Inžinerinės sistemos

Kelių radiatorių šyla tik viršus

Pas mus namuose paskutiniuose dvejuose kambariuose dviejų radiatorių tik viršus šyla, o apačia šalta. Viską išbandėme, ar gali būti, kad dujinio katilo cirkuliacinis siurblys per silpnas? Ar padėtų, jei papildomai siurblį įdėtume?

Elektros atvedimas į sodo namelį

Prieš 5 m. pirkau sodo namelį. Pardavėjas sakė, kad elektra yra atvesta. Parodė stulpą, dėžę. Iki dabar poreikio nebuvo. Tad jokia elektra nesinaudojau. Dabar poreikis atsirado. Kalbėjau su kaimynu, jis sakė, kad taip ši dėžė priklauso. Dėžėje stovi senas rusiškas skaitliukas, stovi jungiklis. Viskas tvarkingai užplombuota. Laidas nuo dėžės iki namuko ateina, tik niekur nepajungtas. Kaimynai patikino, kad laidas tikrai pravestas. Taip sakė ir buvęs savininkas, sakė tik pajungti reikia (deja jo jau nepaklausiu). Jei stovi senas skaitiklis, reiškia ir elektra buvo. Skambinu ir ESO ir Ignitis. Jie vieni nuo kitų siuntinėja. Sako nieko nemato. Tad, ką man daryti? Ar reik kreiptis dėl visų naujų pajungimo sąlygų, mokėti už jų parengimus, ir t.t., nors elektra kažkada buvo ,nors ir tikrai seniai?

Išvalyto nuotekų valymo įrenginio vandens naudojimas daržo laistymui

Turime valymo įrenginį BioTornado. Ar tikrai šis įrenginys išvalo vandenį taip, kad pro jį praėjusį vandenį, net panaudojus buitinės chemijos medžiagas - muilą, skalbimo miltelius ir t.t. - galima naudoti daržo laistymui? Kur patenka teršalai veikiant valymo įrenginiui? Tikriausiai į dumblą ...

Oras-oras sistemos išorinio bloko valymas

Noriu, kad patartumėte, kaip valyti būtų geriau išorinį bloką oras-oras sistemos? Ar galima su Karcher aukštu slėgiu plauti? Turiu K2 Karcher Universal, ar galite patarti kitaip kaip išvalyti?

Konvektoriai vs grindinis šildymas

Konvektoriai ar grindinis šildymas? Kas ekonomiškumiau, patogiau?

Gręžinio kaime kaina

Domina gręžinio kaina. Norėčiau sužinoti Vilniaus sav. Daubarų kaime - prie Dūkštų.

Elektros iš saulės elektrinės paskirstymas

Saulėtą dieną 8 kW elektrinė, įjungus vandens šildytuvą 2 kW, skalbyklę, elektrč vis tiek kažkiek ima iš ESO. Kažkas aiškino, kad trifazis elektros įvadas elektros energiją išskirsto po fazes ir dėl to imama iš tinklo. Ar yra kažkoks būdas sutvarkyti šitą reikalą? Gal inverteris kaltas?

Oro kondicionieriaus sumontavimas bute

Noriu paklausti iš techninės pusės. Gyvenu nerenovuotame daugiabutyje, paskutiniame 12aukšte ir planuoju bute statytis oro kondicionierių, kur oro kondicionieriaus išorinį bloką statyčiau ant namo stogo. Prašau patarkite profesionaliai per kur geriausia atvesti taip vadinamą "vamzdyną" į butą - per išorinę namo sieną, o gal galima ir per ventiliacijos angą? Jei nerekomenduojama vesti per ventiliacijos angą, prašau pakomentuokite kodėl. Ar aš neužkišiu ventiliacijos angos kaimynams, esantiems žemiau po manimi?

Elektrinis tenas į dujinį katilą

Naudoju dujinį katilą Vaillant EcoCompact VSC 266/4-5 200 su integruotu 200l boileriu. Po saulės elektrinės įrengimo, turiu atliekamos elektros ir norėčiau pradžioj bent jau vandenį šildyt elektra. Gal į šitą katilą statosi elektrinis tenas? Jei ne, tai kaip patartumėt su minimaliais perdarymais pereit prie elektros?

