„Fibo“ statybiniai blokeliai – kokybė ir pranašumas

Atslūgus „statybų bumui“, žmonės tapo žymiai reiklesni statybų kokybei. Jei netolima praeitis rodė, kad buvo perkamos bet kokios prieinamos rinkoje medžiagos, ir bet kaip pastatytas bustas, tai šiandienos faktai byloja ką kitą. Šiandien kiekvienas žmogus, pasiryžęs kurti savo būstą, daug labiau įsigilina į visus niuansus ir neskubėdamas apsvarsto visas galimybes. Galime drąsiai teigti, kad šiandien yra renkamasi kokybę. Tačiau esant tokiam plačiam pasirinkimui net ir statybų srityje dirbančiam specialistui, jau nekalbant apie atitrūkusį nuo šio amato žmogų, kyla grėsmė pasiklysti gamintojų pasiūlos labirintuose.
Kokią medžiagą pasirinkti, kad mintyse ilgai puoselėto namo mūras iškiltų greitai, būtų kokybiškas, ilgaamžis, atitinkantis šiuolaikines statybos normas ir, žinoma, tenkintų mūsų ekonominius lūkesčius? Klausimas, matyt, kankina ne vieną, susiruošusį pabėgti nuo triukšmingų daugiabučio kaimynų ir šiukšlių mašinos garsų paryčiais.
Kainos bei kokybės santykis
Dažniausiai projektuotojų bei statytojų sprendimams turi įtakos ne vien atskiro produkto kaina, bet visos sistemos funkcionalumas ir bendri ekonominiai rodikliai. Bandantiems taupyti kokybės sąskaita, ateityje gali būti sunku išsaugoti ankstesnes pozicijas rinkoje.
Pasirinkus prastą sienos konstrukciją, gali smarkiai nukentėti viso pastato vertė, o tie keli šimtai sutaupytų litų šiandien taps milžinišku nuostoliu rytoj. Kaip vieną iš optimaliausių sprendimų reikėtų paminėti „Maxit” Fibo” blokelius. Skandinavijos šalyse jau virš 40 metų šie blokai naudojami mažaaukščių pastatų pamatams, išorės nešančioms sienoms bei pertvaroms. 2003 metais, Lietuvoje (Šiaulių mieste), pastačius gamyklą, Fibo blokeliai tapo itin populiarūs ir tarp mūsų statytojų, projektuotojų bei užsakovų.
Keramzito blokeliai
„Fibo” statybinis blokelis sudarytas iš keramzito – aukštoje temperatūroje pūsto molio, surišto cementu. Sausai sumaišytas įvairių frakcijų keramzitas ir rišiklis yra drėkinami, vėliau ši masė formuojama aukšto slėgio vibropresuose. Gautas tikslių matmenų pilnaviduris blokelis turi apjungtą stambių išorinių porų sistemą, (tai poros tarp keramzito granulių), kuri gerai drenuoja vandenį ir neleidžia jam kauptis. Mūras puikiai „kvėpuoja” (µ= 10). Tuo tarpu smulkiosios vidinės keramzito grūdelių poros yra uždaros ir skysčių beveik neabsorbuoja. Dėl to vidinis patalpos klimatas visuomet yra sausas ir sveikas, sienose nesikondensuoja drėgmė, nors pats keramzitbetonis vandens nebijo. Praėjus tik porai savaičių nuo statybų pabaigos, išorinė blokelių siena išdžiūna net iki 4 proc. likutinio drėgnumo.
Maxit Fibo mūrą siūloma kloti paprastu cemento – smėlio mišiniu arba Viscum M75/7 mūro mišiniu, kuris dabar yra parduodamas itin palankiomis kainomis.
Kadangi „Fibo” blokelis yra didelio atsparumo gniuždant (3 arba 5 MPa), daugeliu atvejų g/b perdangos plokštės gali būti remiamos tiesiai ant 20 cm pločio sienos, papildomai neįrengiant betoninio pado. Šis faktas leidžia taupyti darbą ir medžiagas, lyginant su minkštesnėmis alternatyvomis.
Kalbant apie „Fibo”, klaida būtų apsiriboti vien tik konstruktyvinių sienų elementais. Be 20, 25 ir 30 cm pločio „nešančiųjų” blokelių taip pat yra gaminama ir pertvarinė 10 ir 15 cm pločio produkcija, birus keramzitas, naujos kartos kaminų sistemos, įvairiausios sąramos. Pastarosios taipogi žymiai paspartina statybų eiga – jų geometriniai moduliai sutampa su blokeliais, jos gali perdengti iki 2,5 m angą, yra lengvos, montavimo eigoje nereikalauja krano.
Atsparūs šalčiui
Dėl stambiaporės blokų struktūros jie turi ir kitą didelį privalumą – atsparumą šalčiui. Šią medžiagą įmirkius, jos išorinės poros niekad pilnai vandeniu neužsipildo, o užšalimo metu susidaręs ledas turi vietos kur plėstis ir neardo blokelio struktūros, todėl “Fibo” blokeliai yra puiki statybinė medžiaga atšiauraus klimato sąlygomis.
Lietuvoje atlikta net 50 šalčio ciklų, kuriuos jie sėkmingai įveikė. Netgi tuo atveju, jei iki pirmųjų speigų nespėjama užbaigti namo konstruktyvo, statybą galima ramiai palikti žiemai.
Šilta siena
Kalbant apie šiltą namo sieną visuomet reikėtų prisiminti, kad jos šiluminis laidumas priklauso ne vien nuo pačios medžiagos terminių savybių, tačiau ir nuo drėgmės kiekio joje. Todėl skaičiuojant bendrą atitvaros šiluminę varžą nereikėtų apsiriboti laboratorinėmis šilumos laidumo koeficiento λ reikšmėmis, tačiau įvertinti ir sienos ekspluatacinį drėgnumą, patalpų paskirtį, galimus šilumos nuostolius per susidariusius „šalčio tiltelius” ir langus. 20 cm pločio „Maxit Fibo” blokelių nešančių sienų mūrą apšiltinus 15 cm mineralinės vatos ar putų polistireno sluoksniu, tokios konstrukcijos šiluminė varža siektų R=5 m²K/W. Beje, apšiltinimo medžiagą visuomet rekomenduojama montuoti išorinėje sienos pusėje – taip daugeliu atvejų išvengsime „rasos taško” susidarymo pačiame blokelyje, namas tarnaus daug ilgiau, nei šiltinant iš vidaus ar naudojant vienasluoksnę sieną.
Ekologiškai švarūs komponentai
Kai kurių konstruktyvinių medžiagų gamybos technologija apsprendžia įvairių cheminių priedų panaudojimo būtinybę. Tuo tarpu „Fibo” blokelis gaminamas iš ekologiškai švarių komponentų – cemento ir kepto molio, vengiant dirbtinių papildų. Tokia gaminio žaliava be to jam suteikia ir atsparumo ugniai bei garso absorbcinių savybių. Fibo produkcijai yra išduotas higieninis sertifikatas ir radiologinių tyrimų protokolai. Todėl tiems kurie rūpinasi savo bei aplinkinių sveikata šis „Fibo” gaminys turėtų tapti priimtiniausiu pasirinkimu.
Terpė kūrybai
Nusprendus ilgai puoselėta svajonę įgyvendinti savomis rankomis, didelių kliūčių tam neiškiltų. „Fibo” produkcija lengva – 20 cm pločio blokelis, tinkantis išorinei nešančiai sienai, sveria tik 12 kg, nors savyje talpina 7,5 standartines plytas. Tuo tarpu iš 10 blokelių galima suręsti 1m² sienos. Šis puikiai parinktas geometrinių proporcijų ir svorio santykis leidžia užtikrinti sklandų ir efektyvų darbą.
Dėl tikslių „Maxit” blokelių parametrų ir puikaus sukibimo su apdailos sluoksniu, gerai išmūrytai sienai užteka tik 7-8mm storio tinko, ji nereikalauja papildomo gruntavimo ar kitokio išankstinio paruošimo. Nestandartinio dizaino mėgėjams netgi pats blokelis galėtų būti galutinė apdaila. „Fibo” sienoje nesunkiai galima išpjaustyti ovalius langus, blokelius nesunku skaptuoti kirviu ar netgi pjaustyti kietadančiu pjūklu. Pajutus gerą dirvą meninių minčių įgyvendinimui, šis keramzitbetonio gaminys tapo net kelių skulptorių kūrybine medžiaga.
„Fibo” keramzitinės produkcijos gama – tik nedidelė dalis to, ką siūlo Maxit koncernas. Kartu su konstruktyviniais elementais „iš vienų rankų” galima sukomplektuoti ir daugybę įvairiausių tinkų, glaistų, klijų, liejamos grindų dangos ar netgi spalvotų mūro mišinių. „Maxit” specialistų sukurtoms statybinėms sistemoms yra teikiamos garantijos, architektai ir konstruktoriai aprūpinami sienų mazgų brėžiniais, konstruktyvų skaičiavimo programomis bei visa kita informacija. Užsisakius „Maxit” gaminius pilnais autotreileriais, jie atgabenami tiesiai į statybų aikštelę, o už transportą netaikomi jokie papildomi mokesčiai. „Fibo“ statybiniai blokeliai – kokybė ir pranašumas