Fasado gelbėjimo planas

Net ir ryškiausias fasadas bėgant metams keičiasi: spalva nublunka, paviršių išvagoja įtrūkiai, jis pasidengia nešvarumais ir samanėlėmis.
Fasado gelbėjimo planas

Pasitelkus kruopštumą ir tinkamas priemones namą galima atnaujinti, tačiau net ir geriausios medžiagos nepuoš, jei paviršius nebus tinkamai paruoštas. „Baumit“ specialistai siūlo patikrintą darbų planą.

NEŠVARUMŲ VALYMAS

Ant namo fasado susikaupę nešvarumai (dulkės, suodžiai) sudaro atskirą sluoksnį, kuris trukdo prilipti kitoms dangoms ar dažams. Konsultantai siūlo „Baumit ReClean“ – koncentruotą, stipriai valančią ir riebalus šalinančią priemonę. Ji tinka visų tipų tinkuotiems ir dažytiems fasadams, natūraliai suyra ir nekenkia aplinkai. „Baumit ReClean“ nuvalytas paviršius gali būti nudažytas bet kokiais „Baumit“ fasadiniais dažais.

ATPLAIŠŲ ŠALINIMAS

Prieš imantis dažymo darbų, būtina pašalinti senus atšokusius dažus ir netvirtai besilaikančias tinko atplaišas. Valant pažeistą plotą, paviršių tenka grandyti, todėl atsiranda nelygumų, kuriuos būtina užtaisyti.

Nuvalytą fasadą rekomenduojama apdoroti gruntu „Baumit MultiPrimer“, kuris stabilizuoja paviršių ir pagerina sukibtį su dengiama priemone. Jam išdžiūvus, paviršių rekomenduojama padengti mišiniu „Baumit MC 55W“, kartu įterpiant armuojantį stiklo audinio tinklelį „Baumit StarTex“. Atlikus šiuos darbus galima pereiti prie dažymo pasirinktais „Baumit“ dažais.

ĮGERIAMUMO SUVIENODINIMAS

Skirtingi pagrindai dažus įgeria nevienodai. Iš pradžių to nematyti, tačiau po kurio laiko fasado išvaizda pastebimai pakinta – paviršiuje gali atsirasti kreidinių dėmių, dažai sluoksniuojasi. „Baumit“ fasado įgeriamumui sumažinti ir suvienodinti rekomenduoja „Baumit MultiPrimer“.

Ši priemonė – tai specialus vandens garams laidus gruntas. Be tirpiklių pagamintas „Baumit MultiPrimer“ stabilizuoja mineralinius ir organinius paviršius prieš dažant „Baumit“ fasadiniais dažais.

ĮTRŪKIŲ LYGINIMAS

Maži įtrūkiai gali sukelti didelių problemų. Per juos į gilesnius fasado apdailos sluoksnius skverbiasi drėgmė. Sušalusi ir virtusi ledu, ji didina ir pačius įtrūkius. Bėgant laikui atsiranda ilgalaikių pastato apvalkalo pažeidimų.

Jei įtrūkiai nedideli (mažesni nei 0,5 mm), juos pakanka užtepti „Baumit FillPrimer“. Tai puiki parankinė priemonė ir smulkių tinkuotų paviršių remontui.

Paruoštas naudoti, pluoštu sustiprintas universalus gruntas be tirpiklių užpildo išlygina įtrūkius ir puikiai tinka ne tik fasadams, bet ir vidaus sienų remontui.

„Baumit“ specialistai atkreipia dėmesį, kad kuo didesnis įtrūkis, tuo greičiau ir stipriau drėgmė pažeidžia fasadą. Taigi didelių įtrūkių vien užglaistyti nepakaks. Pirmiausia juos reikia išvalyti. Vėliau galima visą pažeistą paviršių gruntuoti „Baumit MultiPrimer“ ir įtrūkius užpildyti universaliu armavimo mišiniu „Baumit MC 55W“ su stiklo audinio tinkleliu „Baumit StarTex“.

„Baumit MC 55W“ – produktas, kuris kartu su stiklo audinio tinkleliu naudojamas kaip remontuojamo fasado paviršių sutvirtinantis ir armuojantis mišinys. Kadangi jis atstumia vandenį ir yra elastingas, idealiai tinka gilesniems įtrūkiams užtaisyti ir nelygiems paviršiams išlyginti. „Baumit MC 55W“ padengtą paviršių galima iškart dažyti prieš tai negruntuojant arba, išlyginus ir nugruntavus „Baumit UniPrimer“, nutinkuoti dekoratyviniu tinku „Baumit NanoporTop“ arba „Baumit SilikonTop“.

PAVIRŠIAUS SUTVIRTINIMAS

Byrantys mineraliniai paviršiai sumažina naujojo fasado sluoksnio stabilumą ir sukibimą. Kad užtepti nauji dažai neatšoktų, pirmiausia teks nuplauti smėlį ir kitus nešvarumus. Tai geriausia daryti aukšto slėgio plovimo įranga. Išdžiūvusį fasado paviršių būtina sutvirtinti. Šiam darbui „Baumit“ rekomenduoja „Baumit ReCompact“. Gruntas stabilizuoja smėlėtą, porėtą mineralinį (kalkių ir cemento bei kreidinį) tinką, todėl ant šia priemone padengto paviršiaus fasadiniai dažai laikysis labai gerai. Būkite atidūs: „Baumit ReCompact“ netinka netinkuotam mūrui!

ATSISVEIKINIMAS SU PELĖSIU

Drėgnose, menkai saulės apšviestose vietovėse namų fasadai ima žaliuoti, apsitraukia samanomis ir grybeliu. Šie kenkėjai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir gali pakenkti gilesniems apdailos sluoksniams. Prieš perdažant fasadą, jų būtina atsikratyti. Tam geriausiai tinka speciali priemonė „Baumit FungoFluid“.

Tai naudoti paruoštas vandeninis tirpalas, skirtas dumblių ar grybelių pažeistiems fasadams apdoroti. Praėjus kuriam laikui, „Baumit FungoFluid“ apdorotą fasadą reikia švariai nuvalyti. Tuomet jį galima dažyti.

Parengta pagal UAB Baumit medžiagą
baumit_logo.png
Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
100% rekomenduoja
10 atsiliepimai
ar
2020-05-27, Radviliškis
Ačiū Ekspertams už greitą ir išsamią konsultaciją.
vi
2020-02-09, Plungė
mi
2019-09-05, Vilnius
do
2019-09-05, Klaipėda
st
2019-07-10, Kėdainiai
Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
to
2019-06-23, Šiauliai
ar
2019-06-15, Vilnius
pa
2019-05-27,
ar
2019-05-11, Pasvalys
p.
2019-05-10, Vilnius