Balkonų stiklinimas aliuminio, plastiko ar berėmėmis sistemomis?

Balkonai jau senai tapo nebe vieta kaupti užmirštus ir nereikalingus daiktus. Tai vieta – pamažu virstanti maža, jaukia atsipalaidavimo oaze. Kokybiškai pasirinktos balkonų stiklinimo sistemos – ne tik investicija ir didelis indėlis mažinant išlaidas būsto erdvės šildymui. Kartu, tai praplečia būsto erdvę, kuria individualų jaukumo, komfortabilumo jausmą, yra ilgaamžė, veiksminga priemonė vengiant išorės triukšmo, didinant būsto saugumą.
Dažnai, nusprendus stiklinti balkoną, susiduriama su didžiule stiklinimo sistemų pasirinkimo įvairove, kuri apie tai nedaug nusimančiam vartotojui ne tik nepalengvina apsisprendimo proceso, tačiau sukelia ir papildomą klausimą „ką pasirinkti būtų geriausia?”. Žinoma, esant didžiulei ne tik stiklinimo sistemų, tačiau ir stiklinamų balkonų konstrukcijų, dydžių įvairovei, vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą sunku. Belieka gilintis į įvairias stiklinimo sistemas, atrasti jų privalumus, trūkumus, privalomas žinoti esmines detales. Šiuo metu, populiariausiomis yra įvardijamos rėminės aliuminio, plastiko ir bėrėmės balkonų stiklinimo sistemos. Balkonų stiklinimas aliuminio, plastiko ar berėmėmis sistemomis?

Balkonų stiklinimas aliuminio sistemomis
Rėminės aliuminio sistemos (stumdomosios ar varstomosios) tradiciniais privalumais galima įvardinti ilgą eksploatacinį laikotarpį, tvirtumą (jie yra apytiksliai 7 kartus patvaresni už medinius bei keletą kartų už plastikinius), paprastą priežiūrą (rėmų nereikia dažyti, jie lengvai ir paprastai valomi), galimybes komplektuoti tonuotą, grūdintą stiklą ar apsaugančiuosius tinklelius nuo vabzdžių. Aliuminio konstrukcijos patvarumas pasireiškia ir rėmo atsparumu temperatūrų svyravimams. Tokio tipo konstrukcija nekinta įtakojama nuo -50C, iki +50C temperatūros, tuo tarpu didesni temperatūros svyravimai plastikiniams rėmams, yra žalingi.
Aliuminio konstrukcijos pasižymi ir plačia pasirenkamų spalvų gama, kuri įgalina balkono stiklinimo konstrukciją pritaikyti net ir labai specifiškiems, individualiems erdvės ypatumams. Naudojant ją, balkono stiklinimo konstrukciją galima suskaidyti į stumdomą, vitrininę ir atidaromą dalis. Stumdomosios sistemos yra patogios, kadangi neužima praktiškai nė kiek papildomos vidinės erdvės, tuo tarpu į vidų atveriamos varstomosios sistemos dalys, labiau tiktų erdviems balkonams.
Varstomose aliuminio konstrukcijose naudojamos guminės tarpinės (stumdomose – šepetėliai) taigi, dvejojantiems dėl lietaus, drėgmės prasiskverbimo ar švilpiančio vėjo garsų, dulkių, abejonių ką pasirinkti, turėtų sumažėti. Varstomosios aliuminio konstrukcijų sistemos pasižymi maksimaliu hermetiškumu, šilumos sulaikymu žiemos sezono metu, taigi, taip įstiklintas balkonas gali tapti jaukia vieta ir žiemos vakarų pasisėdėjimams. Ko gero, aktualus klausimas gyvenantiems žemiausiuose daugiabučių namų aukštuose yra tokios sistemos saugumas. Šiuo atžvilgiu, tiek varstomąją, tiek ir stumdomąją sistemą galima vertinti taip pat gana pozityviai – esančios specialios galimybės rakinti tokią sistemą, veikia kaip saugumo garantas, skatinantis pamiršti seną įprotį papildomai balkono apsaugai montuoti grotas.
Kita vertus, aliuminio sistemos yra pakankamai vizualiai „šaltos“ – eksterjero atvžilgiu, labiau tinka masyviems, komerciniams pastatams, nei individualių daugiabučių balkonų stiklinimui, tačiau galimybė derinti ir rinktis aliuminio rėmo spalvas, gali tapti originaliu, namo išvaizdą pagyvinančiu akcentu.


Balkonų stiklinimas plastikiniais langais

Kalbant apie plastikinių langų konstrukcijas, didžiausiu jų privalumu galima įvardinti gerą šilumos sulaikymo savybę, kuri yra bene svarbiausia besirūpinantiems šilta būsto erdve ir mažomis finansinėmis išlaidomis ją šiltinant. Kita vertus, svarstant apie plastikinių langų konstrukcijų pasirinkimo tendencijas, pastaruoju metu, teigiama, jog jos pamažu mažėja. Tai siejama su trūkumais, kuriais ši sistema pasižymi vasaros sezono metu. Žiemą, veikianti kaip gera apsauga nuo išorinio šalčio, padidinanti buto vidaus temperatūrą keliais laipsniais, vasarą ji pasižymi oro cirkuliacijos trūkumu (norint to išvengti būtina langus bent kelioms minutėms, keletą kartų per dieną palikti atidarytus, ar naudotis papildoma mikroventiliacijos sistema). Plastikinių langų naudojimas balkonų stiklinimui nėra patogus sprendimas tiems, kurių balkono erdvė – itin maža. Pažymimas ir plastikinių langų rėmų kraipymasis, esant ypač aukštai lauko temperatūrai, taigi neatmetama galimybė, jog su laiku, gali atsitikti taip, jog langas taps sunkiai varstomas. Tačiau, kaip ir minėjome anksčiau – plastikinė konstrukcija, tai bene pigiausia ir universaliausia investicija į šilumos išsaugojimą.

Balkonų stiklinimas natūralios medienos rėmais
Mediena, tradiciškai imponuoja tiems, kuriuos žavi natūralumas, tradicija. Medinio rėmo, kaip ekologiškos ir „kvėpuojančios“ medžagos privalumai abejotina ar galėtų būti pakeisti net ir geriausiomis, tačiau neekologiškų medžiagų savynėmis, visgi, šiuo metu, rinkoje plačiausiai besidomint plastiko ar aliuminio konstrukcijų balkono stiklinimo sistemomis, galima teigti, jog mediniai rėmai taip nėra pamiršti, tačiau vis labiau kritikuojami dėl vėjo, lietaus pralaidumo, mažo ilgaamžiškumo, mat medinius rėmus kas kiek laiko tenka atnaujinti specialiais dažais ar impregnantais. Jie taip pat nėra atsparūs mechaniniam poveikiu, yra labiau įtakojami klimato pokyčių, o lyginant jų kainas su plastikinėms konstrukcijomis, aiški persvara tenka jau minėtiesiems mediniams langams. Visgi, ar tai efektyvus pasirinkimas, ko gero, visų pirma priklauso nuo domėjimosi ekologijos temomis, poreikiu sulaikyti šilumą, palaikyti oro drėgmės balansą.

Berėmis balkonų stiklinimas
Berėmės balkonų stiklinimo sistemos – naujas požiūris į balkonų stiklinimą. Tokia sistema ne tik yra išoriškai lengvai deranti prie bet kokios pastatą supančios aplinkos, teikia lengvumo ir perregimumo pojūtį. Vientiso stiklo sistema kartu atskiria idnividualią erdvę, tačiau kartu – nesumažina matomumo lauko, puikiai praleidžia šviesą, o galimybė atidaryti balkono stiklo sieną kone 100% - dar vienas jaukus ir patogus akcentas ypač individualių namų savininkams, kuomet neaukštai esantis balkonas tampa atvira terasa.
Dvejojantiems dėl tokios sistemos saugumo, verta nusiraminti, mat naudojamas 6 – 8 mm grūdintas stiklas yra atsparus smūgiams, jį sudaužyti prireiktų gana didelės jėgos, o nelaimės atveju, jis subyrėtų į smulkius gabalėlius, ne šukes, kaip įprasta paprastam stiklui. Taigi, susižeidimo tikimybė - nedidelė.
Galimybė rakinti stumdomąsias dalis – ypač aktuali šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus. Dar vienas berėmės balkonų stiklinimo sistemos privalumas – patogus stiklų valymas. Šiuo atveju, stiklus galima judinti jų viršuje ir apačioje esančių ratukų pagalba. Taigi taip stiklus galima pakreipti 90 laipsnių kampu ir patogiai valyti. Minėtoji lengvo stumdymo ratukais sistema, tai ir galimybė įstiklinti ne tik bet kokios formos balkoną, bet ir žiemos sodus, verandas.

Ką dar svarbu žinoti?
Žinoma, būtina pasidomėti kuo įvairesniais balkonų stiklinimo variantais, ne tik kainos ir kokybės santykiu, tačiau ir įvertinti įmonę, kurioje ketinate įsigyti produktą. Dar vienas akcentas, kur svarbus Jūsų dėmesys – balkono stiklinimo darbai. Montavimo klaidos – neišvengiamas žmogiškasis veiksnys, tačiau jei pasirinksite patikimą balkonų stiklinimo darbus atliekančia įmonę, tikėtina, jog nesklandumų, pavyks išvengti.
Pastato išore, eksterjeru besidomintiems asmenims gyvenantiems daugiabučiuose namuose, be abejonės, svarbus estetinis vaizdas, kurį įgauna naujai į stiklintas balkonas. Šiuo atveju, pravartu atskreipti dėmesį ne tik į Jūsų balkoną, tačiau ir tai, kaip jis dera bendrame daugiabučio namo balkonų komplekse.
Nėra nieko geriau, kaip asmeninis domėjimasis, taigi, pasirinkimo galimybės turėtų būti adekvačios asmeninėms pastangoms rasti geriausią sprendimą.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 396081 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 165549 klausimų