Ilgaamžės svajonių namo spalvos

Pažvelkime į namus vaikų piešiniuose: į akis iškart krenta ryškios spalvos ir netikėčiausi deriniai. Tai aiškiai rodo, kad fantazijos sukurti originalų fasadą mums netrūksta. Dar visai neseniai kur kas didesnė kliūtis buvo skurdus apdailos medžiagų ̨asortimentas. Būsimi naujakuriai jas galėdavo rinktis vos kelių faktūrų, todėl labai dažnai kaimyniniai namai pasipuošdavo vienodais „samanėlės“ ar „lietučio“ raštais, o sienų ̨spalvos tebūdavo kelių atspalvių. Menka medžiagų ̨pasiūla varydavo į neviltį netradicinių sprendimų ieškančius ir vaikystės polėkio nepamiršusius žmones. Ilgaamžės svajonių namo spalvos

NAUJAS FASADO DIZAINAS

Šiuo metu padėtis pasikeitusi. Namo originalumą gali nulemti ne tik vidaus interjeras, bet ir išorės dizainas. Didelis fasadų apdailos medžiagų̨ pasirinkimas leidžia įgyvendinti drąsiausias idėjas, nesijaudinant dėl kokybės. Dabartinėje parduotuvėje sunkiau ne surasti trokštamą medžiagą, o išsirinkti iš siūlomų. Faktūros atkartoja skirtingas medžiagas: pradedant itin lygiomis, blizgiomis, „metalinėmis“ dangomis, baigiant architektūrinį betoną, medieną, plytų ̨mūrą imituojančiais paviršiais. Naudojant šias medžiagas bet kurio namo fasadas gali tapti šeimininko charakterio, pomėgių ir gyvenimo būdo atspindžiu.

DAR DIDESNIS DĖMESYS MEDŽIAGŲ KOKYBEI

Tačiau netradicinės fasadų apdailos medžiagos sukelia naujų problemų. Saulės veikiamos ryškios iš natūralių pigmentų pagamintos spalvos linkusios blukti. Be to, tamsesnės spalvos nuo saulės labiau įkaista, dėl to gali prasidėti atskirų sluoksnių deformacija, atsirasti įtrūkių ir kitų fasadų pažeidimų.

Kad bėgant metams namas išliktų toks pat įspūdingas, kaip ir pabaigus statybas, reikia atidžiai rinktis medžiagas ir ieškoti tų gamintojų, kurie naudoja inovatyvias technologijas, turi galimybių eksperimentuoti ir surasti netradicinių sprendimų.

TINKAS: ESTETIKA IR APSAUGA

„Baumit“ siūlomas tinkas lyg nematomi šarvai sukuria termoizoliacinį sluoksnį, apsaugantį nuo ekstremalių oro sąlygų ir mechaninių pažeidimų. Be to, jis puikiai atlieka savo pirminę funkciją – siena atrodo nepriekaištingai.

Plastiškas tinkas „Baumit CreativTop“ atveria neribotas fasadų apdailos galimybes. Jeigu naudojant įprastą tinką galima išgauti 2–3 faktūras, tai pasirinkus šį tinką apdailos variantus riboja tik fantazija ir meistro gebėjimai. Jūsų namas gali tapti išskirtinis ne tik kvartale, bet ir visoje Lietuvoje. Raštai išgaunami teptuku, šepečiu, kempine mentele ar kitu įrankiu. Fasadas gali būti lygus, raižytas, dryžuotas, brūkšniuotas, glotnus ir pašiauštas, o juo slystanti šviesa sukuria šešėlių žaismą, kuris kinta pagal paros ir metų laiką.

SODRAUS FASADO PASLAPTIS

Išskirtinį fasado vaizdą galima sukurti tinkamai parinkus tamsų tinką, tačiau seniau mūsų klimatas neleisdavo eksperimentuoti. Tamsus tinkas labiau įkaista nuo saulės ir gali pašviesėti einant laikui. „Baumit“ sugebėjo įveikti šią problemą. Į dažų ir spalvoto tinko sudėtį įmaišoma inovatyvių „Cool“ pigmentų, kurie atspindi saulės šilumą.

Tinko pagrindą̨ sudaro 94 spalvos, kiekvienas iš jų turi dar 8 atspalvius. Prie šio skaičiaus dar pridėtini 6 balti atspalviai ir 36 „Mosaik“ spalvų variantai. Kiekvienas atspalvis turi kodą: pirmieji trys skaitmenys nurodo spalvų eilutės numerį, ketvirtasis – ryškumą (1 žymi patį sodriausią atspalvį, o 9 – šviesiausią).

„Baumit“ fasadų apdailos produktai kaip tik ir sukurti taikant inovatyvias technologijas:

 • gaminami naudojant modifikuotus organinius pigmentus ir specialias intensyvių spalvų̨ bazes, dėl kurių jais padengti fasadai ilgai išlieka ryškūs;
 • į ryškių spalvų dažus ir dekoratyvinį tinką įmaišoma specialaus „Cool“ pigmento, kuris atspindi infraraudonuosius spindulius, neleidžia fasadams įkaisti.
 • NANOTECHNOLOGIJOS NAMO FASADE

  Dar vienas naujausių technologijų pavyzdys – aukštos kokybės produktų linija „Baumit Nanopor“, sudaryta iš naudoti paruošto dekoratyvinio tinko „NanoporTop“ ir fasadams skirtų dažų „NanoporColor“. Tai savaime išsivalantis fasadas, kuris daug metų išlieka toks pat nepriekaištingas, kaip ir vos pabaigus statybas. Vandens lašas, patekęs ant „Baumit NanoporTop“, praranda savo paviršiaus įtempį. Tuomet drėgmė pakyla į viršutinį, hidrofilinį sluoksnį. Kai ji ima garuoti, kartu išstumia ir visas purvo daleles. Baumit Nanopor, papildytas dar vienu savaiminio išsivalymo efektu – fotokatalize, kuri suteikia papildomą apsaugą nuo organinių teršalų, kurie pasišalina kartu su išeinančia drėgme, ar lyjant lietui. Dėl šios priežasties fasadai džiugina spindinčiu grožiu ir švara dar ilgiau. Kitaip tariant, tokiu būdu saugoma fasado vertė ir ilgam sumažinamos jo eksploatacijos išlaidos.

  MODERNI DAŽYVĖ SUKELIA VINTAŽO EFEKTĄ

  Atnaujinti istorinę vertę turinčius pastatus nėra paprasta, mat jų apdaila turi būti kuo artimesnė autentiškai. Tačiau tai nereiškia, kad praėjusių amžių išvaizdą išsaugojęs pastatas privalo pamiršti XXI a. apdailos technologijas. Tokiems atvejams „Baumit“ siūlo „Baumit Lasur“ – matinę skaidriu spalvotu sluoksniu paviršių padengiančią paruoštą iškart naudoti dažyvę. Ji skirta dekoratyviam išorinių namų sienų ir fasadų dizainui kurti, o dėl matinių atspalvių puikiai tinka senų paviršių renovacijai. Naudojant šią dažyvę moderniam pastatui galima suteikti vintažinę ar net Viduržemio jūros regionui būdingą išvaizdą.

  METALO BLIZGESYS

  Modernūs pastatai gali išsiskirti ne tik architektūrine forma, bet ir aplinkinių dėmesį atkreipiančia metalo blizgesio fasadų spalva. Iš puikiai tarpusavyje derančių titano, platinos, safyro, smaragdo, aukso, rubino, bronzos ir azūrito atspalvių lengva kurti netikėtus derinius. Tačiau tai nėra vienintelis tinko „Baumit Metallic“ privalumas: didžiulis jame esančių metalo pigmentų kiekis fasadų paviršių padaro patvarų, itin atsparų kenksmingoms orų sąlygoms.

  ŽĖRINTIS FASADAS

  Originalus būdas pademonstruoti savitą skonį, kūrybiškumą ir unikalumą – naudoti „Baumit Glitter“. Produkto sudėtyje esančios blizgios dalelės natūralioje šviesoje ima gražiai žėrėti, tačiau fasadas nerėžia akies. Yra 20 patrauklių spalvų, kurių intensyvumą galima koreguoti. Palaikius purkštuvą ilgiau vienoje vietoje žėrėjimas bus stipresnis, o jo neužlaikius fasadas švytės labai švelniai.

  GRAŽI FASADO APSAUGA

  Ne mažiau svarbi yra ir cokolio – matomos namo pamatų dalies – apdaila. Jai naudojamos medžiagos turi būti atsparios purvui, gruntinei drėgmei, mechaniniams pažeidimams, šalčiui ir karščiui. Toks yra tinkas „Baumit MosaikTop“, kurio sudėtyje – smulkūs spalvoti akmenukai. Specialiai cokolio apdailai skirtas tinkas atsparus vandens poveikiui, tačiau laidus garams. Sortimentą sudaro 36 akmenėlių deriniai – išdžiūvus šiam smulkiagrūdžiam tinkui, cokolis atrodo tarsi padengtas ištisine mozaika. Beje, jis puikiai tinka ir vidinėms sienoms.

  Parengta pagal UAB Baumit medžiagą
  baumit_logo.png

  UAB Baumit

  Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
  95% rekomenduoja
  20 atsiliepimai
  g.
  2021-08-23, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuoju ant putplasčio armuoto sluoksnio klijuoti natūralaus akmens plyteles (kvarcitas). Kokį gruntą patartumėt prieš klijavimą naudoti?
  ke
  2021-07-30, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Sveiki, Namo fasadui ieškome kas gali pasiūlyti dekoratyvinio tinko (130 kvadratų). Apie tinkus kol kas nelabai išmanau tai reik patarimo ką geriau rinktis ir norėčiau gauti kokių pavyzdžių kaip kas atrodo.
  ra
  2021-07-29, Alytus
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Gal patartumėte kokį naudoti elastingą apdailinį tinką išorės apdailai, kad gauti lygų paviršių ir suformuoti norimą raštą, nes visur siūlomi tik tinkai su grūdelių užpildais, t.y."samanėlė" ar "lietutis" ? Po to tinką dažyčiau fasadiniais dažais. Tinkas būtų dedamas ant armuoto nuglaistyto polistirolo.
  ta
  2021-04-26, Plungė
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Namas nuarmuotas prieš 5 metus, su tinkliuku. Per tinkliuką nesmeigiuota. Norim dėti klinkerines keramines plyteles. Armavimo mišinys vietomis "nusiplovęs", matosi tinkliukas. Ar laikui bėgant nenukris plytelės, jei ant esamo armavimo dėsim dar vieną tinkliuką ir antrą kart armuosim ir smeigiuosim? Meistrai sako, kad reiktų nuplėšti esamą tinkliuką ir naujai armuoti, bet tada jau kaina "kosminė"gausis?
  ar
  2021-04-26, Druskininkai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galit patarti dėl fasado dažymo? Suklijuotas neoporas ir užarmuota. Ar yra kokie dažai, kad būtų galima ant armuoto paviršaus dažyti be dekoro?
  fe
  2021-01-04, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ieškau informacijos kuo šiltinami sodo nameliai ir kokią apdailą pasirinkti. Man patinka tinkuoti namukai. Kuo jie šiltinami, kad būtų galima tinkuoti? Čia tie darbai tik truputį ateityje, nes reikia žinoti sąmatas ir pan.
  st
  2020-11-19, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Norėtume paklausti, kokio storio turėtų būti armavimo sluoksnis norint klijuoti klinkerio plyteles ant akmens vatos plokščių? Kokius reikėtų naudoti tinklelius - užtenka vieno tinklelio ar rekomenduojama dviejų sl. tinklelių? Kaip teisingai paruošti pagrindą klinkerio plytelių klijavimui ant šiluminės izoliacijos (akmens vatos)?
  Ja
  2020-09-24, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galima iš karto dėti dekoratyvinį silikoninį tinką ant Fibo plius blokelių, ar reikia armuoti ir šiltinti (garažo patalpa, šilumos nereikia)? Gal kas apsiima?
  st
  2020-09-11, Širvintos
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
  al
  2020-09-11, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
  ar
  2020-05-27, Radviliškis
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Noriu ant seno mūro silikatiniu plytų (yra vietom ir naujo mūro, užmūryti langai) dėti dekoratyvinį tinką. Ar reikia dėti armavimo tinklelį, ar užtenka tik išlyginti su armavimio mišiniu?
  Ačiū Ekspertams už greitą ir išsamią konsultaciją.
  vi
  2020-02-09, Plungė
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Laba diena , norėčiau sužinoti kainas ,,Open Therm ,, , dekoratyvinio tinko ,,Nanopor Top ,, ,taip pat mišinio ,,Star Contact White ,, ir grunto ,,UniPrimer ,, bei smeigiu ,,Star Track ,, kainas . Namo plotas 120 m2 . Ačiū
  mi
  2019-09-05, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galima vertikalią pamato hidroizoliaciją įrenginėti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus? Ar tiesa, kad pilnai pamatą hidroizoliuoti nėra gerai, nes pamatas turi turėti bent vieną atvirą sieną "kvėpavimui"? Taip pat - kada yra tinkamas laikas įrenginėti hidroizoliaciją? Pamatas stovėjo 1.5 mėn. vasaros metu, ar jau galiu hidroizoliuoti? Betonas naudotas C25/30 XC-2.
  do
  2019-09-05, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kodėl sutrūkinėjo savaime išsilyginantis sluoksnis? Buvo naudojamas Mitto C610 mišinys, storis 10 mm. Pagrindas betonas, gruntuotas, naudotos kompensacinės juostos, daryta pagal instrukciją, bet sukibo ir nesutrūkinėjo vos keliose vietose. Pradėdavo trūkinėt po 7-10 dienų. Kai kur smulkūs įtrūkimai, kai kur tokie, kad girgžda ir juda atitrūkęs gabalas. Kelios skirtingos patalpos ir visose tas pats.
  st
  2019-07-10, Kėdainiai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuojame pradėti naujo namo vidaus tinkavimo darbus ir ieškome geriausio sprendimo, sienos keramikos lode blokeliai. Koks sveikiausias tinkas (kalkinis, gipsinis, molinis)? Ištinkuotos sienos pasiliks žiemoti nešildomose patalpose. Ar įmanoma atlikti tinkavimo darbus to nedarius, bet turintiems noro įgyti naują patirtį?
  Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
  to
  2019-06-23, Šiauliai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ieškau geriausio kokybės ir kainos santykio nanosilikoninio dekoratyvinio tinko sistemos. Privatus namas, ~ 250 m2 sienų plotas.
  ar
  2019-06-15, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kokia geriausia hidroizoliacija klijuojant lauke akmens plyteles ant laiptų?
  pa
  2019-05-27,
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?
  ar
  2019-05-11, Pasvalys
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Namo vidus, skliautinės lubos, gipso kartoninės. Siena fibo blokeliai tinkuoti gipsiniu tinku. Noriu sandarinti sienos ir lubų perimetro susijungimą. Sujungimo tarpelis ~5-8mm. Kuo ir kaip sandarinti šį tarpelį? Užsandarinus dažysis sienos dažais. Noriu, kad neatsirastų įtrūkimų.
  p.
  2019-05-10, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds
  baumit_logo.png
  Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
  95% rekomenduoja
  20 atsiliepimai
  g.
  2021-08-23, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuoju ant putplasčio armuoto sluoksnio klijuoti natūralaus akmens plyteles (kvarcitas). Kokį gruntą patartumėt prieš klijavimą naudoti?
  ke
  2021-07-30, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Sveiki, Namo fasadui ieškome kas gali pasiūlyti dekoratyvinio tinko (130 kvadratų). Apie tinkus kol kas nelabai išmanau tai reik patarimo ką geriau rinktis ir norėčiau gauti kokių pavyzdžių kaip kas atrodo.
  ra
  2021-07-29, Alytus
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Gal patartumėte kokį naudoti elastingą apdailinį tinką išorės apdailai, kad gauti lygų paviršių ir suformuoti norimą raštą, nes visur siūlomi tik tinkai su grūdelių užpildais, t.y."samanėlė" ar "lietutis" ? Po to tinką dažyčiau fasadiniais dažais. Tinkas būtų dedamas ant armuoto nuglaistyto polistirolo.
  ta
  2021-04-26, Plungė
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Namas nuarmuotas prieš 5 metus, su tinkliuku. Per tinkliuką nesmeigiuota. Norim dėti klinkerines keramines plyteles. Armavimo mišinys vietomis "nusiplovęs", matosi tinkliukas. Ar laikui bėgant nenukris plytelės, jei ant esamo armavimo dėsim dar vieną tinkliuką ir antrą kart armuosim ir smeigiuosim? Meistrai sako, kad reiktų nuplėšti esamą tinkliuką ir naujai armuoti, bet tada jau kaina "kosminė"gausis?
  ar
  2021-04-26, Druskininkai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galit patarti dėl fasado dažymo? Suklijuotas neoporas ir užarmuota. Ar yra kokie dažai, kad būtų galima ant armuoto paviršaus dažyti be dekoro?
  fe
  2021-01-04, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ieškau informacijos kuo šiltinami sodo nameliai ir kokią apdailą pasirinkti. Man patinka tinkuoti namukai. Kuo jie šiltinami, kad būtų galima tinkuoti? Čia tie darbai tik truputį ateityje, nes reikia žinoti sąmatas ir pan.
  st
  2020-11-19, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Norėtume paklausti, kokio storio turėtų būti armavimo sluoksnis norint klijuoti klinkerio plyteles ant akmens vatos plokščių? Kokius reikėtų naudoti tinklelius - užtenka vieno tinklelio ar rekomenduojama dviejų sl. tinklelių? Kaip teisingai paruošti pagrindą klinkerio plytelių klijavimui ant šiluminės izoliacijos (akmens vatos)?
  Ja
  2020-09-24, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galima iš karto dėti dekoratyvinį silikoninį tinką ant Fibo plius blokelių, ar reikia armuoti ir šiltinti (garažo patalpa, šilumos nereikia)? Gal kas apsiima?
  st
  2020-09-11, Širvintos
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
  al
  2020-09-11, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
  ar
  2020-05-27, Radviliškis
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Noriu ant seno mūro silikatiniu plytų (yra vietom ir naujo mūro, užmūryti langai) dėti dekoratyvinį tinką. Ar reikia dėti armavimo tinklelį, ar užtenka tik išlyginti su armavimio mišiniu?
  Ačiū Ekspertams už greitą ir išsamią konsultaciją.
  vi
  2020-02-09, Plungė
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Laba diena , norėčiau sužinoti kainas ,,Open Therm ,, , dekoratyvinio tinko ,,Nanopor Top ,, ,taip pat mišinio ,,Star Contact White ,, ir grunto ,,UniPrimer ,, bei smeigiu ,,Star Track ,, kainas . Namo plotas 120 m2 . Ačiū
  mi
  2019-09-05, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ar galima vertikalią pamato hidroizoliaciją įrenginėti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus? Ar tiesa, kad pilnai pamatą hidroizoliuoti nėra gerai, nes pamatas turi turėti bent vieną atvirą sieną "kvėpavimui"? Taip pat - kada yra tinkamas laikas įrenginėti hidroizoliaciją? Pamatas stovėjo 1.5 mėn. vasaros metu, ar jau galiu hidroizoliuoti? Betonas naudotas C25/30 XC-2.
  do
  2019-09-05, Klaipėda
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kodėl sutrūkinėjo savaime išsilyginantis sluoksnis? Buvo naudojamas Mitto C610 mišinys, storis 10 mm. Pagrindas betonas, gruntuotas, naudotos kompensacinės juostos, daryta pagal instrukciją, bet sukibo ir nesutrūkinėjo vos keliose vietose. Pradėdavo trūkinėt po 7-10 dienų. Kai kur smulkūs įtrūkimai, kai kur tokie, kad girgžda ir juda atitrūkęs gabalas. Kelios skirtingos patalpos ir visose tas pats.
  st
  2019-07-10, Kėdainiai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Planuojame pradėti naujo namo vidaus tinkavimo darbus ir ieškome geriausio sprendimo, sienos keramikos lode blokeliai. Koks sveikiausias tinkas (kalkinis, gipsinis, molinis)? Ištinkuotos sienos pasiliks žiemoti nešildomose patalpose. Ar įmanoma atlikti tinkavimo darbus to nedarius, bet turintiems noro įgyti naują patirtį?
  Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
  to
  2019-06-23, Šiauliai
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Ieškau geriausio kokybės ir kainos santykio nanosilikoninio dekoratyvinio tinko sistemos. Privatus namas, ~ 250 m2 sienų plotas.
  ar
  2019-06-15, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kokia geriausia hidroizoliacija klijuojant lauke akmens plyteles ant laiptų?
  pa
  2019-05-27,
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?
  ar
  2019-05-11, Pasvalys
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Namo vidus, skliautinės lubos, gipso kartoninės. Siena fibo blokeliai tinkuoti gipsiniu tinku. Noriu sandarinti sienos ir lubų perimetro susijungimą. Sujungimo tarpelis ~5-8mm. Kuo ir kaip sandarinti šį tarpelį? Užsandarinus dažysis sienos dažais. Noriu, kad neatsirastų įtrūkimų.
  p.
  2019-05-10, Vilnius
  Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
  Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds