Židiniai. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie židinius, jų parinkimą, montavimą ir priežiūrą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Per židinį, kai lauke labai šalta, eina šaltis į namus, o užkūrus pradžioje eina dūmai į namus. Kur gali būti problema?
Kokie reikalingi dokumentai norint dvejų aukštų mediniame daugiabutyje įsirengti židinį? Gyvenam antrame aukšte. Pirmame aukšte gyvenantys kaimynai po mumis mums sutikimo neduoda, nes norint statyti židinį kaminą norim išvesti per stogą.
Sakykit ar paprasta ir ar galima židinio kapsulėje pakeisti šamotą, senas palūžinėjęs, kaip kur išbyrėjęs, ir kaip tvirtinasi šamoto plokštės?
Planuojame įsirengti vidaus židinį angoje, kurios plotis 80cm. Kiek turėtume palikti atstumo nuo angos kraštų, t. y. koks didžiausias galimas židinio kapsulės plotis? Ir koks geriausias būtų jo pakuros (viduje) gylis? Matėme židinių su sumažintu pakuros gyliu (romatop 77.44.33.13). Ar sumažintas gylis patikimas, nes liepsna ir malkos bus nuolat prie stiklo? Naudosime kaip alternatyvą šildymui šaltesniems vakarams.
Sename rąstiniame apmūrytame kaimo name planuoju statyti židinį su vandens kontūru. Pirmame aukšte šildomo ploto apie 80kv. Vėliau kai bus įrengtas antras aukštas ten tiek pat palėpės ploto. Ar tinkamas būtų https://www.senukai.lt/p/zidiniu-kapsules-nordflam-lb800-15-kw/4lxc ? Radiatorių būtų 7. Namas neapšiltintas, langai ir durys plastikiniai. Kaminas be indėklo, ar būtina dėti? Reikalingas oro padavimas į židinį iš lauko? Kiek +- šildymo sistema kainuotų tokiam židiniui neskaitant radiatorių? Bijau, kad iki žiemos nespėsiu pasistatyti visos sistemos, ar galima tokią židinio kapsulę kūrenti neužpildžius vandens kontūro?
Labas, įsigijau elektrinį židinį,kabinama ant sienos. Norėčiau sužinoti koks turėtų būti atstumas nuo grindų.
Turime atvirą židinį, trauka labai gera. Ar įmanoma į jį įstatyti židinio kapsulę?
Ar nuolatiniam namo šildymui tinka židinio kapsulė su kampiniu stiklu (Vienas kampas stiklinis)? 2-ų aukštų namas didelis, senas, nesandarus ir šaltas. Šildymo plotas apie 180 m2. Per du namo aukštus įrengti 9 ortakiai. Kokios galios turi būti židinio kapsulė, ar tinka kampinis židinys ir koks?
Namas sandarus. Bus rekuperacija. Noriu įsirengti židinį. Ar reikalingas oro padavimas židiniui iš išorės? Ar tiktų padavimas iš kamino ventiliacinės šachtos? Namas vieno aukšto.
Ar apmūrijant visą židinio kapsulę raudonomis molinėmis pilnavidurėmis plytomis, reikia iš karšto oro kameros vidaus dėti kokią nors izoliacinę medžiagą atsparią karščiui? Jei taip, kokią?
Gal žinote, kodėl kuriant židinį iš kapsulės eina dūmas į kambarį, taip pat ir įmetant malkų atidarius dureles papuola dūmų į kambarį. Įdėklas į kaminą įstatytas, tik pusė jo keturkampis, pusė ovalus, nes išėjimas iš kapsulės yra keturkampis. Be to į įdėklą yra susiaurintas įėjimas apie 5 cm. Ar tai turi reikšmės? Šiaip atrodo trauka yra, net ūžia. Ką daryti?
Atviroje erdvėje planuojamas židinys netoli laiptų. Dūmtraukis būtų dvisienis apšiltintas, kuris nuo pat kapsulės kiltų į viršų pro stogą. Stogo kraigas pritvirtintas prie metalinės sijos. Klausimas kokio atstumo reikia laikytis nuo metalinės sijos ir nuo laiptų, kurių pakopos planuojamos medinės?
Darome namo rekonstrukciją. Sprendžiame dėl kamino ir židinio vietos. Ar gali būti židinys nutolęs nuo kamino maždaug per vieną metrą? Nes toje vietoje, kurioje norėtume matyti židinį, nelabai išeina pastatyti kaminą.
Norėjau pasidomėti, ar galima prie židinio su vandens kontūru jungti šildomas grindis?
Jau daug metų (gal kokie 8) turim namuose židinį. Kapsulė pirkta parduotuvėje, židinį statė tą darbą išmanantys meistrai. Bet esmė tokia, kad židiniu nesinaudojam dėl baisaus kvapo. Iš pradžių mums sakė, kad kapsulė "turi išsidegti". Manau, per tiek metų ji ir išsidegė. Bet kvapas nedingo. Negalim naudoti židinio, nes tik užkūrus ir kažkam (gal izoliacinei medžiagai) įkaitus, per groteles eina ne laužo, ne malkų, ne smalkių, bet toks "cheminis kvapas". Įskausta galvą, kvapas visuose kambariuose nepakenčiamas. Tad tuojau tenka vėdinti. Tad židinio pagal funkciją naudoti negalime. Viskas gražiai sumontuota, remontas padarytas, bet ko gero reikės iš esmės tvarkyti ir griauti, kažką keisti. Noriu paklausti jūsų nuomonės, kas galėtų skleisti tokį kvapą? Izoliacinė medžiaga? Kapsulė?
Koks turi būti atstumas nuo židinio kapsulės šonų ir galinės sienos iki izoliacinės medžiagos? Ar galiu naudoti Super Isol plokštes kaip izoliacinę medžiagą?
Norėčiau statytis židinį. Pagrindinis klausimas man kyla dėl kapsulės pasirinkimo. Kokią geriausia būtų pasirinkti kainos ir kokybės santykiu? Planuoju apšildyti apie 100 m2 patalpų (aukštis 3 m). Turiu name dujinį šildymą, noriu mažiau mokėti už dujas, t. y. papildomai pasišildyti (ortakiais arba jungti į radiatorius). Ar skiriasi kapsulių naudingumas (šilumos atidavimas)? Nes visos firmos skirtingai rašo. Ar tai yra labai mažas skirtumas? Kokią kapsulę pasiūlytumėte rinktis, kad būtų kuo ilgesnis degimo laikas, užtektų 100 m2 patalpoms, būtų geras šilumos efektyvumas ir kaina apie 900 eur?
Norėčiau įsidėti į židinio vidų šamoto sienelę. Sakykit ar nepakenksiu židinio kapsulės konstrukcijai taip pasielgęs? Židinys krantki maja 12kw su kampiniu stiklu.
Ar reikalingas projektas ir leidimas jei norima dvibučiame name vietoje krosnies pasistatyti židinį? Ar reikalingas kaimyno sutikimas?
Kokiu atstumu turėtų būti įrengiamos vatos ar termo plokštės nuo kapsulės šonų (koks intervalas)?
Ar židiniu galima apšildyti 110 kv. m. dydžio rastinį namą?
Sumūrijau lauko židinį, bet efektas nuvylė lūkesčius. Daug dūmų eina per priekinę židinio angą, o ne per kaminą. Kaminas apie 50 cm aukščio, jo skersmuo apie 15x15 cm, židinio pakūra apie 50x40x40.
Kokiais kriterijais remiantis reiktų rinktis židinį namo šildymui?
Turiu namą šildomą kieto kuro katilu su katiline rusyje. Ieškau alternatyvos kieto kuro katilui, labai norėčiau atsisakyti jo ir radiatorių. Ar galima su židiniu apšildyti 2 kambarius (35 ir 22 kv.m). Ką dar galėtumėte pasiūlyti?
Turim bėdą su židiniu. Kol židinio kapsulė šalta, kambary jokio blogo kvapo. Kai įkaista atsiranda smalkių kvapas. Šita bėda nuo pat židinio įrengimo.
Domina muilo akmens židiniai. Gal turit kažkokių variantų, kad būtų iš ko rinktis? Būtent tik muilo akmens židinys domina.
Norėjau paklausti, įrenginėju antrą aukštą (palėpę). Kvadratura - 60 m2. Noriu pirkti židinį su vandens kontūru. Tad kokį rinktis? Į ką atkereipti dėmesį?
Norėjau pasiteirauti, kokio reikėtų židinio norint apšildyti 150 kv.m patalpas su ortakiais ir ar yra efektyvu ortakius išvedžioti viršuje patalpos, palei lubas.
Kokią apdailą naudoti padengti nežymiai suskilusias židinio šonines sienas? Ar šis defektas pataisomas?
Aš noriu apmūryti vidaus židinio kapsulę ir vamzdį einantį iš kapsulės į kaminą lauko akmenimis. Tiesiog jie įšilę duos šilumą kambariui. Sakykite prašau, kokį mišinį reikėtų naudoti šiam apmūryjimui? Ar tiktu paprastas mūro mišinys?
Kai būna didelis vėjas, vėjo srautas per dūmtraukį įeina arba visiškai užgesina židinį. Gal tai dėl to, kad per mažas kamino aukštis - 5 metrai, anga 20 cm.
Kur turiu kreiptis, jei noriu bute įsirengti židinį?
Bute norime įsirengti riboto galingumo židinį. Kur kreiptis? Kokį židinį įsirengti mažoje patalpoje?
Namas sandarus. Numatyta rekuperacija. Kaip dar galima paduoti oro židiniui, jeigu požeminis privedimas negalimas? Židinys nesiriboja su išorinėmis sienomis. Ortakis iki lauko nuo židinio?
Turime paprasta atvirą židinį. Ar verta dėti dureles, jei taip tai kokie pliusai? Židinys naudojamas dėl savo malonumo (jaukumo).
Laba diena. Norėčiau paklausti, pasistačiau židinį kitaip vadiną kapsulę, ir nebuvau numatęs oro padavimo iš lauko. Bet mano kaminas su ventiliacijos šachta. Ar galiu aš iš jo paduoti orą?
Noriu židiniui atvesti oro padavimą iš lauko metro gylyje. Ar tikslinga būtų oro paėmimo trasą daryt ilgesnę, tam kad oras spėtų truputi sušilti iki židinio kapsulės? Ar tai nebūtų trugdis ugniakurui patraukt lauko ora į save? Koks būtų optimalus trasos ilgis ir kokio diametro vamžius turėčiau naudot? Židinukas su vandens kontūru 8kW.
Renkuosi židinio kapsulę. Statysiu 30 kv. senos statybos bute, su išvedžiotu grindiniu šildymu. Norėjau sužinoti, ar geras pasirinkimas būtų 8 kW kapsulė su pakeliamom durelėm ir oro paėmimu iš lauko, ir kaip dėl peleninės? Daugumoje jų nėra, taip išeina pelenus reikės valyti kiekvieną kartą prieš kuriant?
Planuoju pirkti židinio kapsulę nordflam corno, norėjau paklausti, ar visi židiniai turi oro pajungimą į save? Ir jei neturi, kaip pajungti orą iš lauko į židinį? Yra grindyse 110 skersmens kanalizacijos vamzdis, iš lauko oro padavimas.
Ar galima granulinį židinį naudoti kaip pagrindinį šilumos šaltinį norint apšildyti 2 atskirus kambarius 80m2 (arba 200m3) vidutinio apšiltinimo name? Geriau paprastas židinys ar akumuliacinis? Kokia preliminari įrengimo kaina ir kokia šildymo išeiga?
Iš kur reikia atvesti oro padavimą židinio kapsulei jotul 18 panorama? Namas dar nebetonuotoms grindims, sandarus, bus su rekuperacija. Kaminas jau sumūrytas shiedel su ventiliacine anga, aukšti 8,700. Kaip suprantu kaminas per aukštas ir iš jo oro imti negalima, tiesiogiai iš lauko taip pat negalima, nuo židinio iki lauko atstumas 3,800, o nuo židinio iki garažo beveik 5 metrų atstumas (iš jo kiek suprantu orą imti galima). Ar oro kanalą teks vesti 1 metro gylyje po grindimis iki garažo? Namas statomas Vilniuje.
Pro židinio šilumos išėjimo angas pradėjo nežymiai rūkti, ko pasekoje šalia židinio aprūko lubos. Kokia galėtų būti priežastis? Gal pradegė sujungimo vamzdis su kaminu? O gal nuo durelių darinėjimo?
Sodo name turim židinį. Pastačius namą, puikiai tarnavo. Po to kažkiek metų nebuvo kurtas. Pamėginom, bet nesuprantam, kas atsitiko - kūrenant eina dūmai į vidų. Kvietėm kaminkrėtį - išsiurbė iš apačios. Bet vis tiek graužia akis...
Kai kaimynas apačioje užkuria židinį, man pradeda eiti dūmai į butą per židinio (krosnelės) dureles kiekvieną vakarą. Reikia pagalbos. Ačiū Zita
Židinys skleidžia blogą kvapą, ar galite pagelbėti?
Sveiki, Naujas namas, apie 46 m2. Paruoštas grindų šildymas. Noriu namą šildyti kapsule. Ar įmanoma, kad kapsulė šildys ir grindis ir ruoš karštą vandenį? Kauno r.
Renkamės židinį, norėjome pasidomėti Tulikivi židinių saugumu. Ar šie židiniai yra saugūs naudoti?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394432 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164593 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 44 specializuotų įmonių