Ilgaamžės svajonių namo spalvos

Pažvelkime į namus vaikų piešiniuose: į akis iškart krenta ryškios spalvos ir netikėčiausi deriniai. Tai aiškiai rodo, kad fantazijos sukurti originalų fasadą mums netrūksta. Dar visai neseniai kur kas didesnė kliūtis buvo skurdus apdailos medžiagų ̨asortimentas. Būsimi naujakuriai jas galėdavo rinktis vos kelių faktūrų, todėl labai dažnai kaimyniniai namai pasipuošdavo vienodais „samanėlės“ ar „lietučio“ raštais, o sienų ̨spalvos tebūdavo kelių atspalvių. Menka medžiagų ̨pasiūla varydavo į neviltį netradicinių sprendimų ieškančius ir vaikystės polėkio nepamiršusius žmones. Ilgaamžės svajonių namo spalvos

NAUJAS FASADO DIZAINAS

Šiuo metu padėtis pasikeitusi. Namo originalumą gali nulemti ne tik vidaus interjeras, bet ir išorės dizainas. Didelis fasadų apdailos medžiagų̨ pasirinkimas leidžia įgyvendinti drąsiausias idėjas, nesijaudinant dėl kokybės. Dabartinėje parduotuvėje sunkiau ne surasti trokštamą medžiagą, o išsirinkti iš siūlomų. Faktūros atkartoja skirtingas medžiagas: pradedant itin lygiomis, blizgiomis, „metalinėmis“ dangomis, baigiant architektūrinį betoną, medieną, plytų ̨mūrą imituojančiais paviršiais. Naudojant šias medžiagas bet kurio namo fasadas gali tapti šeimininko charakterio, pomėgių ir gyvenimo būdo atspindžiu.

DAR DIDESNIS DĖMESYS MEDŽIAGŲ KOKYBEI

Tačiau netradicinės fasadų apdailos medžiagos sukelia naujų problemų. Saulės veikiamos ryškios iš natūralių pigmentų pagamintos spalvos linkusios blukti. Be to, tamsesnės spalvos nuo saulės labiau įkaista, dėl to gali prasidėti atskirų sluoksnių deformacija, atsirasti įtrūkių ir kitų fasadų pažeidimų.

Kad bėgant metams namas išliktų toks pat įspūdingas, kaip ir pabaigus statybas, reikia atidžiai rinktis medžiagas ir ieškoti tų gamintojų, kurie naudoja inovatyvias technologijas, turi galimybių eksperimentuoti ir surasti netradicinių sprendimų.

TINKAS: ESTETIKA IR APSAUGA

„Baumit“ siūlomas tinkas lyg nematomi šarvai sukuria termoizoliacinį sluoksnį, apsaugantį nuo ekstremalių oro sąlygų ir mechaninių pažeidimų. Be to, jis puikiai atlieka savo pirminę funkciją – siena atrodo nepriekaištingai.

Plastiškas tinkas „Baumit CreativTop“ atveria neribotas fasadų apdailos galimybes. Jeigu naudojant įprastą tinką galima išgauti 2–3 faktūras, tai pasirinkus šį tinką apdailos variantus riboja tik fantazija ir meistro gebėjimai. Jūsų namas gali tapti išskirtinis ne tik kvartale, bet ir visoje Lietuvoje. Raštai išgaunami teptuku, šepečiu, kempine mentele ar kitu įrankiu. Fasadas gali būti lygus, raižytas, dryžuotas, brūkšniuotas, glotnus ir pašiauštas, o juo slystanti šviesa sukuria šešėlių žaismą, kuris kinta pagal paros ir metų laiką.

SODRAUS FASADO PASLAPTIS

Išskirtinį fasado vaizdą galima sukurti tinkamai parinkus tamsų tinką, tačiau seniau mūsų klimatas neleisdavo eksperimentuoti. Tamsus tinkas labiau įkaista nuo saulės ir gali pašviesėti einant laikui. „Baumit“ sugebėjo įveikti šią problemą. Į dažų ir spalvoto tinko sudėtį įmaišoma inovatyvių „Cool“ pigmentų, kurie atspindi saulės šilumą.

Tinko pagrindą̨ sudaro 94 spalvos, kiekvienas iš jų turi dar 8 atspalvius. Prie šio skaičiaus dar pridėtini 6 balti atspalviai ir 36 „Mosaik“ spalvų variantai. Kiekvienas atspalvis turi kodą: pirmieji trys skaitmenys nurodo spalvų eilutės numerį, ketvirtasis – ryškumą (1 žymi patį sodriausią atspalvį, o 9 – šviesiausią).

„Baumit“ fasadų apdailos produktai kaip tik ir sukurti taikant inovatyvias technologijas:

 • gaminami naudojant modifikuotus organinius pigmentus ir specialias intensyvių spalvų̨ bazes, dėl kurių jais padengti fasadai ilgai išlieka ryškūs;
 • į ryškių spalvų dažus ir dekoratyvinį tinką įmaišoma specialaus „Cool“ pigmento, kuris atspindi infraraudonuosius spindulius, neleidžia fasadams įkaisti.
 • NANOTECHNOLOGIJOS NAMO FASADE

  Dar vienas naujausių technologijų pavyzdys – aukštos kokybės produktų linija „Baumit Nanopor“, sudaryta iš naudoti paruošto dekoratyvinio tinko „NanoporTop“ ir fasadams skirtų dažų „NanoporColor“. Tai savaime išsivalantis fasadas, kuris daug metų išlieka toks pat nepriekaištingas, kaip ir vos pabaigus statybas. Vandens lašas, patekęs ant „Baumit NanoporTop“, praranda savo paviršiaus įtempį. Tuomet drėgmė pakyla į viršutinį, hidrofilinį sluoksnį. Kai ji ima garuoti, kartu išstumia ir visas purvo daleles. Baumit Nanopor, papildytas dar vienu savaiminio išsivalymo efektu – fotokatalize, kuri suteikia papildomą apsaugą nuo organinių teršalų, kurie pasišalina kartu su išeinančia drėgme, ar lyjant lietui. Dėl šios priežasties fasadai džiugina spindinčiu grožiu ir švara dar ilgiau. Kitaip tariant, tokiu būdu saugoma fasado vertė ir ilgam sumažinamos jo eksploatacijos išlaidos.

  MODERNI DAŽYVĖ SUKELIA VINTAŽO EFEKTĄ

  Atnaujinti istorinę vertę turinčius pastatus nėra paprasta, mat jų apdaila turi būti kuo artimesnė autentiškai. Tačiau tai nereiškia, kad praėjusių amžių išvaizdą išsaugojęs pastatas privalo pamiršti XXI a. apdailos technologijas. Tokiems atvejams „Baumit“ siūlo „Baumit Lasur“ – matinę skaidriu spalvotu sluoksniu paviršių padengiančią paruoštą iškart naudoti dažyvę. Ji skirta dekoratyviam išorinių namų sienų ir fasadų dizainui kurti, o dėl matinių atspalvių puikiai tinka senų paviršių renovacijai. Naudojant šią dažyvę moderniam pastatui galima suteikti vintažinę ar net Viduržemio jūros regionui būdingą išvaizdą.

  METALO BLIZGESYS

  Modernūs pastatai gali išsiskirti ne tik architektūrine forma, bet ir aplinkinių dėmesį atkreipiančia metalo blizgesio fasadų spalva. Iš puikiai tarpusavyje derančių titano, platinos, safyro, smaragdo, aukso, rubino, bronzos ir azūrito atspalvių lengva kurti netikėtus derinius. Tačiau tai nėra vienintelis tinko „Baumit Metallic“ privalumas: didžiulis jame esančių metalo pigmentų kiekis fasadų paviršių padaro patvarų, itin atsparų kenksmingoms orų sąlygoms.

  ŽĖRINTIS FASADAS

  Originalus būdas pademonstruoti savitą skonį, kūrybiškumą ir unikalumą – naudoti „Baumit Glitter“. Produkto sudėtyje esančios blizgios dalelės natūralioje šviesoje ima gražiai žėrėti, tačiau fasadas nerėžia akies. Yra 20 patrauklių spalvų, kurių intensyvumą galima koreguoti. Palaikius purkštuvą ilgiau vienoje vietoje žėrėjimas bus stipresnis, o jo neužlaikius fasadas švytės labai švelniai.

  GRAŽI FASADO APSAUGA

  Ne mažiau svarbi yra ir cokolio – matomos namo pamatų dalies – apdaila. Jai naudojamos medžiagos turi būti atsparios purvui, gruntinei drėgmei, mechaniniams pažeidimams, šalčiui ir karščiui. Toks yra tinkas „Baumit MosaikTop“, kurio sudėtyje – smulkūs spalvoti akmenukai. Specialiai cokolio apdailai skirtas tinkas atsparus vandens poveikiui, tačiau laidus garams. Sortimentą sudaro 36 akmenėlių deriniai – išdžiūvus šiam smulkiagrūdžiam tinkui, cokolis atrodo tarsi padengtas ištisine mozaika. Beje, jis puikiai tinka ir vidinėms sienoms.

  Parengta pagal UAB Baumit medžiagą
  baumit_logo.png
  Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
  100% rekomenduoja
  8 atsiliepimai
  mi
  2019-09-05, Vilnius
  do
  2019-09-05, Klaipėda
  st
  2019-07-10, Kėdainiai
  Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
  to
  2019-06-23, Šiauliai
  ar
  2019-06-15, Vilnius
  pa
  2019-05-27,
  ar
  2019-05-11, Pasvalys
  p.
  2019-05-10, Vilnius