Krosnelės ir kamino įrengimas daugiabutyje

Klausimas:
Gyvename blokinio daugiabučio namo 5-ame aukšte. Ruošiamės pasistatyti krosnelę. Kaip geriau išvesti krosnelės kaminą per balkono sieną ar per stogą? Ir kokių leidimų reikia, bei kur reikia kreiptis norint įsirengti krosnelę daugiabutyje?
Komentarai:
Jei gyvenate bendrijoje pakalbėkit su pirmininku, o įsirengti kaminą be jokių leidimų galima tik reikia laikytis statybos techninio reglamento (STR). Bet gali kilti bėdų su kaimynais nes stogas yra bendra nuosavybė. Vedant per balkoną, tokių problemų mažiau, o norint viską padaryti teisiškai teisingai reikia: 1. Laiptines kur gyvenate gyventojų sutikimo; 2. Išsiimti projektavimo sąlygas savivaldybėje; 3. Pasidaryti projektą; 4. Gauti sutikimą atlikti darbus (patvirtinti projektą) gauti leidimą iš gaisrininkų. Kai ruošite projektą, bus aišku, kaip pigiau padaryti dūmtraukį, ar per balkoną ar per stogą. Bet kokiu atveju dūmtraukis turi būti aukščiau plokščio stogo - mažiausiai 1,5 m ir būtinai apšiltintas.
Paprasčiau būtu pristatomą apšiltintą dūmtraukį išvesti per namo sieną, ne per stogą (nekils bėdų dėl stogo sandarumo). Gali prireikti namo gyventojų sutikimo, seniūnijos architekto, ir aišku priešgaisrinės tarnybos leidimo.
Kaip geriau išvesti kaminą, reikia žiūrėti pagal vietą (svarbu, kad būtų kuo mažiau alkūnių, horizontalių elementų). Dėl leidimų reikia kreiptis i seniūniją.
Paprasčiau kaminą išvesti per sieną nes per stogą sunkiau kadangi reikia išlaikyti saugius atstumus iki degių medžiagų taip pat stogo sandarinimo sudėtingi darbai. Visu pirma reiktu pradėti nuo kamino projekto.
Giedrius , Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: