Gartraukių tipai

Gartraukių tipai Gartraukių tipai

Rinkdamiesi gartraukį, pirmiausiai turėtumėte įvertinti savo virtuvę ir nuspręsti kokio tipo gartraukis jums labiausiai tiktų. Iš esmės visus gartraukius pagal jų montavimo būdą galima suskirstyti į tris tipus: plokščius arba kitaip pakabinamus, nišinius, kurie montuojami į spinteles ir kupolinius, kurie tvirtinami tiesiai prie sienos arba lubų.

Kupoliniai gartraukiai – universaliausias variantas

Kupoliniai gartraukiai yra montuojami prieš sienos arba prie lubų, priklausomai nuo to, kurioje virtuvės vietoje yra pastatyta kaitlentė. Tai – bene universaliausio tipo gartaukiai, turintys platų formų, dydžių bei pagaminimo medžiagų asortimentą. Vienas iš didžiausių šių gartraukių privalumų – galimybė pasirinkti formą ir montuoti skirtingose patalpos vietos. Pagal tai kupolinius gartraukius galima išskirstyti dar į tris atskiras kategorijas:

  • Kamino tipo gartraukis labiausiai tinka standartiniam virtuvės išplanavimui, kuomet kaitlentė pastatyta prie sienos, o virš jos nėra jokių spintelių.
  • Kampinio tipo gartraukiai tinka nestandartiniam virtuvės išplanavimui, kuomet kaitlentė įrenga ties dviejų sienų susikirtimu, pačiame kampe.
  • Salos tipo gartraukis tiks tiems, kurie kaitlentę įsirengę ne prie sienos. Tokio modelio gartraukis montuojamas prie lubų, naudojant lynus arba teleskopinius vamzdžius, todėl gali būti pakabinamas bet kurioje patalpos vietoje.

Plokštieji gartraukiai – kompaktiškiausias variantas

Plokštieji arba kitaip – pakabinami gartraukiai gali būti montuojami tik prie sienos, todėl netiks tiems, kurių kaitlentė įrengta kitoje vietoje. Šio tipo gartraukiai gali kaboti vieni, o gali būti sumontuoti ir po spintele. Šio tipo gartraukiai įprastai dirba recirkuliacijos režimu, tai reiškia, kad orą jie sutraukia, jį išvalo anglies filtrų pagalba ir vėl sugrąžina atgal į patalpą. Dėl šios priežasties tokio tipo gartraukiams nereikia papildomų vamzdžių išvedžiojimų, taigi jie yra gana kompaktiški ir užima nedaug vietos.

Nišiniai gartraukiai – mažiausiai pastebimas variantas

Nišiniai arba kitaip – įmontuojami gartraukiai yra statomi į spinteles, kabančias virš kaitlentės. Tokiu būdu matoma lieka tik apatinė gartraukio dalis, sutraukianti garus, o visa kita būna gražiai paslėpta spintelėje. Vienas iš didžiausių tokio gartraukio privalumų – tai slankiojantis pagrindas: kol gartraukiu nesinaudojate, jo iš esmės net nesimato, o kai gaminate valgyti, pagrindą ištraukiate, kad gartraukis galėtų efektyviau sugerti visus garus ir kvapus, o vėliau ir vėl sustumiate.

Gartraukio darbo režimai

Išsirinkę jums labiausiai tinkantį gartraukio tipą, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokiu režimu jis gali dirbti. Gartraukiai būna dviejų tipų: sutraukiantys orą ir išmetantys jį į ventiliacijos angą arba veikiantys recirkuliacijos režimu, kitaip tariant sutraukiantys orą, jį prafiltruojantys ir grąžinantys atgal į patalpą. Nepamirškite, kad nuo to, kokio tipo gartraukį pasirinksite, priklausys ir jo montavimo subtilybės. Recirkuliacijos režimu veikiantį gartraukį sumontuoti bus paprasčiau, juk jo nereikia prijungti prie ortakio, nes sutraukiamas oras yra išvalomas pačiame gartraukyje ir sugrąžinamas atgal į patalpą. Jei pasirinksite gartraukį, kuris neturi recirkuliacijos režimo, teks pagalvoti ir apie galimybę prijungti jo vamzdžius prie ventiliacijos angos, kad sutraukti garai būtų pašalinti į lauką.