Židinys skleidžia baisų kvapą

Klausimas:
Jau daug metų (gal kokie 8) turim namuose židinį. Kapsulė pirkta parduotuvėje, židinį statė tą darbą išmanantys meistrai. Bet esmė tokia, kad židiniu nesinaudojam dėl baisaus kvapo. Iš pradžių mums sakė, kad kapsulė "turi išsidegti". Manau, per tiek metų ji ir išsidegė. Bet kvapas nedingo. Negalim naudoti židinio, nes tik užkūrus ir kažkam (gal izoliacinei medžiagai) įkaitus, per groteles eina ne laužo, ne malkų, ne smalkių, bet toks "cheminis kvapas". Įskausta galvą, kvapas visuose kambariuose nepakenčiamas. Tad tuojau tenka vėdinti. Tad židinio pagal funkciją naudoti negalime. Viskas gražiai sumontuota, remontas padarytas, bet ko gero reikės iš esmės tvarkyti ir griauti, kažką keisti. Noriu paklausti jūsų nuomonės, kas galėtų skleisti tokį kvapą? Izoliacinė medžiaga? Kapsulė?
Komentarai:
Nesunkiai patikrinsite kodėl Jūsų židinys skleidžia baisų blogą kvapą. Užkūrus židinį:
praverkite toje patalpoje langą - jeigu nebus kvapo, trūksta deguonies svetainėje.
Jeigu irgi bus - svyla apšiltinimo medžiaga, akmens vata ar pan. Pati kapsulė neturėtų skleisti jokio kvapo. Skleidžia pradžioje, kol nudega alyva nuo metalo.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Nemalonu sakyti, tačiau labai apgailestauju dėl „kolegos“, kuris neatliko savo pareigos ir neišsprendė jūsų rūpesčio. Kvapas, kurį skleidžia židinys, dažniausiai pasitaiko dėl technologinių klaidų, kai nesilaikoma galiojančio rangos reglamento, gaminio techninio paso nurodymų ar priešgaisrinės saugos reikalavimų. Kalbant inžinerine kalba, susijusios problemos kyla iš nekompetencijos, bėdas kelia tokioje statyboje naudojamos parankinės, o ne tikrinę susijusią paskirtį atitinkančios statybos medžiagos, ugniakuro išdėstymas konstruktyvo viduje, kai nesilaikoma būtinųjų atstumų, bei dūmtakių sujungimų sandarumo ir t.t. Tokios situacijos pasitaiko gan dažnai, kai darbus vykdo per menką kvalifikaciją turintys asmenys imasi veiklos. Bendrinės bėdos įvardintos, o norint išsamiai atsakyti, reikia matyti objektą ir analizuoti situaciją gyvai.
Jeigu kyla cheminis kvapas, greičiausiai dega medžiagos ir jų rišikliai, o ugniakuras tokių medžiagų neturi, jo jungiamųjų siūlių tarpikliai po poros kūrimų stabilizuojasi, tad bėda ne čia ir jos reikia dairytis kitur. Jeigu galite nekurkite, kreipkitės į specialistus gyvos pagalbos kurių praktika apibrėžta laike ne vienus metus.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Pasitikrinkite kaminą, ar nesikaupia/nebėga kondensatas, kuris vėliau smilksta ir smirda, yra nuodingas. Jeigu taip - blogai padarytas kaminas. Bandykite kreiptis į tuos kas jums statė židinį.
Gali būti daug priežasčių dėl kurių Jūsų židinys skleidžia baisų kvapą, todėl rekomenduojame susisiekti su meistru ir viską aptarti.
Rūta Jasutienė, Krosnys ir krosnelės
 
Sritis:
Sritis: