Pro plėvelę bėga vanduo

Klausimas:
Statom namą iš sip skydų (drožlių plokštės, viduje putų polistirolas). Sumontavus sip skydus ant stogo (jie sumontuoti ant gegnių) po lietaus pastebėdavom tam tikrose vietose tiesiog vandens balas ant perdangos, gegnės tose vietose būdavo tiesiog šlapios. Statybininkai sakė, kad skydai praleidžia vandenį, tai uždengus stogą plėvele problema turėjo išsispręsti. Tada ant stogo skydų buvo prisukti makaronai, tada uždėta membrana Ventia Gold 150 su priklijuojamais kraštais, tada stogas sugrėbestuotas. Po lietingos savaitės ant perdangos vėl atsirado balutės, vietomis (tose buvusiose probleminėse vietose) skydai šlapi, šlapios gegnės, nors yra uždėta plėvelė. Plėvelė kaip ir teisingai sumontuota, tik gal nepakankamai įtempta. Kodėl taip bėga vanduo net ir pro plėvelę?
Komentarai:
Manau, kad vėl vanduo bėga dėl vienos priežasties: kai klojote plėvelę ir buvo kalami mediniai tašeliai, varžtai pradūrė plėvelę ir jei nuolydis nėra didelis, vanduo prateka po tašeliu ir per pradurtą plėvelę bėga žemyn. Sprendimo būdas po tašeliais reikia klijuoti specialią lipnią tarpinę "apsauga nuo vinių pradūrimo" arba spec. skystis, kuris taip pat užsandarina pradūrimą.
Saulius, Knauf insulation
Reikėtų daugiau informacijos ir nuotraukų, kad suprasti priežastis kodėl pro plėvelę bėga vanduo. Dažniausiai pasitaikančios priežastys:
• Per mažas stogo nuolydis;
• Mažas stogo nuolydis ir nenaudotos izoliacinės juostos ar putos po makaronais;
• Brokuota plėvelė;
• Blogas montavimas / pažeidimai montavimo metu.
Nesu didelis specialistas tos srities, bet kiek dirbome anksčiau su stogais, galiu pasakyti iš patirties, pas jus turėtų būti uždėta difuzinė plėvelė, na kitos niekas ir nededa ant stogų. Jos paskirtis iš vienos pusės išleisti garus, iš kitos kondensatas per ją varva, nubėga žemyn. Bet ji tikrai nelaikys intensyvaus lietaus, per mikroporus vanduo vis tiek prasiskverbia. Man taip yra buvę, nebuvo stogo, o tik plėvelė, buvo intensyvus lietus ir būnant viduje vis tiek laša lietus, ne taip smarkiai, bet nulašėdavo... Plėvelė tiesiog nespėja didelio kiekio vandens nuvesti žemyn ir dėl mikroporų kažkoks kiekis, nors ir minimalus, bet prasiskverbia.

Žinoma yra daugiau visokių aspektų: pvz. ar plėvelė uždėta teisingai, nes į vieną pusę ji beveik nepraleidžia, į kitą pusę stipriai praleidžia garus ir vandenį, taip pat kokios firmos plėvelė, nes skirtingų įmonių, turi skirtingas savybes kvėpavimui ir vandens pralaidumui, taip pat ar nesumaišėte vėjo plėvelės su difuzine plėvele.

Bet pagrindinis aspektas, nors jeigu viskas ir gerai padaryta, vien plėvelė einant dideliam lietui ir pastoviam jūsų neišgelbės, stogo plėvelė nors ir nedaug, bet pvz., kokius 5 % vandens vis tiek praleidžia, jos paskirtis išgelbėti nuo kondensato, nuvesti garus iš pastogės, praleidus stogui nuvesti vandenį žemyn, bet jinai tikrai neatstos jums stogo dangos.
 
Sritis:
Sritis: