Baldų gamyba iš natūralios ar faneruotos medienos

Klausimas:
Galvoju apie svetainės baldus iš natūralios medienos – iš ąžuolo, uosio, beržo ir alksnio. Kuo skiriasi ši mediena, kokia mediena svetainės baldams yra geriausia, kokios medienos baldai būtų kokybiškiausi? Kokia būtų tokių baldų kaina?
Komentarai:
Pirmiausiai medis skirstomas į kietmedį ir minkštą medį. Ąžuolas, uosis yra kietmedis, jis sunkiau apdirbamas ir yra brangesnis, bet jis yra kietesnis ir mažiau pažeidžiamas mechaniškai. Skiriasi ir medžių struktūra (raštas). Beržas ir alksnis yra minkšti medžiai, jie pigesni, bet ir pažeidžiami lengviau. Įprastai baldus gaminame kombinuodami: korpusą iš drožlių plokštės, dengtos natūraliu medžiu ir fasadą iš natūralaus medžio. Tai leidžia atpiginti baldą ir neprarasti jo grožio.
Natūralios medienos baldai yra gana brangūs, bet ilgaamžiai. Visos išvardintos medienos yra kietmedis, todėl baldai yra patvarūs įbrėžimams. Kokybiškiausi baldai yra ąžuolo bei uosio medienos, tokių baldų kaina didžiausia, beržo ir alksnio pigesni.
Visa miedena yra kokybiška. Mediena skiriasi raštu, spalva, viena yra minkštesnė, kita yra kieta. Baldai priklauso nuo jūsų skonio. Baldus galima daryti ir iš faneruotos LMDP.
Dmitrijus Necepurenko, Diaspa, UAB
Kalbant apie medžiagų kainą, tai medžio masyvo kvadratas kainuoja ~ 145 Eur, o lakuotos faneruotės ~ 60 Eur. Realiai žiūrint į tokius baldus – mažai kuom skiriasi, atrodo kokybiškai.
Egidijus, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto