Individuali ar masinė baldų gamyba – ką pasirinkti?

Atnaujinant ar naujai įsirengiant namus ar ofisą, dažnai tenka išspręsti daugybę sudėtingų klausimų. Vienas iš tokių - kokius baldus pasirinkti: Individuali ar masinė baldų gamyba – ką pasirinkti?

1)Gamintis (pirkti) baldus “serijinius”?

2)Gamintis (pirkti) baldus pagal individualų užsakymą?

Šis pasirinkimas dažnai tampa “galvos skausmu”. Aptarkime abiejų šių variantų privalumus ir trūkumus..

1)Masinė (serijinė) baldų gamyba

Šio pasirinkimo įgyvendinimas paprastas - einate į baldų saloną, išsirenkate kas Jums patinka ir netrukus, baldas jau stovi savo paskirties vietoje.

Privalumai:

·Greita ir paprasta;

·100% aiškus vaizdas kurį perkate.

Trūkumai:

·Už Jus jau nuspręsta, iš kokios plokštės bus pagamintas baldas. (Puiku, jei galite pasirinkti bent plokštės spalvą. Tačiau spalva yra ne pagrindinis parametras)

·Už Jus jau nuspręsta kokia bus naudojama furnitūra.

·Baldo matmenų Jus taip pat nepakoreguosite.

Mastant iš ekonominės ir paprastumo pusės gerai. O kaip su ilgaamžiškumu?

Kalbant apie baldų ilgaamžiškumą, juos lemia keletas svarbių kriterijų:

plokštės kokybė (storis, tankis, klasė);

furnitūros kokybė (medžiagos, klasė);

pjovimo, laminavimo, montavimo darbų kokybė (atsakingas gamintojas).

Plokštės storis

Spintos ir kitų kietųjų baldų ilgaamžiškumą ypatingai įtakoja naudotų plokščių storis. Visų korpusinių baldų gamyboje, paprastai naudojama dviejų storių plokštės.

1.Korpusui (laikančiosioms konstrukcijoms) – storesnės plokštės;

2.Užpildams (durims, sienelėms) – plonesnės.

Skirtingi storiai būna ir lentynoms, nugarėlėms, apie kurias čia nekalbėsime. Baldinių plokščių storis svyruoja nuo 8 mm iki 30 mm.Jei Jūsų spintos, ar kito baldo korpusas bus pagamintas iš 25 mm storio plokštės, o užpildai ir 18 mm – Jūs turėsite tikrai tvirtą baldą.

Masinės (serijinės) baldų gamintojai paprastai tiesiogiai dirba su plokščių gamintojais ir čia yra vietos improvizacijai. Galima naudoti plonesnes plokštes, taip taupant kaštus ir, arba mažinant mums (galutiniams vartotojams) kainą, arba didinant savo (baldų gamintojo) pelną.

Mažinant baldų gamyboje naudojamų plokščių storius – neišvengiamai mažėja ir baldo stiprumas, ilgaamžiškumas.

Mažieji baldininkai dirba tik su tokiomis plokštėmis, kokios yra jau siūlomos Lietuvos rinkoje.Nes jiems, baldinių plokščių spec. užsakymai didžiuliais kiekiais nepriimtini.

Standartiškai Lietuvos rinkoje yra siūlomos 10 mm; 18mm; ir 25mm storių plokštės.

Mažieji baldininkai didelio pasirinkimo neturi ir gali dirbti tik su šiomis, standartinio storio plokštėmis.Paprastai korpusui naudojama 25 mm plokštė;sienelėms, durims – 18 mm; lentynoms – 10 mm. Perkant ar gaminantis baldus žinotina yra tai, kadplokštės storis – yra parametras, kurį galime pamatuoti ir žinoti ką perkame.

Patarimas – domėkitės panaudotų plokščių storiu ir objektyviau įsivertinsite produkto kainą: ar tai tikra nuolaida, normali, ar per didelė kaina.

Plokštės tankis

Tankis, taip pat yra labai svarbus baldinės plokštės parametras.Baldų gamyba šį parametrą labai stipriai jaučia. Jei plokštės tankis yra mažas, pjaunant gali trupėti kampai, briaunos.

Plokštės kraštai bus užlaminuojami ir Jūs nieko nepastebėsite, tačiau ilgainiui tai pajausite.

Lentynų tvirtinimo ir kitų sujungimųvietose galimi plokštės trupėjimai. Baldas bus ypatingai jautrus bet kokiems pastūmimams, ką jau kalbėti apie antrinį surinkimą.

Jei plika akimi lygintumėte dviejų plokščių gabaliukus, akivaizdžiai matytumėte, kurios plokštės drožlių tankis yra didesnis.Kuo daugiau panaudojama drožlių gaminant plokštę, tuo mikro tarpeliai bus mažesni.

Patarimas – plokštės tankį taip paprastai neįvertinsite – tačiau jei galite pačiupinėti plokštės mažą gabaliuką, atkreipkite dėmesį ir į šoninę briauna. Žinoma jeiji neužlaminuota.

Plokštės klasė

Baldinės plokštės skirstomos į klases: E0; E1; E2; E3. Darželiuose, ligoninėse ir panašiose viešosios paskirties įstaigose, įstatymas įpareigoja baldus naudoti tik iš E0 klasės baldinių plokščių. Pagal klases yra suskirstyta, kiek nuodingos medžiagos – formaldehido, yra konkrečioje plokštėje.

„Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra formaldehidą priskyrė „galimų žmogaus kancinogenų“ grupei.“ (asu.lt) E3 klasės plokštės taip pat yra leidžiamos naudoti, tačiau jei perkate tokią plokštę, Jūs turite žinoti, kad savo namuose ar ofise turėsite baldą su maksimaliu leistinu formaldehido kiekiu.

Patarimas – būtinai domėkitės iškokios klasės baldinės plokštės pagamintas ar bus gaminamas baldas. Jei Jums svarbi Jūsų sveikata ir aplinka – rinkitės E0 ar E1.

Baldų furnitūra

Pasirenkant masinės gamybos baldus, furnitūra taip pat už Jus jau parinkta. Jei Jūs ketinate įsigyti spintą, kurioje bus stumdomos durys – slenkančios sistemos yra pagrindinė stumdomos spintos furnitūros dalis.

Tik kokybiškos slenkančios sistemos užtikrina ar tyliai darinėsis Jūsų stumdomos durys, ar bus švelnus durų pritraukimas.

Priešingu atveju Jūs ir Jūsų vaikai rizikuojate pajausti, ką reiškia 40-60 kg smūgis per pirštus jei nespėsite jų laiku atitraukti. O juk tai taip dažnai nutinka Jūsų vaikų žaidimų metu.

Senkančios sistemos yra pagrindinis garantas, kad Jūsų stumdomos durys, jų mechanizmo teisingas veikimas bus ilgaamžis.

Prieš renkantis spintas stumdomomis durimis – rekomenduotume pasidomėti, kokie galimi sprendimai šioje srityje. Ne mažiaus svarbūs ir lankstai, bėgeliai, stalčių mechanizmai – jų taip pat yra labai įvairių todėl jei nenorite apsirikti – patariame patiems pasidomėti ir išsirinkti sau tinkamiausią kainą ir kokybę.

Patarimas – pasidomėkite kokia rinkoje siūloma baldinė furnitūra. Tačiau būkite budrūs – net ir pats garsiausias prekinis ženklas, dažnai siūlo labaiplatų kainos ir kokybės asortimentą. Kad ir kaip tai neįdomu – rekomenduojame šiai vietai skirti daugiau laiko ir analizės.Atminkite, jog furnitūra yra labai svarbi baldų kokybei ir ilgaamžiškumui.

2)Baldai pagal individualius užsakymus

Priėmus sprendimą gaminti baldus pagal individualų užsakymą, turite nusiteikti, kad tam prireiks daugiau laiko ir kantrybės.

Privalumai:

·Praktiškai ir naudingai išnaudojamas kiekvienas patalpos centimetras;

·Unikalus sprendimas;

·Galite įsigyti produktą, kurio vertė ženkliai didesnė už kainą. (Jei patys tai kontroliuosite);

·Galite įsigyti labai tvirtą ir ilgaamžišką baldą, bet tik tada – jeiišsirinksite kokybiškas medžiagas.

·

Trūkumai:

·Prireiks daugiau laiko ir kantrybės;

·Jeisunkiai reiškiate savo mintis, gali būti sunku išreikšti savo norus taip, kad baldininkas Jus teisingai suprastų.

Reziume

Jeigu Jūsų tikslas - susikurti baldą, kurio vertė bus didesnė už jo kainą, Slider.lt rekomenduoja patiems įdėti daugiau pastangų ir pasidomėti, kokios baldinės plokštės, furnitūra rinkoje yra.

Kokie jų privalumai ir trūkumai. Net jei baldus gaminsitės pas mažą baldininką, negalite juo visiškai pasikliauti.

Visų vertybės labai skirtingos, todėl parodydami, kad Jūs nieko nesuprantate baldų gamyboje, visus kozirius paliekate baldininkui.

Pabaigai reikėtų akcentuoti tai, kad Lietuvoje, lyginant su pažangiomis ES valstybėmis,individualūs baldų užsakymai kainuoja labai pigiai. Todėl rekomenduojame Jums kiekvieną namų ar ofiso centimetrą išnaudoti praktiškai. Juk naudingai ir stilingai įrengtas Jūsų patalpų plotas Jums yra brangesnis už tiesiog gabalą plokštės?

Parengta pagal UAB Stumdomos sistemos medžiagą

UAB Stumdomos sistemos

Titnago g. 12, LT-02300 Vilnius, Lietuva
Titnago g. 12, LT-02300 Vilnius, Lietuva