Reikalavimai katilinės ir garažo durims

Klausimas:
Kokie keliami reikalavimai katilinės ir garažo durims? Naujai statomo namo katilinės plotas apie 10 kv. metrų, numatomas dujinis kondensacinis katilas su turbo išmetimu, yra langas. Ar privaloma dėti priešgaisrines duris? Jei taip, kokie detalesni reikalavimai keliami, kokia atsparumo ugniai klasė? Iš katilinės patenkama į garažo erdvę, o iš garažo patenkama į tamburą. Ar garažo/tamburo durys privalo būti priešgaisrinės?
Komentarai:
Priešgaisriniai reikalavimai gyvenamųjų patalpų atskyrimui nuo katilinių, garažų, saugyklų nurodyti "Gyvenamųjų pastatų gaisrinės saugos taisyklėse", "Gaisrinės saugos pagrindiniuose reikalavimuose" ir priklauso nuo gaisro apkrovos bei statinio atsparumo ugniai laipsnio. Siūlytume kreiptis į projektuotoją, kuris atlikęs skaičiavimus, galės tiksliai atsakyti dėl tokių durų reikalingumo jūsų name. Praktikoje - į katilines du dujiniais katilais priešgaisrinės durys montuojamos beveik visuomet, garažų nuo gyvenamųjų patalpų atskyrimui - dažnai, nors užsakovai pastarojo reikalavimo dažnai nepaiso.
Paprastai katilinės ir garažo patalpų durims taikomas EI30 ugniai atsparumo reikalavimas. Labiausiai tam tinka plieninės ugniai atsparios durys PDD EI30, kurios gaminamos pagal individualius išmatavimus ir gali būti dažomos tiek pagal RAL, tiek dekoruojamos medžiu.