AirGuard® Reflective plėvelė padeda užtikrinti orui nelaidų izoliacinį sluoksnį

Atsižvelgiant į socialinius ir norminius reikalavimus pagerinti pastatų energinį efektyvumą, nenuostabu, kad ekspertai ir statybos vykdytojai ieško pažangių, efektyvių produktų, kurie galėtų padėti pasiekti ir įgyvendinti šiuos tikslus. Galima įvardinti vieną iš lemiamų veiksnių, turinčių įtakos konvekciniams šilumos nuostoliams, t.y. oro pralaidumą ir tai iš tiesų yra vienas iš dažniausiai JK statybos sektoriuje pasitaikančių iššūkių. AirGuard® Reflective plėvelė padeda užtikrinti orui nelaidų izoliacinį sluoksnį

Kai Būstų asociacijos vykdomų naujų statybų architektas ir medienos karkaso rangovas išreiškė savo pageidavimus dėl kuo mažesnių suvartojamos šildymo energijos sąnaudų, DuPont pasiūlė naudoti pažangią medžiagą, kuri buvo idealus sprendimas optimaliam konstrukcijos sandarumui užtikrinti. DuPont™ AirGuard® Reflective plėvelė – novatoriškų membranų ir hermetikų sprendimų dalis, kurių naudą patvirtina BBA atliktas gaminio prototipo įvertinimas. Metalizuotas garo izoliacinis sluoksnis yra nepralaidus orui ir drėgmei.

Jorko Būstų asociacija, aštuonių Jorke išnuomojamų gyvenamųjų namų Boundary Close statymui, kurį iš dalies finansavo „Housing Corporation“, pritaikė ir įgyvendino Vokietijos „Passivhaus“ schemos principus, vadovaujantis progresyvios koncepcijos modeliu. Projekto tikslas: sukurti labai gerai izoliuotas ir sandarias konstrukcijas su mechaninėmis vėdinimo sistemomis, kad būtų galima kaupti ir pakartotinai panaudoti aplinkos šilumą bei tą šilumos kiekį, kurį gauname iš saulės energijos, sistemoje, kuriai pilnai pakanka vieno papildomo 2 kW galios plokštinio šildytuvo gyvenamajame kambaryje.

„Ši schema iš esmės skiriasi nuo tos, kuri iki šiol buvo labai paplitusi JK, kur įprastai būstuose būdavo įrengiamos centrinio šildymo sistemos ir taip užtikrinamas komfortas patalpose, o izoliacinės medžiagos naudojamos tik siekiant sumažinti šilumos sąnaudas.

Komfortui šiuose būstuose sukurti, naudojamos aukštą sandarumo ir izoliacijos lygį, užtikrinančios medžiagos“, – teigia Philas Bixby iš „Constructive Individuals“. „Būstų asociacijai buvo itin svarbu, kad, nuomininkai palankiai vertintų naująją idėją ir nebūtų sulaukiama papildomų nuomininkų nusiskundimų, o jų gebėjimas tinkamai prižiūrėti vėdinimo sistemą taip pat buvo aktualus klausimas, tačiau atlikus išsamų tyrimą jie išties liko patenkinti. Kalbant apie inovatyvius sprendimus, taikomus statybų sektoriuje, šiai dienai Būstų asociacija lenkia privačius nekilnojamo turto vystytojus“. Kiekvieno namo konstrukcijoje naudojamos lengvos medinės karkasinės dvijėtinės sijos su 8 x 300 mm storio sienų plokštėmis ir 4 x 400 mm storio stogo plokštėmis, kurios vėliau užpildomos „Warmcel“ izoliacine medžiaga. Saulės kolektoriai iš anksto pašildo karštą vandenį ir į patalpas patenkantį šviežią orą.

DuPont™ AirGuard® Reflective izoliacinė plėvelė buvo sumontuota, siekiant užtikrinti konstrukcijos vidinio sluoksnio nepertraukiamą sandarumą. Atlikus slėgio bandymus sandarintose konstrukcijos vietose buvo gauti puikūs rezultatai:

1 vieta (stogo konstrukcijos kraštuose): oro pralaidumas – 1,58 m3 / h.m2, oro pratekėjimas – 1,51 h-1
2 vieta (stogo konstrukcijos viduryje): oro pralaidumas – 1,94 m3 / h.m2, oro pratekėjimas – 1,86 h-1

Statybos normų patvirtintame L dokumente nurodoma, kad „priimtina konstrukcijos oro pralaidumo riba yra lygi 10m3 / h.m2 esant 50 Pa slėgiui“. Bandymų metu gautos vertės yra daug žemesnės už didžiausią nustatytą leistiną ribą.

Nickas Williamsas, „DuPont Building Innovations“ techninės priežiūros vadovas, tvirtina: „Pagrindiniai veiksniai, kurie padeda sėkmingai užtikrinti konstrukcijos sandarumą yra membranos ir juostų kokybė bei montavimo darbų kokybė. Mes neabejojame dėl mūsų siūlomų produktų eksploatacinių savybių ir, svarbiausia, jų ilgaamžiškumo. Juos montuoti gana lengva ir paprasta, o tinkamai atlikus visus montavimo darbus bus užtikrinamas jų veiksmingumas. Verta pridurti, kad sutaupytos energijos kiekis taip pat priklauso nuo galutinio paslaugų gavėjo turimų žinių, patirties ir jo vykdomos priežiūros!“

Parengta pagal Brasta Build, UAB medžiagą
brasta_logo_build.jpg

Brasta Build, UAB

Palemono g. 7b, 52158 Kaunas
100% rekomenduoja
36 atsiliepimai
an
2023-02-06, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju dvišlaičio stogo palėpę pūsti ekovata. Vieni pataria dėti aktyvią garo plėvelę, kiti visiškai prieš tai. Tad nežinau koks geriausias sprendimas.
Do
2023-01-30, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
PIR-al plokštę montuojant lubose ar reikalinga difuzinė plėvelė?
li
2023-01-23, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ant medinės perdangos lubų apšiltinimui iš apačios sudėjau Strotex al 90 garo izoliacinę plėvelę su folija, ar blogai padariau ir ją reikia pakeist?
eg
2022-12-16, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Šiais metais pakeičiau naują šiferį, paklotą kokybišką Tyvek, papildomai apšiltinau 10cm vata. Iš vidaus antras aukštas išsuktas gipskartoniu, bet nėra garo plėvelės. Pašalus tarp vatos ir stogo plėvės atsirado vanduo, ledas. Priežastį kaip ir žinau, bet kodėl prie seno stogo tos problemos nesimatė?
kv
2022-12-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Senam mūriniam namui buvo keičiamas stogas. Stogas sutapdintas, ant perdangos buvo dėti murlotai, gegnės, durelio plokštės ir apšiltinta 30cm polistiroliu. Virš betoninės lubų perdangos nėra dėta jokios plėvelės, tarp perdangos ir durelio yra 35cm oro tarpas (murlotas+gegnė). Ar reikia dėti garo izoliacinę plėvelę ant lubų iš kambario vidaus? Kokiu principu ją įrengti, gal jei reikia tiesiog klijuoti ant betoninių lubų? Ar yra kitu būdų be plėvelės?
ja
2022-12-01, Prienai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Medinę perdangą noriu apšiltinti akmens vata. Apačioje planuoju dėti 200 mikronų polietileno plėvelę toliau vata, priešvėjinė plėvelė ir osb plokštė. Ar reikia palikti ventiliacinį tarpą tarp vatos ir priešvėjinės plėvelės? Palėpė bus nešildoma.
mo
2022-08-30, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Patarkit prašom kokia turėtų būti garo plėvelė mini pirčiai apie 5 kv. metrų.
G.
2022-07-20, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima garo plėvelę glausti prie sienų, kurios užkaltos dvigubo pjovimo lentomis, po to montuosis gipso karkasas ir tarpas tarp karkaso ir gipso bus užpildytas 5 cm akmens vatos sluoksniu?
ro
2022-07-11, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas mūrinis, vonios kambarys: iš vidaus sukalti 2 brusai po 5cm, apšiltinta 10cm, numatytas priverstinis ventiliatorius vonios. Ar galiu tiesiai sukti žalią gipsą prie brusų? Jei dedu garo plėvelę ant brusų, ar būtinas tarpelis tarp plėvelės ir gipso? Kas bus, jei plėvelė glausis prie gipso?
ru
2022-07-11, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Šildomos grindys prieš klojant paklota ar būtina kloti garo plėvelę?
vy
2022-06-08, Rietavas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokią plėvelę naudoti karkasiniam namui sienom ir stogui? Apšiltinamas bus poliuretano putom ir vata.
do
2022-06-06, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Karkasinis namas apšiltintas vata, iš lauko dailylentė, oro tarpas, vėjo izoliacinė plėvelė, vata 15cm, garo plėvelė (paprasta skaidri), ir dabar sugalvojau dar sudėti 5cm vatos. Kokią plėvelę uždėti ant vatos, ar užtektų popieriaus, kad tik nedulkėtų kalant vidaus dailylentės? Ar iš vis techniškai geras sprendimas dėti papildomą vatą ant garo plėvelės?
Ba
2022-05-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar po stogo pakalimais būtina stogo difuzine plėvelė?
li
2022-04-29, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodyboje statau namuką, kuris bus naudojamas tik šiltuoju metu, t.y. nešildomas, bet jame bus ir dušas ir WC. Stogo danga - bituminės čerpės. Klausimas: ar reikia stogo konstruktyve naudoti difuzinę ar garo izoliaciją? Jei taip, tai kokią ir į kurią vietą jas dėti?
do
2022-04-19, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statybininkai sudėjo iš vidaus difuzinę plėvelę, ar taip galima palikti ar pakeisti į garo plėvelę?
sj
2022-02-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Dvišlaitis namo stogas, apšiltintas atvirų porų poliuretano putomis. Bus montuojamos gipso kartono šlaitinės lubos (dvigubas karkasas) su NONIUS tvirtinimais. Kaip teisingai įrengti garo izoliaciją? Ar su dvipusę klijuoti garo izoliacinę plėvelę prie profilio karkaso, prieš sukant GKP ar yra koks kitas būdas?
dd
2022-02-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju bute dėti akmens vatą ant lubų, apie 10 cm. Ir dar planuoju dėti vatą ant betoninės perdangos, po medinėmis grindimis tarp brūsų. Taip galvoju sumažinti triukšmo sklidimą iš mūsų buto į apatinį butą. Ir iš viršutinio buto į mūsų. Bet niekur nerandu informacijos ar tada reikalinga garo plėvelė?
74
2022-01-10, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Krosnelė stovi prie medžio karkasinės sienos į lauką. Ar galima naudoti garo izoliacinę plėvelę sienoje tarp akmens vatos ir ugniai atsparaus gipso kartono? Jei ne, tai kokią kitą garo izoliacinę medžiagą galima naudoti?
pa
2022-01-06, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Stogo nuolydis 15 laipsnių uždėta difuzinė plėvelė. Stogo dangos dar nėra. Stipriai lijo 2 dienas, tai gegnės iš vidaus yra pašlapusios (dėta tarpinė juosta dėl vinių sandarinimo) apačioje smėlis sausas, vanduo nekrenta. Plėvelėje nėra išgaubimų (kišenių) vanduo šiaip gražiai nubėga. Ar esant stipriam lietui, ir nesant stogo dangos plėvelė gali kažkiek peršlapti?
ri
2021-07-07, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Noriu pasiteirauti, kur dėti ir kokią plėvelę dėti vasarnamio sienoje. Sienos schemą pridedu.
St
2021-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pas mane stogas apšiltintas 20 cm vatos sluoksniu ir jis uždengtas plėvele (juoda plėvelė). Šiuo metu ketinu įsirenginėti palėpinį aukštą ir darbus atliekantys statybininkai nenuimdami plėvelės papildomai uždėjo 5 cm vatos, po kuria ketinama daryti lubų gipso kartono sluoksnį. Ar teisingas technologiškai toks sprendimas? Ar reiktų kažką keisti / perdaryti? Kaip suprantu aš turiu sekančius variantus: 1. Nekeisti nieko (palikti 20 cm vatos + plėvelė + 5 cm vatos + gipsas); 2. Nuardyti 5 cm vatos, išpjauti plėvelę tarp įrengtų medinių laikiklių vatai, uždėti 10 cm vatos ir tada dėti plėvelę (gausis 30 cm vatos + plėvelė + gipsas); 3. Gal dar kažkoks kitas sprendimas?
ci
2020-10-07, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Garo izoliacinės plėvelės glausti negalima prie OSB plokštės, tai kaip OSB užtikrinti sandarumą garams?
