Šarvuotų lauko durų garso izoliacija

Klausimas:
Bute norėčiau susimontuoti šarvuotas duris, bet dabar pradėjau galvoti apie iš išorės sklindantį triukšmą - ar durys jo nepraleis? Kokia paprastai yra šarvuotų durų garso izoliacija? Nuo ko ji priklauso?
Komentarai:
Pirmiausia, kiek patys susidūrėme su šiuo klausimu iš praktinės pusės - durys turi būti tinkamai sumontuotos ir kokybiškai užpildyti montavimo putomis tarpai tarp staktos ir sienos.Antra, sandarinimo tarpinės, esančios ant varčios turi būti kokybiškos ir uždarius duris, priglusti visu perimetru prie staktos. Žinoma, norint geriau apsisaugoti nuo triukšmo, geriausia naudoti du sandarinimo tarpinių perimetrus - vieną ant varčios, kitą - ant vidinės staktos pusės arba vidinio apvado.Trečia, svarbi pati durų konstrukcija, tačiau šio aspekto plačiau neapžvelgsime, nes dauguma Lietuvos rinkoje gaminamų žinomų gamintojų šarvuotų durų puikiai izoliuoja garsą , t.y. jų garso izoliavimo rodiklis siekia 38 dB ir daugiau, naudojant iki 50 mm storio akmens vatos užpildą. Didinant užpildo storį garso izoliacijos rodiklis kinta palyginti mažai.
Šarvuotų durų, kurias mes siūlome, garso izoliavimo koeficientas 41 dB. Bet ne vien nuo durų priklauso garso slopinimas. Kartais buto sienos gali būti plonos ar blogai - nekokybiškai atliktas montavimas. Šie faktoriai taip pat gali lemti triukšmo lygį patalpoje.
vitalis, Durų Centras
Durų garso izoliacija priklauso nuo garsą izoliuojančių varčios medžiagų, nuo sumontuotų tarpinių tipo ir aišku nuo pačių durų konstrukcijos.Gerai izoliuojančių garsą durų izoliacijos rodiklis yra net 43 dB. Jį įrodo laboratorijoje atlikti bandymai.
Aleksandras, Totum prekyba, UAB
Klausk
eksperto