LED lempučių privalumai ir trūkumai

Klausimas:
Kuo LED lemputės pranašesnės už kitą Lietuvoje siūlomą produkciją – įprastas kaitrines ir liuminiscencines? Kokie LED lempučių privalumai?
Komentarai:
Kaitrinės lemputės buvo sukurtos prieš šimtus metų, tačiau jų gamybos principas ne kuo nepasikeitė. Lemputė turi turėti kaitinimo siūlą ir sandarų korpusą, kuris yra užpildomas inertinėmis dujomis. Tokio tipo lemputės yra standartinės formos, gana didelės, todėl dažnai netinka į modernaus dizaino šviestuvus. Liuminescencinė lemputė yra pilnai užpildyta dujomis bei gyvsidabriu, kuris yra pavojingas žmogaus sveikatai. Tokio tipo lempos taip pat skleidžia gana įkyrų garsą, nes jų viduje nuolat kaista dujos, skleidžia netolygią šviesą bei mirga, taip padarydamos negrįžtamą žalą žmogaus regėjimui. LED lempos veikia visai kitu principu nei kaitrinės ar liuminescencinės lempos. Jos nėra užpildytos jokiomis žmogaus sveikatai pavojingomis dujomis, nes šviesą skleidžia aktyvūs LED kristalai. Dėl šios priežasties LED lempoms nereikalingas sandarus korpusas ir jos gali būti įvairių formų ir dydžių bei puikiai telpa į modernaus dizaino šviestuvus. LED lempų skleidžiama šviesa yra tolygi, o lemputės neskleidžia jokio papildomo garso bei naudoja mažiau elektros.
Saulius Baravykas, UAB Elmo technologijos
LED lemputės pranašesnės už kitas Lietuvoje siūlomas lemputes, nes:
- naudoja iki 10 kartų mažiau elektros energijos;
- LED lemputės veikimo laikas yra maždaug 50 000 val. Toks laikas yra penkiasdešimt kartų ilgesnis už įprastų kaitrinių ir penkis kartus - už liuminiscencinių lempų veikimo laiką;
- LED lemputės neįkaista, nes šviesos dioduose energija šviesa paverčiama be nuostolių;
- LED gamyboje nenaudojama toksinė medžiaga - gyvsidabris. Jų moduliai padengti klijais, kurie saugo nuo drėgmės ir neigiamo aplinkos poveikio. Taip pat moduliai neturi judančių ir stiklinių dalių, jų konstrukcija tvirta ir atspari smūgiams. Šviesos diodai atsparūs vandeniui. LED modulius galima perdirbti ir naudoti dar kartą.
- LED gaminiai mechaninio lempos dužimo atveju nėra pavojingi kaip kaitrinės, fluorescencinės ar gyvsidabrio lempos.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto