Oro padavimas židiniui iš išorės

Klausimas:
Namas sandarus. Bus rekuperacija. Noriu įsirengti židinį. Ar reikalingas oro padavimas židiniui iš išorės? Ar tiktų padavimas iš kamino ventiliacinės šachtos? Namas vieno aukšto.
Komentarai:
Degdamas židinys siurbia orą ir jei jūsų namas yra sandarus jis siurbdamas orą greitai patalpas užvakumuos. Susidarius oro išretėjimui patalpose židiniui pasiurbti orą bus gerokai sunkiau ir jis pradės gesti. Tada labai norėsis praverti židinio duris ir jame pažarstyti. Pravėrus dureles užvakumuotos patalpos tiesiog išsiurbs dūmus iš pakuros į patalpas ir turėsite prastai degantį židinį ir pilnas patalpas dūmų.
Todėl sandariose patalpose labai reikalingas oro padavimas iš lauko tiesiogiai į ugniakurą, tam, kad jis orą imtų iš lauko (kanalizacijos vamzdžiais po grindimis) ir nevakumuotų patalpų. Oro padavimą taip pat galima prijungti ir iš ventiliuojamo rūsio, garažo ar katilinės. Įmanomas ir oro tiekimas iš ventiliacijos kanalo su sąlyga, kad ventiliacijos šachta neaukšta t. y. iki 6-7 m. Labai aukšti ventiliacijos kanalai turi stiprią trauką ir neleidžia ugniakurui siurbti oro, nes jie patys siurbia orą tuo sukeldami srautų priešpriešą.
Rekuperatorius, kai kuriais atvejais, taip pat gali vakumuoti patalpas ir gali net nepavykti užkurti židinio kuris neturi oro padavimo iš lauko.
Nesandariose patalpose šių problemų dažniausiai nebūna ir oro padavimas vertintinas tik kaip papildomas privalumas, kuris nėra būtinas.
Mindaugas, Indeko LT
Namuose su rekuparacija rekomenduojame įsirengti židinius tik su oro padavimu iš lauko. Vieno aukšto name oro padavimą galima jungti ir iš šachtos ir per ortakį grindyse. Jungiant iš šachtos rekomenduojama palėpėje esančiame vėdinimo kanale išgręžti skyle - taip bus mažesnis oro pasipriešinimas. Dviejų-trijų aukštų namuose oro padavimą geriau jungti į ortakį grindyse, tik jokiu būdu ne tiesiai per sieną, nes tuomet susidarys šalčio tiltas. Ortakio grindyse diametras 100mm, o minimalus ilgis 3m.
Gediminas, Katilai.lt
A klasės namui rekomenduotinas papildomas oro padavimas į židinį, krosnelę. Oro padavimas iš ventiliacinio kanalo tinka. Sandariame name, be papildomo oro padavimo židinys/krosnelė tiesiog nesikūrens, arba kūrensis labai blogai. Nebent, rekuperatorius yra su padidinto oro padavimo galimybe, kurią galima įjungti užkūrus židinį/krosnelę.
Raimondas, MORSO
Sandariam namui yra privaloma įrengti oro padavimas iš lauko. Rekomenduojami būdai:
1. Oro kanalas (d110) įrengiamas 1 metro gilyje po pamato izoliaciniu sluoksniu.
2. Įrengiant kamino sistemą su galimybe tiekti orą.
3. Oro padavimui naudojamas kamino ventiliacinis kanalas.
Vytautas Misūnas, Jotul
Kadangi name planuojama rekuperacija, orą prijungti prie židinio reikia tiesiogiai iš išorės. Tam tinka ir oro paėmimas iš ventiliacijos angos, tačiau ši anga neturėtų būti naudojama niekam daugiau, t.y. turi būti sandari iki pat viršaus.
Židinių grupės vadovas Darius Baltrušaitis, Celsis
Taip, oro padavimas židiniui yra būtinas prie rekuperacijos. Kamino ventiliacijos šachta tinka arba galima privesti pro padavimą pro grindis, jeigu yra galimybė.
Rūta Jasutienė, Krosnys ir krosnelės
 
Sritis:
Sritis: