Inžinerinės sistemos – Patarimai

Ar galima valymo įrenginių išvalytą vandenį leisti į drenažo sistemą? Pagal sodybos turimą drenažo sistemos planą, kaip tik vamzdelis praeina netoli tos vietos kur įrengs įrenginius. Ar tai draudžiama? Savivaldybėje atsakė 2 specialistai skirtingai.
Kur geriausia kabinti rekuperatoriaus dėžę, kad nesigirdėtų garso? Ar san. mazge (virš lubų ar ant sienos), ar prieškambaryje (pvz. spintoje)? Ar rekuperatorius skleidžia vibraciją?
Ar galima įrenginiais išvalytą buitinių nuotekų vandenį išleisti į paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus?
Įrengiant nuotekų valymo įrenginį, vykdytojas suklydo ir neišlaikė projekte nustatytų atstumų. Dėl to įrenginys (požeminė jo dalis) užkastas pusiau už namo sklypo ribos, įrenginio dangtis savininko sklype. Požeminė įrenginio dalis patenka į suformuotą apsauginį ruožą, kuris nuosavybės teise taip pat priklauso namo sklypo savininkui. Klausimas, ar priduodant namą, gali kilti dėl to nesklandumų? Jei taip, kaip patartumėte spręsti problemą?
Ar norit name įrengti ortakinį kondicionierių turi skirtingi ortakiai eiti ir rekuperacijai? Namas A++ klasės. Gal galima kondicionieriaus ortakius naudoti ir rekuperacijos oro padavimui, kai nėra naudojama šaldymo funkcija?
Laba diena, Noriu pasiteirauti, gal turite patarimų dėl radiatorių keitimo? Norime keisti aliumininius radiatorius į tokius, kurie mažiausiai praleistų garsą (gyvenant antrame aukšte girdimi garsai iš pirmo aukšto kaimynų). Kokia Jūsų nuomonė apie ketaus radiatorius šiuo atveju?
Šilumos siurblys oras-vanduo Panasonic. Buvo dingęs spaudimas 0 bar išmetė klaidą, atvyko servisas užpildė sistema glikoliu apie 8-10 litrų, spaudimas atsistatė iki 1.3 baro. Praėjo kelios dienos liko 0.2 baro, paleidus šilumos siurblį spaudimas pakyla iki 0.8 max 0.9 baro, tačiau kiek paaiškino, kad ramybės būsenoje turi būti apie 1.2 baro, pradėjus veikti apie 0.8-0.9 baro, filtrus išvalė pakeitė. Ar tai problema ir kaip reiktų išspręsti?
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Norėjau pasiteirauti kurioje pusėje efektyvesnis modulių darbas ar rytinėje ar vakarinėje?
Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.
Kaip sumažinti orapūtės skleidžiamą triukšmą? Girdimas ūžimas name, ypač pirmame aukšte. Šulinėlis sumontuotas ~3m nuo namo.
Pas statytoją užsakėme 87 kv.m A++ kategorijos namuką. Jie kalba apie šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinė namo ploto dalis viduje bus išklota plytelėmis. Apie 30 kv.m bus vinilinė danga. Ar yra įmanomas tik grindinis šildymas elektra? Elektros kabeliai ar kita?
Šilumos siurblys HITACHI YUTAKI S COMBI su integruotu boileriu. Pradėjo išsijunginėti, klaidos kodas A70. Po perkrovimo praėjus kuriam laikui įsijungia ir pilnai atlieka vandens šildymo ciklą. Pakartotiniam cinkui išsijungia rodydamas klaidą. Filtras vidiniame bloke išvalytas. Pastebėjau, kad DHW išsiplėtimo bakelis neskamba - membrana ne kiaura, bet subliuškusi, su gumbu kampe. Ar tai ir bus problema, ar reikėtų dar kažkurį mazgą patikrinti?
Ar galima įsirengti šildomas grindis, kai name autonominis šildymas dujomis?
Ar prieš apšiltinant mūro fasadą, putų polistereno plokštėmis, reikalinga pravesti elektros laidus ant lauko sienos (lauko apšvietimas, el. kištukiniai lizdai, stebėjimo kameros)? Ar tai bus galima atlikti ir iš vidaus, jau po apšiltinimo darbų? Ar yra kokios rekomendacijos kokie dar el.darbai turi būti atlikti prieš fasado šiltinimą?
Po kiek laiko reikia tikrinti dumblo kiekį iš nuotekų valymo įrenginio pripiltame inde? Po 17 valandų dumblo kiekis inde yra mažiau kaip pusė.
Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Ruošiamės montuoti valymo įrenginį "Feliksnavis". Tačiau sukame galvą dėl infiltracijos į gruntą. Ar būtų galimybė nestatyti papildomo infiltracinio šulinio, o iš įrenginio nutiesti tiesiai vamzdį į gruntą paruošus jį tinkamai? Šiuo metu gruntas smėlis. Ar yra privalomas infiltracinis šulinys?
Turiu automobilių plovyklą. Vanduo iš gręžinio, bet labai kalkėtas. Kokį filtrą patartumėt įsidėti, kad nuplovus mašiną, kai ji džiūsta neliktų kalkių pėdsakų ant automobilio?
Laba diena Norėčiau sužinoti, norint šildyti polietileninį šiltnamį 100 kvadratinių metrų ploto infraraudonųjų spindulių šildytuvais, kokio reikėtų galingumo ir kiek maždaug kainuotų per mėnesį?
Norėjau sužinoti ar pavyks su vienu vidiniu bloku atvėsinti 41 kv.m patalpą. Sieninis blokas numatytas prie iėjimo durų, prisegu brėžinį. Iki sienos galo 9.8m. P.S., vienas meistras aiškino, kad sistema veiks ir pavyks atvėsinti, kitas sakė, kad nelabai geras pasirinkimas. Tai norisi dar vienos nuomonės.
Pagal patalpos dydį užtenka 3,5kW oro kondicionieriaus, o jei rinkčiausi 5kW, galbūt jis greičiau ir paprasčiau susitvarkytų su funkcija ko pasekoje imtų mažiau elektros?
Sveiki, planuoju įsirengti saulės elektrinę ir kyla abejonių dėl inverterio pasirinkimo, gal galėtumėte patarti. Renkuosi tarp inverterių Solis S5 10 kW ir Foxess T10-G3, modulius jau išsirinkęs Jinko Tiger Neo N-Type 54HL4R-V 445W, bendra modulių galia 10,23 kW. Gal galėtumėte pateikti savo įžvalgas, kuris inverteris geriau tiktų ir būtų suderintas prie mano pasirinktų modulių?
Privačiame name, nauja statyba, buvo sumontuoti 2 kondicionieriai, pirmame ir 2 aukšte. Pradėjus gyventi praėjusį rudenį pajutome blogą kvapą, iš pradžių nesupratome iš kur jis sklinda, paskui paaiškėjo, kad iš kondicionierių. Kuo toliau, šis kvapas vis labiau stiprėjo. Atvykęs montuotojas įdėjo papildomai kažkokį dar kaip mažiuką sifoniuką į vidų, sakė, kad problema dėl per mažo atstumo nuo kanalizacijos sifono šis kvapas. Ir toliau jaučiame kvapą, tiesa mažesnį, montuotojas minėjo, kad tokiu atveju reiks 2 a. prie kondicionieriaus montuoti kažkokį aparačiuką ir kuris vėsinant skleis garsą. Jau pradėjome gailėtis, kad aplamai tuos kondicionierius įsigijome... Montuotojas šiuos darbus atlieka papildomai sumokant, nors mums jau atrodo, kad tai kažkokia montavimo klaida.
Naujame bute su daline apdaila yra oro padavimo ir paemimo angos, kurios pagal projekta skirtos mini rekuperatoriams. Kiek pastebejau sios angos yra siek tiek zemiau nei kad angos, kurios butu naudojamos rekuperacinei sistemai su ortakiais. Klausimai du: - Ar gali kilti problemu bandant keisti angu vietas/pozicijas? Ar nereikalinga trecioji anga gali buti tiesiog uzmontuojama? - Ar statant rekuperatoriu 6-7 metrai nuo lauko sienos, oro paemimo ir isejimo ivadai veiks be problemu ir ar daug papildomu kastu tokia situacija sudarytu?
Planuojama seno namo renovacija, apšiltinimas, vietoje senų mūrinių pečių planuojama statyti šilumos siurblį oras-vanduo. Kaip rekomenduojama paskirstyti šilumą po kambarius? Nei radiatorių, nei grindinio šildymo nėra. Teko skaityti apie sausą grindinį šildymą, norėčiau daugiau informacijos.
Norėjau paklausti kokių laidų reikia norit nusivesti elektrą iki kito kambario mediniam name?
Pas mane Utenoje vidury kiemo stovi senas elektros stulpas su atrama, nes jis paskutinis. Jis skirtas tik gatvės apšvietimui, kuris užmaitintas dviem laidais. Kiemas nedidelis ir dar stulpas maišo. Ar yra galimybė jį iškelti?
Turiu monobloką ir 200 litrų boilerį su pakaitinimo tenu, bet vanduo niekada nebūna labai karštas. Praktiškai einant praustis gali atsukti iš karto iki max karšto vandens kraną. Ar tai normalu? Temperatūra užstatyta maksimali, bet... išsimaudyti gali du žmonės.
Ar galima nešildomą rūsį vėdinti ne kaip numatyta projekte - natūraliai, o su rekuperatoriumi? Nes natūraliai vėdinant, žiemą viskas ok, bet šiltuoju periodu, rūsys pritraukia iš oro daug drėgmės (kadangi rūsyje oro temp. būna ~ 14-16 laipsnių). O gal galima žiemą rūsį vėdinti per kanalus, o pavasarį ir rudenį - su rekuperatoriumi?
Ar gali vienoje patalpoje (techninėje), individualiame name būti sumontuoti dujų katilas ir rekuperatorius? Ar nebus kokių teisinių problemų?
Vonioje noriu šildomų grindų, bet kaip pačias grindis norėčiau dėti pjaustytas klinkerio plytas. Kokio storio turi būti klinkerio plytos, kad jaustųsi elektra šildomų grindų efektas (jei apskritai jaustųsi)?
Sveiki, kiek kainuotų projektas senų oro linijų demontažas? Jie jau neveikia, elektra yra po žeme.
Norėčiau paklausti, ar galiu naudoti kaip pagrindinį infraraudonųjų spindulių šildymą, ir ar daug elektros sunaudos, jei neturiu saulės baterijų?
Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams
Mano sodo namelis daugiau kaip prieš 40 metų buvo pastatytas pagal sodų bendrijos bendrą planą prie pat sodo ribos. Kaimyno namelis stovėjo prie sekančios ribos. Dabar senasis kaimynas nuvertė senąjį namelį ir pardavė tik sklypą. Naujas kaimynas reikalauja pasirašyti sutikimą kurti bendrą gaisrinį vienetą, nes ruošiasi statyti 240 m2 namą, o sklypo plotis 16 metrų arba susirinkti savo namelį, nes jis stovi arčiau kaip 3 metrai nuo sklypo ribos ?
Laba diena, ar galite pasakyti, kur reikia kreiptis dėl elektros stulpo atramos iškėlimo iš privataus kiemo? ESO teigia, kad jie perkėlė elektros linijas po žeme, o atramas paliko seniūnijai. Seniūnas kategoriškai neigia, kad atramos priklauso jiems ir siūlo kreiptis į ESO. Užburtas ratas, neaišku, kas meluoja. Gal galite padėti suprasti?
Galvoju, kad šilumos siurblys sunaudoja per daug elektros. Situacija - naujai pastatytas B klasės karkasinis namas. Plotas - 40m2, šildymas - oras/vanduo - WH-MDC05J3E5 Monoblokas 5 kW 230V tenas 3kW R32. Suvartojimas: 09: 200kWh, 10: 100kWh, 11: 520kWh, 12: 432kWh, 01:498kWh, 02: 302kWh, 03: 408kWh. Kokie galimi variantai sumažinti elektros sąnaudas?
Namas senos statybos, renovuojamas, manau pasiekti B šilumos klasę, 2 aukštų + rūsys po visu namu, šildomas plotas +- 150 kv.m. Šalia namo (20m atstumu), įrenginėjamas betonuotas baseinas. Kuris šilumos siurblys, būtų efektyvesnis (kaštų atžvilgiu) ar oras-vanduo, ar vanduo-vanduo (panaudojant baseino vandenį, baseinas 15m x 5m x 2m gylio).
Nupirkome sodo namą. Mūsų sklype stovi stulpas ir nuo to stulpo pajungta elektra į 4 namus. Vieno namo elektra pajungta nuo stulpo nesaugiai, pakabintas ant medinės lentos paprastas ne lauko jungiklis, laidai supuvę, susiraizgę. Šeimininkas miręs, o paveldėjęs sūnus gyvena užsienyje. Kaip galėčiau išspręsti šią problema, nes mano sklype netvarkingi avarinės būklės kaimyno laidai, bet kada gali įvykti nelaimė. Ar ESO turėtų tai tvarkyti? Kas už tai sumokėtų? (Su savininku nėra galimybių susisiekti)
Sode statysime sodo namelį iki 80 kv. be statybos leidimo, tačiau gyvensime pastoviai. Kaip daryti su valymo įrenginiais, ar galėsime įsirengti, ar vis tiek reikės kažkokio leidimo ar projekto? Bet kadangi tai sodo namas, ar toks valymo įrenginys iš vis galimas ar tik vietinis įrenginys?
Renovuojamame daugiabutyje noriu pasikeisti radiatorius, radau tokį negirdėtą man gamintoją Vogel&Noot. Galima juos dėti, nereiks po metų ar dvejų jų keisti?
Noriu konsultacijos, kaip reikėtų skaičiuoti-parinkti šilumos siurblio oras/vanduo galingumą pastatui, jei jame norime įrengti grindinį šildymą ir 5 patalpose fankoilus šildymui/vėsinimui. Pastatas A+ klasės, 5 patalpos vienodo ploto po17 m2, grindinio šildymo patalpos plotas 25m2, langai plastikiniai,1,5 m2 ploto, du paketai.
Gyvenu 6 metų senumo name. Žiemą kambariuose labai rasoja langai ir kai kur pradėjo kampuose kauptis pelėsis. Ar užtektų kambariuose įmontuoti mini rekuperatorius, kad išsispręstų problema? Yra trys kambariai po 15 kv. m.
Norėjau pasiteirauti dėl grindinio šildymo. Grindinio šildymo kolektoriai yra padaryti katilinės patalpoje. Katilinės patalpos grindys nėra apšiltintos ir per jas yra nuvesti grindinio šildymo vamzdeliai į kitas namo patalpas, kurių grindys yra apšiltintos polistirolu 20 cm storio. Klausimas būtų ar pastačius siurblį oras-vanduo grindys šils normaliai, ar dėl katilinėje neapšiltintų grindų bus problemos su grindiniu šildymu?
Nuo pagrindinio elektros įvado iki mano sklypo yra apie 300 metrų. Užpildėm paraišką kartu su kaimynu į ESO. Mums priskaičiavo kiekvienam po 10,000e. Ar galima būtų kažkaip patiems sumažinti šias išlaidas? Gal mes patys galim prakasti padėti tinkamą kabelį ir tada ESO atvažiuotų, patikrintų ir pajungtų elektrą, ar įmanomas toks dalykas? Kaip padaryti, kad sumokėti mažiau?
Turime vandens filtrą Riversoft 15, jau 4 metai. Dabar kartais jaučiamas sūrstelėjęs vanduo, kas galėtų būti? Gal reikia pasidaryti vandens tyrimus? Laukiu atsakymo.
Pas mus yra katilas Ariston, šildomas elektra, vertikalus. Dažniausiai neturime karšto vandens, bėga drungnas, nors termometras rodo tris dušus ir kokius 52 laipsnius. Taip iš eilės būna kokias keturias ar penkias dienas. Po to nei iš šio, nei iš to vieną dieną bėga karštas vanduo, toks kokį rodo termometras. Ir vėl nuo pradžių - drungnas, kartais karštas, ir taip jau porą metų. Koks tai gedimas? Norėtųsi pastoviai karšto vandens.
Nuo stulpo iki skaitliuko ateina avarinės būklės įvadinis laidas. Kas turi keisti tą laidą ESO ar pats žmogus? Laidas iki skaitliuko.
Boileris Ariston velis 100. Du metus nebėgo per apsauginį vožtuvą vanduo, sumontavus nugeležinimo filtrą ir prie jo manometrą (gal sutapimas dėl filtro) pastebėjau, kad kaitinant sukyla slėgis iki 8 bar. Nuo 7 bar suveikia atbulinis vožuvas ir išbėga kažkiek vandens. Ar padės išsiplėtimo indo sumontavimas? Keisčiausia tas, kad du metus nebuvo jokių problemų. Vandens slėgis iš įvado 4bar.
Butas yra ketvirtame (paskutiniam) aukšte. Ar galima išorinį šilumos siurblio bloką montuoti ant stogo, nes yra tik viena lauko siena, kuri yra įstiklintas balkonas?
Laba diena, įsirenginėjame gyvenamąsias patalpas antrame aukšte, apie 40 kv.m. Abu aukštai šildomi (antras grindinis šildymas, pirmas radiatoriai, kur stovės ir katilinė). Norime statyti kieto kuro katilą, 12 kW. Klausimas kaip apskaičiuoti, kiek reikėtų vandens į sistemą be akumuliacinės talpos, kad katilas nevirtų?
Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Turiu stogą į pietinę pusę 36 kv. Kaip suprantu galėčiau pasistatyti 3 kW saulės elektrinę. Elektros suvartojame daug, apie 700-800 kW per mėn. Ar verta tokią saulės elektrinę statyti, kuri patenkins tik dalį poreikių? Į APVA paramą pretenduoti turbūt negaliu, nes neturėsiu ką priduoti į eso tinklus.
Ar reikalingas įžeminimo kabelis apšvietimui?
Visame bute yra grindinis šildymas, tačiau viskas, išskyrus vonios kambarį yra užbetonuota. Ar yra prasmė montuotis termostatą su grindų temperatūros jutikliu TIK vonios kambaryje, kad galėčiau reguliuoti temperatūrą visame bute? Manau to reikia, kadangi svetainėje ir miegamajame bus laminatas arba vinilas, kuriems maksimali grindų temperatūra neturėtų viršyti 27-28 laipsnių. Ar teisingai suprantu, kad grindų temperatūros jutikliui sumontuot reikia gręžti grindis?
Inverteris Sungrow 8 kW, kiek galima dėti saulės panelių? Duomenų lape rašo 12kW Max. ESO leistina galia 8kW.
Nusipirkome butą, jame yra kondicionierius įstiklintame balkone. Kondensatui yra išvesta šlangutė pro balkoną į lauką - padaryta balkone skylė, kad praeitų šlangutė į lauką. Mums iškilo klausimas ar viskas padaryta gerai ir ar tam nereikėjo leidimų, ar galima jiems buvo padaryti skylutę balkone įvedant šlangutę? Ką turėtume žinoti apie tai? Ar nereikia jokių leidimų tam? Renovuos namą, tad nenorime nemalonumų, kad kažkas padaryta bus ne taip.
Kokią įtaką elektros generavimui turi modulio montavimo kampas? 25 laipsniai.
Norint panaikinti elektros oro linijų (10kV) stulpus ir patiesti laidus po žeme, kokia dabar yra orientacinė kaina už 1 tiesinio metro klojimą (kartu su darbais ir medžiagomis), bei pačio stulpo panaikinimo kaina?
Ar galima iš valymo įrenginio išvalytą ar lietaus nuotekų vandenį per sodų bendrijos kelią nuvesti į bendrijos patvorį, kuris už tvoros patenka į gretimą bendriją ?
Norime pasistatyti šilumos siurblį oras-oras. Patalpa 50kv/m. Šiuo metu šildoma ketaus krosnele. Ją norime palikti kaip papildomą šilumos šaltinį. Ar įrenginį rinktis pagal gamintojo rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį? pvz 25kv/m?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
Rengiuosi statyti antžeminę saulės elektrinę. Norėčiau sužinoti kur geriausia įrenginėti keitiklį (inventorių). Ar būtų gerai, jei jis būtų sumontuotas namo viduje prie elektros skydinės? Ši vieta būtų nutolusi apie 30 m.
Noriu paklausti kokios firmos momentinis vandens šildytuvas būtų efektyviausias? Ar tikslinga jį būtų įsigyti, nes vanduo gan kalkėtas?
Planuoju statytis namą ir reikia atsivesti apskaitos spintos įvadą nuo transformatorinės, ar galima samdyti įmonę, kuri paklotų kabelį ar čia, tik ESO daro tuos darbus? Kabelį ir visą kitą supirkčiau. Gal galite pasiūlyti kas gali tuos darbus atlikti?
Kokius naudoti kanalizacijos vėdinimo kaminėlius virš stogo? Čerpių tiekėjai siūlo tokius pat kaip pat čerpės, bet klausimas ar nekils problemos žiemą kada stogą apsnigs ar vis gi geriausia naudoti aukštesnius kaminėlius?
Ar galima išvesti kanalizacijos alsuoklį pro pakalimą į lauką uždedant pakalime groteles ar kažką panašaus? Nenoriu gręžti skylės stoge, pro plėvelę ir statyti kaminėlį. Sprendimas toks kilo, kadangi nuo alsuoklio prasidedančio grindyse iki lauko sienos yra labai nedidelis atstumas, o vesti per stogą ir toliau ir sudėtingiau.
Gyvenamajame name iš čiaupo nenormaliai bėga vanduo. Nustačius vieną poziciją, iš pradžių bėga normalios temperatūros vanduo, po to įsijungus hidroforui bėga karštas, nustojus veikti hidroforui bėga šaltas vanduo. Ką daryti?
Senos statybos name turiu radiatorinį šildymą su granuliniu katilu. Dabar planuoju lupt grindis ir įrenginėti grindinį infraredinį šildymą, kadangi statysiu saulės elektrinę. Ar tiktų prie jo kartu įrengt grindinį vandens šildymą kaip papildomą, ar palikt radiatorinį? Oras vanduo siurblio nesinori, nes namas nelabai sandarus, tai šaltesniu metų laiku gali neužtekti.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 403357 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3326
Iš viso buvo užduota 169339 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 7 specializuotų įmonių