Grindinis šildymas, kurio mažiausios elektros sąnaudos

Koks grindinis šildymas (kabelis, šildymo kilimėliai, infraraudonieji kilimėliai, anglie pluošto ar kitokie) yra ekonomiškiausias, t.y. mažiausios elektros sąnaudos, ilgiau išsilaiko šiluma?

Katilo modernizavimas, kad būtų galima kūrenti granulėm

Turiu malkini stauber firmos 12 kW katila, kurenu malkom, briketais, durpem. Ar verta ji modernizuoti? Kad butu galima kurenti granulem. Ar geriau pirkti granulini katila? Aciu

Elektros atvedimas į sklypą, kai jame nėra jokio pastato

Į sodo sklypą norim įsivesti elektrą. Ar būtų galimybė, nes pakolkas nėra jokio namuko?

Ventiliacinė sistema su šilumos siurbliu

Gal kas galėtų pasidalinti patirtimi, tokios vėdinimo sistemos (https://www.fresh.eu/products/airsupplyvents/wallvents), kuri poruojama kartu su Nibe ištraukiamo oro šilumos siurbliu trūkumais/privalumais? Vožtuvai montuojami 4 kambariuose, ištraukimo difuzoriai - virtuvėje, koridoriuje ir dviejuose sanmazguose. Namas 120 A+ (2 aukštų). Siūlomas katilas pvz.: https://www.perkunibe.lt/parduotuve/istraukiamo-oro-silumos-siurblys-nibe-f730/. Kokie minusai ir pliusai? Svarbu išgirsti praktinius palyginimus (ne kainos) šilumos siurblio (tradicinio su išoriniu bloku) ir šio - kuris yra ištraukiamo oro be išorinio bloko, o taip pat ventiliacinės sistemos, kai įrenginėjama tradicinė rekuperacija ir mano paminėta - fresh vožtuvais ir tik ištraukiamo oro virtuvės, koridoriaus ir sanmazgų zonose? Lyginama ne kainos aspektai. Dėkingas profams.

Kabelis elektros atvedimui

Į sodo namelį vesime elektrą. Nuo ESO dėžutės iki namelio yra 85 m, galia bus 7kW. Rekomenduokite kokį kabelį naudoti tokiam atstumui ir galiai?

Grindinio šildymo vamzdis su sujungimu

Ar grindinio šildymo vamzdis gali būti su sujungimu?

Šildomų grindų įrengimas ant medinės perdangos

Antras aukštas medinė perdanga, bus montuojama 30mm perdengimo plokštė, tada galvoju Termofloor plokštė ir vamzdžiai, ir tada užpilti 6cm betono. Ar bus gerai?

Šildomų grindų vamzdeliais aukštis

Name yra medinė perdanga tarp rūsio ir pirmo aukšto, su medžio grindimis. Bendras storis 155mm. Ar yra galimybė įrengti šildomas grindis vamzdeliais? Storį grindų galėtume didinti iki 170 mm, bet ne daugiau, nes nenorime mažinti patalpos aukščio. Kokias medžiagas reiktų naudoti ir kokia seka būtų?

Boileryje nustatytos temperatūros užkaitimo laikas

Gorenje kombinuotas boileris 200l. Per kiek laiko turėtų užkaisti nustatyta temperatūra? Nes kada kūrenasi katilas, tai viskas ok, o kai elektra per 3val. vanduo pašyla gal iki kokių 35 laipsnių. Ar tai normalu? Boileriui dar tik metai.

Po saulės elektrinės paleidimo kas 10 valandų išmeta nuotekio rėlę

Įsirengiau 12.6 kW saulės elektrinę. Ir po jos paleidimo maždaug kas 10 valandų išmeta vienfazę 30 amperų nuotekio rėlę. Ar gali būti, jog kaltas elektrinės pajungimas skydinėje? Name niekas negyvena ir viskas išjungta.

Nenaudojamo nuotekų valymo įrenginio stovėjimo laikas

Noriu patarimų, tvarkome aplinką aplink pastatytą, bet neįrengtą namą, pasiūlė pastatyti nuotekų valymo įrenginį. Kiek laiko gali stovėti nenaudojamas (mažiausiai penkis metus negyvensime name)? Ar geriau montuoti vėliau?

Dušo patalpoje atsiranda pelėsis

Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?

Elektros laidų apsaugojimas gofruota žarna

Ar privalo namo statytojas elektros laidus sudėti (apsaugoti) į gofruotą žarną? Ar leistina užkasti be apsaugų po žeme?

Sieninių kondicionierių privalumai

Kokie yra sieninių kondicionierių privalumai lyginant su kitais kondicionieriais (lubiniais ir kt.)?

Komunikacijų įrengimas

Parduodamas sklypas su apgriuvusiu namu, kuriame niekas negyvena ir iš kažkokio pastatėlio - 20 kv. - padarytos gyvenamos patalpos "gyventi tik vasarą", yra ir elektra. Tačiau registrų centre, nei vienas pastatas nėra matomas, yra tik unikalus parduodamo sklypo Nr. Tai norėjau paklausti: ar nusipirkus sklypą su ten esančiais pastatais, kurių nėra registrų centre, kils problemų naujam savininkui sudarant naują sutartį su šiukšlių išvežimu ar dėl elektros tiekimo?

Įžeminimo jungimas

Sveiki. Noriu paklausti apie įžeminimą. Namas senas medinis. Elektros dėžė sena, saugikliai seni. Įžeminimas darytas seniai, kaip ir namas. Įvadas į namą 4x10 aliuminis. Matau, kad įžeminimo laidas sujungtas su įvado nuliniu laidu ir dar prijungtas granulinio katilo įžeminimo laidas. Ar tai geras jungimas? Ar neturėtų būti atskirti įžeminimo ir nulinis laidai? Po truputį atnaujinu senus name išvedžiotus dvigyslius aliuminio laidus į varinius trigyslius, keisiu ir seną dėžę. Kaip teisingai turėčiau jungti įžeminimą?

Dujinio katilo su dujų balionais įrengimas šalia kieto kuro katilo

Ar galima privačiame name įrengti dujinį katilą su dujų balionais ir sublokuoti su kieto kuro katilu? Kur kreiptis, apytikslė kaina?

Smirdantis karšto boilerio vanduo

Skaitau komentarą apie mūsų situaciją. Ar išsisprendė tam žmogui problemos dėl smirdančio karšto boilerio vandens? Gal jis pirko pas jus tai ką siūlėte? Siūlėte kitą vandens kaitinimo metodą. Nebegaliu apsikęsti!!! Padėkite

Cheminės medžiagos vandens tyrimui laboratorijoje iš gręžinio

Kokias chemines medžiagas pasirinkti vandens laboratorijoje tyrimui iš gręžinio? Matosi, kad vanduo kietas ir ruduoja kriaukles. Aišku įtraukti geležį, o ką dar butu būtina pažymėti tyrimo medžiagų sąraše?

Elektros įvado iškėlimas iš namų

Iš mano namų į kaimyno namus yra pajungta elektra, pagrindinis elektros įvadas yra pas mane namie. Noriu, kad jo neliktų mano namuose, kad būtų iškeltas bent į lauką, kad būtų prieinama kaimynei ir eso, jei reikėtų. Kas turės mokėti už šiuos darbus? Nes man namie nereikalingas svetimas elektros įvadas. Jei kas atsitiktų, aš nenoriu lakstyti iš darbo ir įleidinėti į savo namus.

Geoterminio gręžinių atstumai

Koks turėtų būti optimalus atstumas 3x100m gylio gręžinių, kiek prarandamą efektyvumo, jei atstumas tarp gręžinių būtų 5-6 metrai?

Šildomų grindų aukštis

Sveiki, pirkom namą su rūsiu, jam įrengtas vienas radiatorius, kurio mažokai. Ar įmanoma būtų sumontuoti šildomas grindis? Kiek cm pakiltų grindys? Šiuo metu patalpa išklota plytelėmis, suprantu jas reiktų nurinkti? Kokia būtų proceso eiga?

Nemalonus, salstelėjęs vandens skonis

Prieš porą metų iškastas šulinys, gruntas molis, šulinio gylis 15 metrų, vandenį išleidinėjome visus 2m., kad šulinys valytųsi. Vanduo skaidrus, nuvežus tyrimams, atsakymas buvo jog vanduo geros kokybės, ant ribos tik dėl kietumo. Pasijungėme vandenį į namą, pastatėme trijų pakopų kasetinius filtrus, kad rinktų nešvarumus, jeigu jų būtų 1 filtras10 mikronų pintas / 2 filtras 20 mikronu pintas su anglimi viduje / 3 filtras 5 mikronų pintas Nusprendėme pagaliau šį vandenį paragauti. Iki filtrų jis turėjo šiokį tokį kvapą, primenantį molį, po filtrų kvapo nebeliko, bet skonis tikrai nemalonus, kažkoks salstelėjęs. Iki filtrų jis irgi toks, sakyčiau gal kiek mažesnis. Atrodo, kad praėjęs pro filtrus sumažėjęs kvapas, bet sustiprėja tas nemalonus salstelėjęs skonis, gal net primena kažkiek lyg sodos įmaišytą būtų. Juntamas net išvirus ir užpylus arbatą. Gal po kriaukle statyti geriamo vandens filtravimo sistemą ar tai padėtų? O gal dar kart atlikti tyrimus?

Ką pirma reikia įrengt: nuotekų valymo įrenginį ar vandens gręžinį

Ką pirma reikia įrengti, nuotekų valymo įrenginius ar vandens gręžinį? Įsigijau sklypą, norėčiau tinkamai suplanuoti darbus.

Grindinis šildymas neapšiltintame name

Sveiki, nupirktas senos statybos (1980 m.) gyvenamasis mūrinis namas su pusrūsiu. Šildymas kieto kuro katilu (katilas gan senas, stovi rūsyje). Stogą jau reikėtų keisti, taip pat sienas apšiltinti. Jame jau kaip ir galima gyventi, tačiau reikėtų šiek tiek vidų apsitvarkyti. Ar apsimoka vedžioti grindinį šildymą ir jį pajungti prie kieto kuro katilo neapšiltintame name? Jeigu 4-5 metų bėgyje yra planas yra imti didesnę paskolą ir keisti stogą bei apšiltinti fasadą ir įsidėti šilumos siurblį. Ar pakeitus radiatorius į šildomas grindis pakaks energijos apšildyti kiauram namui? Ar grindų šildymo sistema yra universali ir ją panaudojus kelis metus su kieto kuro katilu, bus galima vėliau jungti šilumos siurblį? Ačiū.

Skardinių oro padavimo ir šalinimo ortakių izoliavimas

Ar būtina papildomai izoliuoti skardinius oro padavimo ir šalinimo ortakius rekuperatoriui, jeigu jie eis per nešildomą palėpę, bet bus užberti apie 20 cm ekovata? Per pačią lauko sieną būtų pravestas EPE ortakis. Ortakių ilgis būtų po 12m.

Kaimyno elektros kabelio iškėlimas iš sklypo

Sveiki, Nuo elektros dėžės iki mano namo, kaimynų kabelis eina po žeme, kaip ir priklauso, likusi dalis kabelio eina aplink mano namą iki kaimynų. Šiuo metu renovuojam namą nuo pamatų. Siūlėm kaimynams dėti kabelį po žeme, tai buvo gera galimybė. Įsidėti į šarvą, bet jis atsisakė, įmesti liepė tą laidą taip paprastai, mes to nepadarėm, nes tai neįmanoma, be šarvo dėt į žemę. Toliau seka sienų renovacija, tą laidą reikės nuimti, bet po renovacijos aš jo nekabinsiu. Norėčiau sužinoti, kaip išspręsti šią problemą, nes su kaimynais sutarti neina. Kur šiuo atveju kreiptis?

Modernizuoti, kad saulės kolektoriai ruoštų šiltą vandenį

Sveiki, nusipirkau namą, kuriame sumontuota Junkers dujinė šildymo sistema ir saulės kolektoriais. Saulės kolektoriai pajungti šildymui. Ar galite modernizuoti, kad saulės kolektoriai ruoštų šiltą vandenį?

Debitomačių montavimas, kai grindinio šildymo kontūrai vienodi

Oras-vanduo, grindinis sildymas, pirmas aukstas iki 60m² issivedziojo +- 6 vienodo ilgio konturai. Kadangi konturai vienodi, ar verta deti reguliuojamus kolektorius? Ar verta su debitomaciais? Apskritai ar reikalingas pamaisymo mazgas prie kolektoriaus? Bus ir antrame aukste grindinis sildymas, ten bus 4 konturai iki 50m². Statysiu antra spintele antrame aukste su kolektoriumi, tie patys klausimai ir del antro auksto.

Grindinio šildymo vandeniu sistemos užšalimas

Sveiki, Pirmas aukštas, vidinis butas, grindinis šildymas vandeniu. Ar gali užšalti užsukus šildymą (tenka išvažiuoti ilgesniam laikui, keliems mėnesiams)? Yra prasmė įsirengti termostatą? Jei taip, tai kokį ir kas galėtų pagelbėti Kaune?

Orkaitės montavimas po dujiniu katilu

Laba diena, Nusipirkome namą ir name šildymas yra dujinis. Dujinis katilas (Italtherm City Class 25k) yra sumontuotas virtuvėje. Po dujiniu katilu norime montuoti orkaitę, ar galima montuoti orkaitę po dujiniu katilu? Gal yra aukštis kokį reikia palikti po dujiniu katilu ir tada montuoti orkaitę? Gal galima gauti konkrečių argumentų tarkim jei negalime to daryti, nes iš daugumos girdime tik atsakymus nerekomenduoju, o konkrečiai kodėl atsakymo nėra.

Šilumos siurblys įstiklintame balkone

Ar įstiklintame balkone galima montuoti šilumos siurblį?

Joninio katilo elektros sąnaudos

Kokios elektros sąnaudos joninio katilo, ar reikia keisti šildymo sistemos vandenį į spec. skystį? 109 kv. m šildomo ploto name (rąstinis, apšiltintas 15 cm ekovata, B energ. kl.), naudoju kieto kuro ir dujinis katilus, skardiniai radiatoriai ir grindinis šildymas. Per metus šildymui ir karšto vandens ruošimui sunaudoju apie 1,5 t pjuvenų brikečių, 5 erdm. beržinių malkų ir 300 kub. m dujų

Ventiliatoriaus parinkimas

Sveiki, planuoju rusy isirengti skalbimo patalpa, bus dziovykle bei dusas. Turiu anga ventiliacijai. Klausimas kokie ventiliatoriai tam tinkami, nes pati anga is saves nei labai traukia, nei pucia. Kokie sprendimo budai tinkamiausi siuo atveju? Isvedimo i lauka (mini rekuperatorius tarkim) galimybes nera.

Kondicionieriaus kondensato nutekėjimas

Daugiabutis namas. Gyvenu penktame aukšte, noriu įsirengti kondicionierių. Suprantu, kad reikalingi gyventojų sutikimai, taip pat statybos leidimas, jei statys ant namo stogo, projektas. Ar nuo kondicionieriaus išorinio bloko nuvesti laidai (lovelyje) "nedarkys" fasado išvaizdos ir ar galimas toks variantas, kad susidaręs kondensatas nutekės į indą balkone, nes nėra kito sprendimo? Gal yra kitokių variantų? Ačiū

Vandens šildymas su saulės baterija ar su kolba

Noriu paklausti ką rekomenduotumėte, koks būtų efektyvesnis būdas vandeniui pašildyti ar su saulės baterija, ar su kolba?

Šildymo ir vandens paruošimas su sistema oras-vanduo

Apie 160 kv.m pilnai renovuotas (apšiltintas nuo pamatų iki stogo) vieno aukšto su mansarda namas šiuo metu šildomas (+ruošiamas karštas vanduo, boileris) dujomis. Ar yra ekonomiškai pagrįstas siekis pereiti prie šildymo ir vandens paruošimo su sistema oras-vanduo, įvertinant tai, kad yra eksploatuojama saulės elektrinė, kuri pagamina perteklinės elektros energijos?

Grindinio šildymo įrengimas taupant aukštį

Turime vieno aukšto su mansarda namą, norime įsirengti grindinį šildymą abiejuose aukštuose. Perdanga gelžbetoninė, 2 aukšte bus miegamieji. Klausimas: ką geriausia dėti ant perdangos ir kokio storio medžiagą? Aukštį 2 aukšte reikia labai taupyti, nes šlaitinis stogas, vietos nedaug.

Elektros pajungimo nuo stulpo, pastotės ir požeminio kabelio palyginimas

Planuojam pirkti žemės sklypą, ir mus domintų koks būdas elektros pasijungimo reikalautų mažiausiai išlaidų? Jei pasijungti nuo stulpo, pastotės ar požeminio kabelio (nes dažnai rašo, kad elektra pratiesta po žeme palei sklypą). Gal galėtumėt trumpai aprašyti pasijungimo eigą visais trimis atvejais ir apytiksles procedūros kainas? Ačiū

Rekuperacija B klasės namui po rekonstrukcijos

Sveiki, ar B klasės namui po rekonstrukcijos reikalinga rekuperacija? Projekte architektė numačiusi abi galimybes - ir su, ir be.

Vandens iš latakų nukreipimas

Noriu ukiniam pastatui ideti latakus, kad tvarkingai atrodytu. Stogo plotas nedidelis (~30m2), taciau nelabai turiu kur nukreipti vandeni. Koks galetu buti sprendimas? Galbut koks vandens surinkimas salia pamato ir nuoseklus paskirstymas vamzdyje?

Rekuperatoriaus montavimo vieta

Sveiki, kadangi mano užklausa dėl rekuperatoriaus po palange įdėjimo nelabai gera vieta, tai norėčiau paklaust, mano viena siena išeina į laiptinę (gyvenu paskutiniam 5 aukšte), kur visada yra atdaras į lauką langas. Ar galima dėt į laiptinės pusę aukščiau?

Buferinės talpos nauda šilumos siurbliui

Ar reikia buferinės talpos Daikin altherma 3, kokia nauda būtų?

Išmuša elektros automatą

Sveiki, is namo atsivedziau trifazi laida i ukini pastata ir ten pajungiau atskira elektros deze su automatais. Viska pajungus srove ateina, bet kai bandau kazka jungti i rozete ukiniame pastate i skarto ismusa automata (ne ukiniame pastate ismusa bet name nuo kur pajungtas trifazis laidas, name viskas veikia ir automato neismusineja). (Name kur ateina pagrindinis ivadas tai nuo pirmo automato kur pajungtas trifazis pajungiau ir papildoma trifazi laida i ukini pastata). Klausimas ar cia bus kazkas sistemiskai negerai pajungta ar kazkur kabelis bus pazeistas? (kabelis uzkastas po zeme )

Įleidžiami konvektoriai šildymo sistemai oras/vanduo

Sveiki! Ar įleidžiami konvektoriai tinka šildymo sistemai oras/vanduo?

Trūkusio vamzdelio vietos suradimas

Prieš 15 m. įsirengiau šildomas grindis, namas senas 1897m. 1 aukštas, yra kolektorius. Jau keliskart buvo trūkę vamzdeliai keliose vietose, teko daužyti grindų betoną ir tvarkyti. Šį kart vėl slėgis katile nukrenta per parą, tačiau vietos kur prabėga vanduo nesimato-kai kur plytelės, o kai kur yra laminatas. Ar yra koks būdas surast trūkusio vamzdelio vietą, o gal yra koks būdas jį užsandarint?

Geriamojo vandens tyrimų kaina

Kokia vandens tyrimų kaina, norime ištirti geriamąjį vandenį.

Santechnikos darbų kainos

Kokios santechnikos darbų kainos? Yra apie 50 m2 grindų šildymas pirmajame aukšte, antrame aukšte radiatoriai - 4 kambariai ir vonia su grindiniu šildymu. Visi maždaug po 10 m2. Taip pat reikia prie sistemos prijungti granulinį pečių.

Saulės elektrinės instaliacinių kabelių pravedimas pro ventiliacines šachtas

Labas Ar galima saulės elektrinės instaliacinius kabelius pravesti pro ventiliacines šachtas esančias ant namo stogo? Nekils problemų su priešgaisrine apsauga draudžiant namą?

Ar apsimoka šildyti butą elektra

Mane domina ar apsimokėtų šildyti butą elektra su dabartinėmis elektros kainomis (36-45 cnt už kw/h). Bendras buto plotas 80 m2. Namas senos statybos (1958 m). Norėčiau sužinoti bendras metines - sezonines (6-7 mėn.) šildymo sanaudas kilovatais, litais, tarkim laikant bute 20-24 laipsnių temperatūrą.

Reikalavimai A+ klasės namo šildymo sistemos projektavimui

Norime pasiteirauti: statant A+ namą (nauja statyba), kokie yra reikalavimai atitinkamos statybos klasės namo šildymo sistemos projektavimui bei įgyvendinimui? Koks šildymo būdas yra negalimas ir galimas, rekomenduojamas?

Kaip įsirengti šildomas grindis

Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?

Ar reikia vandens nukalkinimo filtro

Gyvenam Balsiuose. Vandenį gaunam iš gręžinio. Turim nugeležinimo filtrus, tačiau vanduo labai kalkėtas. Jeigu pastatysim dar ir nukalkinimo filtrą ar vanduo nebus kaip distiliuotas?

Geoterminio šildymo sistemos kaina

Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geoterminio šildymo sistema 80 m2 namui?

Kokia dujinio katilo kaina 160 m2 namui

Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).

Kabelis elektros įvado atvedimui

Pasistačiau namą, už 30m yra tvartas į kurį atvestas trifazis įvadas 10kw su skaitliuku. Kokiu kabeliu atsivesti elektros įvadą nuo pagrindinio skaitliuko? Namas 400m2.

Kabelio ir jo skerspjūvio parinkimas

Koks reikalingas kabelis prijungimui nuo apskaitos iki ūkinio pastato, duotas galingumas 10kw trifazis, įvadinis automatas 20 a, ilgis iki ūkinio nuo atramos 100m. Bus pastatyta tarpinė skirstymo dėžutė ant namo sienos 50m nuo įvadinio skydo. Likęs ilgis iki ūkinio 50m, galios ėmėjų ūkiniame šiuo metu nėra daug, kadangi buvęs galingumas eilę metų tenkino 4kw, bet šiuo metu iškeliama apskaita ir keliamas galingumas iki 10kw. Noriu sužinoti kabelio skerspjūvį.

Šildomų grindų įrengimo kaina

Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?

Elektros atvedimas į sklypą

Turiu sodo sklypą, elektros stulpas yra už gatvės. Ką reikia padaryti, kad atvesti elektrą į sklypą jeigu namo dar nėra, o statybų nepradėsi be elektros. Ir kiek tai kainuoja.

Koks minimalus nuolydis vamzdžiui pakloti

Sodo namelyje noriu įrengti tualetą, iki nuotekų surinkimo talpos 30 metrų. Ar ne per ilgas atstumas ir koks minimalus nuolydis pakloti vamzdį? Ar užtektų 1cm/m?

Vėjo jėgainės kaina

Kokia būtų vėjo jėgainės kaina, jei jėgainės galingumas 10 kW, o vėjo energija, skirta nuosavam namui elektra aprūpinti?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366933 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3245
Iš viso buvo užduota 151166 klausimų