Vonios baldai atsparūs drėgmei

Klausimas:
Kokius rinktis vonios baldus, kad būtų atsparūs nuolatiniam vandens ir drėgmės poveikiui?
Komentarai:
Karkasas būtų balta drėgmei atspari, o išorė dažytas MDF. Dar yra tokia plokštė kaip kompakt, tai ji tikrai nieko nebijo. Ji yra skirta kur labai didelė drėgmė. Tai būtent prie vonių, dušo kabinų, kriauklės spintelės.
Viskas priklauso nuo poreikių ir finansinių galimybių. Atsparūs vandeniui yra dažyti MDF, lakuoti paviršiai, stiklas, kompozitas, dirbtinis akmuo ir pan. Bet jų visų kaina yra sąlyginai aukšta. Pigiausias yra LMDP (laminuota drožlių plokštė). Todėl čia ir prasideda variantai. Žaidimas tarp pigiausių ir atsparių vandeniui medžiagų. Vieni darosi karkasą iš LMDP, o fasadus iš atsparių drėgmei medžiagų, kiti darosi viską iš pigių medžiagų, o treti viską iš drėgmei atsparių medžiagų. Tai priklauso nuo galimybių. Galbūt neverta išleisti krūvos pinigų baldui pagamintam visam iš dažyto MDF, jei vonia ekonominės klasės. O kitas į vonią investuoja tiek pinigų, kad nenori, jog už poros metų išbrinktų spintelė ir vaizdas būtų tragiškas. Todėl apsispręsti turi patys klientai. Kad būtų lengviau apsispręsti, tai labiausiai drėgmei jautrus būna stalviršis, po to seka fasadai, po to atviri spintelių šonai ir galiausiai vidinė konstrukcija. Sau gamindamasis baldus, vidinę konstrukciją dariau iš LMDP, šonus ir fasadus iš dažyto MDF, o stalviršį iš masyvo.
Ekspertai.lt
Patikimiausia medžiaga vonis baldams būtų Compact HPL. Tai kiečiausia ir atspariausia medžiaga baldams. Bet taip pat ir pati brangiausia. Sekantis variantas būtų dažytas mdf - plokštė yra uždažoma dažais, pro kuriuos nepatenka vanduo. Dar kita nauja technologija - besiūlis briaunos dėjimas su Sealtech technologija. Plokštės briauna padengiama nano danga ir tada uždedama briauna, taip plokštė nebeįgeria vandens per briauną. Buvo darytas bandymas - apkantuota plokštė su Sealtech buvo pamerkta į vandenį per naktį, ryte ištraukta sveika, neišsiplėtusi. Šitas briaunavimas atsieina pigiausiai iš visų išvardintų aukščiau.
Tomas, TR baldai
Vonios baldai turėtų būti pagaminti iš medžiagų, kurios yra atsparios vandens ir drėgmės poveikiui. Baldo karkasui pagaminti dažniausiai naudojama atspari drėgmei laminuota medžio drožlių plokštė (kaip atskirti - viduje esančios drožlės turi žalsvą atspalvį), tokia plokštė nėra linkus traukti į save drėgmę. Tuo tarpu baldų fasadai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų. Geriausias pasirinkimas būtų medžiagos dengtos laku: MDF dažytas, faniera, natūralus medžio lukštas. Svarbu - lakuotus paviršius saugoti nuo mechaninio pažeidimo.
Žilvinas Pečiukevičius, Samida
Mes patartume rinktis baldus iš Dažyto MDF arba iš drėgmei atsparios LMDP plokštės. Pirmasis variantas yra labiau populiarus ir madingesnis. Antrasis pigesnis, bet dekoro galimybė yra apribota iki dviejų spalvų.
Gintaras, Algimanto baldai
Šiaip siūlyčiau ne patį pigiausią, bet patikrintą variantą. Tai būtų MDF dažyta plokštė, dar galimas variantas lukštas beicuotas ir lakuotas arba tiesiog alyvuotas drėgmei atsparia alyva.
 
Sritis:
Sritis: