pavojingos ribos?
Prašau patarti ar galima jungti krosnelę, kurios dūmtraukio skersmuo 150 mm, pereiti į kaminą 120mm?
Noriu įsirengti kotedže krosnelę. Kaminas, krosnelė yra, belieka tik sugalvoti kaip ją teisingai sumontuoti. Internete nerandu daug informacijos, tai bandau čia klausti. Krosnelę noriu statyti ant ~20cm aukščio stovo. Ilgis x plotis ~90x60cm. Kokią medžiagą geriausiai naudoti? Noriu išvengti daug klijavimo, glaistymo, pjaustymo ir pan. Labiausiai norėtųsi pagamintą gaminį tiesiog padėti ant grindų ir ant jo kelti krosnelę. Na arba kad būtų paprasta susimontuoti pačiam ir nesunku išmontuoti jei ką. Internete paveikslėliuose beveik visur yra kažkokia plokštė už krosnelės. Kadangi ne visose nuotraukose yra, tai klausimas ar ji būtina? Kad grindys aplink turi būti nedegios, tai suprantu, bet siena už krosnelės turi būti nedegi? ką geriausia naudoti ant sienos? Gal yra pirkti kažkokių specialių lakštų ar plokščių?
Prašau padėti suvalkiečiui, sugalvojusiam pačiam sumontuoti krosnelę. Kaip išvengti kondensato pratekėjimo per plieninės krosnelės kamino sujungimo vietas? Krosnelei sujungti su kaminu panaudoti Darco sistemos 150 mm vamzdžiai – nuo krosnelės vertikaliai (150 cm) toliau reguliuojama alkūnė ir dar 150 cm ilgio vamzdis apie 30 laipsnių pakilimo kampu iki susijungimo su kaminu. Užkūrus ar atvėsus krosnelei, per sujungimus bėga vanduo. Bandžiau sandarinti karščiui atspariu silikonu (iš išorės) – nelabai gerai užsisandarina. Manau gal viską išmontuoti ir vamzdžių sujungimus sutepti silikonu per visą sujungimo plotą ir vėl surinkti. Kirba dar tokia mintis – o gal reikia smailąjį vamzdžio galą nukreipti krosnelės pusėn, bet bijau, kad tuomet per sandūras eis dūmai?
Ar būna krosnelių, kurių paviršius neįkaistų iki tiek, kad prisilietus nusidegintum? O gal yra kažkokie apsauginiai sprendimai? Kaip suprantu, koklinės neturėtų tiek įkaisti, bet norime pakabinamos ir su dūmtraukių nugaroje, o tokių paieška neranda.
Ar saugu 25 kvadratų namelyje rengti ketaus krosnelę pasišildyt? Girdėjau, kad mažose sodo nameliuose nesaugu diegti krosneles, nes būna dūmai eina į vidų.
Namelis 27 kv.m, ar yra tokių mažų granulinių krosnelių, kad pajungti grindinį šildymą?
Gal žinote ar kotedže galim naudoti krosnelę, kuri bus malkom kūrenama?
Norėjau paklausti ar seną tarybinę krosnį galima pakeisti norvegiška krosnele, paliekant šiltą sienelę? Ar gerai bus ugnies tiesioginis įėjimas į sienelę ar kaminą? Gal yra meistrų kas tuo užsiima? (pečius senas su orkaite ir katiliuku vandens šildymui)
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391119 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162928 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 37 specializuotų įmonių