Faneruoti baldai svetainei

Klausimas:
Norim pirkti faneruotus baldus svetainei. Kokių klaidų nepadaryti renkantis būtent tokio tipo baldus?
Komentarai:
Svetainės baldai iš drožlių plokštės būna padengti laminatu arba natūraliu medžio lukštu (faneruoti). Faneruoti baldai yra natūralesni, nei laminuoti ir atrodo kaip tikra mediena, tačiau nėra labai atsparūs aplinkos poveikiui - bijo drėgmės, saulės ir mechaninio poveikio, jų negalima restauruoti ar daug kartų perrinkti. Taupymo ir patvarumo sumetimais vis dažniau gaminami kombinuoti baldai: spintelės, karkasas arba mažiau matomos baldo detalės gaminamos iš laminuotos ar faneruotos drožlių plokštės, o fasadas, t. y. pačios durelės, - iš medžio masyvo.Kiekvienas pakaitalas turi savo pliusų, tačiau visi jie savo savybėmis neprilygsta medienai. Nors jie patvarūs ir lengvai prižiūrimi, jie neskleidžia šilumos ir jaukumo, kaip mediniai baldai. Manau, kad pagrindiniai dalykai į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis faneruotus svetainės baldus, tai:- plokštė: ar plokštė yra su žema formaldehidų emisija (šiuo metu yra gaminamos ir tokios plokštės). Nes svetainės baldai stovės pas jus ilgai, bus dažnai naudojami ir tai yra labai svarbu.- apdailos medžiagos: svetainės baldų apdaila turi būti atlikta ekologiškomis medžiagomis, pvz. vandens pagrindo lakai, aliejai, muilai ir kita. NC lakas pastoviai garuoja ir nėra labai ekologiškas.- taip pat svarbu furnitūra: ji turi būti kokybiška, nes jeigu bus pigi, tai greitai svetainėje stovintys baldai sulūš ir reikės keisti, o keičiant furnitūrą, plokštė pradeda byrėti ir sunkiai laiko lankstus ir kitas detales.
NIjolė, UAB Baldai Jums
Faneruoti baldai – tai pirmiausia vieni iš brangesnių baldų, tad būtina pasirinkti gerą gamintoją. Tokie baldai iš faneruotės reikalauja tam tikros priežiūros, pvz. tokie baldai nėra atsparūs drėgmei, tad reikalauja ypatingo kruopštumo ir visus nešvarumus galima bus išvalyti tik su specialiomis priemonėmis.
Atkreipkite dėmesį į furnitūrą, nes kartais gamintojai dėl mažesnės kainos sudeda kinietišką ar lenkišką, o tai labai atsiliepia baldo eksplotacijos terminams. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį ir į pačių baldinių skydų kokybę, kokiu laku dengta ir t. t. Nenusimanant, tai padaryti labai sudėtinga.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: