Krosnelės įrengimo kaina

Klausimas:
Namas yra 90kv.m., prasidedant šaltajam sezonui norėtųsi drėgmę ir šaltį sumažinti kūrenant krosnelę, taip pataupant granules (name yra granulinis katilas). Nusprendėme, kad pirksime krosnelę, greičiau ir paprasčiau. Norisi trumpesnių ir pigesnių remontų bei mažiau dulkių. Svetainėje yra palikta anga išeinanti į kaminą. Kokia būtų kaina krosnelės įrengimui? Be pačios krosnelės kainos. Kokią krosnelę rinktis? Kainos svyruoja nuo 200 iki 3000 Eur. Norime būtent malkomis kūrenamos. Tėvai atkalba, nes sako, kad aprūks sienos, o mūsų svetainė labai šviesi. Ar čia tik senais laikais jos aprūkdavo, t.y. jos kur ekonomiškos ir senovinės?
Komentarai:
Įsigyjant krosnelę iš tiesioginio gamintojo atstovo, dažniausiai jos fizinio įrengimo kaštai būna įtraukti jau į kainą kaip motyvacija įsigyti, be to įsigydami iš įgalioto atstovo be išlygų gaunate pilnavertę garantiją gaminiui iki 10metų. Šis klausimas labai šiandien aktualus, nes kiek turime atsiliepimų ir įvairių nusiskundimų iš vartotojų, tai perpardavėjas dažniausiai suteikia tik menamą arba minimalią susijusią garantiją, kuri dažniausiai jau dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasirodo nebegalioja, panaši situacija ir su įrengimo paslaugomis. Dėl pasirinkimo. Pasirenkant krosnelę, protingiausia būtų žiūrėti į nuosavas galimybes, rinktis reikėtų 2-3 skirtingus modelius ir netgi galimai skirtingų gamintojų, kadangi ne visas ir/ar ne visos gali tikti atsižvelgiant į technines sąlygas jūsų būste. Šiuos techninius dalykus gali apibendrinti profesionalus rangovas turintis akivaizdžią ilgametę praktiką, kuris atsižvelgiant į jūsų pasirinkimus peržvelgęs krosnelių techninius pasus ir tik tuomet atrinks artimiausiai tinkančią, atsakingai įrengs suteiks pilnavertę garantiją. Tokia seka ir tokia tvarka einant, išvengsite visokių nesusipratimų, tuomet nei sienos nebus juodos nei menami seni ar dabartiniai laikai įtakos krosnelės veiksmingumui nedarys. Rinkitės istoriją turinti platintoją, nevienadienę praktika turinti rangovą tuomet ir rezultatas kurio tikitės bus puikus.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Kadangi krosnelė nebus naudojama pagrindiniam šildymui, o tik papildomam, reiktų daugiau informacijos, kokioje patalpoje stovėtų? Koks dizainas priimtinesnis? Koks biudžetas skirtas krosnelės įsigijimui? Krosnelės montavimas kainuoja apie 100 Eur (kaina su montuotoju suderinama tiksliau), kad aprūks sienos - tikrai nėra ko bijoti. Jei krosnelė tinkamai sujungiama, jokio aprūkimo negali būti. Taip pat prie krosnelės išlaidų prisideda ir pajungimas į kaminą, reiktų tiksliau žinoti atstumus, kad apskaičiuoti kiek dūmtraukio reiks, alkūnės ir t.t.
Ilona, Katilai.lt
Visos krosnelės, kuriose yra dvigubas degimas, oro pritekėjimo į pakurą sistema, nerūksta, taupo malkas, gali būti įvairaus dizaino. Aukštos kokybės krosnelių kainos prasideda nuo 1200 Eur. Krosnelės pajungimo sąmatą sudaro mūsų meistras, taigi įrengimo kaina apie 100 Eur.
Rūta Jasutienė, Krosnys ir krosnelės
Krosnelės montavimas kainuoja nuo 70 iki 100 Eur. Apsilankius meistrui gali koreguotis montavimo kaina. Bus reikalingi vamzdžiai krosnelei prijungti prie kamino. Kaina priklausys nuo pasirinktos krosnelės prijungimo būdo, skersmens ir kiekio. Krosnelė kainuotu nuo 587 iki 1900 Eur.
Vytautas Misūnas, Jotul
Taip, krosnelės įrengimas kainuoja mažiau, negu židinio montavimas. Dėl pajungimo - reikia tikslesnės informacijos apie kaminą, tuomet galėsim pasakyti preliminarią kainą. Gal galite atsiųsti pajungimo vietos (kamino) nuotrauką? Dėl pačių krosnelių - kainos skiriasi kaip ir gaminių bei jų veikimo kokybė. Kuo daugiau gamintojas investuoja į krosnelę, tuo ji brangesnė.
Rimvydas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: