Garo izoliacinė plėvelė perdangai

Klausimas:
Šiltinsiu stogo perdangą mineraline vata. Vatai laikyti planuoju ištiesti tarp perdangos sijų špagatą. Ar dar reikalinga po vata dėti "makaronus" skersai perdangos sijos? Kaip pritvirtinti garo izoliacinę plėvelę, ar dar reikia plėvelę taip pat tvirtinti su "makaronais"? Kokią garo izoliacinę plėvelę pasirinkti? Ar yra prasmė mokėt už brangias plėveles, kaip Tyvek ar užtenka kaip pvz. Fortex aliuminizuotos plėvelės?
Komentarai:
Jei Jūs dėsite špagatą, kad prilaikytų mineralinę vatą, tai grebėstai "Makaronai" skersai sijų nereikalingi. Garo izoliaciją galima tvirtinti keliais būdais:
1. Prišaudyti prie sijų, tačiau reikės prišaudymo vietas (pažeidimus) užklijuoti garų izoliacine juosta.
2. Naudojant dvipusio lipnumo juostą, garo izoliacinę plėvelę priklijuoti prie sijų laikinai, kol bus susukti grebėstai "Makaronai".
Makaronai reikalingi tam, kad būtų tarpas tarp garo izoliacinės plėvelės ir vidinės apdailos (gipso plokštės, OSB ir t.t.).
Visų garo plėvelių pagrindinė funkcija izoliuoti vatą nuo drėgmės. Tyvek garo izoliacinės plėvelės išsiskiria gamybos technologija, kurios dėka plėvelė ne tik apsaugo vatą nuo drėgmės, tačiau ir stabdo nevaldomus oro srautus. Tai pat dėl aukštos gamybos technologijos Tyvek garo izoliacinės plėvelės pasižymi ilgaamžiškumu. Tyvek garo izoliacinėms plėvelėms suteikiama iki 25 metų garantija.
 
Sritis:
Sritis: