Kokį šildymą pasirinkti karkasiniam namui

Klausimas:
Gyvename karkasiniame nedideliame name (1 aukštas - apie 50 m2 - holas, svetainė, valgomasis ir virtuvė - vientisa erdvė; vonios + wc kambarys; boilerinė; rūbinėlė + mansarda - miegamasis + darbo kambarys). Iki šiolei šildėme namus elektra + židiniu, tačiau tai nepatogu, neefektyvu, neekonomiška ir t. t. Pagaliau, norime gyventi šiltai, patogiai, ekonomiškai ir ekologiškai, ir, kaip Gudrus šildymas.lt sako, „Šildykitės gudriai, kokybiškai ir pigiai." Tad klausiame Jūsų patarimo: ką rekomenduotumėte įsirengti - granulinę krosnelę, granulinį katilą, automatinį biomasės katilą ar pasiūlytumėte kitą efektyviausią sprendimą?Granulinės krosnelės mums tinka ir patinka, nes nereikia katilinės, jos kompaktiškos, tačiau jų kainos gana solidžios. Šiandien apžiūrėjome keletą variantų (vandenį ir orą šildančias), konsultantas patikino, kad mūsų namukui reikia apie 13 kw. Nenorime prieštarauti specialistui, tačiau dėl tokio galingumo sutikti (bent jau kol kas) taip pat negalėtume. Kokia Jūsų nuomonė dėl galingumo? Juk ne tik plotas (m2) turi reikšmės? Apie Laminox granulines krosneles ir katilus girdėjome, kad jie pasižymi dideliu naudingumo keficientu. Visa tai užtikrina puikų rezultatą Laminox granulinių krosnelių ir katilų vartotojams ir džiugina mažais instaliacijos kaštais, greitu atsiperkamumu bei pigia eksploacija. Norime sulaukti iš Jūsų patarimų, komentarų, pasiūlymų, ką geriau pasirinkti.
Komentarai:
Rekomenduojame granulinį katilą P100, 16 kW, tokio katilo kaina yra 2879 Eur su PVM ir nemokamu atvežimu. Į šią kainą įskaičiuota: 16 kW katilas su priverstinio oro padavimo ventiliatoriumi kietam kurui deginti, apatinio arba viršutinio degimo technologija, keramikiniu įdėklu ir vandeniu aušinamomis ardelėmis. Priverstinio oro padavimo ventiliatorius kieto kuro deginimui ir stabilios katilo temperatūros palaikymui, kai dega kietas kuras. Pilnai automatizuotas granulinis degiklis su automatinio kuro uždegimo mechanizmu, ugnies atpažinimo funkcija ir papildomu sneku degiklio viduje, leidžiančiu maksimaliai pailginti laiko intervalus tarp atskirų degiklio valymų bei leidžiančių deginti žemesnės kokybės kurą granulių padavimo mechanizmas iš rezervuaro į degiklį mikroprocesorinis valdymo blokas su katilo ir boilerio temperatūros davikliais ir cirkuliaciniu siurbliu valdymo galimybe granulių rezervuaras 300kg (už papildomus 60 Eur 0.5tonos)
Katilas Jums tikrai parinktas per galingas. Jis parenkamas pagal pastato šilumos nuostolius, kuriuos reikia suskaičiuoti. Siūlyčiau žematemperatūrį granulinį katilą ir grindinio šildymo sistemą. Tai būtų optimaliausias ir konfortiškiausias pasirinkimas. Dėl grindinio šildymo sistemos projekto parengimo ir šilumos nuostolių skaičiavimo kreipkitės į „Wavin Baltic".
Edvinas Grevas, Wavin Baltic Tempower
 
Sritis:
Sritis: