Rodomi įrašai 1-25 iš 111.
Statau SIP namą, planuojamas ventiliuojamas fasadas. Kokią vėjo izoliacinę plėvelę patartumėt su pakankamai ilga UV apsauga? Su plėvele iki fasado uždengimo stovės ilgiau nei 4 mėn.
Jūsų atveju tiks vienintelis variantas esantis rinkoje - Tyvek® UV facade, bei lipni juosta užlaidoms suklijuoti - Tyvek® UV Facade juosta.
Rekonstruojamo karkasinio namo palėpėje į lauką išeina trys metaliniai vėdinimo vamzdžiai. Vamzdžiai išeidami į lauką kerta Tyvek plėvelę. Kokią lipnią juostą ar kitą medžiagą reikėtų naudoti, norint sandarinti Tyvek sienos plėvelės ir vamzdžių susikirtimo vietą?
Vamzdžių ir laidų susikirtimų vietų sandarinimui rekomenduojame naudoti TYVEK FLEXWRAP EZ lipnią juostą 6cm x 10m. Juosta yra universali, puikiai tinka tiek laukui tiek vidui.
Kuo skiriasi Tyvek pro nuo Difuzinė plėvelė STRONG-ROOF 130, 130 g/m2, trisluoksnė, kuri dvigubai pigesnė?
Skirtumų tarp Tyvek Pro ir STRONG-ROOF difuzinių plėvelių labai daug: 1. Tyvek Pro difuzinė plėvelė gaminama iš aukšto tankio polietileno gijų kurios yra termiškai apjungiamos, STRONG-ROOF 130 gaminama iš polipropileno panaudojant mikro perforaciją (funkcinio sluoksnio gamyba). Dvi skirtingos technologijos. 2. Tyvek Pro funkcinio sluoksnio storis 175mkr, STRONG-ROOF 130 funkcinio sluoksnio storis nėra nurodytas (svyruoja nuo 11 iki 30 mkr) 3. Tyvek Pro atlaiko 100 laipsnių temperatųrą, STRONG-ROOF 130 - atlaiko iki 80 laipsnių temperatųrą (skarda gali įkaisti iki 80 laipsnių temperatūros) 4. Tyvek Pro galima laikyti atvirą 4 mėnesius(nepraras savo funkcinių savybių), STRONG-ROOF 130 rekomenduojama uždengti per 1 mėn. 5. Tyvek Pro gamintojo suteikiama garantija 15metų. Dar daug yra privalumų, parašiau tik pagrindinius.
Planuojamas vasarnamis 4x5m vienšlaitis, 7 laipsnių su bitumine laksčia danga ant ištisinės osb arba colinės lentos. Be apšiltinimo. Pamatai - betoniniai blokeliai. Ar reikia garo-hidroizoliacijos stogui ir grindims, ir kaip padaryt? Nes mačiau, kad tokiu atveju kondensato ant stogo nebūna. Kokias plėveles naudot, nes per daug įvairių pavadinimų?
Stogui naudokite difuzinę plėvelę. Difuzinė plėvelė reikalinga tam, kad apsaugoti pastato konstrukcijas nuo vandens ir vėjo patekimo, tai pat difuzinė plėvelė leidžia pasišalinti drėgmei iš konstrukcijų (praleidžia garus). Mes Jums rekomenduojame naudoti: TYVEK PRO, difuzinė plėvelė, 1,5m x 50m, (75m2)- funkcinio sluoksnio storis 175mkr., tinka naudoti neapšiltintiems ir mažo kampo (laipsnių) stogams. UV apsauga 4 mėn, gamintojo garantija 15 metų. Plėvelės tiesimas: Gegnės, difuzinė plėvelė, makaronai (grebėstai, tašeliai) 5 cm, lentų paklotas arba plokštė ir bituminė danga.
