Ar garo plėvelė iš vidaus būtina

Klausimas:
Šlaitinės pastogės apšiltinimas. Dabartinė seka nuo stogo dangos: beasbestis šiferis, nedidelis oro tarpas, difuzinė plėvelė, akmens vata, gipso kartonas. Gegnės storis 15 cm, analogiškai ir vatos. Suprantu, kad vatos storis pagal dabartinius standartus netinkamas, bet klausimas dėl garo plėvelės iš vidaus. Ar šiuo atveju ji buvo būtina? Jei taip, tai imti gipsą lauk ir dėti garo plėvelę, o ant jos gipsą? Ar neimant gipso lauk yra kokie variantai?
Komentarai:
Pagal šiuolaikinės statybos reikalavimus garo izoliacija privaloma. Bet jeigu darote pakeitimus tai ir vatos sluoksnį didinkite. Čia medžiagos daug nekainuoja, daugiausia apdailos darbai. Arba nieko nedarykite. Plėvelę galima dėti ir ant gipso ir vėl gipsą, jeigu jau nenorite jo nuimti.
Tomas, Gatora, UAB
Taip, garo plėvelė būtina, prie tokio nedidelio akmens vatos sluoksnio be garo plėvelės šiltinimo sluoksnyje susidarys kondensatas. Vietoje garo plėvelės dar galite iš vidaus užpurkšti uždarų porų poliuretaną. Jis atliks garo barjero funkciją ir padidins stogo šiluminę varžą.
Arvydas Kalmaitis, MB Greenmaterials LT
Garo izoliacija yra būtina.
Audronė Endriukaitytė, Paroc, UAB
 
Sritis:
Sritis: