Kaip apsisaugoti nuo saulės

Klausimas:
Mūsų buto langai į pietus, net ir žiemą čia siaubingai karšta, o vasarą gyventi neįmanoma. Gal yra būdas kaip apsisaugoti nuo saulės (roletai mažai tepadeda)? Mąstome apie veidrodinę plėvelę...
Komentarai:
Renkantis roletus nuo saulės reikėtų pasvarstyti, kad ši langų uždanga atliktų kuo daugiau funkcijų. Jei roletų paskirtis – apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tuomet reikėtų peržiūrėti audinių, iš kurių gaminami roletai, katalogą ir rinktis ne tik pagal išvaizdą, derėjimą bendrame interjere, bet ir pagal tankumą. Kuo bus tankiau austas roletas, tuo jis daugiau apsaugos nuo saulės, tuo mažiau ji prikaitins patalpą, kuri gali tapti net tvanki, jei langai itin dideli. Specialūs „Screen“ audiniai išsiskiriantys savo struktūra, kuri leidžia dalį šviesos tolygiai paskirstyti, o dalį atspindėti, tokių būdu apsaugodama nuo malonių, tačiau kartais per daug įkyrių saulės. Taip pat šiai funkcijai atlikti galima pasirinkti šviesesnių spalvų roletus nuo saulės (kuo šviesesni, tuo geriau apsaugos nuo karščio).
Marius Česnakas, Ekspertai.lt
Pietiniams langams rekomenduojame gaminius, kurių audiniai turi šviesos atspindėjimo ir / ar nepralaidumo funkciją. Yra ir specialus audinys Glasgard, kuris pasirūpina šios problemos sprendimu.

Geriausiai nuo saulės ir karščio apsaugo fasado gaminiai - tarkime, apsauginės žaliuzės sulaiko net 80 proc. karščio; šis gaminys sutaupo ir energijos sąnaudas tiek vėsinimui, tiek šildymui žiemą.
Vadybininkė Džiuljeta Naudulaitytė, Ekspertai.lt
Veidrodinė plėvelė padės išvengti šilumos pertekliaus, tačiau problemos iki galo neišspręs. Pagalvokite apie lauko žaliuzes, markizes, vidaus kondicionierių.
Dalius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: