Kaip sukurti užtvaras garsui ir kodėl efektyvi konstrukcija – nebūtinai stora konstrukcija

Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – yra didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad kuriant akustinį komfortą nereikėtų aukoti erdvės. Kaip sukurti užtvaras garsui ir kodėl efektyvi konstrukcija – nebūtinai stora konstrukcija

„Individualūs sprendimai, patirtis ir kokybiškos medžiagos yra 3 svarbiausi komponentai efektyviai izoliuoti garsą ir sukurti akustinį komfortą“, – sako MB „Garso dinamika“ direktorius Andrius Šapola,

Perdangų izoliavimas, nesutaupant pastato aukštį

Įprasta, kad sulaikant vibro smūgius, sklindančius perdangomis į žemesnius aukštus, naudojamos tokios medžiagos, kaip smėlis, akmens vata ar panašūs gaminiai. Paprastai konstrukcijos storis – 100-110 mm. (be perdangos plokštės).

Mūsų siūlomas sprendimas, kuris taikomas perdangoms, yra – neaustinė, vos 14 mm storio garso ir termoizoliacinė medžiaga su stiklo pluoštu. Šia medžiaga paklojus ant perdangos plokštės ir užpilus betonu ant medžiagos nuo 50 iki 80 mm storio (bendras storis – nuo 63 – iki 93mm), perdangos smūginis garsas mažėja 31 dB, orinis garsas – 10 dB.

Vietoj tradicinės pertvaros – specialios garso izoliavimo plokštės

Kalbėdamas apie pertvaras, A. Šapola pastebi, kad kartais vietoj abejotinų pertvarų geriau iš karto montuoti pertvaras naudojant specialias daugiasluoksnes garso izoliavimo plokštes – „Acoustik Gyps M1”.

„Naudojant mūsų siūlomas medžiagas, garsą sumažinti galima net iki 66 dB. Šiuo atveju siūlome 179 mm storio pertvarą – kombinuotą „Acoustic Gyps M1“ garso izoliacinę plokštę, kurią sudaro padidinto tankio GKL lakštas ir elastinga viskoelastinė membrana. Sujungus šias plokštes su akustine gipsine plokšte, bei naudojant „BP Premium“ bazalto plokštes pasiekiamas 66 dB efektas“, – siūlo sprendimą „Garso dinamikos“ vadovas.

Norint pagerinti pertvaros garso izoliacija iš dujų silikato blokelių siūloma igarso izoliavomo sistema „Standart M1“, kuri montuojama panaudojant profilius.

Kai triukšmo šaltiniu yra vamzdynai

Dėl vandens sukeliamos smūginės vibracijos triukšmo šaltiniu tampa ir nuotekų vamzdynai. Šiuos garsus, kai vamzdžių skersmuo iki 110 mm, panaikins specialus rinkinys, kurio pagrindinis elementas yra kombinuota membrana. Taip pat gali būti izoliuojami ir ortakiai. Rinkinys sukomplektuotas taip, kad juo vamzdžius lengvai gali izoliuoti kiekvienas.

·Vietoj 150–200 mm karkasinės sistemos – 38 mm be karkasinė garso izoliavimo sistema. Efektas – 55–60 dB sumažėjęs orinis garsas.

·Panelė „Sonoplat Kombi“ su smulkaus kvarco užpildu yra kombinuota plokštė skirta plonoms berėmėms sistemoms, kurioms reikalinga garso izoliacija. Pasižyminti lengvu ir stangriu pagrindu. „Sonoplat Kombi“ galite montuoti tiesiai ant sienų ar išlyginto sienos paviršiaus.

·"Acoustic Gyps M1" yra kombinuota garso izoliacinė plokštė, susidedanti iš sustiprinto padidinto tankio GKL lakšto ir elastingos viskoelastinės membranos. Išorinis sluoksnis pagamintas iš garams nepralaidžios dangos, apsaugančios nuo mechaninių įtempimų. Specialiai suprojektuotas plokštės dizainas užtikrina aukštą garso izoliaciją ir vibracijos slopinimą skirtingo veikimo dažnių diapazone.

Parengta pagal Garso Dinamika medžiagą
Garso Dinamika
Garso Dinamika
V.A. Graičiūno g. 30 Vilnius