Židinys ar krosnelė geriau sodo namelyje

Klausimas:
Ką geriau statyti sodo namelyje – židinį ar malkomis kūrenamą krosnelę? Sodo namelis yra vieno aukšto su palėpe (dydis 6 m x 4 m).
Komentarai:
Tiek židinys, tiek malkomis kūrenama krosnelė sodo namelyje - adekvatūs variantai. Esminis skirtumas tarp židinio ir krosnelės tik tas, kad krosnelė yra jau išbaigtas prietaisas ir yra įsigyjamas galutinis rezultatas, o židinys leidžia interpretuoti estetine prasme. Židinys turi daugiau galimybių su šilumos paskirstymu, aišku jeigu to reikia. Gera krosnelė yra maksimaliai efektyvus prietaisas, jeigu ji dar ir veikia konvekcijos principu. Taip pat yra krosnelių, ant kurių galima netgi ir pasigaminti ar pasišildyti maistą, o tai aktualu poilsiaujantiems sode.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Mes patariame sodo namelyje įsirengti židinį. Visų pirma, židiniai galingesni, atvėsus orui atvykę į sodybą, namuką prišildysite daug greičiau nei krosnelę. Grįžę po rudens darbų lauke, ant susidariusių žarijų išsikepsite kepsnį. Įmesite dar pora malkų ir ramus vakaras prie židinio garantuotas.
Vadybininkas Karolis, Smigė UAB
Sodo namelyje rekomenduojame įsirengti malkomis kūrenamą krosnelę. Jei patalpa yra vientisa, šiluma sklaidysis. Priklausomai nuo krosnelės padėties, ji gali daugiau ar mažiau sklisti į palėpę. Krosnelės galingumas priklauso nuo namo kubatūros ir šiluminės varžos.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: