Laminuotų baldų plokščių kenksmingumas

Klausimas:
Ar laminuotos baldų plokštės (pvz. PFLEIDERER R3080 ir R3082) yra tinkamos gaminti miegamojo arba vaikų kambario baldus? Ar jos ekologiškos, kiek kenksmingos?
Komentarai:
Sveiki, tiek Pfleidererio tiek kitų Europos ar Lietuvos LMDP gamintojų produkcija prekiaujama Lietuvoje turi atitikti Europos Sąjungos reikalvimus. Tad Jūsų pasirinkta plokštė neišsiskiria didesniu kenksmingumu ar ekologiškumu, nei kitos šio gamintojo siūlomos plokštės. LMDP gamybai yra naudojami kijai kuriuose yra "Formaldehido" ir kurie yra kenksmingi Norint sumažinti jų kenksmingumą rekomenduojama laminuoti plokštumas bei kantus, kas šiai dienai ir yra daroma baldų gamyboje. Plokštė jau gamykloje laminuota Jūsų pasirinktu R3080 dekoratyviu laminatu, o kantai bus laminuojami baldų gamybos proceso eigoje. Tai ir sumažina kenksmingų medžiagų garavimą. Šiai dienai dauguma baldų yra gaminami iš tokio tipo plokščių, tiek virtuviniai baldai ar sekcijos, komodos, spintos, stalai ir t.t. Tokiu atveju reiktų atkreipti dėmesį ir į laminuotas grindis ar plastikinius langus.
Ekspertai.lt
Visos plokštės, kuriomis prekiaujame, taip pat gaminame baldus yra laminuotos, t.y. dengtos plastiku, dauguma imituijančios medieną. Dėl Jūsų dvejonių plokštės ekologiškumo ar kenksmingumo galime Jus užtikrinti, kad visos plokštės atitinka higienos ir kokybės sertifikatus, kuriuos, Jums pageidaujant, galėsime pateikti. Kaip ir daugumą naujų prekių, taip ir baldai pagaminti iš naujos plokštės gali tam tikrą laiką gali skleisti specifinį kvapą. Tačiau bet kurioje vėdinamoje patalpoje po savaitės, kitos tas kvapas dingsta. Dar vienas akcentas į kurį galima atsižvelgti užsisakant korpusinius baldus iš LMDP. Pirkėjams, kurie ketina gamintis baldus iš LMDP patariame, kad visos baldų kraštinės būtų kantuotos, kad neliktų pjautų neužkantuotų plokščių kraštinių. O kantą patariame rinktis pagal atsparumo poreikį.
Ekspertai.lt
Atvirai pasakius, tai ar Pfleiderer, ar Egger, ar Termopal ar kitokios LMDP plokštės, visos turi kažkiek kenksmingų komponentų. Plokščių gamybai naudojamos cheminės medžiagos, kad ir skirtingu gamintojų, labai panašios. Visos pradžioje turės kvapą, bet po kelių išvalymų jo neliks.Jei norite visiškai nekenksmingų medžiagų, tai belieka tik natūralus medis, bet ir, jei jis dengiamas beicu ar laku, jau turi savyje chemijos. Todėl nekenksmingas belieka tik medis dengtas aliejumi.
Ekspertai.lt
Plokštės nėra kenksmingos, bet vaikams baldus geriau gaminti iš naturalaus medžio ir dengti vandens pagrindu pagamintais dažais. Plokštės išskiria kvapą tik keletą savaičių.
Dalmis, Dalmis
 
Sritis:
Sritis: