Kuo skiriasi dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės

Klausimas:
Noriu pasiteirauti,- dvisluoksnis, trisluoksnis parketas, ar tai tos pačios parketlentės? Jei ne, tai koks skirtumas, kurių kokybės, išvaizdos ir kainos santykis geriausias? Galbūt galite parekomenduoti, kokio gamintojo dangą rinktis, mačiau, kad yra gaminamų ir Lietuvoje. Ar tiesa, kad esant grindiniam šildymui išsikraipo grindų danga būtent iš parketo ar parketlenčių?
Komentarai:
Trisluoksnės parketlentės, kaip ir išduoda pavadinimas yra iš trijų sluoksnių. Dažniausiai apatinis sluoksnis būna spygliuočio fanera. Antras sluoksnis, statmenas pirmajam - stabilizuojantis taip pat iš spygliuočio, trečias sluoksnis – kietmedis, kurį ir mato vartotojas. Dėl turimo tvirto stabilizuojančio sluoksnio ir užrakto (Click) šios parketlentės gali būti klojamos tiek slankiojančiu būdu, naudojant paklotą, tiek klijuojant prie pagrindo naudojant klijus. Dvisluoksnės parketlentės - iš dviejų sluoksnių. Pirmas- spygliuotis, antras- kietmedis. Šios parketlentės gali būti klojamos tik klijuojant jas prie pagrindo.
Trisluoksnė konstrukcija yra kiek stabilesnė, tačiau abu tipai dėl savo konstrukcijos yra pranašesni nei medžio masyvo grindys, todėl išsikraipymo tikimybės išvengsite. Beje, jos ir buvo kuriamos šildomoms grindims.
Rekomenduojame rinktis Boen, Lietuvoje gamintas parketlentes. Tai ne tik patikimas gamintojas, tiekiantis grindis į daugiau nei 50 šalių, tačiau ir pačiai Lietuvai reikšminga įmonė, kurioje apie yra sukurta 1000 darbo vietų.
Andrius, Geros Grindys
Šiuo metu rinkoje siūlomos dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Šių produktų išvaizda niekuo nesiskiria. Mūsų parduodamos dvisluoksnės parketlentės yra itin stabilios konstrukcijos ir turi geresnį šilumos pralaidumą (lyginant su trisluoksnėmis). Šiuolaikinės parketlentės yra pritaikytos montavimui ant šildomo pagrindo. Jos tikrai neišsikraipys, jeigu bus sumontuotos laikantis tokių darbų reikalavimų ir naudojant tam skirtas medžiagas. T.y. dvisluoksnę parketlentę klijuojant prie pagrindo silaniniais, elastingais ir tvirtais klijais (pvz. SMP 300) - turėsite šilumai pralaidžią ir ilgaamžę grindų dangą.
Taip jau susiklostė, kad Lietuvoje labiau žinomos trisluoksnės parketlentės. Dėl tam tikrų konstrukcinių savybių bei dėl to, kad dvisluoksnės parketlentės tradiciškai populiaresnės turtingesnėse Vakarų Europos valstybėse ir ten nebuvo poreikio smarkiai nupiginti produkto, šios parketlentės paprastai būna brangesnės, tačiau tik su sąlyga jei lyginame mažiausias pasitaikančias kainas. Jei lyginame analogiško pločio, medienos ir pan. dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės – kaina apylygė.
Lietuvoje prekybos vietose dažniausia sutinkame ekonominės klasės trisluoksnės parketlentės, kurių mažmeninė pardavimo kaina svyruoja tarp 20-30 Eur. Tai dažniausiai 3 juostų (viršutinė matomoji parketlentės dalis sudaryta iš trimis juostomis sudėtų mažų medienos gabaliukų) parketlentės. Kodėl kaina mažesnė? Rasti sveiką, gražų medienos gabaliuką +/- 4x30 cm trijų juostų parketlentei kur kas lengviau nei vientisą gabalą vienos juostos pvz. 14x220 cm parketlentei, nes medyje yra šakų, mazgelių, atspalvių svyravimų ir dar daug kitų niuansų, kurie aukštos klasės gaminiui neleistini, todėl ir kaina ženkliai aukštesnė, nes daug medienos atmetama dėl rūšiavimo neatitikimo.
Išvada: jei rinksitės ekonominės klasės gaminį – vienareikšmiškai lyderė trisluoksnė parketlentė, jei aukštesnės – kaina jau nebus kriterijus pasirinkimui.
Dvisluoksnės parketlentės paprastai šiek tiek plonesnės, todėl labiau tinkamos klijavimui ant šildomų grindų, nes sulaikys mažiau perduodamos šilumos.
Ant šildomų grindų parketlentes rekomenduojama klijuoti – klojant ant pakloto dar didėja šilumos izoliacija, atsiranda deformacijų tikimybė.
Jei gaminys yra kokybiškas, priklijuotas ir grindų (betono) paviršiaus temperatūra neviršija 27-28 laipsnių – išsikraipymo nebus (tokios temperatūrinės ribos nurodomos ir laminuotai bei PVC grindų dangoms).
Laurynas, Iris, UAB
Dvisluoksnių ir trisluoksnių parketlenčių struktūra ir paviršius yra panašūs ir jos daromos tam, kad medžio sluoksnis būtų klijuotas skirtingomis kryptimis, dėl ko medis mažiau "vaikšto" priklausomai nuo temperatūros ir drėgmės svyravimų. Trisluoksnės parketlentės turi dar vieną papildomą sluoksnį lyginant su dvisluoksnėmis, todėl jos yra brangesnės, bet kartu ir labiau tinkamos kloti ant šildomų grindų. Mes siūlytume Švedų gamintojo Tarkett produktą, kuris tikrai yra kokybiškas.
Kęstutis, Dangų studija, UAB
Dvisluoksnė parketlentė skiriasi nuo trisluoksnės. Dvisluoksnė parketlentė sudaryta iš dviejų sluoksnių (medzio faneros plokštės ir dengiamojo kietmedžio). Trisluoksnė parketlentė sudaryta iš trijų sluoksnių (dengiamojo kietmedžio, skersai dedamų spygliuočio lamelių ir spygliuočio faneros). Dvisluoksnės parketlentės neturi click sistemos (jos tik įsimauna viena į kitą). Kokybę, kainą ir išvaizda lemia dengiamojo kietmedžio sluoksnis, bei jam naudojamos medžiagos. Reikėtų ieškoti gamintojo kuris gamina parketlentes iš medžių kurie auga šaltomis salygomis (Skandinavijoje, šiaurės Rusijoje). Kadangi sunku išsiaiškinti kokį medį naudoja gamintojas geriausia būtų rinktis parketlentes gaminamas Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje.
Esant grindiniam šildymui geriausiai tinka trisluoksnė parketlentė kadangi ji turi click sistemą. Žinoma turi būt naudojamos specialios medžiagos šildomų grindų klojimui (specialūs klijai arba paklotas). Taip pat negalima grindų šildyti daugiau kaip iki 27 laipsnių. Dvisluoksnė parketlentė taip pat tinkama šildomom grindim, tik jos varža dažniausiai būna didesnė (todėl šilumos pralaidumas sumažėja) kadangi nėra click sistemos jos negalima kloti su paklotu, o bųtina klijuoti.
Vienetinis parketas ir masyvo lentos nėra tinkamos šildomom grindim, kadangi tai grynas kietmedis, kuris pasikeitus temperatūrai ar drėgmei turi didelią jėgą plėstis arba trauktis (t. y. nėra kito sluoksnio kuris atlieka jėgos kompensaciją).
Ekspertai.lt