so
2020-10-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Komentavote klausimą dėl pakabinamų lubų ir garo izoliacijos. Mane domina analogiška situacija. Ar reikalinga garo izoliacija luboms, jei jos šiltinamos, o viršuje yra palėpė su nešiltintu stogu? Jei taip, kaip turėtų atrodyti garo izoliacijos konstrukcija? Ar galima montuoti profilius, tada prie jų tąšeliais prispausti garo izoliaciją ir tada montuoti gipso plokštes? O gal galima klijuoti plėvelę prie profilių ir iš karto sukti gipso plokštes? Arba kitaip, kaip tvirtinti garo izoliacija prie metalinių profilių? Situacija analogiška prisegtai foto.
ro
2020-10-05, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Rekonstruojame seną karkasinį namą. Lauke, tarp sienų ir stogo sandūros, kur išsikiša gegnės į lauką, reikia priklijuoti difuzinę plėvelę prie gegnių. Galite patarti kokius klijus ir lipnias juostas naudoti lauke suklijuojant medį ir difuzinę plėvelę? Ar šiuo atveju geriau klijuoti iš vidaus ir ką naudoti?
al
2020-10-04, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Neapšiltintas atskirai stovintis garažas bus dengiamas Eternit Baltijos Banga, stogo nuolydis 7 laipsniai. Stogas bus apšiltintas 5cm akmens vata apsisaugojimui nuo karščio. Randu prieštaringą informaciją: virš vatos difuzinė plėvelė t.b. sumontuota su įlinkiais kondensatui nubėgti; dif.plevelė t.b. priliesta prie vatos. Pirmu atveju kraštuose bus pakilusi nuo vatos, tačiau bus apsaugotos gegnės. Kaip teisingai sumontuoti? Ar grebėstai išlindę už gegnės 30cm atlaikys "šiferio" dangą?
ka
2020-07-27, Šakiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Stogo danga skarda Rannila, kokia izoliacinė plėvelė tinkamiausia?
Greitas ir suprantamas atsakymas, ačiū
me
2020-07-02, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau pakeliamų garažo vartų užuolaidų. Kokios informacijos iš manęs reikia, kad pasakytumėte ką galite pasiūlyti ir kiek jos kainuoja?
ba
2020-07-02, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina aukštesnės kokybės plieninė stogo danga ir difuzinė plėvelė. Su montavimo darbais.
ol
2020-06-10, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kuo skiriasi Tyvek pro nuo Difuzinė plėvelė STRONG-ROOF 130, 130 g/m2, trisluoksnė, kuri dvigubai pigesnė?
ol
2020-06-03, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojamas vasarnamis 4x5m vienšlaitis, 7 laipsnių su bitumine laksčia danga ant ištisinės osb arba colinės lentos. Be apšiltinimo. Pamatai - betoniniai blokeliai. Ar reikia garo-hidroizoliacijos stogui ir grindims, ir kaip padaryt? Nes mačiau, kad tokiu atveju kondensato ant stogo nebūna. Kokias plėveles naudot, nes per daug įvairių pavadinimų?
vy
2020-04-27, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokią vėjo apsaugą rinktis ventiliuojamam A+ namo fasadui? Sienos iš keraminių 25cm blokelių, planuojama šiltinti akmens vata ~25cm ir apmūryti klinkerio plytomis. Ar ant vatos geriau dėti priešvėjinę plėvelę, ar priešvėjinę akmens vatos plokštę? Jei plėvelę, kokio storio? Jei priešvėjinę plokštę, tai kokios storio? Ar verta būtų rinktis storesnę priešvėjinę plokštę mažinant paprastos vatos sluoksnį? Koks variantas būtų geresnis kainos kokybės atžvilgiu, ar lengviau montuojamas?
li
2020-02-03,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Apšiltinau šlaitinį stogą Paroc akmens vata ir norėčiau jūsų paklausti, kokią naudoti garo izoliacinę plėvelę? Susipainiojau pasiūlymuose.
Ačiū
ru
2020-01-15, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Darbininkas įkišo koją į stogo difuzinę plėvelę, patarkit, kuo užklijuoti skylę.
ra
2019-11-12, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pastogė nešildoma. Namo perdangos šiltinimas, žiūrint iš namo šiltosios pusės vidaus į viršų, padarytas taip: OSB plokštė, vata tarp gegnių, medinės grindų palėpės lentos. Ar teisingai padaryčiau, jei iš namo vidaus prie OSB plokštės "prišaudyčiau" metalizuotą garo izoliacinę plėvelę (garo izoliacija, OSB, vata)? Ar ant vatos reikia vėjo izoliacinės plėvelės? Ar tarp vatos ir medinių palėpės grindų reikia palikti oro tarpą?
ra
2019-07-04, Elektrėnai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau paklausti ar galima dėti difuzinę plėvelę ant senų kokybiškų grebėstų?
Ačiū!
ri
2019-05-17, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Paroc ir kitų firmų šlaitinių stogų detalėse pateikiami du variantai: 1. su difuzine plėvele, klojama tiesiai ant šilumos izoliacinio sl. 2. su hidroizoliacine plėvele ir po ja vėdinamu oro tarpu ir priešvėjinė plokštę virš šilumos izoliacijos. Kuris variantas geresnis, patikimesnis, kada taikomi?
100% rekomenduoja
36 atsiliepimai
an
2023-02-06, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju dvišlaičio stogo palėpę pūsti ekovata. Vieni pataria dėti aktyvią garo plėvelę, kiti visiškai prieš tai. Tad nežinau koks geriausias sprendimas.
Do
2023-01-30, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
PIR-al plokštę montuojant lubose ar reikalinga difuzinė plėvelė?
li
2023-01-23, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ant medinės perdangos lubų apšiltinimui iš apačios sudėjau Strotex al 90 garo izoliacinę plėvelę su folija, ar blogai padariau ir ją reikia pakeist?
eg
2022-12-16, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Šiais metais pakeičiau naują šiferį, paklotą kokybišką Tyvek, papildomai apšiltinau 10cm vata. Iš vidaus antras aukštas išsuktas gipskartoniu, bet nėra garo plėvelės. Pašalus tarp vatos ir stogo plėvės atsirado vanduo, ledas. Priežastį kaip ir žinau, bet kodėl prie seno stogo tos problemos nesimatė?
kv
2022-12-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Senam mūriniam namui buvo keičiamas stogas. Stogas sutapdintas, ant perdangos buvo dėti murlotai, gegnės, durelio plokštės ir apšiltinta 30cm polistiroliu. Virš betoninės lubų perdangos nėra dėta jokios plėvelės, tarp perdangos ir durelio yra 35cm oro tarpas (murlotas+gegnė). Ar reikia dėti garo izoliacinę plėvelę ant lubų iš kambario vidaus? Kokiu principu ją įrengti, gal jei reikia tiesiog klijuoti ant betoninių lubų? Ar yra kitu būdų be plėvelės?
ja
2022-12-01, Prienai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Medinę perdangą noriu apšiltinti akmens vata. Apačioje planuoju dėti 200 mikronų polietileno plėvelę toliau vata, priešvėjinė plėvelė ir osb plokštė. Ar reikia palikti ventiliacinį tarpą tarp vatos ir priešvėjinės plėvelės? Palėpė bus nešildoma.
mo
2022-08-30, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Patarkit prašom kokia turėtų būti garo plėvelė mini pirčiai apie 5 kv. metrų.
G.
2022-07-20, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima garo plėvelę glausti prie sienų, kurios užkaltos dvigubo pjovimo lentomis, po to montuosis gipso karkasas ir tarpas tarp karkaso ir gipso bus užpildytas 5 cm akmens vatos sluoksniu?
ro
2022-07-11, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas mūrinis, vonios kambarys: iš vidaus sukalti 2 brusai po 5cm, apšiltinta 10cm, numatytas priverstinis ventiliatorius vonios. Ar galiu tiesiai sukti žalią gipsą prie brusų? Jei dedu garo plėvelę ant brusų, ar būtinas tarpelis tarp plėvelės ir gipso? Kas bus, jei plėvelė glausis prie gipso?
ru
2022-07-11, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Šildomos grindys prieš klojant paklota ar būtina kloti garo plėvelę?
vy
2022-06-08, Rietavas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokią plėvelę naudoti karkasiniam namui sienom ir stogui? Apšiltinamas bus poliuretano putom ir vata.
do
2022-06-06, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Karkasinis namas apšiltintas vata, iš lauko dailylentė, oro tarpas, vėjo izoliacinė plėvelė, vata 15cm, garo plėvelė (paprasta skaidri), ir dabar sugalvojau dar sudėti 5cm vatos. Kokią plėvelę uždėti ant vatos, ar užtektų popieriaus, kad tik nedulkėtų kalant vidaus dailylentės? Ar iš vis techniškai geras sprendimas dėti papildomą vatą ant garo plėvelės?
Ba
2022-05-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar po stogo pakalimais būtina stogo difuzine plėvelė?
li
2022-04-29, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodyboje statau namuką, kuris bus naudojamas tik šiltuoju metu, t.y. nešildomas, bet jame bus ir dušas ir WC. Stogo danga - bituminės čerpės. Klausimas: ar reikia stogo konstruktyve naudoti difuzinę ar garo izoliaciją? Jei taip, tai kokią ir į kurią vietą jas dėti?
do
2022-04-19, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statybininkai sudėjo iš vidaus difuzinę plėvelę, ar taip galima palikti ar pakeisti į garo plėvelę?
sj
2022-02-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Dvišlaitis namo stogas, apšiltintas atvirų porų poliuretano putomis. Bus montuojamos gipso kartono šlaitinės lubos (dvigubas karkasas) su NONIUS tvirtinimais. Kaip teisingai įrengti garo izoliaciją? Ar su dvipusę klijuoti garo izoliacinę plėvelę prie profilio karkaso, prieš sukant GKP ar yra koks kitas būdas?
dd
2022-02-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju bute dėti akmens vatą ant lubų, apie 10 cm. Ir dar planuoju dėti vatą ant betoninės perdangos, po medinėmis grindimis tarp brūsų. Taip galvoju sumažinti triukšmo sklidimą iš mūsų buto į apatinį butą. Ir iš viršutinio buto į mūsų. Bet niekur nerandu informacijos ar tada reikalinga garo plėvelė?
74
2022-01-10, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Krosnelė stovi prie medžio karkasinės sienos į lauką. Ar galima naudoti garo izoliacinę plėvelę sienoje tarp akmens vatos ir ugniai atsparaus gipso kartono? Jei ne, tai kokią kitą garo izoliacinę medžiagą galima naudoti?
pa
2022-01-06, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Stogo nuolydis 15 laipsnių uždėta difuzinė plėvelė. Stogo dangos dar nėra. Stipriai lijo 2 dienas, tai gegnės iš vidaus yra pašlapusios (dėta tarpinė juosta dėl vinių sandarinimo) apačioje smėlis sausas, vanduo nekrenta. Plėvelėje nėra išgaubimų (kišenių) vanduo šiaip gražiai nubėga. Ar esant stipriam lietui, ir nesant stogo dangos plėvelė gali kažkiek peršlapti?
ri
2021-07-07, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Noriu pasiteirauti, kur dėti ir kokią plėvelę dėti vasarnamio sienoje. Sienos schemą pridedu.
St
2021-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pas mane stogas apšiltintas 20 cm vatos sluoksniu ir jis uždengtas plėvele (juoda plėvelė). Šiuo metu ketinu įsirenginėti palėpinį aukštą ir darbus atliekantys statybininkai nenuimdami plėvelės papildomai uždėjo 5 cm vatos, po kuria ketinama daryti lubų gipso kartono sluoksnį. Ar teisingas technologiškai toks sprendimas? Ar reiktų kažką keisti / perdaryti? Kaip suprantu aš turiu sekančius variantus: 1. Nekeisti nieko (palikti 20 cm vatos + plėvelė + 5 cm vatos + gipsas); 2. Nuardyti 5 cm vatos, išpjauti plėvelę tarp įrengtų medinių laikiklių vatai, uždėti 10 cm vatos ir tada dėti plėvelę (gausis 30 cm vatos + plėvelė + gipsas); 3. Gal dar kažkoks kitas sprendimas?
ci
2020-10-07, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Garo izoliacinės plėvelės glausti negalima prie OSB plokštės, tai kaip OSB užtikrinti sandarumą garams?
so
2020-10-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Komentavote klausimą dėl pakabinamų lubų ir garo izoliacijos. Mane domina analogiška situacija. Ar reikalinga garo izoliacija luboms, jei jos šiltinamos, o viršuje yra palėpė su nešiltintu stogu? Jei taip, kaip turėtų atrodyti garo izoliacijos konstrukcija? Ar galima montuoti profilius, tada prie jų tąšeliais prispausti garo izoliaciją ir tada montuoti gipso plokštes? O gal galima klijuoti plėvelę prie profilių ir iš karto sukti gipso plokštes? Arba kitaip, kaip tvirtinti garo izoliacija prie metalinių profilių? Situacija analogiška prisegtai foto.
ro
2020-10-05, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Rekonstruojame seną karkasinį namą. Lauke, tarp sienų ir stogo sandūros, kur išsikiša gegnės į lauką, reikia priklijuoti difuzinę plėvelę prie gegnių. Galite patarti kokius klijus ir lipnias juostas naudoti lauke suklijuojant medį ir difuzinę plėvelę? Ar šiuo atveju geriau klijuoti iš vidaus ir ką naudoti?
al
2020-10-04, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Neapšiltintas atskirai stovintis garažas bus dengiamas Eternit Baltijos Banga, stogo nuolydis 7 laipsniai. Stogas bus apšiltintas 5cm akmens vata apsisaugojimui nuo karščio. Randu prieštaringą informaciją: virš vatos difuzinė plėvelė t.b. sumontuota su įlinkiais kondensatui nubėgti; dif.plevelė t.b. priliesta prie vatos. Pirmu atveju kraštuose bus pakilusi nuo vatos, tačiau bus apsaugotos gegnės. Kaip teisingai sumontuoti? Ar grebėstai išlindę už gegnės 30cm atlaikys "šiferio" dangą?
ka
2020-07-27, Šakiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Stogo danga skarda Rannila, kokia izoliacinė plėvelė tinkamiausia?
Greitas ir suprantamas atsakymas, ačiū
me
2020-07-02, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau pakeliamų garažo vartų užuolaidų. Kokios informacijos iš manęs reikia, kad pasakytumėte ką galite pasiūlyti ir kiek jos kainuoja?
ba
2020-07-02, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina aukštesnės kokybės plieninė stogo danga ir difuzinė plėvelė. Su montavimo darbais.
ol
2020-06-10, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kuo skiriasi Tyvek pro nuo Difuzinė plėvelė STRONG-ROOF 130, 130 g/m2, trisluoksnė, kuri dvigubai pigesnė?
ol
2020-06-03, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojamas vasarnamis 4x5m vienšlaitis, 7 laipsnių su bitumine laksčia danga ant ištisinės osb arba colinės lentos. Be apšiltinimo. Pamatai - betoniniai blokeliai. Ar reikia garo-hidroizoliacijos stogui ir grindims, ir kaip padaryt? Nes mačiau, kad tokiu atveju kondensato ant stogo nebūna. Kokias plėveles naudot, nes per daug įvairių pavadinimų?
vy
2020-04-27, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokią vėjo apsaugą rinktis ventiliuojamam A+ namo fasadui? Sienos iš keraminių 25cm blokelių, planuojama šiltinti akmens vata ~25cm ir apmūryti klinkerio plytomis. Ar ant vatos geriau dėti priešvėjinę plėvelę, ar priešvėjinę akmens vatos plokštę? Jei plėvelę, kokio storio? Jei priešvėjinę plokštę, tai kokios storio? Ar verta būtų rinktis storesnę priešvėjinę plokštę mažinant paprastos vatos sluoksnį? Koks variantas būtų geresnis kainos kokybės atžvilgiu, ar lengviau montuojamas?
li
2020-02-03,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Apšiltinau šlaitinį stogą Paroc akmens vata ir norėčiau jūsų paklausti, kokią naudoti garo izoliacinę plėvelę? Susipainiojau pasiūlymuose.
Ačiū
ru
2020-01-15, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Darbininkas įkišo koją į stogo difuzinę plėvelę, patarkit, kuo užklijuoti skylę.
ra
2019-11-12, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pastogė nešildoma. Namo perdangos šiltinimas, žiūrint iš namo šiltosios pusės vidaus į viršų, padarytas taip: OSB plokštė, vata tarp gegnių, medinės grindų palėpės lentos. Ar teisingai padaryčiau, jei iš namo vidaus prie OSB plokštės "prišaudyčiau" metalizuotą garo izoliacinę plėvelę (garo izoliacija, OSB, vata)? Ar ant vatos reikia vėjo izoliacinės plėvelės? Ar tarp vatos ir medinių palėpės grindų reikia palikti oro tarpą?
ra
2019-07-04, Elektrėnai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau paklausti ar galima dėti difuzinę plėvelę ant senų kokybiškų grebėstų?
Ačiū!
ri
2019-05-17, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Paroc ir kitų firmų šlaitinių stogų detalėse pateikiami du variantai: 1. su difuzine plėvele, klojama tiesiai ant šilumos izoliacinio sl. 2. su hidroizoliacine plėvele ir po ja vėdinamu oro tarpu ir priešvėjinė plokštę virš šilumos izoliacijos. Kuris variantas geresnis, patikimesnis, kada taikomi?