Krosnelės su šilumokaičiu

Klausimas:
Domina krosnelės su šilumokaičiu, prie kurių galima prijungti radiatorius. Kiek jų galima prijungti ir kiek radiatoriai gali būti nutolę nuo krosnelės?
Komentarai:
Taip, prie krosnelės su šilumokaičiu, galima jungti radiatorius. Radiatorių kiekis priklauso nuo krosnelės galios ir nuo radiatorių bendros galios. Jeigu krosnelės galia bus mažesnė negu radiatorių, yra tikimybė jog neprišildys patalpų esant žemoms temperatūroms lauke.
Radiatorių atstumas neturi įtakos krosnelei, labiau tai turi įtakos cirkuliaciniam siurbliui - ar užteks jo galios tiekti pastovų srautą į radiatorius.
Andrius Paliukenas, UAB "Paltaja grupė"
Galite pažiūrėti krosnelės techninį pasą kuriame bus parašyta kie ji gali pagaminti šiluminės galios, tik čia reikia įvertinti vieną faktorių: gamintojas (krosnelės) nurodo maksimalų galingumą. O maksimaliu galingumu toks įrenginys dirba tik apie 30% įskaitant visą pakuros degimo periodą. Tai įvertinant rekomenduočiau prijungimo galingumus pamažinti koia 30% nes perkrovus sistema dirbs žemose temperatųrose, kas nepageidautina jūsų kapsulei ar krosnelei ir dūmtraukiui. Prijungimo atstumas nėra svarbus, na aišku ne 50 metrų.
Reikėtų pasirūpinti alternatyviu cirkuliacinio siurblio maitinimu, krosnelė nėra tas įrenginys kuriam kritiniai slėgio ir temperatūros pokyčiai gali praeiti be pasekmių.
Ekspertai.lt
Krosnelės su vandens šilumokaičiu, kaip ir orinio šildymo prietaisai, turi tam tikrą galingumą, matuojamą kilovatais. Pagal šį galingumą ir pasirenkama krosnelė. Tokių krosnelių gamintojai paprastai nurodo parametrus, pagal kuriuos ir galima nuspręsti, kiek radiatorių pajungti.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: