Kokio diametro vamzdžio reikia šildomoms grindims

Klausimas:
Kokio diametro vamzdį naudoti 16 ar 18 mm, įrengiant šildomas grindis. Šildomų grindų plotas 80 m2. Kaip įvardijamas vamzdžio diametras 16; 18 tai yra išorės ar vidaus diametras? Kiek gali prireikti vamzdžio tokiam plotui įrengti? Kokį vamzdį naudoti šildantis radiatoriais?
Komentarai:
Šildomoms grindims naudojamų daugiasluoksnių vamzdžių HENCO diametras - 16 ar 18 mm - yra isorinis matmuo, o sienelės storis - 2 mm. Grindiniam šildymui reikalingus vamzdžių kiekius ir diametrus reikėtų skaičiuoti konkrečiai patalpai, nes tai priklauso nuo patalpos šilumos poveikių ir grindų dangos. Šiaip grindiniam šildymui patartume imti ne mažesnį kaip Ø18x2 vamzdį. Dėl teisingų vamzdžių ilgių ir šildymo žiedų skaičiaus parinkimo būtina kreiptis pas projektuotojus, nes blogai sumontavus grindinį šildymą pasekmės labai liūdnos - grindys šyla nevienodai, suskyla grindų plytelės, patalpoje per žema temperatūra, o norint ištaisyti broką reikia lupti grindis, daužyti betoną ir iš naujo montuoti visą sistemą.
Plastiko vamzdžiai žymimi pagal jų išorinį diametrą - šildymo vamzdžių sienelės storis paprastai yra 2 mm, vidinis diametras šiuo atveju būtų - 4 mm. Diametras, rekomenduojamas pagal šildomų patalpų plotą, virš 15 - 20 kv.m. dydžio plotui yra 16 arba 20 mm. Su d16 reikės 2 kontūrų, su d20 užtektų vieno. Vamzdžio kiekis (išeiga) 1 kv.m. priklauso nuo patalpos šilumos nuostolių, grindų dangos, vamzdžio diametro. Jis paprastai būna 15 - 30 cm, vamzdžio išeiga - 6,6 - 3,3 m/m2. Reikia įvertinti ir tranzitinius vamzdžius. Svarbus ne ti vamzdžio diametras, bet ir tai, kaip jis bus tvirtinamas. Tvirtinant prie tinklo rekomenduojami PEX vamzdžiai - jie atsparesni mechaniniams pažeidimams.
Martynas, Ekspertai.lt
Pirma sąlyga klojant šildomas grindis ta, kad vieno kontūro plotas negalio būti didesnis kaip 20 m2, pageidautina, kad tai būtų kvadrato forma. Šildomoms girdims montuoti naudojamas D-18x2 daugiasluoksnis vamzdis tai yra vamzdžio išorinis diametras. Tiokiam plotui padengti reikės apie 560 m vamzdžio. Vamzdis negali turėti jungimo. Sujungimas leidžiamas tik avarijos atveju, sujungimo vietą žymint. Radijatoriams pajungti tiks d 16x2 vamzdis jei vienoje šakoje neviršysite 3,5 kW instaluotos galios. Patarčiau naudoti ''Henko'' daugiasluoksnį vamzdį.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto