Kokią krosnelę pasirinkti, kūrenamą malkomis ar granulėmis

Klausimas:
Namuose turime pasiruošę vietą krosnelei (palikta vieta, kamine yra įdėklas su "turbina", nes sakė, kad krosnelėms taip reikia). Dabar pradėjome rinktis krosnelę ir kyla klausimas dėl to, kokią pasirinkti: kūrenamą malkomis ar granulėmis. Krosnelė bus naudojama kaip alternatyvus šilumos šaltinis ir nebus pajungta prie esamos šildymo sistemos. Ar verta investuoti didesnę sumą į granulinę krosnelę, ar geriau tiesiog pasirinkti kūrenamą malkomis? Pradinė idėja buvo malkos, tačiau kūrenimo paprastumas ir patogumas granulinei kreosnelei lyg ir duotų papildomą pliusą.
Komentarai:
Na dėl turbinos, tai Jus suklaidino. Jeigu tai bus granulinė krosnelė, tai ji turi priverstinį dūmų šalinimą, o jeigu kaminas aukštesnis nei 5 m, tai jokių papildomų įrenginių nereikia.
Kam investuoti į brangią granulinę krosnelę? Kūrenkite pjuvenų briketais, tai perpus pigiau nei granulės, neskaitant įrangos ir aptarnavimo kainų.
Ekspertai.lt
Iš esmės jūsų nuomonė yra teisinga, dėl granulinės krosnelės. Ji turi savų pranašumų prieš malkines krosneles. Pradedant tuo, kad jai nereikia dūmtraukio, užtenka tiesiogiai prijugti per sieną. Bei ilgas degimas ir mažos kuro sąnaudos, plius automatizuotas degimas. Tačiau visi šie patogumai kainuoja. Todėl jos kaina, lyginant su malkine krosnele, yra pakankamai didelė.
Jai krosnelė bus naudojama tik tais atvejais, kai oras pradeda vėsti ir norint nejusti patalpoje diskonforto, dėl temperatūros ir drėgmės pojūčių, tai rekomendacija būtų rinkis, ko gero, mediena kūrenamą krosnelę.
Šilumos specialistai, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: