Dažų tipai

Svarstydami, kokiais dažais ir kokia spalva dažyti individualaus namo, kambario ar kitos erdvės sienas, svarstome ne tik spalvinės gamos variacijas, bet ir tai, kokie dažai labiausiai tiktų pagal sienos tekstūrą, patalpos drėgnumą, patalpos lankomumą. Kartu – rūpinamės dažymo darbų ilgaamžiškumu ir galimybėmis pasirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį. Trumpai norime supažindinti su galimomis pasirinkimo galimybėmis, populiariausių dažų privalumais ir trūkumais. Dažų tipai

Paprasti klijiniai dažai. Tai – vienas iš paprasčiausių ir kartu pigiausių dažymo būdų. „Kvėpuojantis“ teplus, visai neplaunamas ir naudojamas tik tose vietose, kur prie paviršiaus tiesiogiai nesiliečiama, kur yra mažai galimybių jį sutepti ar kaip nors pažeisti.

Sienų latekso emulsijos. Tai šiek tiek atsparesnis dažymas, sunkiai plaunamas ir lengvai pažeidžiamas. Būna kelių blizgėjimo atmainų. Naudojant pigmentus išgaunama daugybė spalvų. Beveik neskleidžia kvapo tiek dažymo, tiek ir džiūvimo metu. Greitai džiūsta. Nepagelsta. Visada patartina naudoti to paties gamintojo gruntus ir dažus. Tuomet bus mažiau problemų, dažai neatsilups, neatsiras paviršiuje dėmių ir pan. Antrą kartą (po kurio laiko) dažant sienų paviršių, rekomenduojama naudoti tos pačios rūšies dažus. Jeigu to neįmanoma padaryti, senąją apdailą būtina visiškai pašalinti. Dažymas sienų latekso emulsijomis naudotinas mažo lankomumo patalpose, gyvenamuosiuose kambariuose, biuruose, kur nedideli žmonių srautai.

Lateksiniai dažai. Tai – daug patvaresnė ir atsparesnė plovimui danga. Pasižymi gera sukibimo jėga. Neturi kenksmingų priemaišų, galinčių sukelti alergijas, todėl rekomenduojama gyvenamosioms, mokyklų, vaikų darželių, ligoninių it panašios paskirties patalpoms. Būna kelių matiškumo atmainų. Tačiau reikia nepamiršti, kad šio tipo dažai naudojami tik sauso rėžimo patalpose. Dažyti galima ant specialiai iš anksto paruošto paviršiaus.

Akrilo latekso kopolimero dažai. Jie skirti patalpoms, reikalaujančioms intensyvios priežiūros – virtuvės, tambūrų, holų, plaukimo baseinų erdvėms. Dažų danga yra lygi, plona ir atspari buitinėms plovimo priemonėms. Greitai džiūsta ir dažant neskleidžia kvapo.

Akrilo latekso dažai. Skirti vonios, tualeto kambariams, dušų kabinoms, poliklinikų sienoms ir luboms dažyti. Šio tipo dažai tinka ypač drėgnoms patalpoms ir yra puiki alternatyva keraminėms plytelėms bei vinilo dangoms. Šią savybę išlaiko net ir apdraskyta ar subraižyta dažų danga. Yra labai atspari mechaniniam, taip pat skalbimo priemonių poveikiui. Dažai apsaugo sienas nuo pelijimo.

Universali alkidinė emalė. Skirta atskirų metalinių,vamzdynų, cinkuotos skardos ir pan. Detalių dažymui. Dažniausiai naudojami gamybinėse patalpose įvairių konstruktyvinių elementų ir technologinės įrangos dažymui, Yra ir labai dekoratyvinių šios rūšies dažų, todėl jie visada gali „pagyvinti“ ir gyvenamųjų patalpų detales ar fragmentus.

Dekoratyvinės dažų dangos. Jos naudojamos intensyviai eksploatuojamų patalpų sienoms. Visos dekoratyvinių dažų dangos gali būti puikiai panaudotos ir gyvenamiesiems kambariams.
Akrilo lateksto kopolimero pagrindu pagaminti ir sumaišyti su juodos – baltos spalvos „dribsniais“. Dekoratyvūs, skirti naudoti sausose patalpose. Rekomenduojami koridorių, laiptinių, garažų, holų sienoms atnaujinti.

Dekoratyvūs „glazūros“ dažai. Tai – matiniai akrilo latekso pagrindu dažai, skirti dekoratyviai sienų apdailai. Priklausomai nuo dažymo technikos ir naudojamų įrankių, sienoms suteikia spalvų (atspalvių) ir blizgesio „žaismo“ dekoratyvinį efektą. Dažai tinkami visų rūšių paviršiams: betonu, tinkuotoms sienoms, popieriniams, tekstiliniams tapetams, stiklo pluošto tapetams dažyti.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394332 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164514 klausimų