Medinė stogo konstrukcija užpūsta atvirų porų putų poliuretanu ar reikia prieš montuojant stogo GKP iš vidaus papildomai dėti garo plėvelę? Papildomai galbūt prie putų poliuretano bus dedama 5 cm vata dėl geresnes garso izoliacijos ir ar tokiu atveju vėl reikalinga garo izoliacija?
Jei planuojate pūsti atvirų porų poliuretano putas, tai reikia dėti garo izoliacinę plėvelę, ją priglaudžiant prie putų. Jei planuojate pūsti putas ir dar papildomai dėti akmens vatos, tai garo izoliacinę plėvelę dėti reikia ant vatos, garo plėvelę priglaudžiant prie apšiltinimo medžiagos. Mes rekomenduojame dėti: TYVEK AirGuard Reflective, garo izoliacinė plėvelė, 1,5m x 50m, (75m2) - Ši plėvelė naudojama lubų ir sienų garo izoliacijai, nes yra 100 procentų sandari oro konvekcijai ir turi labai mažos emisijos paviršių, o tai stipriai padidina pastato šilumos izoliacijos efektyvumą. Suteikiama 25 metų gamintojo garantija.
Turim objektą Palangoje. Pastatas yra karkasinis su ventiliuojamu mediniu fasadu. Išorėje numatyta Knauf KTS gk plokštė ir difuzinė plėvelė, tada oro tarpas ir apdaila. Ar reikalinga difuzinė plėvelė ir kodėl?
Difuzinės plėvelės paskirtis: 1. Apsauga nuo vandens (apsaugo šilimos izoliacinį sluoksnį ir pastato konstrukcijas nuo vandens patekimo) 2. Apsauga nuo vėjo 3. Drėgmės pašalinimas iš šilumos izoliacinio sluoksnio ir pastato konstrukcijų difuzijos būdu (garų pavidalu) Jūsų pasirinkta plokštė apsaugo šilumos izoliacinį sluoksnį nuo vėjo. Difuzinė plėvelė apsaugos šilumos izoliacinį sluoksnį nuo vandens ir vėjo. Rekomenduojame TYVEK SOFT, difuzinė plėvelė, 1,5m x 50m,(75m2). Ši difuzinė plėvelė pasižymi geromis funkcinėmis savybėmis. Visiška apsauga nuo vandens, vėjo, turi vieną iš storiausių funkcinių sluoksnių 175 mikronai. UV apsauga 4 mėnesiai, garų pralaidumo koeficientas SD 0,025m, gamintojo garantija 15metų.
Papildoma garo izoliacinė plėvelė. Naujos statybos bute (viršutinis aukštas) su šlaitiniu stogu yra toks sumuštinis: čerpė, priešvėjinė, 20 cm akmens vata, paprasta garo izoliacinė. Dabar planuoju papildomai dėti 5 cm tašelius, tarp jų 5 cm akmens vatą ir vėl garo izoliacinę metalizuotą plėvelę. Viską užbaigsiu dailylentėmis. Ar papildoma plėvelė reikalinga? ar galiu prie garo izoliacinės kalti dailylentes nes kaip ir nebelieka oro tarpo?
Papildomai garo izoliacinė plėvelė reikalinga, jei norite kad šilumos izoliacinis sluoksnis būtų apsaugotas nuo drėgmė esančios pastato viduje. Rekomenduojame TYVEK AirGuard Reflective, garo izoliacinė plėvelė. Garo izoliacinė plėvelė padengta aliuminio sluoksniu, tvirta, yra 100 procentų sandari oro konvekcijai ir turi labai mažos emisijos paviršių, o tai stipriai padidina pastato šilumos izoliacijos efektyvumą. Montuojant garo plėvelę reikia palikti 5cm oro tarpą.
Kokią vėjo apsaugą rinktis ventiliuojamam A+ namo fasadui? Sienos iš keraminių 25cm blokelių, planuojama šiltinti akmens vata ~25cm ir apmūryti klinkerio plytomis. Ar ant vatos geriau dėti priešvėjinę plėvelę, ar priešvėjinę akmens vatos plokštę? Jei plėvelę, kokio storio? Jei priešvėjinę plokštę, tai kokios storio? Ar verta būtų rinktis storesnę priešvėjinę plokštę mažinant paprastos vatos sluoksnį? Koks variantas būtų geresnis kainos kokybės atžvilgiu, ar lengviau montuojamas?
Jei Jūs norite palikti 25 cm akmens vatos storį, rekomenduoju naudoti priešvėjinę plėvelę. Rekomenduoju naudoti Tyvek Soft (1,5 x50, arba 3x100, plotis, ilgis) difuzinę plėvelę, kuri turi vienas iš geriausių funkcinių savybių. Funkcinio sluoksni storis 175 mkr, UV apsauga 4 mėn., SD koeficientas 0,025m, gamintojo garantija 15m. Ši plėvelė apsaugos Jūsų akmens vatą nuo vėjo ir vandens patekimo, tai pat atsiradusi drėgmė lengvai pasišalins iš šilumos izoliacinių sluoksnių. Naudojant priešvėjinę plėvelę, Jums nereikės mažinti akmens vatos sluoksnio. Montavimas tai pat paprastas, plėvelę kloti tiesiai ant apšiltinamojo sluoksnio, palikti 5 cm oro tarpą, ir klinkerio plytos ar kita Jūsų pasirinkta apdaila.
Apšiltinau šlaitinį stogą Paroc akmens vata ir norėčiau jūsų paklausti, kokią naudoti garo izoliacinę plėvelę? Susipainiojau pasiūlymuose.
Mes rekomenduojame Tyvek produkciją : 1. DuPontTM Tyvek® Airguard Sd23 - Plėvelė yra mažai laidi oro konvekcijai, tad sulaiko didžiąją dalį pastate susikaupusios drėgmės ir neleidžia jai prasiskverbti į šilumos izoliacinį sluoksnį. Plėvelė stabdo nevaldomus oro srautus pastato viduje ir sukuria geresnę šilumos izoliaciją, kas yra pagrindas norint sukurti komfortišką ir energiją taupantį namą. Garantija 25 metai 2. DuPontTM Tyvek® Airguard Reflective– šilumos izoliacijos efektyvumą gerinanti garo izoliacija su metalizuotu sluoksniu sienoms ir luboms. Ši plėvelė naudojama lubų ir sienų garo izoliacijai, nes yra 100 procentų sandari oro konvekcijai ir turi labai mažos emisijos paviršių, o tai stipriai padidina pastato šilumos izoliacijos efektyvumą. Tai pat ši plėvelė atspindi šilumą, taip yra mažinamos šilumai patiriamos išlaidos. Dar vienas iš pranašumų, tai kad plėvelė papildomai prideda nuo 0,4 iki 0,6 šilumos varžos . Gaminiui suteikiama 25 metų garantija.
Šiltinsiu stogo perdangą mineraline vata. Vatai laikyti planuoju ištiesti tarp perdangos sijų špagatą. Ar dar reikalinga po vata dėti "makaronus" skersai perdangos sijos? Kaip pritvirtinti garo izoliacinę plėvelę, ar dar reikia plėvelę taip pat tvirtinti su "makaronais"? Kokią garo izoliacinę plėvelę pasirinkti? Ar yra prasmė mokėt už brangias plėveles, kaip Tyvek ar užtenka kaip pvz. Fortex aliuminizuotos plėvelės?
Jei Jūs dėsite špagatą, kad prilaikytų mineralinę vatą, tai grebėstai "Makaronai" skersai sijų nereikalingi. Garo izoliaciją galima tvirtinti keliais būdais: 1. Prišaudyti prie sijų, tačiau reikės prišaudymo vietas (pažeidimus) užklijuoti garų izoliacine juosta. 2. Naudojant dvipusio lipnumo juostą, garo izoliacinę plėvelę priklijuoti prie sijų laikinai, kol bus susukti grebėstai "Makaronai". Makaronai reikalingi tam, kad būtų tarpas tarp garo izoliacinės plėvelės ir vidinės apdailos (gipso plokštės, OSB ir t.t.). Visų garo plėvelių pagrindinė funkcija izoliuoti vatą nuo drėgmės. Tyvek garo izoliacinės plėvelės išsiskiria gamybos technologija, kurios dėka plėvelė ne tik apsaugo vatą nuo drėgmės, tačiau ir stabdo nevaldomus oro srautus. Tai pat dėl aukštos gamybos technologijos Tyvek garo izoliacinės plėvelės pasižymi ilgaamžiškumu. Tyvek garo izoliacinėms plėvelėms suteikiama iki 25 metų garantija.
Darbininkas įkišo koją į stogo difuzinę plėvelę, patarkit, kuo užklijuoti skylę.
Iškirpkite gabalą difuzinės plėvelės, uždėkite jį ant skylės, priklijuokite su Tyvek akriline juosta (Tyvek Tape Plus) iškirptą gabalą prie difuzinės plėvelės.
Pastogė nešildoma. Namo perdangos šiltinimas, žiūrint iš namo šiltosios pusės vidaus į viršų, padarytas taip: OSB plokštė, vata tarp gegnių, medinės grindų palėpės lentos. Ar teisingai padaryčiau, jei iš namo vidaus prie OSB plokštės "prišaudyčiau" metalizuotą garo izoliacinę plėvelę (garo izoliacija, OSB, vata)? Ar ant vatos reikia vėjo izoliacinės plėvelės? Ar tarp vatos ir medinių palėpės grindų reikia palikti oro tarpą?
Perdangą reikėtų daryti taip OSB plokštė, tarpas iki 5cm, garo izoliacinė plėvelė ir vata. Garo izoliacine plėvelę galima glausti prie vatos. Virš vatos rekomenduoju dėti vėjo izoliacinę plėvelę. Vėjo izoliacinė plėvelė apsaugos šilumos izoliacinį sluoksnį nuo dulkių, tai pat sunkiau kenkėjams įlįsti į vatos vidų.
Statau karkasinį sandėliuką, kurio apdaila bus medinės lentelės su tarpais <1cm. Sandėliukas nebus apšiltintas, tiesiog karkasą apsiuvu OSB ir ant viršaus noriu montuoti apdailą. Kiek žinau namui darant "vėdinamą" fasadą reikalinga speciali priešvėjinė plėvelė atspari UV spinduliams. Deja ji yra brangi ir niekas po kelis metrus neparduoda. Bet ar mano atveji ji reikalinga? Gal galima apdailos lenteles sukti tiesiai prie OSB ir vėliau dažyti pilnai viską (tiek lenteles tiek ir tarpelius tarp jų)? O gal galimi kokie nors alternatyvūs sprendimai?
Jūsų atveju naudoti brangios priešvėjinės plėvelės nėra tikslo, nes sandėliukas nebus apšiltintas. O pigi priešvėjinė plėvelė, nors ir laikinai apsaugos OSB nuo drėgmės, tačiau nuo ją pasiekiančios saulės spindulių bus greitai sunaikinta. Geriausia šiuo atveju būtų apdailos lenteles sukti tiesiai ant OSB prieš tai viską impregnavus arba nulakavus. Taip konstrukcija bus apsaugota nuo drėgmės.
Norėjau paklausti dėl stogo dangos darbų kokybės. Man stogą keitė pagal ES projektą, bet po pakeitimo ant senų grebėstų uždėjo tik naują skardą, ar po skarda neturėtų būti plėvelės? Kaip šią klaidą galima ištaisyti?
Plėvelė po stogo danga yra privaloma, tai antrinė stogo danga sauganti medinę konstrukciją nuo drėgmės.
Kokią garo izoliacinę plėvelę patartumėte naudoti iš vidaus? Tyvek solid tinka?
Norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės pastato viduje, Tyvek Solid naudoti negalite. Ši difuzinė membrana dėl jos garų pralaidumo savybių naudojama pastato išorėje, norint apsaugoti šilumos izoliaciją nuo vėjo ir vandens. Vidaus apdailai rinkitės garo izoliacinę plėvelę Tyvek Airguard SD23 arba Tyvek Airguard Reflective- jų paskirtis nepraleisti drėgmės (garų) susidariusių pastato viduje į šilumos izoliacinę medžiagą.
Nusipirkom namą ir stogas sudėtas be difuzinės plėvelės, tiesiog šiferis padėtas. Ar įmanoma uždėti difuzinę plėvelę iš vidaus, neardant stogo?
Uždėti difuzinė plėvelę iš vidaus įmanoma. Plėvelė tempiama tarp gegnių, ir su papildomu tašeliu pritvirtinama prie gegnės. Nuorodoje rasite schemą, kaip turi būti vykdoma stogo renovacija. https://e-seimas.lrs.lt/rs/legalact/TAD/TAIS.366561/content_files/image102.gif
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Naudoti garo izoliacinę plėvelę būtina, norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės. Polietilenas, kaip garo izoliacinė plėvelė atitinka A klasės keliamus reikalavimus, jeigu tik yra teisingai sumontuotas - nėra prabadytų skylių, užlaidos užklijuotos lipnia juosta, kabių prišaudymo vietos taip pat užklijuotos. Norint modernesnių medžiagų siūlome naudoti garo izoliacines plėveles su aliuminiu. Jų Sd koeficientas (tai vandens garo pralaidumo matas, kuris parodo kiek plėvelė yra atspari drėgmei) yra didesnis nei polietileno, taip pat aliuminis pastato viduje atspindėdamas šilumos srautus, padeda sumažinti šildymo kaštus. Jokiu būdu nenaudokite pastato viduje hidroizoliacinių ar difuzinių plėvelių - jos yra skirtos naudoti pastato išorėje, jų paskirtis iš vatos išleisti drėgmę, bei apsaugoti nuo vandens ir vėjo.
Įsigijau 10 metų senumo namą ir noriu papildomai apsišiltinti šlaitinį stogą. Statytojas palikęs siurprizų, tad stogas dabar atrodo taip: bituminės čerpės, osb plokštė, 17 cm vatos tarp gegnių, oro tarpas, gipsas. Nedėtos jokios plėvelės. Galvoju lupti gipso lubas, papildomai dėti 20cm vatos, difuzinę plėvelę ir įtempiamas lubas. Vėliau nulupti bitumines čerpes, dėti plėvelę ir skardinę dangą ant viršaus. Bet dabar apie vidinę pusę. Ar tai geras variantas, ar galiu tiesiog ant gipso dėti papildomą vatą, plėvelę ir įtempiamas lubas? Tas nevėdinamas oro tarpas problemų nesukeltų? Namo lubos labai aukštos, tad prarasti centimetrai įtakos neturi. Gal yra praktiškesnių variantų?
Naudoti garo izoliacinę plėvelę būtina, norint apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo drėgmės. Teisingas "sumuštinis" jūsų stoge būtų toks (žiūrint iš vidaus): vidinė apdaila, oro tarpas, garo izoliacinė plėvelė, vata, OSB plokštė, difuzinė plėvelė ir tada stogo danga. Difuzinė plėvelė apsaugos plokštę nuo vandens, jeigu stogo danga pasidarytų nesandari. O garo izoliacinė plėvelė apsaugos vatą, nuo kambaryje esančios drėgmės.
Palėpės stogas apšiltintas putomis, kokią plėvelę reikia dėti difuzinę ar garo izoliacinę?
Stoge dedama difuzinė plėvelė, kuri leidžia pastate susikaupusiai drėgmei pasišalinti ir nesikaupti apšiltinančioje medžiagoje. Garo plėvelė naudojama pastato viduje, siekiant konstrukciją apsaugoti nuo drėgmės iš vidaus. Difuzinės plėvelės gali būti dvejopos: daugiasluoksnės ir viensluoksnės. Daugiasluoksnės plėvelės sudarytos iš dviejų apsauginių sluoksnių, kurie plėvelei suteikia mechaninį tvirtumą, bei tarp jų esančio plono funkcinio sluoksnio. Būtent šis sluoksnis atlieka "kvėpavimo" funkciją ir išleidžia drėgmę iš sistemos. Viensluoksnės plėvelės yra sudarytos vien tik iš funkcinio sluoksnio ir turi žymiai geresnes laidų garumo savybes. Rekomenduojame rinktis Tyvek (viensluoksnes) difuzines plėveles, kurios turi geriausias rinkoje garo pralaidumo savybes, nepraleidžia į konstrukcijos vidų vandens, neleidžia vėjui išpūsti šilumos ir turi mažiausiai 15 metų garantiją.
Ar patvaru garo plėvelę montuoti/klijuoti klijais, pvz.: KLIJAI PENOSIL PREMIUM MEMBRANE FIX 629 (kabių vietas užklijuojant lipnia juosta), lyginant su plėvelės montavimu/klijavimu lipniomis vienpusėmis ir dvipusėmis juostomis? Klijų informacija sako, kad tinka plėvelės klijavimui prie porėtų paviršių, bet logiškai mąstant, jeigu limpa prie plėvelės, tai turėtų suklijuoti ir plėvelę tarpusavyje, tiesa?
Klijai yra alternatyva plėvelių suklijavimui norintiems visiško sandarumo, kad nereikėtų plėvelių prišaudyti su kabėmis. Šie klijai tinka tiek plėvelėms prie nelygių paviršių klijuoti (kur juostos ne butilo pagrindu nelips), tiek plėvelėms tarpusavyje suklijuoti.
Noriu apkalti sienų ir stogo karkasą iš vidinės namo pusės (karkaso viduje - sienose poliuretanas 20cm, stoge poliuretanas 25cm). Ar nereikia papildomo šiltinimo sluoksnio, t.y. ar bus pakankamas esamas šiltinimo sluoksnis? Kokią plėvelę garo izoliacijai pasirinkti, ar polietileninę virš 200mikronų, ar imti metalizuotą ir kuo jos skiriasi (apart to, kad izoliuota dar padeda sutaupyti ir šilumos)?
Pagrindinis skirtumas tarp 200 mkr polietileno ir metalizuotos garo izoliacinės plėvelės ir yra, kad metalizuota plėvelė atspindėdama šilumą padeda sureguliuoti šilumos srautus namo viduje, bei sutaupyti šildymo kaštus. Taip pat skiriasi šių plėvelių Sd koeficientas, kuris parodo, kaip gerai plėvelė nepraleidžia į apšiltinamąjį sluoksnį drėgmės. Kuo jis didesnis, tuo plėvelė mažiau laidi drėgmei, vertė matuojama metrais. 200 mkr polietileno Sd vertė, priklausomai nuo gamintojo, yra tarp 25 - 62 metrų. Tuo tarpu DuPont Tyvek Airguard Reflective plėvelės, padengtos tikru aliuminiu Sd vertė yra 2000 metrų. Tad neabejotinai pasirinkus plėvelę su metalizuotu paviršiumi šilumos ir sandarumo efektas name bus didesnis.
Ant naujai statomo stogo gegnių uždengtoje difuzinėje plėvelėje atsirado daug smulkių skylučių (galimai nuo rūkstančio kamino karštų suodžių). Ką tokiu atveju daryti? Ar galima būtų kokias nors būdais užtaisyti skylutes, ar perdengti plėvele iš naujo?
Jeigu pažeistas plėvelės plotas nėra didelis, pažeistus plotus padenkite difuzinės plėvelės lopais, atidžiai juos užklijuodami difuzinėms plėvelėms klijuoti skirta lipnia juosta. Jeigu pažeisti plotai yra dideli, rekomenduojame plėvelę perdengti iš naujo.
Bute (senos statybos - namas renovuotas), įrenginėjamos pakabinamos gipsines lubos. Norėtus geresnes garso izoliacijos nuo kaimynų, todėl planuoju dėti 5 cm vatos sluoksnį ir tuomet sukti gipsą vienu sluoksniu. Klausimas, ar reikia dėti garo izoliacine plėvelę tarp vatos ir gipso? Ir ar plėvele tuomet reikalinga ir vidinėse pertvaruose bei sienose su kaimynais, kur ir dedamas vatos ir gipso sluoksnis?
Garo izoliacinę plėvelę rekomenduojame naudoti sienose su kaimynais, bei lubose, siekiant apsaugoti vatą nuo iš buto besiskverbiančios drėgmės. Lubose įdėta šilumą atspindinti plėvelė (su aliuminio sluoksniu, pvz Tyvek Airguard Reflective), taip pat padės sumažinti šilumos kaštus.
Karkaso sienoms iš lauko pusės žadu dėti medžio plaušo plokštes. Ar dar reikia dėti priešvėjinę plėvelę? Jei taip, tai iš kurios plokštės pusės ją dėti?
Priklausomai su medžio plaušo plokščių rūšies, pasirinkus priešvėjines, impregnuotas, papildomai priešvėjinės plėvelės dėti nereikia.
Plėvelė tarp 1 ir 2 aukšto ir pertvarose. Norėjau paklausti kokias plėveles dėti ant 1-o aukšto lubų, perdanga šiltinta vata 15, (medžio karkasas) ar ant vatos reikalinga garo plėvelė prieš klojant lages ir medines grindis? Ar tarp lagių dar dėti vatos sluoksnį, ar palikti oro tarpą? Ar reikalinga kokia plėvelė esančioms karkasinėms pertvaroms (šiltinta vata 15cm), ar iškart sukti GKP? Kokia plėvelę dėti lauko sienoms iš vidaus šiltinta vata 15cm ir polistirolu 10cm lauko pusėje?
Ant pirmo aukšto lubų turi būti dedama garo izoliacinė plėvelė, kuri perdangoje esančią vatą nuo garų besikaupiančių pastato viduje. Ant pertvaros (antrojo aukšto grindyse) dedama difuzinė plėvelė, kuri į vatą patekusią drėgmę (kiek jos visgi pereis per garo izoliacinę plėvelę) išleis iš vatos. Tarp difuzinės plėvelės ir lagių paliekamas oro tarpas jo papildomai neužpildant vata. Lauko sienoms iš pastato vidaus būtina dėti garo izoliacinę plėvelę, kuri apsaugos vatą nuo drėgmės. Garo izoliacija turi būti montuojamos ypatingai sandariai, nepažeidžiant jos vientisumo. Kadangi lauko pusėje esantis polistirolas yra nelaidus drėgmei, visa į vatą patekusi drėgmė kondensuosis joje ir ateityje gali prasidėti karkaso puvimo procesas. Karkasinio namo sistemoje nerekomenduojame naudoti vandens garams nelaidžių medžiagų.
14logo.png
Palemono g. 7b, 52158 Kaunas
100% rekomenduoja
10 atsiliepimai
me
2020-07-02, Vilnius
ba
2020-07-02, Kaunas
ol
2020-06-10, Klaipėda
ol
2020-06-03, Klaipėda
vy
2020-04-27, Vilnius
li
2020-02-03,
Ačiū
ru
2020-01-15, Panevėžys
ra
2019-11-12, Kaunas
ra
2019-07-04, Elektrėnai
Ačiū!
ri
2019-05-17, Kaunas