Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
Virtuvėje įjungus gartraukį, labai baisus kvapas pasklinda vonioje (ne maisto kvapas, bet labiau kaip koks išmatų ar dvėselienos), išjungus gartraukį po kiek laiko kvapas dingsta. Kur reikėtų ieškoti bėdos ir kaip išspręsti problemą? Gyvename penktame aukšte iš šešių. Namas 12 metų senumo.
Dauguma kas dirba su rekuperacija nerekomenduoja gartraukio jungti prie rekuperacinės sistemos. Gartraukiai su anglies filtru taip pat nevilioja. O kaip jei gartraukį jungti per atskirai tam įrengtą mini rekuperatorių? Kainuos gerokai daugiau, bet gal pavyktų išsaugoti A++ namo sandarumą?
Planuoju name įrengti ventiliaciją - šalia kamino iškelti vamzdį, jį apskardinti kartu su kaminu. Palėpėje statysiu valdomą ventiliatorių. Patalpose trauką reguliuosiu "grybukų pagalba". Virtuvės gartraukio prijungti į šią sistemą greičiausiai nepavyks, nes turbut reiktu statyti atbulinius vožtuvus, kurie, girdėjau, nėra labai patikimi. O antro vamzdžio kelti ant stogo nelabai norėtųsi. Planuoju iš gartraukio išvesti vėdinimą tiesiai per sieną. Ar teisinga įrengti tokią sistemą? Ar šaltis per virtuvės gartraukį, jei ventiliacija bus per sieną, neis tiesiai į lauką?Ka patartumėte daryti su vonios ir tualeto ventiliacija?
Planuoju statyti namą, planuoju rekuperatorių. Domina ką galima padaryti su virtuvės gartraukiu. Ar yra rekuperatorių kur atskiras pajungimas gartraukiui? Koks būtų optimaliausias sprendimas?
Virtuvė kartu su valgomuoju, apie 20m2. Yra rekuperatorius. Ar galima montuoti garų surinkėją be išėjimo į lauką, tik su anglies filtrais?
Būsimi namai bus A+ klasės, numatytas rekuperatorius. Galvojame kokį gartraukį pasirinkti - kuris jungiasi į rekuperatorių, su atskira anga į lauką, ar su filtrais? Labiausiai norėtume kaitlentės saloje, bet lubos labai aukštos ir nėra galimybės nuleisti gartraukio nuo lubų. Tada liktų tik variantas gartraukio su filtrais. Ar tai efektyvus variantas, ištraukia garus ir kvapus? Jeigu taip, kokį geriau rinktis, atskirą gartraukį montuojamą į stalviršį, ar kaitlentę su integruotu gartraukiu?
Kokio diametro turėtų būti prie gartraukio montuojami ventiliacijos vamzdžiai virtuvėje? Gartraukių gamintojai nurodo 100, 120 ir 150 mm ventiliacinės angos dydį.
Mums iškilo didelė problema. Virtuvėj darėm remontą ir visai pamiršom, kad uždengėm ventiliaciją. Dabar viską iš naujo ardyti nesinori. Jeigu mes nupirksim gartraukį, kuris yra montuojamas į spintelę ir veikia per anglies filtrus? Ar būtina yra ventiliacija šitoj patalpoj? Kiek girdėjau, tai net montuojamiems gartraukiams reikia šlangos, kuri eitų į ventiliaciją arba reikia griaut sieną ir vest šlangą tiesiai į lauką. Ką daryt, ir ar būtina yra ta ventiliacija?
Kokio galingumo gartrauko reikia virtuvei, kuri susijungia su svetaine? (bendras plotas apie 35m2) Kokios firmos rekomenduotumėte rinktis?
Kokie didžiausi pliusai ir minusai renkantis gartraukį iš 3 variantų: anglies filtras, oro srauto paleidimas per rekuperatorių ir oro srauto išmetimas tiesiai į lauką? Kadangi bus rekuperatorius, lyg ir logiška būtų paduoti per jį, bet girdėjau, kad virtuvės garai ir riebalai gali pakenkti rekuperatoriaus ortakiams. Ką labiausiai rekomenduotumėt? Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-400HV/1, 430m³/h, ortakiai plastikiniai lankstūs, namas A+ klasės, 95 kv. m., svetainė kartu su virtuve bendroje erdvėje aukštomis lubomis (apie 4 m aukščiausiame taške), maistas bus gaminamas dažnai.
