Kodėl esant dideliam vėjui užgęsta židinys

Klausimas:
Kai būna didelis vėjas, vėjo srautas per dūmtraukį įeina arba visiškai užgesina židinį. Gal tai dėl to, kad per mažas kamino aukštis - 5 metrai, anga 20 cm.
Komentarai:
Kamino aukštis apibrėžiamas statinio projekte, tad žemesnis negalėtų būti, nebent jūsų statinio rangovas nepaisė statinio projekto ir padarė esminius pažeidimus. Kadangi paminėtas dūmtraukis yra atmosferinio veikimo, jisai pats dėl temperatūrų kaitos skirtumo ir atmosferinio slėgio skirtumų sukuria ištraukiamąją jėgą, o ji kaip taisyklė turi atitikti jungiamo prie jo židinio ugniakuro techniniame pase nurodytąją Taigi jeigu įrengiant židinį buvo paisoma visų įrengimo taisyklių, židinio ugniakuro techninio paso nurodymų, iš esmės viskas turėtų veikti nepriekaištingai. Kitokiu atvejų jeigu kaip išsireiškėte "...kai buna didelis vejas vejo srautas per dumtrauki geina arba visiskai uzgesina zidinį..." pas jus turėtų būti pilni namai dūmų ir tuo pačiu suodžių. Todėl rekomenduojame kreiptis į Jūsų rangovą arba techninę priežiūrą vykdančią organizaciją, kad išspręstų šią situaciją, aišku jeigu projektas įgyvendintas siekiant ilgaamžiškumo ir vykdytas vadovaujantis patikimumo kriterijais.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Kamino aukštis tikrai yra ant ribos, minimalus, todėl ir kamino trauka minimali. Tačiau, greičiausiai, kaminui ne trūksta traukos, bet vyksta vėjo sūkurių įpūtimas į kamino angą. Kamino aukštinimas tikrai gali padėti išeiti kamino angai iš vėjo įpūtimo zonos. Jums taip pat gali padėti ir besisukiojanti kamino kepurė, apsauganti nuo vėjo turbulencijos.
Mindaugas, Indeko LT
 
Sritis:
Sritis: