Rodomi įrašai 1-25 iš 100.
Pastogė nešildoma. Namo perdangos šiltinimas, žiūrint iš namo šiltosios pusės vidaus į viršų, padarytas taip: OSB plokštė, vata tarp gegnių, medinės grindų palėpės lentos. Ar teisingai padaryčiau, jei iš namo vidaus prie OSB plokštės "prišaudyčiau" metalizuotą garo izoliacinę plėvelę (garo izoliacija, OSB, vata)? Ar ant vatos reikia vėjo izoliacinės plėvelės? Ar tarp vatos ir medinių palėpės grindų reikia palikti oro tarpą?
Perdangą reikėtų daryti taip OSB plokštė, tarpas iki 5cm, garo izoliacinė plėvelė ir vata. Garo izoliacine plėvelę galima glausti prie vatos. Virš vatos rekomenduoju dėti vėjo izoliacinę plėvelę. Vėjo izoliacinė plėvelė apsaugos šilumos izoliacinį sluoksnį nuo dulkių, tai pat sunkiau kenkėjams įlįsti į vatos vidų.
Statau karkasinį sandėliuką, kurio apdaila bus medinės lentelės su tarpais <1cm. Sandėliukas nebus apšiltintas, tiesiog karkasą apsiuvu OSB ir ant viršaus noriu montuoti apdailą. Kiek žinau namui darant "vėdinamą" fasadą reikalinga speciali priešvėjinė plėvelė atspari UV spinduliams. Deja ji yra brangi ir niekas po kelis metrus neparduoda. Bet ar mano atveji ji reikalinga? Gal galima apdailos lenteles sukti tiesiai prie OSB ir vėliau dažyti pilnai viską (tiek lenteles tiek ir tarpelius tarp jų)? O gal galimi kokie nors alternatyvūs sprendimai?
Jūsų atveju naudoti brangios priešvėjinės plėvelės nėra tikslo, nes sandėliukas nebus apšiltintas. O pigi priešvėjinė plėvelė, nors ir laikinai apsaugos OSB nuo drėgmės, tačiau nuo ją pasiekiančios saulės spindulių bus greitai sunaikinta. Geriausia šiuo atveju būtų apdailos lenteles sukti tiesiai ant OSB prieš tai viską impregnavus arba nulakavus. Taip konstrukcija bus apsaugota nuo drėgmės.
Norėjau paklausti dėl stogo dangos darbų kokybės. Man stogą keitė pagal ES projektą, bet po pakeitimo ant senų grebėstų uždėjo tik naują skardą, ar po skarda neturėtų būti plėvelės? Kaip šią klaidą galima ištaisyti?
Plėvelė po stogo danga yra privaloma, tai antrinė stogo danga sauganti medinę konstrukciją nuo drėgmės.
Kokią garo izoliacinę plėvelę patartumėte naudoti iš vidaus? Tyvek solid tinka?
Norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės pastato viduje, Tyvek Solid naudoti negalite. Ši difuzinė membrana dėl jos garų pralaidumo savybių naudojama pastato išorėje, norint apsaugoti šilumos izoliaciją nuo vėjo ir vandens. Vidaus apdailai rinkitės garo izoliacinę plėvelę Tyvek Airguard SD23 arba Tyvek Airguard Reflective- jų paskirtis nepraleisti drėgmės (garų) susidariusių pastato viduje į šilumos izoliacinę medžiagą.
Nusipirkom namą ir stogas sudėtas be difuzinės plėvelės, tiesiog šiferis padėtas. Ar įmanoma uždėti difuzinę plėvelę iš vidaus, neardant stogo?
Uždėti difuzinė plėvelę iš vidaus įmanoma. Plėvelė tempiama tarp gegnių, ir su papildomu tašeliu pritvirtinama prie gegnės. Nuorodoje rasite schemą, kaip turi būti vykdoma stogo renovacija. https://e-seimas.lrs.lt/rs/legalact/TAD/TAIS.366561/content_files/image102.gif
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Naudoti garo izoliacinę plėvelę būtina, norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės. Polietilenas, kaip garo izoliacinė plėvelė atitinka A klasės keliamus reikalavimus, jeigu tik yra teisingai sumontuotas - nėra prabadytų skylių, užlaidos užklijuotos lipnia juosta, kabių prišaudymo vietos taip pat užklijuotos. Norint modernesnių medžiagų siūlome naudoti garo izoliacines plėveles su aliuminiu. Jų Sd koeficientas (tai vandens garo pralaidumo matas, kuris parodo kiek plėvelė yra atspari drėgmei) yra didesnis nei polietileno, taip pat aliuminis pastato viduje atspindėdamas šilumos srautus, padeda sumažinti šildymo kaštus. Jokiu būdu nenaudokite pastato viduje hidroizoliacinių ar difuzinių plėvelių - jos yra skirtos naudoti pastato išorėje, jų paskirtis iš vatos išleisti drėgmę, bei apsaugoti nuo vandens ir vėjo.
Įsigijau 10 metų senumo namą ir noriu papildomai apsišiltinti šlaitinį stogą. Statytojas palikęs siurprizų, tad stogas dabar atrodo taip: bituminės čerpės, osb plokštė, 17 cm vatos tarp gegnių, oro tarpas, gipsas. Nedėtos jokios plėvelės. Galvoju lupti gipso lubas, papildomai dėti 20cm vatos, difuzinę plėvelę ir įtempiamas lubas. Vėliau nulupti bitumines čerpes, dėti plėvelę ir skardinę dangą ant viršaus. Bet dabar apie vidinę pusę. Ar tai geras variantas, ar galiu tiesiog ant gipso dėti papildomą vatą, plėvelę ir įtempiamas lubas? Tas nevėdinamas oro tarpas problemų nesukeltų? Namo lubos labai aukštos, tad prarasti centimetrai įtakos neturi. Gal yra praktiškesnių variantų?
Naudoti garo izoliacinę plėvelę būtina, norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės. Teisingas "sumuštinis" jūsų stoge būtų toks (žiūrint iš vidaus): vidinė apdaila, oro tarpas, garo izoliacinė plėvelė, vata, OSB plokštė, difuzinė plėvelė ir tada stogo danga. Difuzinė plėvelė apsaugos plokštę nuo vandens, jeigu stogo danga pasidarytų nesandari. O garo izoliacinė plėvelė apsaugos vatą, nuo kambaryje esančios drėgmės.
Palėpės stogas apšiltintas putomis, kokią plėvelę reikia dėti difuzinę ar garo izoliacinę?
Stoge dedama difuzinė plėvelė, kuri leidžia pastate susikaupusiai drėgmei pasišalinti ir nesikaupti apšiltinančioje medžiagoje. Garo plėvelė naudojama pastato viduje, siekiant konstrukciją apsaugoti nuo drėgmės iš vidaus. Difuzinės plėvelės gali būti dvejopos: daugiasluoksnės ir viensluoksnės. Daugiasluoksnės plėvelės sudarytos iš dviejų apsauginių sluoksnių, kurie plėvelei suteikia mechaninį tvirtumą, bei tarp jų esančio plono funkcinio sluoksnio. Būtent šis sluoksnis atlieka "kvėpavimo" funkciją ir išleidžia drėgmę iš sistemos. Viensluoksnės plėvelės yra sudarytos vien tik iš funkcinio sluoksnio ir turi žymiai geresnes laidų garumo savybes. Rekomenduojame rinktis Tyvek (viensluoksnes) difuzines plėveles, kurios turi geriausias rinkoje garo pralaidumo savybes, nepraleidžia į konstrukcijos vidų vandens, neleidžia vėjui išpūsti šilumos ir turi mažiausiai 15 metų garantiją.
Ar patvaru garo plėvelę montuoti/klijuoti klijais, pvz.: KLIJAI PENOSIL PREMIUM MEMBRANE FIX 629 (kabių vietas užklijuojant lipnia juosta), lyginant su plėvelės montavimu/klijavimu lipniomis vienpusėmis ir dvipusėmis juostomis? Klijų informacija sako, kad tinka plėvelės klijavimui prie porėtų paviršių, bet logiškai mąstant, jeigu limpa prie plėvelės, tai turėtų suklijuoti ir plėvelę tarpusavyje, tiesa?
Klijai yra alternatyva plėvelių suklijavimui norintiems visiško sandarumo, kad nereikėtų plėvelių prišaudyti su kabėmis. Šie klijai tinka tiek plėvelėms prie nelygių paviršių klijuoti (kur juostos ne butilo pagrindu nelips), tiek plėvelėms tarpusavyje suklijuoti.
Noriu apkalti sienų ir stogo karkasą iš vidinės namo pusės (karkaso viduje - sienose poliuretanas 20cm, stoge poliuretanas 25cm). Ar nereikia papildomo šiltinimo sluoksnio, t.y. ar bus pakankamas esamas šiltinimo sluoksnis? Kokią plėvelę garo izoliacijai pasirinkti, ar polietileninę virš 200mikronų, ar imti metalizuotą ir kuo jos skiriasi (apart to, kad izoliuota dar padeda sutaupyti ir šilumos)?
Pagrindinis skirtumas tarp 200 mkr polietileno ir metalizuotos garo izoliacinės plėvelės ir yra, kad metalizuota plėvelė atspindėdama šilumą padeda sureguliuoti šilumos srautus namo viduje, bei sutaupyti šildymo kaštus. Taip pat skiriasi šių plėvelių Sd koeficientas, kuris parodo, kaip gerai plėvelė nepraleidžia į apšiltinamąjį sluoksnį drėgmės. Kuo jis didesnis, tuo plėvelė mažiau laidi drėgmei, vertė matuojama metrais. 200 mkr polietileno Sd vertė, priklausomai nuo gamintojo, yra tarp 25 - 62 metrų. Tuo tarpu DuPont Tyvek Airguard Reflective plėvelės, padengtos tikru aliuminiu Sd vertė yra 2000 metrų. Tad neabejotinai pasirinkus plėvelę su metalizuotu paviršiumi šilumos ir sandarumo efektas name bus didesnis.
Ant naujai statomo stogo gegnių uždengtoje difuzinėje plėvelėje atsirado daug smulkių skylučių (galimai nuo rūkstančio kamino karštų suodžių). Ką tokiu atveju daryti? Ar galima būtų kokias nors būdais užtaisyti skylutes, ar perdengti plėvele iš naujo?
Jeigu pažeistas plėvelės plotas nėra didelis, pažeistus plotus padenkite difuzinės plėvelės lopais, atidžiai juos užklijuodami difuzinėms plėvelėms klijuoti skirta lipnia juosta. Jeigu pažeisti plotai yra dideli, rekomenduojame plėvelę perdengti iš naujo.
Bute (senos statybos - namas renovuotas), įrenginėjamos pakabinamos gipsines lubos. Norėtus geresnes garso izoliacijos nuo kaimynų, todėl planuoju dėti 5 cm vatos sluoksnį ir tuomet sukti gipsą vienu sluoksniu. Klausimas, ar reikia dėti garo izoliacine plėvelę tarp vatos ir gipso? Ir ar plėvele tuomet reikalinga ir vidinėse pertvaruose bei sienose su kaimynais, kur ir dedamas vatos ir gipso sluoksnis?
Garo izoliacinę plėvelę rekomenduojame naudoti sienose su kaimynais, bei lubose, siekiant apsaugoti vatą nuo iš buto besiskverbiančios drėgmės. Lubose įdėta šilumą atspindinti plėvelė (su aliuminio sluoksniu, pvz Tyvek Airguard Reflective), taip pat padės sumažinti šilumos kaštus.
Karkaso sienoms iš lauko pusės žadu dėti medžio plaušo plokštes. Ar dar reikia dėti priešvėjinę plėvelę? Jei taip, tai iš kurios plokštės pusės ją dėti?
Priklausomai su medžio plaušo plokščių rūšies, pasirinkus priešvėjines, impregnuotas, papildomai priešvėjinės plėvelės dėti nereikia.
Plėvelė tarp 1 ir 2 aukšto ir pertvarose. Norėjau paklausti kokias plėveles dėti ant 1-o aukšto lubų, perdanga šiltinta vata 15, (medžio karkasas) ar ant vatos reikalinga garo plėvelė prieš klojant lages ir medines grindis? Ar tarp lagių dar dėti vatos sluoksnį, ar palikti oro tarpą? Ar reikalinga kokia plėvelė esančioms karkasinėms pertvaroms (šiltinta vata 15cm), ar iškart sukti GKP? Kokia plėvelę dėti lauko sienoms iš vidaus šiltinta vata 15cm ir polistirolu 10cm lauko pusėje?
Ant pirmo aukšto lubų turi būti dedama garo izoliacinė plėvelė, kuri perdangoje esančią vatą nuo garų besikaupiančių pastato viduje. Ant pertvaros (antrojo aukšto grindyse) dedama difuzinė plėvelė, kuri į vatą patekusią drėgmę (kiek jos visgi pereis per garo izoliacinę plėvelę) išleis iš vatos. Tarp difuzinės plėvelės ir lagių paliekamas oro tarpas jo papildomai neužpildant vata. Lauko sienoms iš pastato vidaus būtina dėti garo izoliacinę plėvelę, kuri apsaugos vatą nuo drėgmės. Garo izoliacija turi būti montuojamos ypatingai sandariai, nepažeidžiant jos vientisumo. Kadangi lauko pusėje esantis polistirolas yra nelaidus drėgmei, visa į vatą patekusi drėgmė kondensuosis joje ir ateityje gali prasidėti karkaso puvimo procesas. Karkasinio namo sistemoje nerekomenduojame naudoti vandens garams nelaidžių medžiagų.
Norima apšiltinti seną rąstinį namą su vata. Ar reikalinga garo plėvelė tarp rąsto ir vatos?
Tarp rąsto ir vatos plėvelė nėra reikalinga. Plėvelė glaudžiama prie vatos iš namo išorės, kad apsaugotų vatą nuo vėjo ir drėgmės, o tuo pačiu išleistų iš namo vidaus per vatą besiskverbiančią drėgmę. Teisingas sumuštinis žiūrint iš išorės būtų toks - apdaila, oro tarpas, priešvėjinė plėvelė (rekomenduojame naudoti Tyvek Housewrap arba Tyvek Soft plėveles), vata, rastai.
Domina šilumą atspindinčios garo plėvelės sienoms.
Aukščiausios kokybės garo izoliacinė plėvelė, atspindinti šilumą yra Tyvek Airguard Reflective. Ši plėvelė yra padengta aliuminio sluoksniu, kuris žiemos metu atspindėdamas šilumą, papildomai šildo, vasarą - vėsina patalpas. Atspindėjimas vyksta tuomet, kai tarp plėvelės ir apdailos yra paliktas 5 cm tarpas.
Stogą šiltinsiu Paroc extra 15 ir 10 cm storio. Po to dėsiu 5 cm bruselius ir skersai šiltinsiu 5 cm vata. Garo izoliaciją montuoti ant visos 30 cm vatos ar tarp 25 cm vatos ir 5 cm vatos? Kur montuoti teisingiausia?
Garo izoliacinę plėvelę rekomenduojame montuoti virš visos 30 cm vatos. Plėvelė sumontuota tarp 25 cm ir 5 cm vatos, nuo drėgmės apsaugo tik 25 cm vatos sluoksnį, o papildomas 5 cm sluoksnis lieka neapsaugotas.
Kokią rekomenduotumėte garo izoliacinę plėvelę stogui? Ar svarbu į jos kokybę, parametrus skirti daug dėmesio? Gal yra Vilniuje kokie specializuoti salonai, kad gyvai pažiūrėti ir pačiupinėti? Nes nieko konkretaus nerandu apart SENUKAI ir ERMITAŽAS, o ten kaip suprantu, yra pati paprasčiausia garo izoliacinė plėvelė.
Garo izoliacinės plėvelės kokybę apibrėžia jos Sd koeficiento vertė, matuojama metrais. Ji parodo su kokiu oro pasipriešinimu susiduria garas eidamas per plėvelę. Kuo koeficientas didesnis - tuo plėvelė atsparesnė garui. Jeigu plėvelė papildomai padengta aliuminio sluoksniu - ji žiemą atspindėdama šilumą papildomai mažins šilumos kaštus. Kokybiškiausia garo izoliacinė plėvelė su tikru aliuminiu yra Tyvek Airguard Reflective. Jos Sd vertė lygi 2000 metrų, tai reiškia, kad garas eidamas per plėvelę susidurs su tokiu pasipriešinimu, koks yra lygus 2000 metrų oro.
Montuosiu gipskartonio lubas ir noriu apšiltinti 10 cm akmens vata. Virš lubų nešildoma palėpė. Ar reikalinga hidroizoliacinė plėvelė ir kaip ją pritvirtinti, ir kokia ta plėvelė turėtų būti?
Šioje situacijoje galimi keletą būdų, tačiau pagrindiniai du: Jeigu palėpė yra normaliu (dideliu) nuolydžiu ir joje po stogo danga įmanoma naudoti plėvelę, idealus variantas yra ant perdangos naudoti kvėpuojančią difuzinę arba priešvėjinę plėvelę. O stogo dangos konstrukcijoje – hidroizoliacinę (Silver tipo). Viršutinė plėvelė apsaugos nuo kondensato, sniego ar vandens. Apatinė plėvelė – nuo šilumos „išplovimo“ dėl vėjo. Jeigu palėpės nuolydis yra toks žemas, kad stoge plėvelės naudoti nėra galimybės, ant perdangos klojama kvėpuojanti difuzinė plėvelė. Plėvelės tvirtinamos su mediniais tašeliais.
Po difuzine plėvele susidaro daug kondensato. Ar galima šlaitiniame stoge, kraigo neuždengti difuzine plėvele, kad būtų geresnė oro cirkuliacija oro tarpu virš stogo šilumos izoliacijos? Kad lietaus vanduo nepatektų ant izoliacijos, kraigo lankstinį galvoju padaryti gerokai platesnį (daugiau užleisti ant stogo dangos).
Šilumos izoliaciją uždengti difuzine plėvele yra būtina, kadangi plėvelė izoliaciją apsaugo ne tik nuo vandens, bet ir neleidžia vėjo srautams iš jos išpūsti šilumos. Kondensato susidarymo priežastys gali būti kelios: šiltojoje pastato pusėje nėra įrengtas garo izoliacinis barjeras, kuris neleistų drėgmei patekti į vatą. Arba naudojama prastas kvėpavimo savybes turinti difuzinė plėvelė, kuri nespėja išleisti didelio drėgmės kiekio.
Stogas apšiltintas 3cm priešvėjine vata (paroc was35) ir 15cm akmens vata (paroc extra 150). Tarp difuzinės plėvelės ir priešvėjinės vatos paliktas tarpas oro cirkuliacijai. Palėpėje visada būna ~18-20 laipsnių. Perdanga palėpė - gyvenamosios patalpos apšiltinta 2x10cm akmens vata ir perdangos apačioje uždėta polietileno plėvelė. Problema: Vata, kuria apšiltintas stogas šlampa iš viršaus. Žiūrint iš palėpės vata sausa, tačiau įkišus ranką per vatos sujungimus - šlapia. Per vatos sujungimus vanduo laša ant palėpės grindų. Kokios gali būti problemos priežastys? Ar uždėjus garo izoliacinę plėvelę problema išsispręs?
Šiuo metu vata ir drėgsta dėl to, kad nėra uždėta garo izoliacinė plėvelė. Visa patalpose susidaranti drėgmė, kyla į viršų, kondensuojasi prie difuzinės plėvelės, ir todėl pirmiausia šlampa tolimiausi vatos sluoksniai. Taip pat problema gali būti prastas kvėpavimo savybes turinti difuzinė plėvelė, kuri nespėja išgarinti viso drėgmės kiekio. Problemos spręndimas būtų nuimti visą vatą, išdžiovinti stogo konstrukciją ir sudėti naują, sausą vatą, o prie jos iš karto glausti garo izoliacinę plėvelę, kuri apsaugotų vatą nuo drėgmės.
Prašau patarkite, kurią aliuminizuotą garo izoliacinę plėvelę pasirinkti: Strotex AL, Alureflex, Fortex Reflex, Eurovent Standart ALU ar Secco ALU. Kokio storio plėvelę rinktis 90g/m2, 110g/m2 ar dar storesnę? Plėvelė bus naudojama sienų ir perdangos apsaugai. Sienos SIP skydai. Perdanga OSB, sijos, Eko vata pučiama 45 cm. (palėpė negyvenama). Ar tiks plėvelių klijavimui naudoti juostą Eurovent ALUFIX? Ar ji ilgaamžė ir metams bėgant neatsiklijuos? Gal geriau naudoti Gerband G586?
Negyvenamai palėpei pakaks 90 g/m2 storio aliuminizuotos plėvelės Fortex Reflex, svarbu plėvelę teisingai sumontuoti (tarp plėvelės ir apdailos turi būti paliktas mažiausiai 3 cm oro tarpas, kad plėvelė galėtų atspindėti šilumą). Taip pat visos plėvelės užlaidos, visi galimi tarpai ir pažeidimai turi būti patikimai užsandarinti lipnia juosta. Plėvelių klijavimui patariame naudoti patikimas vokiškas Gerband G586 lipnias juostas.
Norėjau paklausti ar tarp garo plėvelės Tyvek Airguard SD23 ir apdailos būtina palikti oro tarpą ar galima jį užpildyti akmens vata?
Tarp visų garo plėvelių ir apdailos rekomenduojama palikti oro tarpą, kad vyktų natūrali ventiliacija. Papildomas vatos sluoksnis yra nereikalingas, jis nepagerina šiluminės varžos, tik apsaugo garo plėvelę nuo galimų mechaninių pažeidimų statybų metu. Ir atsiranda rizika, kad iš patalpų keliaujanti drėgmė susikaups būtent šiame papildomame vatos sluoksnyje ir atsiras pelėsis.
Konstruojant vienbučio gyvenamojo namo sutapdintą stogą ir laikančiosioms konstrukcijoms naudojant medines sijas, šiltinimo sluoksnis dedamas tarp gegnių. Ant viršaus tvirtinami grebėstai abejomis kryptimis, kad būtų užtikrinta ventiliacija, kalama OSB (18 mm) ir ant jos klojama prilydoma hidroizoliacija (prisegu mazgą). Klausimas. Ar reikalinga difuzinė plėvelė virš vatos? Jeigu virš plėvelės susidarys drėgmė, kuri varvės žemyn link karnizo, ar per ilgą laiką nepradės pūti medinės konstrukcijos? Ar tos drėgmės ten tiek nebus?
Difuzinė plėvelė virš vatos yra reikalinga, kad išleistų į vatą iš pastato vidaus patekusią drėgmę, o kartu veikdama kaip antrinė stogo dangą apsaugotų vatą ir visą konstrukciją nuo vėjo ir vandens. Iš sukaltų grebėstų susidaręs ventiliacinis tarpas yra pakankamas, kad nutrauktų ant plėvelės susidariusį kondensatą ir jis nevarvėtų žemyn.
Koks yra polietleninės plėvelės pralaidumas, kai ja uždengdamia vata?
Medžiagos barjeras vandens garams matuojamas ir Sd koeficientu. 200 mikronų polietileno Sd koeficientas ~62 metrus. Tai reiškia, kad jis sudaro pasipriešinimą, prilyginamą 62 metrams oro. Bet ne mažiau svarbus teisingas garo izoliacijos montavimas siekiant sandarumo. Būtina naudoti lipnias juostas ir klijus izoliacijai.
14logo.png
Palemono g. 7b, 52158 Kaunas
100% rekomenduoja
3 atsiliepimai
ra
2019-11-12, Kaunas
ra
2019-07-04, Elektrėnai
Ačiū!
ri
2019-05-17, Kaunas