​Skiedrų cemento plokštės – ekologiška technologija

Medienos plokštės šiuolaikinėje statyboje yra vertinamos vis palankiau, tad naudojamos dažniau. Statant individualius A+ energetinės klasės namus dažnai tenka ieškoti tam tikrų sprendimų, kurie padėtų pastatyti ilgaamžius, kokybiškus ir ekologiškus namus. Skiedrų cemento plokštės (SCP) yra vienas iš tokių sprendimų, be to, tai naujiena Lietuvos statybos rinkoje. ​Skiedrų cemento plokštės – ekologiška technologija

Ekologiškos skiedrų cemento plokštės SCP yra naudojamos kaip:

Sienų medžiagos karkasiniams statiniams;
Akustinės medžiagos;
SIP technologija;
Nenuimamas klojinys;
Stogo danga;
Lubos;
Grindys;
Šilumos izoliacija.

Daugeliu atvejų gali pakeisti populiariąsias OSB plokštes. Taip pat gali būti naudojamos ir rekonstruojant namus, kadangi išorinis plokštės sluoksnis labai gerai sukimba su betonu ir kitomis vidaus ir lauko apdailai naudojamomis medžiagomis.

SCP plokštes naudoja:

Gyvenamųjų namų ir butų statyboje;

Visuomeninių, sporto, pramoninių pastatų ir statinių statyboje;

Agropramoniniuose ir žemės ūkio kompleksuose;

Vasarnamių, garažų, pirčių, daržinių ir kitų pagalbinių patalpų statyboje.

Kuo skiriasi skiedrų cemento plokštės nuo kitų panašių produktų – drožlių bei pjuvenų cemento plokščių?

„Mūsų plokštėse yra 90 proc. spygliuočių medienos ir tik 10 proc. cemento plius dar nedidelis kiekis skysto stiklo. Nenaudojama antrinė žaliava. Drožlės plokštėse yra kiek stambesnės už pjuvenas arba drožlės. Dėl to plokštės turi beveik medienos savybes. Jos pasižymi vertingomis medienos savybėmis, tai natūralios ekologiškai švarios medžiagos, jos tvirtos ir turi puikią šilumos izoliaciją. Drožlių arba pjuvenų plokštėse santykis mediena/cementas ne medienos naudai“ – sako Henrikas Peško, SCP importuojančios bendrovės „Tusara“ atstovas. Jis įsitikinęs, kad toks ekologiškas produktas turi rasti savo nišą. Uždavėme keletą klausimų p. H. Peško.

Kur ir kaip gaminamos SCP?

SCP gaminamos Rusijoje, kuri turi pakankamai medienos išteklių. Gamybos procesas bei technologija yra užpatentuoti. Gaminamos plokštės tokių išmatavimų: (ilgis-plotis-storis) 2000x1200x25 mm ir 2000x600x35 mm.

Ar galima palyginti SCP gamybos technologiją su OSB plokščių gamyba?

OSB plokščių gamyboje taip pat naudojamos skiedros, tačiau jos yra klijuojamos specialiais klijais, kurie turi ir kenksmingų medžiagų, pavyzdžiui, formaldehidai. Mūsų skiedrų cemento plokštėse yra tik mediena, cementas ir šiek tiek skysto stiklo, kad plokštė būtų atspari degumui. Toks ir skirtumas. Mūsų plokštės yra laikomos ekologiškesnėmis už OSB.

Kokie yra SCP plokščių panaudojimo ypatumai?

Skiedrų cemento plokštės yra daugiausiai naudojamos išorinei apdailai, tačiau gali būti naudojamos ir viduje. Dažniausiai jos panaudojamos karkasinių namų statyboje iš išorės, tačiau mes rekomenduojame plokštes dengti ir iš vidaus. SCP yra gana patvari, tad jis tiks ir viduje. Gamykloje net padarė tokį eksperimentą: į skiedrų cemento plokštės sieną įsuko varžtą, ant kurio galėjo atsistoti žmogus ir kuo puikiausiai jį išlaikė. Toks sienos patvarumas yra labai naudingas visose statybose.

Taip pat iš SCP galima daryti klojinius perdangoms. Neseniai buvau statybose, kur buvo padaryti tokie klojiniai. Kai perdangos betonas sustingsta, statybininkai nenuima plokščių, nes jos gerai prilimpa prie betono ir ten lieka. Tai padeda užtikrinti dar geresnę garso izoliaciją, nes SCP sugeria 4-6 Db. Tai itin naudinga, kai reikalinga gera garso izoliacija. Be to galima tvirtinti įvairias konstrukcijas tiesiai prie plokštės, nereikia gręžti betono. Statybininkai, kurie panaudojo šį sprendimą tai daro jau ne kartą ir yra labai patenkinti. SCP plokštė neišbrinksta nuo drėgmės.

Skiedrų cemento plokštės po truputį atranda savo vietą Lietuvos statybos rinkoje. Ši apdailos medžiaga yra itin palankiai vertinama karkasinių namų statyboje, nors laisvai gali būti naudojama ir renovuojant būstą.

Skiedrų cementų plokščių privalumai:

Ekologiškumas (plokščių sudėtyje nėra kenksmingų ir pavojingų žmogaus sveikatai medžiagų);
Atsparumas ugniai, priešgaisrinis saugumas;
Ilgaamžiškumas;
Akustinis komfortas (garso izoliacija ir garso absorbcija);
Biologinis atsparumas (plokštės atsparios bakterijoms, pelėsiams, vabzdžiams, graužikams);
Aktyvi vandens reguliacija (vidaus patalpose sukuriamas žmogui komfortinis mikroklimatas);
Šilumos izoliacija;
Energijos efektyvumas;
Atsparumas šalčiui;
Atsparumas smūgiams, skilinėjimui;

Tvirtos konstrukcijos.

Skiedrų cemento plokštes importuoja UAB „Tusara“.

Parengta pagal UAB Tusara medžiagą