Atstumas nuo židinio kapsulės iki sienos

Klausimas:
Koks turi būti atstumas nuo židinio kapsulės šonų ir galinės sienos iki izoliacinės medžiagos? Ar galiu naudoti Super Isol plokštes kaip izoliacinę medžiagą?
Komentarai:
Židinių statyboje reikia naudoti tik jiems statyti tinkamas medžiagas, kurios užtikrins minimalų šilumos laidumą ir konstrukcijos stabilumą, bei higienines sąlygas. Vidutiniškai privalomieji atstumai svyruoja nuo 50 mm ir daugiau, tai priklauso nuo statomo židinio tūrio, ugniakuro reikalavimų ir t.t. Nuo 2012 m. gamintojas A/S SKAMOL židinių statybai nebegamina ir netiekia "Super Isol" plokščių, nes tai yra netinkama tam tikslui medžiaga, neatitinka keliamų reikalavimų, neturi A1 sertifikato ir gali skleisti aitrų kvapą. Minėtąja medžiagą pakeitė naujos kartos "SkamoTec" plokštės kurios idealiai atitinka naujausius ES galiojančius reikalavimus tokiems statiniams statyti.
Jus dominanti informacija turėtų būti nurodyta jūsų židinio kapsulės pase, kiekvienam ugniakurui gali būti skirtingi reikalavimai. Dėl Super Isol reikėtų pas pardavėją pasiteirauti ar ji yra tinkama naudoti gyvenamosioms patalpoms.
Minimalus atstumas tarp kapsulės šonų bei galinės sienos iki židinio izoliacijos - 10 cm. Super Isol plokštės negali būti naudojamos kaip židinių izoliacinė medžiaga (degumo klasė - A2).
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: