Inžinerinės sistemos – Patarimai

Statome 2 sublokuotus namus po 100m2 vieno aukšto, A++ klasė. Galvojam geoterminį šildymą daryt abiems namams. Gal sakom užtektų ir gręžinių mažiau ..ką manot ?
Įsirenginėju naujos statybos 2k. butą (43m2). Noriu ir kondicionieriaus (išoriniam blokui numatyta vieta balkone, taip pat yra rekuperatorius vonioje), bet labai norėčiau išvengti kabinti griozdiško vidinio bloko ant sienos. Internete radau, kad parduodami ortakiniai kondicionieriai, kurie turėtų pasislėpti virš lubų ir vėdinti per išvedžiotus ortakius abiejuose kambariuose. Ar tai įmanoma? Kokie pliusai ir minusai?
Mąstau prieš sudedant lubas išsivedžioti gartraukiui skirtas komunikacijas ir tam, kad sutaupyti lubų aukštį, naudoti plačius plastikinius ortakius. Ar rekomenduotumėte juos naudoti? Ar geriau jų vengti? Ar reikia per jungtis juos kažkaip izoliuoti? Neramina, kad jei paslėpsiu juos po lubomis, kažkam atsitikus negalėsiu prie jų prieiti.
Sveiki, noriu paklausti ar galima nuotekas iš valymo įrenginių išvesti į drenažo šulinį kuris yra kaimynų sklype, ar reikia kaimynų sutikimo?
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Sodo name (negyvenamas- būnam tik vasarą) montuosim momentinį vandens šildytuvą (trim taškam). Ar dušui rekomenduotumėte termostatinį maišytuvą, ar paprastą?
Norėjau pasiklausti ar horizontalus boileris gali kabėti vertikaliai? Dėl vietos sumetimo, ir ar veiktų boileris normaliai, jei jis kaba vertikaliai nors skirtas kabint horizontaliai?
Name įrengta dviejų vamzdžių radiatorinė šildymo sistema (kaip priede). Šildymo plotas apie 100 kv.m. Vandens tūris radiatoriuose ir vamzdžiuose apie 250 l. Ar tikslinga būtų keisti šildymo katilą (malkom kūrenamą) į siurblį oras-vanduo? Keičiant, ar patartumėte keisti ir dviejų vamzdžių šildymo sistemą į kolektorinę su tais pačiais radiatoriais?
Kokį šildymą labiau apsimoka pirkti 75 m2 A++ klasės gyvenamajam pastatui? Oras-vanduo siurblys ar vis tik elektrinis katilas? Paruoštas grindinis šildymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad pastate nebus pastoviai gyvenama, daugiau gal savaitgaliais. O kitomis dienomis bus nustatytas žemesnės temperatūros palaikymas tik.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Sakykite, ar galiu gauti elektros dėžutę ir apskaitą ant šalia sklypo el. stulpo laikinam statiniui, kuriam statybos leidimas nereikalingas?
Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Mano name turiu 5kW, norėjau padidint iki 18kW. Padaviau eso paraišką. Gavau atsakymą, kad numatoma kaina bus apie 19,000. Dėl to, kad reikia atlikti tinklo rekonstrukciją. Kas tai yra? Mano elektrikas sakė, kad mano skyde ateina trifazis kabelis, tai nelabai suprantu kodėl neįmanoma paprasčiausiai pakelti galią ir tik sumokėti sumą už kW, o ne už tinklo rekonstrukciją. Ką daryti tokiu atveju? Laukti kada ESO patys atliks tinklo rekonstrukciją? Nelabai suprantu kokie gali būti variantai, nes 5kW yra nepakankama gyvenamajam namui.
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Kuris vamzdis geriausias šildomų grindų įrengimui? Daugiasluoksnis ar tik šildomom grindim skirtas vamzdelis? Ir kokios firmos optimaliausias būtų? 80kv.m namukas.
Kodėl užšąla išorinis sistemos oras-oras blokas? Naudojau sistemą 3,5 kW galingumo po naujų metų. Blokas laikas nuo laiko atitirpinėja, tačiau bloko apačioje vis kaupėsi ledas ir dabar blokas tris ketvirtadalius apšalęs 1 - 1,5 cm. storio ledu.
Planuojame sodyboje šildomas grindis. Sistema bus oras vanduo. Namas karkasinis, naujai pastatytas, grindys įrengtos ant lagių sudėtos 22 mm osb plokštės. Šildoma kvadratūra 64 kvadratai. Gal galite patarti kokio diametro vamzdį rinktis grindims, 16 ar 18, ir kokias plokštes geriau rinktis vamzdžiams išvedžioti? Betonavimo darbų nebus, norime sausų grindų įrengimo. Gal užtenka paprasčiausių aliuminio plokščių?
Turime gręžinį jau 8 metus. Buvo daug geležies, tai pasistatėme nugeležinimo filtrus. Viskas buvo puiku. Po 7 metų gal buvo sutvarkytas pirmas balionas, po jo sutvarkymo po kurio laiko pradėjo smirdėti karštas vanduo supuvusiais kiaušiniais. Tada prisiprašėme, kad sutvarkytų ir kitą balioną, pakeistų užpildą. Geru vandeniu pasidžiaugėm neilgai, tada liepė pasikeisti boilerį, pasikeitėme jį ir vanduo karštas vis tiek smirda.
Ar reikia išjungti oras-vanduo, jungiant kieto kuro katilą?
Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai, o kadangi ji nustatyta nakčiai, kartais net prikelia iš miego (miegamasis už katilinės sienos). Ar įmanoma tą triukšmo lygį sumažinti, ar reikia papildomos sienų izoliacijos?
Turime vandens gręžinį, sklypo plane jis pažymėtas, tačiau nėra įteisintas. Ar įmanoma jį įteisinti pačiam ir ką reikia turėti, ar visgi reikės kreiptis į tai atliekančias įmones?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Ar galima įmontuoti vidaus- kambario temperatūros daviklį į šilumos siurblį Panasonic Aquarea? Jei lauke +5- 0- -7 temperatūros, tai kambariuose šalta, nes paduodamo vandens temperatūra tik +44. Kai lauke šalčiai, kambariuose šilta.
Norėčiau paklausti ar yra galimybė suporuoti dujinį kondensacinį katilą kartu su oras vanduo šilumos siurbliu? Visame name yra grindinis šildymas. Ir esant mažesnėm temperatūrom naudoti šilumos siurblį, o labiau atšalus ar esant nenumatytom aplinkybėm naudoti dujas. Ar yra galimybė automatizuoti tokią sistemą? Kad pvz. nuo -10 veiktų dujų katilas, o iki -10 šilumos siurblys?
Kokį laidą naudoti elektros instaliacijai, apšvietimui ir rozetėms?
Į pabaigą baigiam įsirenginėti namus ir buvo padaryta mini vieta vandens minkštinimo filtrui. Atvesta Elektra, vamzdynas ir kanalizacija. Ar didelė bėda vandens filtrui kanalizacija pakelta aukščiau, apie 40-50cm, o ne grindyse?
Norėčiau jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Norime įsirengti 30m2 butą su šildomomis grindimis virš garažo. Garažas nešildomas, grindys pašildytos su 150mm polistirolo plokšte, lubos ekovata, sienose keramzitas. Ar rinktis oras-vanduo, ar dujinį šildymą? (Dujų įvadas yra) Pigiausias variantas mokant mokesčius?
Naudoju Adax patalpoms šildyti. Ar galima radiatorių patalpinti po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas? Koks minimalus tarpas turi būti tarp palangės ir radiatoriaus viršaus?
Ar nuosavo namo šildymo sistemoje mažinant vandens kiekį, keičiant senus ketaus radiatorius į mažos talpos aliuminius, pasieksiu teigiamą efektą? Namas dviejų aukštų.
Sveiki, namas 180m2 2 aukštų, apačioje grindinis šildymas, viršus radiatoriai. Stovi pečius Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ42-CS/1, su 42 l boileriu. Ar galima sudubliuoti dujinį pečių su elektriniu Protherm raja 18kW? Turiu saulės elektrinę 10kW.
Turiu klausimą dėl saulės kolektorių, kuris saulės kolektorius efektyvesnis ankstyvą pavasarį? Kolbinis ar plokščiasis (slėginis)?
Turiu šildymo sistemą oras-vanduo su grindiniu šildymu visam namui. Kuo reikėtų iš anksto pasiruošt, kad sistema neužšaltų žiemos metu esant minusinei temperatūrai, jei elektra dingtų vienai ar keliom dienom?
Kada reikia statyti vandens filtrus po gręžinio išgręžimo? Kiek vandens turi būti nuleidžiama? O gal galima montuoti iš karto?
Ar galima katilinę (kur bus rekuperatorius, šilumos siurblys su integruotu boileriu, vandens siurblys) įrengti nešildome garaže (kur temperatūra būtų ~8-10°C), ar geriau įrengti bendroje namo patalpoje? Kokie veiksniai nulemia vieną ar kitą pasirinkimą?
Kokį plotą gali apšildyti 1 kondicionierius? Kiek sunaudotų elektros palaikant 18 laipsnių?
Daugiabutyje noriu pasididinti elektros galią nuo 7 kW iki 11 kW. Iš ESO gavau sąlygas. Pagal sąlygų punktą turiu gauti sutikimą iš administruojančios namo įmonės sutikimą. Bendrijos pirmininkas neduoda leidimo motyvuodamas tuom, kad reikalingas namo gyventojų sutikimas. Klausimas ar reikia namo gyventojų sutikimo dėl elektros galios pasididinimo savo bute?
Pasistačiau namą prieš 4 metus, sumontavo grindinį šildymą, dujinį Wailant kondensacinį katilą su kombinuotu 120 litrų boilerių. Atsitiko taip, jog prakiuro boileris, pakeitėme boilerį, papildomai pasikviečiau dujų katilo paleidusį meistrą, išvalė apžiūrėjo, pasakė, jog viskas gerai. Bet man sunkiai ir netolygiai šyla namai, pasikviečiau meistrą, kuris viską įrengė, pasiūliau jam nuorinti kiekvieną kontūrą, maniau gal kur kokio oro yra. Niekas nepasikeitė. Pastebėjau, jog Debitomačiai stovi ant 0 arba ant 0,5, kai ankščiau galėjau sukdamas juos pastatyti ar ant 1 ar ant 2, o dabar suk kiek nori ...išsukite iki galo praktiškai niekas nekinta nu gal iki 0,5 geriausiu atveju. Prašau patarkite kas čia pas mane negerai. Meistrai tarpusavy nesutaria, vienas sako reikia katilui šilumokaitį keisti ar plauti, kitas sako niekas ten nesiplauna, ne čia bėdos ieškokit.
Pasistačiau naują kieto kuro katilą, Stopuva, paskutiniu metu jis nebesikūrena ilgai, ilgiausiai kūrenasi iki 11h. Atidarius katilo dureles malkos dega atvira liepsna, prisukame sklendę, bet tada katilas pradeda gesti ir nebešyla, atidarome kamino sklendę pradeda degti atvira liepsna ir katilas vis tiek neužkaista. Kai išvarinėja vandenį, jeigu termostatas padarytas ant 50, tada katilo temperatūra visada būna 50° ir nekyla, po truputį krenta. Jeigu padarome ant 35, tada katilas visada laiko savo temperatūrą ant 35°. Jeigu padarome termostatą ant 60, tada katilas užšyla ant 80°, išvarinėja vandenį iki 40° ir varikliukas išsijungia, katilas vėl iš naujo kaista ir vėliau vėl varinėja vandenį ir taip ištisai. Bandėme sukelti katilo temperatūrą su ventiliatoriumi, bet jis pakyla tik kokiais 5°. Kas galėtų paaiškinti, kaip galėtume jį susitvarkyti, kad palaikytume katilo optimalų karštį (65°), nes per tuos 2 mėn. jis nei karto taip nešilo. Ar gali būti problema termostatas? O gal pats katilas? Pirkome panaudotą.
Ar geriau, kai kondensacinis dujų katilas (baxi luna platinum) dirba nuolatiniu minimaliu 40 laipsnių temperatūroje režimu ar 45-55 laipsnių su nedidelėmis pertraukomis? Ta prasme kaip sveikiau katilui (degikliams ir pan.)? Pastebėjau, kad temperatūra katile reguliuojasi automatiškai kažkur tarp 30-40 laipsnių diapazone. Namas, nustatyta 21 laipsnis dienos temperatūra, naktį 19, prišildo prie 40 laipsnių, bet dirba praktiškai nuolat, kai lauke -5 laipsniai), radiatoriai.
Ar reikia gauti daugiabučio namo gyventojų sutikimą norint pasididinti elektros galią nuo 8 kW iki 11 kW? ESO sąlygas jau gavau. Reikia gauti administruojančios įmonės sutikimą.
Sveiki! Reikia įvesti elektrą į dar negyvenamą sklypą, kur vyksta statybos. Kokių reikia dokumentų? Būkit geri, parašykite nuo ko pradėti?
Bėda tokia, pečius naujas prieš pora mėnesių pastatytas. Iš pradžių degė gerai, nes porą kart tik užmest malkų reikėdavo, tada orai biški atvėso ir daugiau kūrent reikėjo, tai pradėjo dust pečius. Buvo atsukta 70 laipsnių, padariau 90 laipsnių, tada vėl gerai buvo. Dabar jau atėjus minusui reikia kūrent pečiu nuo ryto iki vėlaus vakaro, tad kūrenant nuo ryto, po pietų prasideda vėl dusimas ir malkos smilksta, temperatūra nukrenta žemiau 50, darosi kondensatas, žarijų daug, atrodo lyg trauka dingsta, kaip galima būtų bėdą išspręsti?
Name stovi geležies ir kalkių filtrai. Siurblys užsiurbia iki 4,5 bar. Bet iš čiaupų slėgis akivaizdžiai silpnesnis, o po ilgesnio vandens naudojimo ir visai sumažėja iki vos pakenčiamo. Po pertraukos nenaudojant vandens kaip suprantu filtrai vėl užsipumpuoja, ir vėl pradžioj slėgis iš čiaupų būna geresnis kol stipriai nukrenta, nors siurblys vis užsiurbinėja iki tų pačių 4,5 Bar. Klausimas - ar galiu slėgio sukėlimui nuosekliai po filtrų dėti kažkokį siurblį, ar yra tam specializuoti? O gal šita problema nėra normali ir reikėtų sprendimo ieškoti pačioje sistemoje nuo siurblio iki čiaupų?
Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Dietrich skysto kuro katilas šildant boilerį automatiškai pavara uždarydavo šildymo sistemą. Šiuo metu ši procedūra nustojo veikti, ar tai susiję su lauko oro temperatūra, ar programos valdyme problema?
Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
Sveiki, 500kv. namas. Ar yra granulinių katilų tokiam plotui?
Norėjau pasiteirauti kiek skysčio reikia užpildyti alytnamio tipo namui į sistemą, kad nesušaltų radiatoriai? Ar jūs teikiate šią paslaugą, kiek kainuoja?
Kaimynai rekonstruoja savo namą. Tiek mūsų, tiek kaimynų namai mūriniai. atstumas tarp namų 7,35 m. Pastatyti jau 40 metų ir daugiau. Prašo sutikimo dėl bendro gaisrinio skyriaus. Ką tai keičia ir kodėl reikalingas šis sutikimas?
Planuojame statyti svečių namelį ant polių. Kyla klausimas kaip reikėtų apšiltinti kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžius, jog žiemą neužšaltų? Nuo grindų iki žemės apie 30 cm
Gyvenam 5 aukšte iš 5. 2 radiatoriai iš 4 vos šildo, kiti 2 puikiai. Kauno butų ūkio atstovai, kurie prižiūri šildymo sistemą sako, kad tai mūsų problema. Kaip ją spręsti nepasako. Namo pirmininko nėra. Kur mums kreiptis pagalbos? Nes tuose kambariuose, kur radiatoriai vos šyla temperatūra pakyla vos iki 17 laipsnių. Patarkit, prašau
Dviejų aukštų namas, pirmame aukšte radiatoriai, antrame aukšte grindinis šildymas. Šildymas dujinis. Antrame aukšte valdoma temperatūra termostatais, o pirmame aukšte laikroduku. Katile temperatūra nustatyta 50C, o pirmame aukšte ant laikrodukų 22C, to pasekoje katilas dirba visą laiką, nežinau kaip sureguliuoti temperatūras, kad užkelti iki tinkamos ir katilas nedirbtų nuolat.
Norėčiau paklausti kokį rekuperatorių geriau montuoti su pašildymu ar be?
Virtuvėje įjungus gartraukį, labai baisus kvapas pasklinda vonioje (ne maisto kvapas, bet labiau kaip koks išmatų ar dvėselienos), išjungus gartraukį po kiek laiko kvapas dingsta. Kur reikėtų ieškoti bėdos ir kaip išspręsti problemą? Gyvename penktame aukšte iš šešių. Namas 12 metų senumo.
Turiu kieto kuro katilą 12kW ir boilerį 80l ir noriu pajungt grindinį šildymą 60 kvadratų, kaip teisingai pajungti ir ar nepergalingas pečius? Namas senos statybos.
Reikia išvesti metalinį ortakį iš rūsio į lauką. Skylė sienoje gaunasi apie pusmetriu žemiau nei grunto paviršius. Tai yra ortakio dalis bus po žeme, dėsis alkūnė ir kils į viršų. Kaip teisingai izoliuoti ir paruošti tą ortakio dalį, kuri bus po žeme? Ar reikia paruošti šachtą, kad būtų oro tarpas, ar galima kažkaip izoliuoti ir tiesiog užkasti?
Pas mane stovi dujinis katilas ir yra prijungtas termostatas ant sienos, bet jis nepalaiko temperatūros pastovios. Ką galite parekomenduoti, lauko termostatą gal įdėti?
Norėjau pasiteirauti kokiu etapu reikia dėti rekuperacinę sistemą? Pabaigėme grindis su grindiniu šildymu. Dabar žadama tinkuoti sienas (kiek žinau prieš tai reikia dėti ir išvedžioti rekuperacinę sistemą). Lubos kol kas tik išvedžioti laidai ir išpūsta šiltinimo puta. Žadame dėti įtempiamas lubas.
Klasika 13, pajungta be ketureigio vožtuvo, prieš tai taip pat jo nebuvo. Darosi smala, kaip supratau reikia grįžtamąją 60 temperatūrą palaikyti. Tačiau galima ir be jo? Tiesiog laikant pečiaus temperatūrą 70-80 ir grįžtamojo temperatūra bus apie 60? Nes viskas pajungta, norint pajungti ketureigį vožtuvą, reikėtų viską perdaryti.
Ar verta B+ klasės individualiam gyvenamajam namui (~80-90m2) investuoti į šilumos siurblį oras-vanduo, jeigu būtų galimybė jungtis prie centralizuotai tiekiamos šilumos (šilumos tinklų)?
Pasistatėme sode (80kv. su terasa) namuką. Turime įsirengę oras-oras bei šildomas grindis, bet neturime įrengtos rekuperacijos. Būnant vėsiais orais įjungus šildymo sistemas kaupiasi drėgmė, labai bijome, kad neatsirastų pelėsis. Namas jau įrengtas. Ar yra galimybė įsirengti rekuperaciją be didelių nuostolių (sienų štrobavimo), ką pasiūlytumėte Jūs?
Į kokius parametrus atsižvelgti renkantis mini rekuperatorius?
Name turiu geoterminį šildymą. Namas šildomas radiatoriais ir grindiniu šildymu. Siurblio šildymo temperatūra reguliuojama pagal 1 temperatūros daviklį esantį didžiausioje namo patalpoje. Tiek grindų šildymo kolektorius tiek radiatoriai turi rankinius ventilius reguliuoti šilumai. Juos visus laikau maksimaliai atidarytus. Tokiu būdu vieni kambariai sušyla labiau kiti mažiau. Ten kur grindinis šildymas visada būna šilčiau, kur radiatoriai - šalčiau. Siurblio rangovų klausiau kaip optimizuoti šildymą, tai jie patarė šilumą reguliuoti siurbliu, o ne radiatorių ar grindų ventiliais, nes taip sveikiau siurbliui, kai nėra uždaroma ir atidaroma vandens grandinė į sistemas. Tada gaunasi, kad turiu sureguliuoti siurblį pagal šilčiausią kambarį, o ten kur vėsiau statyti daugiau radiatorių. Bet ar taip iš tiesų yra? Ar tikrai siurbliui nėra "sveika", kai yra uždaromi radiatoriai ar sumažinamas padavimas į grindų šildymo kontūrą užsukus ventilį 50%? Kaip būtų geriausia optimizuoti tokią sistemą, kad visur šiluma būtų vienoda ir siurblys naudotų mažiausiai elektros energijos?
Norėčiau Jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Namo plotas yra 300 kv. m (is kuriu 100 kv.m yra rūsys, kuris irgi yra šildomas), namas mūrinis, senos statybos. Šiuo metu yra radiatorinė šildymo sistema, kurią užmaitiną kieto kuro katilas. Prie namo yra atvestos dujos. Pirminė mintis buvo jungtis dujas, bet gal kitas kūrenimo būdas šiai dienai yra palankesnis finansine prasme (pvz. oras-vanduo)? Bandau įvertinti ne tik kūrenimo ir sistemos aptarnavimo kaštų, bet ir naujos sistemos integravimo kaštus (ar dėl jos tektų keisti radiatorius ir vamzdyną, arba įvesti grindinį šildymą ir t.t.).
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Namas apšiltintas, privatus.
Buto plotas 55m2. Svetainė ir virtuvė 28m2. Miegamasis 22m2. San.mazgas 5m2. Klausimas kiek kontūrų daryti ir kokį kolektorių pasirinkti įrengiant grindinį šildymą?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 389429 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3302
Iš viso buvo užduota 162040 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 7 specializuotų įmonių