Grindų danga šildomoms grindims

Klausimas:
Name planuojame įrengti grindinį šildymą. Kokio tipo grindų danga būtų labiausiai tinkamiausia šildomoms grindims?
Komentarai:
Grindų dangai galima naudoti visas medžiagas, kurioms dangos gamintojas suteikia specialų ženklą nurodantį, kad danga tinkama taikyti šildomoms grindims. Lygiai, kaip šildomų grindų konstrukcijos apačioje įrengta šilumos izoliacija sumažina šilumos perdavimą žemyn, viršuje konstrukcijos esanti grindų danga taip pat gali daryti įtaką šilumos atidavimo patalpai intensyvumą. Tai reikia įvertinti jau atliekant šiluminį-techninį šildomų grindų skaičiavimą. Geriausiai šilumą praleidžia didelį tankį turinčios dangos medžiagos: plytelės, marmuras, akmuo. Šilumos atidavimą mažina įvairios kiliminės dangos. Medine danga uždengti šildomas grindis yra pats sudėtingiausias ir brangiausias būdas. Didžiausios problemos atsiranda tuomet, kai džiūstant medienai susidaro plyšiai. Taisyklingai įrengiant medines grindis, apačioje turėtų būti naudojami tvirtos ir storos faneros lakštai.
Antanas Naujokaitis, VILSAN BALTIC
Labiausiai tinkama keramikinė grindų danga, bet tikrai galima ir laminatas, ir parketlentės. Žinoma visos šios dangos turi būti pritaikytos grindiniam šildymui. Tokioms dangoms dažniausia yra ribojama paviršiaus tamperatūra, tačiau visa tai galima paskaičiuoti ir numatyti kas labiausiai tiktų.
Laidžiausia šilumai danga yra plytelės, tačiau galite rinktis ir jūsų norimą dangą atsižvelgiant į grindų gamintojo rekomendacijas. Būtina prieš įrengiant šildomas grindis tai žinoti, nes nuo to priklausys ir kaip bus montuojamos grindys.
Ekspertai.lt
Šildomoms grindims galite kloti tiek laminuotą grindų dangą, tiek parketlentes – jeigu grindys nebus šildomos didesne nei 27°C temperatūra. Prieš klojant grindis taip pat svarbu pasirinkti tinkama paklotą, kuris būtų laidus šilumai.
Dangos grindiniam šildymui tinkamos tos, kurių varža iki 0,15: Keraminės dangos – 0,01...0,03 m² K/W Plastiko dangos – 0,04...0,07 m² K/W Medinės dangos – 0,06...0,12 m² K/W Kiliminės dangos – 0,07...0,15 m² K/W Norint pasiekti pageidaujamą T patalpose, būtina skaičiuoti šilumnešio T pagal blogiausią dangą įvertinant ir šilumos nuostolius atskirose patalpose, debitus atitinkamiems kontūrams skirstyti ir balansuoti per reguliuojamus kolektorius.
Martynas, Ekspertai.lt
Grindiniam šildymui geriausia plytelių grindų danga, taip pat tinka laminuota grindų danga. Medinė grindų danga nerekomenduojama.
Andrius R., Ekspertai.lt