Fasado šiltinimas su apdaila – taupome laiką ir mėgaujamės ilgaamžiškumu

Namo fasado šiltinimas yra vienas iš sudėtingesnių statybos projektų, reikalaujančių patirties, profesionalumo, specialios įrangos ir medžiagų. Patys su kaimynu per savaitgalį to tikrai nepasidarysite, prekybos centre pirktomis medžiagomis ir nuomota įranga. Dėl to šis atsakingas darbas turi būti patikimas profesionalams, kurie užtikrins, kad namas bus apšiltinas tinkamai. Tai itin svarbu siekiant gauti sertifikatą dėl namo energinės klasės tiek statant naują pastatą, tiek renovuojant seną. Fasado šiltinimas su apdaila – taupome laiką ir mėgaujamės ilgaamžiškumu

Kaip jau spėjo suprasti namų savininkai, fasadų apšiltinimo profesionalai šiuo metų laiku (rudenį) – labai užsiėmę. Jie renkasi didesnius ir pelningesnius projektus, nuolatos seka orų prognozes. Rudens viduryje ir pabaigoje stengiasi naujų fasado šiltinimo darbų nepradėti. Bet ne visi. Yra dalis profesionalų, kurie fasadus šiltinti gali ir žiemą. Jie naudoja specialius fasadų šiltinimo sprendimus, kuriems oro sąlygos ir temperatūra daug įtakos nedaro.

Tokį sprendimą norėtume pristatyti šiame straipsnyje.

Fasado šiltinimo darbai užtrunka

Fasado apšiltinimo darbai užtrunka gana ilgai. Pirmiausia yra sustatomi stelažai, ant kurių stovi meistrai. Tada fasadas yra paruošiamas apšiltinimui – nuvalomi statybinių medžiagų likučiai, nelygumai, pasiruošiami matavimai.
Po to prie sienos yra klijuojama apšiltinamoji medžiaga – putų polistirolo arba mineralinės vatos lakštai. Vėliau apšiltintas paviršius armuojamas ir tik tada padengiamas specialiu fasadiniu tinku arba klinkerio plytelėmis. Prie tokio projekto dirba gana didelė žmonių komanda, nes tai tikrai sudėtingas darbas, kurį būtina atlikti kokybiškai.

Jei putplasčio ar vatos sluoksnio montavimo darbai gali vykti praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis, tai tinkavimui reikia šiltos dienos, be kritulių. Žiemą tokie darbai vyksta labai sudėtingai, ne visi meistrai nori dirbti tokiu metu.
Ar įmanoma šiuos darbus supaprastinti? Kaip sutaupyti laiko? Naudojant specialius fasadų šiltinimo lakštus „Koderus“ su apdailos plokštėmis, šis darbas pagreitėja du kartus. Prie paruoštos sienos yra montuojamos specialios plokštės, kurios iš karto yra su betonine apdaila. Tokiu būdu sutaupomas laikas, kurį paprastai fasadų meistrai gaišta armavimui, tinkavimui ir fasado plokščių klijavimui.

Fasadų šiltinimo plokštės su apdaila

Fasadų šiltinimo plokštės su apdaila susideda iš dviejų dalių – skirtingo storio šiltinimo dangos (putų polistirolas) ir gamybos metu sulietas betonas su apšiltinimo medžiaga. Speciali „Koderus“ technologija cheminiu procesu sujungia betoninę fasado plokštę su putų polistirolu, todėl ši neturi jokių klijavimo vietų, kur paprastai susidaro oro tarpai.

Plokštės prie sienos montuojamos naudojant mineralinius klijus, kurie yra ir papildomas tvirtinimas ir plokštumai išlyginti. Pagrindinis laikantis elementas yra į plokštę įlieti ir apšiltinimo sluoksnyje paslėpti tvirtinimo elementai, kurie yra skirtingų rūšių ankeriais tvirtinami į mūrą. Šonai klijuojami poliuretano putomis-klijais. Tarp apdailos plokščių dedamos 4 mm storio kaladėlės, kad būtų išlaikomos vienodo pločio siūlės. Tokias plokštes galima nesunkiai nupjauti naudojant diskinį pjūklą betonui, todėl nesunku apšiltinti ir pastoges bei kitas sunkiau prieinamas sienų vietas. Aplink langus ir duris naudojami angokraščio, viršlangio ar palangės elementai.

Kai klijai išdžiūva, tarpai tarp betono apdailos sluoksnio yra užsandarinami specialiu hermetiku.

Kadangi tinkavimo darbų nebėra, klijuoti šią apdailą galima ir žiemą, esant nedidelei neigiamai temperatūrai. Tokiu būdu montuotojai turi darbo ir ne statybų sezonu.

Koderus pastatų betono fasadų sistemos privalumai

Šio produkto privalumai yra keli:

• Galima montuoti šaltesnio oro sąlygomis;
• Sutaupoma daug laiko paruošiamiesiems darbams;
• Sumažinama profesionalų komanda, tad darbai vyksta efektyviau;
• Lengva formuoti netaisyklingas formas;
• Nesusidaro oro, šalčio tiltai;
• Atrodo labai estetiškai dėl plataus betoninės plokštės spalvų ir tekstūrų gamos;
• Lengva pašalinti sudužusią ar sugadintą plokštę kita per labai trumpą laiką.

Ši „Koderus“ pagaminta technologija yra dar nauja, todėl ir kiek brangesnė už įprastą dekoratyvinį tinką, tačiau pigesnė, nei klinkerio, akmens masės apdaila ar ventiliuojami fasadai. Taip pat reiktų įvertinti paslaugos kompleksiškumą, nes ta pati montuotojų komanda atlieka ir kitus darbus. Tokiu būdu kai kuriuose projektuose galima gerokai sutaupyti. Su laiku ši technologija turėtų būti vis populiaresnė ir konkurencingesnė Lietuvos statybų rinkoje, nes yra idealiai pritaikyta mūsų oro sąlygoms.

Betonines apdailos plokštes gamina UAB Koderus“ Lietuvoje savoje gamykloje. Pristato į visus Lietuvos miestus, priklausomai nuo poreikio.

Parengta pagal UAB Koderus medžiagą
27logo.png
Žirgų g. 19
Antežerių k. Vilniaus r.