Židinio kapsulės apmūrijimas

Klausimas:
Ar apmūrijant visą židinio kapsulę raudonomis molinėmis pilnavidurėmis plytomis, reikia iš karšto oro kameros vidaus dėti kokią nors izoliacinę medžiagą atsparią karščiui? Jei taip, kokią?
Komentarai:
Jūsų atveju, nėra būtina klijuoti izoliacinę medžiagą iš karšto oro "kameros" vidaus, tačiau jeigu pageidaujate intensyvesnio karšto oro srauto per karšto oro konvekcines groteles (gauti kuo greitesnį šiluminį efektą), rekomenduotumėm klijuoti izoliaciją. Neizoliuojant vidaus,didžiąją dalį šilumos "sugers" plytos - išorinis paviršius bus vos vos šiltas,o karšto oro srautas (per groteles) gan ženkliai sumažės. Izoliacija galėtų būti iš: kalcio silikato,vermikulito "Grenaisol" arba (labai taupant) iš akmens vatos Rockwool "Firerock" plokščių.
Ekspertai.lt
Esminis klausimas dėl konstrukcijos – ar norite gauti šilumą, ar ją izoliuoti. Jeigu norite gauti šilumą, izoliacijos nereikia. Tačiau mūras turi būti išpildytas tik iš karščiui atsparių medžiagų, tinkamų tokiam darbui plytų bei tame tarpe panaudojant specialų mūro mišinį iki +600°, kuris nedulka ir neyra. O jeigu nenorite gauti šilumos, mūrijate iš paprastų plytų ir vidų izoliuojate „Super Izol“ arba „Skamolex“ plokštėmis.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Jei jūs ortakiais transportuosite karštą orą į kitas patalpas, tai geriau izoliuoti – taip prarasite mažiau šilumos. Bet jei norite efektyviau šildyti patalpą, kurioje yra židinys, ir gauti papildomą šilumą nuo plytų, tada papildomai nieko nemontuokite .
Giedrius , Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: