Kokio storio parketlentės tinka šildomoms grindims

Klausimas:
Kokio storio parketlentės dvisluoksnės ar trisluoksnės tinka šildomoms grindims? Ar kloti reikia ant betono pagrindą ir kokį? Taip pat, ar ant šildomų grindų parketą geriausia klijuoti ar geriau būtų plaukiojančiu būdu?
Komentarai:
Kad šildomos grindys efektyviai atliktų savo funkciją ir būtų ekonomiškos, bendra grindų (su paklotu) šiluminė varža 1/lambda neturi viršyti 0,15m2K/W, o grindų paviršiaus įšilimo temperatūra ne didesnė 25 laipsniai. Mūsų siūlomos grindų dangos visos tinka šildomam pagrindui. Klojant „plaukiojančiu“ būdu būtina rinktis paklotą, kuris tinka šildomoms grindims. Toks klojimo būdas yra greitesnis, paprastesnis ir pigesnis. Tačiau gali turėti ir minusų tokių kaip girgždėjimas, barškėjimas, grindis sunkiau renovuoti. Klijuojant parketlentes prie pagrindo grindys bus stabilios, negirgždės, nelinguos, bus lengviau renovuoti.
Andrius, Geros Grindys
Parketlentės dvisluoksnės ir trisluoksnės yra tinkamos šildomoms grindims. Standartinis ir optimaliausias storis yra 14 mm. Geriausia yra klijuoti parketlentes prie betono, tuomet geriau perduodama šiluma ir išvengiama parketlenčių barškėjimo. Stabiliausia konstrukcija šildomoms grindims - trisluoksnės parketlentės.
Ekspertai.lt
Ant šildomų grindų trisluoksnis parketas iki 18 mm, paprastai, klojamas "plaukiojančiu būdu", rekomenduojamas paklotas, tinkantis šildomoms grindims.
Martynas, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto