Baseinai, baseinų pasirinkimas, tipai ir priežiūra

Šiuolaikiniai baseinai - tai ne tik puiki priemonė atsigaivinti karštą vasaros dieną, ar palaikyti puikią kūno formą neišvažiuojant iš namų. Kartu tai viena iš prabangiausių aplinkos puošmenų, kai pasitelkiant žmogaus fantaziją ir profesionalų darbą, kieme gali atsirasti meno kūrinys pagražintas įspūdingu apšvietimu, padailinimais, fontanais ar skulptūromis. Baseinai, baseinų pasirinkimas, tipai ir priežiūra

Norint įsirengti iš ties kokybišką baseiną, kuris ne tik puoštų kiemo eksterjerą, bet ir atitiktų pagrindinę savo paskirtį, svarbiausia pasirinkti kvalifikuotų ir savo darbą išmanančių specialistų komandą. Tai turėtų būti savo srities profesionalai, kurie ne tik išmano baseinų įrengimo subtilybes, parenka kokybiškas ir patikimas baseino konstrukcijas, įrangą ar apdailos medžiagas, bet ir pataria koks turėtų būti optimalus baseino dydis, bei kaip užtikrinti švarą baseine jo naudojimo metu.

Baseinų tipai pagal konstrukciją

Šiuolaikinės technologijos ir medžiagų įvairovė leidžia pasirinkti įvairius tiek vidaus, tiek lauko tipo baseinus, kurie gali skirtis savo paskirtimi, dydžiu, forma ir netgi vandens temperatūra. Pagal savo konstrukciją baseinai pagal tipus gali būti skirstomi į:
Stacionarūs baseinai - tai patys tvirčiausi ir ilgalaikiškiausi baseinai, gaminami iš gelžbetonio, sumontuojant baseiną specialiai tam iškastoje duobėje. Tokie baseinai gali būti bet kokio dydžio ir gylio;
Antžeminiai baseinai, kuriuos galima sumontuoti paviršiuje arba įkasant baseiną į žemę. Montuojant baseiną paviršiuje baseinas gali būti įrengiamas per kelias valandas, o įkasant į žemę įrengimas gali užtrukti maždaug apie dieną. Antžeminiai baseinai yra ne tokie tvirti kaip stacionarūs, nes yra gaminami iš polivinilchlorido (PVC). Šių baseinų dydžiai ir formos gali būti įvairūs, nes tokie baseinai yra gaminami pagal užsakymą. Taip pat, tai vieni iš pigiausių baseinų.
SPA baseinai - tai autonomiški, nešiojami (1,5 - 2,5 m ilgio ir pločio, bei 60 - 140 cm gylio) hidromasažiniai baseinai, skirti atsipalaidavimui ir kurie parduodami paruošti naudojimui.

Beseino pasirinkimas ir priežiūra

Atsiradus įdėjai įsirengti baseiną, pirmiausia reikėtų gerai apsvarstyti, kur šis baseinas bus statomas - lauke ar viduje. Tai svarbu žinoti visų pirma todėl, kad namo viduje įsirengti baseiną kainuos daugiau, nei lauke. Vidaus baseinui bus reikalinga vėdinimo sistema, kas nėra būtina lauko baseinams. Kita vertus, turėdami vidaus baseiną, galėsite jo teikiamais malonumais mėgautis ištisus metus. Žinoma, maudynių sezoną galima prailginti ir lauko baseinuose, tačiau tokiu atveju bus reikalingos papildomos investicijos specialiam slankiajam stogui bei šildymo sistemai. Be to, vidaus baseinų apsauga nuo užterštumo paprastesnė, nei lauko baseinų.

Priklausomai nuo baseino tipo reikalinga skirtinga vandens valymo ir filtravimo sistema. Kai kurie baseinai vadinami cirkuliaciniais - tokiu atveju vandens valymo sistema nuolat valo baseino vandenį, kiti baseinai atnaujina savo vandenį iš išorinio vandens šaltinio ir dar yra vadinami recirkuliaciniais baseinais.

Lietuvoje šiuo metu populiariausi stacionarūs, bei antžeminiai (plastikiniai bei pripučiami) lauko baseinai. Dažniausiai yra užsakomi 10-30 m³ talpos vidaus ir 16-60 m³ talpos lauko baseinai, kurių gylis apie 1,5 m. Investicijos į baseino įrengimą vidutiniškai gali kainuoti nuo 12 - 20 tūkst. lt, o norint tikrai kokybiško ir įspūdingo baseino, ir daugiau. Be jokios abejonės, patys brangiausi - stacionarūs betoniniai lauko baseinai. Gerai viską apgalvojus, tokį baseiną galima įsirengti už 40 tūkst. lt.

Nepriklausomai nuo to, ar baseinas betoninis ar plastikinis (cirkuliacinis ar recirkuliacinis), jam bus reikalinga specialios įrangos komplektas, būtinas norint palaikyti švarą baseine. Be abejo, įrangos parinkimas priklauso nuo konkretaus baseino, tačiau norint, kad baseinas atitiktų higienos reikalavimus, jam bus reikalingi filtrai, tinkama vandens cirkuliacija ir cheminiai reagentai. Be to individualiai kiekvienam baseinui parenkama įranga gali būti su nevienodu valymo procesų automatizavimo lygiu. O norint visapusiškai išnaudoti baseino galimybes, jame galima įrengti papildomus patogumus - vandens pašildymą, kaskadas, povandeninius žibintus, hidromasažinius purkštukus ir pan. Akivaizdu, kad kokybiškas ir apgalvotai įrengtas baseinas - pati praktiškiausia ir originaliausia kiemo dekoracija, kurios įspūdingumas priklauso tik nuo Jūsų turimo sklypo dydžio, fantazijos ir finansinių galimybių.