Ar ketaus krosnelės greičiau įšyla

Klausimas:
Ar tiesa, kad ketaus krosnelės greičiau įšyla, bet ir greičiau atvėsta nei metalinės? Namo apšildomas plotas 100 kv. metrų (namas dviejų aukštų, kiekviename aukšte po 50 kvadratų). Kokia krosnelė (konvekcinė ar paprasta) geriau tiktų Jūsų nuomone, ir kokio galingumo rinktis, nes vyrauja nuomonė, kad 10 kvadratų reikia 1 kw, bet kai pažiūri į daniškas krosneles (pvz. krosnelė Morsø 2B Standard), čia su 5 kw žada apšildyti iki 216 kv. Ar taip gali būti?
Komentarai:
Dėl krosnelių veikimo ir jų šilumos perdavimo. Jeigu į situaciją žiūrėsime pardavėjo kuriam rūpi tik parduoti akimis, kurios mato vartotoją kuriam svarbu girdėti tą ką nori jisai girdėti, tai bet kurią situaciją galima interpretuoti taip kaip patinka, bet tai gali būti ir neteisybė kalbant apie prietaisus. Ketinės krosnelės yra puikūs prietaisai, tačiau jų yra tokia įvairovė, kad kalbėti neapibrėžtai yra neteisinga, nes krosnelė krosnelei nelygu. Jeigu ketinė krosnelė yra pagaminta iš plonasienio ketaus detalių tai žinoma, kad ji greitai ir atvėsta, o plieninė krosnelė gali būti gaminama tarkim su konkrečia paskirtimi šildymui, nes jos viduje sudedamas atitinkamas šamotas ir t. t., tai ji lyginant su ankstesniąja įvardinta, šilumą gali išlaikyti ilgiau skaičiuojant laiko atkarpą jau ne procentais, o kartais. Taigi gaminys gaminiui nelygus, jeigu ieškote šildymo prietaiso tai jis ir turi atitikti Jūsų lūkesčius, šilumą sukaupti gali tik tam tikslui skirtos akumuliacinės medžiagos ir ne kas kitas, krosnelių korpusai ketinis ar plieninis čia turi mažiausią įtaką, šilumą geriausiai sukaupia ir perduoda krosnelės akumuliacinių korpusu. Apie Jūsų paminėtą gaminį geriausiai žino gamintojo atstovas, taigi profesionali etika leidžia komentuoti tik savo gaminius apie kuriuos mes geriausiai žinome, nes asortimente siūlome krosneles, kurios naudoja labai mažai kuro, o jų korpusai yra pagaminti iš akumuliacinių medžiagų ir šilumą spinduliuoja jau neveikiant prietaisui dar sekančias 20val., kaip antai aukščiau minėtų krosnelių šilumos perdavimas vyksta tik tuomet kai jose dega ugnis. Kvieskite mūsų įmonės ar kitą kvalifikuotą šildymo specialistą, pasitarkite su juo kokį prietaisą geriausiai galima būtų pas Jus įrengti, kad jisai tikrai šildytų ir naudotų nedaug kuro, gerai atrodytų, nes manome šiandien tai yra svarbiausias klausymas vartotojui.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Netiesa, kad ketaus krosnelės greičiau atvėsta, priešingai - metalinės (konvekcinės) šiek tiek greičiau įkaista, bet greičiau atvėsta.
100 kv. m. apšildyti reiktų ne mažiau kaip 13 kW nominalaus galingumo šildymo prietaiso (jeigu patalpų aukštis standartinis apie 2,6 m). 5 kW maksimalaus šiluminio galingumo krosnelė (be papildomų šilumos akumuliatorių pagalbos) galėtų apšildyti 30-40 kv. m. plotą.
Mūsų nuomone, norint apšildyti patalpas per du aukštus, tikslingiau būtų rinktis ne krosnelę, o židinį. Krosnele galima apšildyti tik tą erdvę, kurioje ji stovi. Židiniu (ortakių pagalba arba radiatoriais) galima apšildyti, faktiškai, neribotą patalpų skaičių (efektyviai vienu židiniu iki 200 kn.m).
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: