Dulkių nusiurbimo įranga

Šlifuojant ar pjaunant medieną, mineralines medžiagas mus supa pavojingos dulkės. Asmenys, kurie nuolat kontaktuoja su medienos dulkėmis, daugiau rizikuoja susirgti astminiais susirgimais negu kiti. Gamybinės dulkės ne tik kenkia sveikatai, kartu su jomis juda įvairios bakterijos. Nuolat kvėpuojant dulkėmis susergama sunkia liga – silikoze, kurią sukelia silicio dioksidas. Dulkės gali sukelti viršutinių kvėpavimo takų katarą, odosuždegimus; aštrios dulkės žeidžia akis ir ardo plaučių audinius.Tad rūpinkitės įkvepiamo oro švara. Dulkių nusiurbimo įranga

Smulkios medienos dulkės, susidarančios pjovimo ir šlifavimo metu, labai greitai patenka į žmogaus plaučius ir taip pat gali sukelti rimtas pasekmes.

Pagal tarptautinį standartą IEC 60-335-2-69 visos dulkės yra skirstomos į tris klases:
L klasė – tai įprastinės dulkės, nekeliančios pavojaus sveikatai, pavyzdžiui, buitinės dulkės, dirvožemis.
M klasė – tai medienos dulkės bei dulkės, kurios susidaro dirbant su mišiniais, glaistais, lakais ir dažais, cementu, gipsu, betonu, klijais, bei kvarco dalelių savyje turinčios dulkės.|
H klasė – tai kancerogeninės dulkės, turinčios kancerogeninių ir patogeninių dalelių, taip pat dulkės su pelėsiu, asbestu, mineraliniais pluoštais, bitumu ir dirbtiniais pluoštais (pvz., stiklo paketas).

Festool sukurti dulkių siurbliai, yra tai, kas iš tiesų apsaugo Jūsų ir Jūsų darbuotojų sveikatą, ir palaiko nepriekaištingą švarą darbo vietoje.