Kokį laminatą reikėtų rinktis

Klausimas:
Reikia remontuoti patalpos, galvoju kloti laminatą. Kokį grindų laminatą reikėtų rinktis, kad tiktų ir virtuvei, ir vaiko kambariui (atsparumas vandeniui ir pan).
Komentarai:
Laminatas nėra atsparus vandeniui, todėl ant jo paviršiaus patekusį vandenį (ar kitą skystį) būtina nedelsiant pašalinti.
Rekomenduotume rinktis 32 atsparumo klasės, ne plonesnį kaip 7 mm storio laminatą, visa kita – išvaizda, kaina, gamintojas – jau pagal jūsų norą.
Atspari vandeniui ir minkšta bei patogi žaisti vaikui būtų PVC grindų dangą, tačiau joje gali likti įspaudimo žymės perstumdžius baldus. Šių dangų būna ir su padidintu atsparumu slydimui (šiurkštesnis paviršius).
Laurynas, Iris, UAB
Mūsų nuomone, optimaliausia virtuvėje būtų rinktis vokiškas Haro Aqua serijos laminuotas grindis, kurios turi padidintą apsaugą drėgmei (ypatingai impregnuota HDF plokštė) bei tuo pačiu yra labai tvirtos ir atsparios trinčiai, galimiems smūgiams ir pan. (33 atsparumo klasė). Bet kokiu atveju grindis reikia saugoti nuo galimo ilgalaikio vandens buvimo ant paviršiaus, plaunant grindis nepersistenkite su per dideliu kiekiu vandens (geriausia būtų išsiurbti ir drėgnai valyti, naudojant specialią priemonę- muilą laminuotų grindų plovimui). Tokiu atveju Jums grindys tarnaus patikimai ir ilgai.
Vaiko kambaryje tikrai pravers geras akustinis paklotas po grindimis, pvz. Haro Silent Eco Ds ar Silent Pro, kurie slopina garsą patalpoje, turi apsaugą nuo drėgmės bei yra komfortiški ir ilgaamžiai.
Norint dėti laminuotas grindis tiek virtuvės, tiek kitose patalpose, rekomenduojame naudoti 33 atsparumo klasės grindis. Jos montuojamos tiek komercinėse patalpose (parduotuvėse, biuruose, kavinėse, etc.) tiek tinka ir namų sąlygoms.
Skandinaviškos Grindys | Vilnius, Ekspertai.lt
Priklauso nuo to kokia pinigų sumą norite, ar galite skirti grindims. Visgi siūlyčiau įrengti ruloninę dangą arba lentelių formos PVC dangą. Ji puikiai Jums tarnaus, bus lengva priežiūra.
Monika, Ekspertai.lt