Neapsisprendžiam dėl gartraukio kokį rinktis name, taip pat bus rekuperatorius. Ar iš praktinės pusės pakanka gartraukio su angliniu filtru ištraukti kvapus? Ar geriau naudoti su ventiliacijos išvedimu į lauką? Jei taip - tai kaip būtų efektyviau prisijungiant gartraukį išvesti ventiliaciją į lauką, kad patirti kuo mažesniu šilumos nuostolius, per stogo vent. kaminėlį ar per sieną? A+ klasės namas.
Norėčiau pasiteirauti, kaip Jūs patartumėt spręsti gartraukio klausimą name, kuris statomas siekiant A+ klasės (stengiamasi daryti sandarų). Rekuperacinė sistema išvedžiota, tačiau dėl gartraukio įrengimo nesame nusprendę. Prašyciau patarti, kaip efektyviai panaikinti kvapus iš virtuvės.
Kokio pajėgumo reikia gartraukio 10 m2 virtuvei, kai ortakis 10 cm diametro apšiltintas ir išvestas su 4 posūkiais į gyvenamo namo pastogės kraštą?
Gartraukis prijungtas prie daugiabučio ventiliacijos angos, bet ištrauktas oras nėra išmetamas į išorę, nes visi gaminami kvapai lieka namuose, o aliejus nusėda ant patalpoje esančių baldų paviršiaus. Ką daryti? Ar vertėtų ventiliacinę angą išvesti į lauką? Virtuvės kvadratūra 10 kv.m., 2 aukštas iš 5 a., gartraukio modelis - BLOMBERG DKC5020X.
Ar galima garų surinktuvo išėjimą daryti į lauką pragręžus skylę sienoje? Namas su rekuperatoriumi ir iki jo vėdinimo vamzdžio jau nuvesti nepavyks. Ar yra koks sprendimas? Namas A klasės.
Ar yra kokios rekomendacijos kur turi išeiti oras iš recirkuliacinio gartraukio virtuvėje? Baldininkas sako, kad paliks 1.5 cm tarp spintelių ir lubų, ir to užteks, kad išsivaikščiotų oras. Ar geriau daryti spintelės fasade groteles, kad eitų į šoną ne į lubas? Kaip geriau pajungti?
Būstas A+ klasės su rekuperacija. Gartraukį dėsime recirkuliacinį su anglies filtrais, įmontuojamą į spintelę. Lubos bus įtempiamos. Kaip turėtų atrodyti teisingas gartraukio išvedimas? Ar tiesiog daryti išvedimą virš spintelės per kokias nors groteles, jog pūstų tiesiai į lubas ar yra koks kitas variantas. Rekuperatorius Atrea Duplex Easy 250. Gartraukis Elica Hidden 60
A klasės name, kuriame numatyta natūrali ventiliacija, įjungus gartraukį (kuris pajungtas į tą ventiliaciją) pradeda temptis žemyn įtempiamos lubos. Išėmus nors vieną LED lempą, jaučiamas smarkus pūtimas pro tą skylę ir jaučiamas įeinantis į gartraukį kvapas. Situacija pasitaiso tik atidarius langą. Ar tai normalu? Ar viskas gerai su ventiliacine šachta bei pajungimu? Jei taip, kaip galima spręsti šitą situaciją? P.s. pas kitus kaimynus šitos problemos nėra.
Mano dujinei viryklei, patarkit prašome, kaip turėtų būti padaryta dėl garų surinkimo iš dujinės viryklės? Pridedu projektą. Ar geriau per karkasinio namo sieną išvesti iš gartraukio išmetimą, nes nėra kamino, ar geriau vietinį gartraukį daryti?
Mane domina kaip teisingai įsirengti rekuperacinę sistemą. Darant ją, ar papildomai reikia statyti gartraukį virtuvėje ir ventiliatorius į vonią ir tualetą?
Ar galima gartraukį prijungti prie rekuperacinės sistemos?
Gyvename devynaukščio namo septintame aukšte. Kaimynai gyvenantys aštuntame aukšte yra prijungę gartraukį prie bendros namo ventiliacinės sistemos (virtuvėje). Viršuje gyvenantys kaimynai įsijungę gartraukį, pastoviai rūko dieną, naktį. Baisiausia, kad jie rūko, o mes kvėpuojame jų rūkomos cigarečių ir žolės smarve ir kitomis kancerogeninėmis medžiagomis. Kaip mes suprantame, kaimynai aštuntame aukšte prisijungę prie ventiliacinės namo sistemos gartraukį, išbalansavo vos veikiančią ventiliacinę sistemą (namas senas apie 1970 m.) ir visa cigarečių smarvė per nutraukimo angą nusileidžia mūsų buto virtuvėje, kuris jau išplito į koridorių ir kambarį. O pats baisiausias momentas būna, kai lauke 30-35 laipsniai karščio, cigarečių smarvė dar labiau veržiasi į butą. Gal yra kokia protinga išeitis?
Gyvename penkiaaukščio namo trečiame aukšte. Virtuvėje anksčiau buvo pakankamas vėdinimas per įrengtą nutraukimo angą, tačiau paskutiniu metu vietoj traukos per tą angą virš viryklės pučia vėjas. Verdant rasoja langai ir sienos. Ieškoti kas išbalansavo nutraukimo sistemą. manau beviltiška. Ar padėtų įrengtas gartraukis ir kokį reikėtų rinktis?
Laba, statom namą A++ klasės, sako, kad negali būt gartraukio su išėjimu į lauką. O ką pasakysite apie gartraukį įmontuotą į viryklę?
Turiu kaminą su 2 ventiliacijos kanalais. Vienas bus katilinės, kitas virtuvės. Ar galima sujungt gartraukio ir virtuvės kanalus į vieną? O vonia ir vc randasi 10 m nuo kamino. Ar galima vonios ir vc ventiliaciją vesti į vieną iš ventiliacijos kanalų? Ar geriau voniai ir wc padaryt per stogo kaminėlį? Namas vieno aukšto.
Sveiki. Bute iš gartraukio pučia šaltas oras, gan stipriai. Lyg būtų pravertas langas. Kur problema? Ir kaip reiktų ją išspręsti?
Kaimynas 5 aukšte įsirengė gartraukį ir kvapai gana nemalonūs, vos jiems įjungus, eina į mano butą 3 aukšte. Kituose aukštuose taip nesijaučia. Kai įjungiu savo gartraukį kvapo nebesijaučia.
Naujos statybos butas A++ trečiame aukšte. Noriu statyti gartraukį, bet nepadaryta skylė į lauką ventiliacijai, planavau gręžti, bet bijau, kad bus šilumos nuostoliai ir daug šilumos išeis į lauką per skylę. Taip pat yra rekuperaciniai vamzdžiai išvedžioti. Gal pajungti į juos ir nebus jokių bėdų..?
Gyvenu 5 aukšte iš 5. Pasijungiau garų surinkėją. Pajungus garintuvą pučia atgal orą su kvapais. Šachta švari, tai sumasčiau į šachtą įkišti naują vamzdį ir išvesti tiesiai į lauką aukščiau nei buvusi. Vis tiek atgal pučia ir vonioje pradėjo pūsti, nors atskira šachta ten.
Kaip daryti su vėdinimo šachtomis virtuvėje ir vonioje, jeigu bus dedama rekuperacinė sistema? Vėdinimo šachtą virtuvėje palikti gartraukiui? O vonioje palikti ar panaikinti?
Po remonto viršutinė kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę per ventiliaciją. Mes jokių pakeitimų nedarėm, tik pastatėm galingesnį gartraukį. Kas galėtų būti ir kaip spręst problemą?
Butas 47kv.m jame vonios patalpoje turiu Komfovent Domekt R 200 V rekuperatorių, planuoju prie jo pajungti virtuvinį gartraukį arba gaubtą, nes tam yra speciali vieta rekuperatoriuje. Virtuvė sujungta su svetaine. Ar naudojant paprastą gartraukį, jį įjungus būtų galimybė paduoti signalą į rekuperatorių, kad pradėtų dirbti tam skirtu rėžimu? Ar tai galima padaryti tik naudojant Komfovent siūlomus virtuvinius gaubtus? Gal yra kažkokia alternatyva Komfovent siūlomiems virtuviniams gaubtams, nes jų dizainas nėra labai patrauklus? Ar gal turite kokių patarimų šiuo klausimu?
Gyvename bute 2001 statybos name, ir esant šaltam orui lauke į kambarį veržiasi oras iš kaimynų gartraukio (su visais susijusiais kvapais). Oras į kambarį veržiasi ne per mūsų gartraukį ar vėdinimo ertmę, bet per angą, kuria ateina interneto kabelis. Ta ertmė tęsiasi po grindimis, tad panašu jog pats negaliu nieko pakeisti (nebent visą išeinančią angą makrofleksu užpurkšti, kas nėra variantas). Gal turite pasiūlymų? Nuotraukos: https://photos.app.goo.gl/dwdBVoLNmeLDdeR12
Norėjau Jūsų, kaip profesionalų pasiteirauti dėl per triukšmingai veikiančio gartraukio. Vos tik nuėmus ortakį veikia tyliai. Spėju problema yra pačiame ortakyje. Gal galite patarti kokį ortakį rinktis, kad veiktų tyliau? Skardos ortakį ar plastikinį?
Ar galima pajungti gartraukį, kurio ventiliavimo angos skersmuo 150 mm į angą su 125 mm? Gal galima kažkokia siauresnė jungtis, perėjimas?
Gyvenu 4 aukšte senos statybos name. Gartraukis pajungtas į ventiliacijos angą. Namo pirmininkė aiškina, kad tai daryti nelegalu. Tai kaip yra iš tikrųjų?
Ar galima išvesti gartraukį į kaminą?
Kaip sužinoti realų gartraukio galingumą? Kiek žinau visi gamintojai jį žymi kitaip. Ir ar įsirengus gartraukį su recirkuliacija, jo galingumas nesumažėja?
Naujai statomame name gartraukio išvedimo kaminėlis suformuotas per stogą, bet jis metalinis, neapšiltintas, skirtas būtent tik garams iš virtuvės išvesti. Pradėjome svarstyti ar nesusidarys kondensatas, kuris parbėgs atgal į gartaukį. Ar vožtuvai išspręstų kondensato tekėjimo problemą? Ar reikia kažkaip apšiltinti tą ortakį. Gal yra koks kondensato surinkimo rezervuaras? Kaip iš tikrųjų reikėtų padaryti garų išvedimo sistemą per stogą?
Sveiki, iškilo dilema dėl gartraukio ventiliacijos. Žodžiu turime jau suprojektuotą virtuvę ir meistras, kuris darys ventiliaciją sako kaitlentę būtų geriau perkelti arčiau lango, nes gartraukis bus nepajėgus ištraukti visų garų. Ar teisybė? Labai reikia patarimo šiuo klausimu.
Gartraukio gravitacinės grotelės esant stipresniam vėjui "trankosi" ir naktį tas labai erzina. Bandžiau pakeisti į paprastas "stacionarias" groteles, bet tada eina šaltis į vidų. Koks galėtų būti sprendimas? Galbūt gravitacinės grotelės nekokybiškos, ar su bet kuriomis taip pat būtų?
Ar gali gartraukio traukiamas oras patekti pro įtempiamų lubų padarytas apšvietimo angas, nes būtent virš viryklės yra halogeninės lemputės ir toje vietoje šiek tiek išsipučia lubos. Ta problema tik toje vietoje kur yra viryklė, kitur virtuvėje lubos lygios. Išjungus gartraukį, problema išnyksta.
Norėjau paklausti, ar galima mažinti gartraukio ortakio diametrą iš 160 į 125?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 46 specializuotų įmonių