Betoniniai, mediniai ar metalinio karkaso laiptai gyvenamajam namui

Klausimas:
Norėjau paklausti apie laiptus gyvenamajam namui. Kiek esu domėjęsis, laiptai gali būti betoniniai, mediniai ir metalinio karkaso su medinėmis pakopomis. Kurie laiptai yra geriausi gyvenamajam namui? Kurių eksplotacija pigesnė? Kurie tarnaus ilgiau?
Komentarai:
Medžiagų technologijoms pažengus į priekį, galima plati laiptų konstrukcinių ir dizaino sprendimų įvairovė. Jūsų paminėtos konstrukcijos yra populiariausios, profesionaliai suprojektuotos, ilgaamžės. Laiptų konstrukciją padiktuoja konkretus namo išplanavimas, naudojamos statybinės medžiagos bei interjero sprendimai. Individualiuose gyvenamuosiuose namuose dažniausiai pasirenkamos medinės ar su medine apdaila konstrukcjos. Medis suteikia jaukumo ir šilumos pojūtį. Betoninių laiptų ypatumai: sunki ir masyvi konstrukcija, sudėtinga ir brangi galutinė apdaila dėl betono netikslaus išliejimo. Metalinių laiptų su medinėmis pakopomis ypatumai: graži ir kokybiška metalo konstrukcija brangi, tūrinės metalo konstrukcijos kartais atlieka rezonatoriaus vaidmenį ir kelia papildomą triukšmą, kyla oficialaus interjero pavojus. Medinių laiptų ypatumai: lengva konstrukcija, jaukūs interjere, plačios dizaino galimybės, paprastesnė kapitalinė rekonstrukcija. Eksploatacija priklauso nuo naudojamų medžiagų kokybės ir konkretaus laiptų dizaino bei eksploatacijos sąlygų. Rekomenduočiau, pradedant statybas, pasitarti su profesionalais - tai padės išvengti daugybės klaidų ir papildomų išlaidų.
Taip, laiptai išvardinti gerai. Visi laiptai yra geri, jei teisingai ir kokybiškai pagaminti. Visi laiptai geri, tik ne kiekvienam dizainui tinka. Kiekvieno užsakovo skoniai ir supratimai skiriasi. Mediniai laiptai yra pigiausi, o eksploatacija sakyčiau medinių paviršių yra visų ta pati. Laiptai turi būti švarūs, jei bus smėlio, tai bet koks lakas neatlaikys ir greitu laiku bevaikštant lako ar alyvos sluoksnis nusišlifuos.
Valdas Davidonis, UAB Laipmeda
Visi išvardinti laiptai betoniniai, mediniai ir metalinio karkaso su medinėmis pakopomis yra geri, tiesiog juos reikia priderinti prie interjero. Žinoma, visi mediniai laiptai po kelių metų pradės girgždėti. Šiuo metu populiariausi laiptai yra metalinė laiptų karkaso konstrukcija su medinėmis pakopomis. Tokia konstrukcija dažnai atrodo lengva ir estetiška, nes laiptai yra interjero dalis.Šiuo metu populiarėja betoniniai laiptai. Betoninė konstrukcija yra pati stabiliausia, ją galima padaryti estetiškai gražią ir lengvą. Visų laiptų eksploatacija vienoda, nes visų laiptų paviršius dažnai yra medis. Mediena yra lakuojama, todėl po 5 metų, o gal ir anksčiau (priklausomai kaip eksploatuosite) laiptų paviršių reikės atnaujinti.Žinoma, galima naudoti vokiečių gamintojo laminuotas laiptų pakopas, kurios atitinka pačią aukščiausią 33 atsparumo klasę. Jų yra įvairių medžio atspalvių. Gamintojas suteikia iki 10 metų garantiją. Jos nereikalauja jokios priežiūros ir visada atrodys kaip naujos. Šias pakopas galima naudoti atnaujinant senus laiptus, taip pat ant betoninių laiptų ar metalinės konstrukcijos.
Ekspertai.lt
Visi gerai pagaminti laiptai yra geri. O geriausi gali būti tie, kurie jūsų namui geriausiai tinka ir piniginė leidžia. Bet laiptai, tai ne sienos, jų greitai neperstatysi, turi būti ilgaamžiai, atitikti poreikius, dizainą, kokybę. Kaina skiriasi, bet tarnauja jie visi puikiai. Negalima laiptų sumontuoti už 1500 Eur, kai savikaina jų 3500 Eur. Mes galime atvykti aptarti ir įgyvendinti tai, kas geriausiai jums tinka, taip pat kokybės, dizaino ir piniginiu atžvilgiu.
Adas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: