Įleidžiamų šviestuvų montavimas

Klausimas:
Ar montuojant įleidžiamus šviestuvus į gipsą galima dėti garo plėvelę po gipsu? Nes kiek domėjausi, 12 V šviestuvai gan stipriai kaista, ar nepradės lydytis plėvelė? Šildymo vata dėta tik pakrasčiuose nuo lauko sienų.
Komentarai:
Dauguma standartinių įleidžiamų šviestuvų su halogeninėmis lemputėmis gana smarkiai įkaista dėl aukštos šviesos šaltinio temperatūros (lemputė ir jos cokolis gali įkaisti iki 400 laipsnių celsijaus), todėl gamintojai montavimo instrukcijoje nurodo neuždengti švietuvo, o palikti jį atvirą. Jei vietoje halogeninės lemputės naudosite LED lemputę, tai temperatūra bus nepalyginamai žemesnė, tačiau uždengti šviestuvą vis tiek nerekomenduojama, nes nesant nors minimaliai ventiliacijai temperatūra gali viršyti šviesos šaltinio rekomenduotiną veikimo temperūrą (apie 45 laipsnius celsijaus), o tai neigiamai įtakos paties šviesos šaltinio tarnavimo laiką.
Laimonas Jucius, UAB Delight LT
Nuo halogeninių šviestuvų išsilydo ne tik garo plėvelė, bet aptirpsta ir greta esanti vata.
LED šviestuvai šyla, bet nedaug - tai priklauso nuo šviestuvo galingumo, radiatoriaus dydžio. Jei dėsite LED lemputes, o ne šviestuvus - jos šils kiek daugiau. Bet kokiu atveju šviestuvui reikalingas aušinimas - rekomenduočiau šviestuvo vietoje plėvelę įpjauti. Plėvelė nuo LED šviestuvų neapsilydys.
Andrius, Ledeka
Reikia pasitikrinti pačios plėvelės charakteristikas. Mūsų siūlomi LED šviestuvai kaista ne daugiau nei 60 laipsnių. Jei plėvelė atlaiko 100 laipsnių ir aukštesnę temperatūrą, vadinasi drąsiai galite ją naudoti kartu su LED lempomis.
Halogeninės lempos kaista ženkliai daugiau, tad jų tikrai nerekomenduočiau naudoti kartu su garo plėvele.
Saulius Miasojedovas, UAB "AGETA"
Priklauso, koks yra atstumas tarp plėvelės ir lemputės. Jei ~5 cm, galite rinktis bet kokias lemputes. Jei mažesnis atstumas, rekomenduojame rinktis lemputes, kurios spinduliuoja šilumą į išorę. Daugelis lempučių turi "cool beam" parametrą, kuris rodo, kuria kryptimi spinduliuojama šiluma. Arba rekomenduojame naudoti LED lemputes, kurios nekaista.
Galite dėti, jeigu į šviestuvus montuosite LED lemputes (kuriose yra SMD:3528; 5050; 3014; 5630 ar panašaus tipo LED"ais). Tokios lemputės įkaista iki MAX 45 laipsnių.
Kitu atveju rekomenduočiau kažkaip izoliuoti nuo šilumos.
Saulius, Neoprekyba, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto